Chabarovsk – Ufa 2:1 (kon.) | Vladivostok – Soči 2:8 (kon.) | Novosibirsk – Jekatěrinburg 3:1 (kon.)
Spartak Moskva – Dynamo Moskva 4:1 (kon.) | Jokerit – Jaroslavl 2:0 (kon.) | Nižněkamsk – Kazaň 2:3 (2:3 po s.n.)
Minsk – Čeljabinsk 2:1 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 2:3 (kon.) | Kunlun – Magnitogorsk 1:5 (kon.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Neděle 28.11.2021, 11:30 • Ledovyj dvorec sporta, Sibir • KHL

Ode mne je to vše. Přeji pěkný den. (14:49:43)

Československá stopa:

Utkání se nezúčastnil ani jeden český nebo slovenský hokejista.

Zápas je za námi a nakonec skončil vítězstvím domácího celku. Sibir se do vedení vrátil osm minut před koncem, když se v přesilové hře prosadil Oleg Li. Pojistka v podobě třetí branky pak přišla při hře bez brankáře soupeře.

59:30
    O vítězi je tak už prakticky rozhodnutu a zápas se víceméně jen bude v posledních sekundách dohrávat.
    58:52 Valentin PJANOV - 3:1

58:52
    Sibir právě vstřelil branku!
    Power-play hostující celku nevedla ke kýženému výsledku. VALENTIN PJANOV se dostal ke kotouči ve vlastním pásmu a poslal jej až do sítě soupeřovy odkryté branky. Asistence: Oleg Li.

58:30
    Není na co čekat. Avtomobilist to zkouší bez brankáře!

58:00
    Stále se hostujícím hráčům nedaří na delší dobu dostat s pukem do pásma soupeře. Čas už se přitom velmi rychle krátí.

56:43
    I nadále domácí tým poměrně v poklidu brání svůj náskok a daří se jim odrážet nájezdy Jekatěrinburských.

55:39
    Vstoupili jsme do závěrečné pětiminutovky třetí třetiny. Bude se vhazovat ve středním pásmu na modré čáře blíže pásmu domácího celku.

54:21
    Lehké to však pro domácí ještě nebude. Dá se čekat, že Jekatěrinburg bude celkem často útočit, O něco aktivnější byl totiž i v úvodu periody.

53:48
    Po delším souboji o kotouč u své branky vyhodili domácí kotouč přes všechny čáry. To znamená, že je pískáno zakázané uvolnění.

53:15
    Zatím se k žádnému pořádnému ohrožení branky Sibiru hosté nedostali, ten tak šetří cenné desítky sekund.

52:04
    Jekatěrinburg tak musí znovu dotahovat. Tentokrát k tomu má ovšem jen osm minut třetí třetiny.
    51:29 Oleg LI - 2:1

51:29
    Velmi rychle využívá domácí tým přesilovou hru a vrací se tak do vedení. OLEG LI zpracoval kotouč na pravém kruhu a vzápětí se trefil mezi ruku a těla střelou na bližší tyč branky. Asistence: Nick Shore, Trevor Murphy.

51:21
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., nedovolené bránění).

50:45
    O něco aktivnější jsou ve třetí periodě hráči hostujícího celku. Ani domácí však nechtějí zůstat pozadu a teď se nějakou dobu nacházeli v útoku.

Filip Krůza

Branky a nahrávky: 14. Ilja Morozov (O. Li, T. Murphy), 52. O. Li (N. Shore, T. Murphy), 59. Pjanov (O. Li) – 33. A. Makejev (Šikin, Rylov)

HC Sibir Novosibirsk: Säteri (Krasotkin) – Ilja Morozov, T. Murphy, K. Alexejev, Čajkovský, Kudako, D. Bodrov, N. Jefremov – Pjanov, Milovzorov, Šarov – Setdikov, N. Shore, Kručinin – Česalin, Litovčenko, O. Li – N. Korotkov, Goluběv, A. Jakovlev – D. Ovčinnikov.
    Avtomobilist Jekatěrinburg: Šikin (M. Zinčenko) – Blacker, Trjamkin, Gurkin, Alexej Vasilevskij, Rylov, Ščemerov, Valerij Sitnikov – P. Kulikov, Šumakov, A. Makejev – Prince, Spooner, S. Bočarov – V. Kuzněcov, Bělousov, P. Cormier – Žukenov, Chripunov, P. Voronkov – I. Ovčinnikov.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Bersenjov, Judin