Angers – Monaco 1:3 (kon.) | Brest – Saint-Étienne 1:0 (kon.) | Méty – Montpellier 1:3 (kon.)
Štrasburk – Bordeaux 5:2 (kon.) | Troyes – Lorient 2:0 (kon.) | Clermont Foot – Lens 2:2 (kon.)
Lyon – Remeš 1:2 (kon.) | Nantes – Marseille 0:1 (kon.) | PSG – Nice 0:0 (kon.)
Rennes – Lille 1:2 (kon.)
Stade Brestois 29
1:0 (0:0)
AS Saint-Étienne
Středa 01.12.2021, 19:00 • Stade Francis-Le Blé, Brest • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 16. kolo

A to je ode mě pro dnešní utkání vše. Děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (20:56:55)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:3.
    Střely mimo: 1:2.
    Rohy: 1:3.
    Ofsajdy: 1:0.
    Fauly: 8:9.
    Vyrovnaný duel zvládl lépe domácí celek, který vyhrál 1:0.

Dnešní utkání mezi Brestem a Saint-Étienne končí nejtěsnější možnou výhrou domácího celku!
    Jediný gól duelu padl v 64. minutě, když se po zahrání Lucase Douatha rukou ve vápně kopala penalta. Té se ujal Romain Faivre a míč poslal naprosto nechytatelně do pravého horního rohu branky. Velkou šanci na vyrovnání spálil v samém závěru mladý Yanis Lhery, který míč svou hlavou usměrnil jen na břevno.
    Brest tak potvrdil svou skvělou formu, když zvítězil již v pátém utkání za sebou a v tabulce Ligue 1 se posunul na 11. příčku. Naopak hráči Saint-Étienne v 16. kole nebodovali a zůstávají tak na samotném chvostu francouzské nejvyšší soutěže.

90+4

90+2
    Mohlo být definitivně rozhodnuto! Romain Del Castillo utekl obraně soupeře a zhruba na polovině vápna se opřel do míče. Jeho pokus ale těsně minul levou tyč.

90+2
    Saint-Étienne ani v nastavení nepolevuje a žene se za vyrovnáním.

90
    Rozhodčí nastavuje čtyři minuty.

89
    Tak tohle může hosty opravdu mrzet! Osmnáctiletý talent Yanis Lhery se po skvělém centru od jednoho ze svých spoluhráčů dostal k zakončení hlavou, míč ale trefil pouze břevno!

87
    Závěr utkání začíná být poměrně vyhrocený, což je vidět i na přibývajícím počtu žlutých karet.

86
    Žlutou kartu dostává Arnaud Nordin (AS Saint-Étienne).

85
    Saint-Étienne svého soupeře zatlačilo na vlastní polovinu, k ničemu dalšímu se ale hosté zatím nedostali.

82
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Vahbí Chazrí, přichází Ignacio Ramírez.
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Denis Bouanga, přichází Yanis Lhéry.

79
    Fotbalisté AS trpělivě kombinovali na útočné polovině, vzápětí ale míč ztratili a domácí se ženou do protiútoku.

78
    Střídání v týmu Stade Brestois 29: ze hřiště odchází Jérémy Le Douaron, přichází Romain Del Castillo.

76
    Statistika držení míče mluví jasně ve prospěch Saint-Étienne. Dokážou hosté vyrovnat?

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Lucas Douath, přichází Yvann Maçon.

73
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Adil Aouchiche, přichází Jean-Philippe Krasso.

71
    Centr od rohového praporku v podání Arnauda Nordina nenašel adresáta, Brest je zpátky u míče.

69
    K dalekonosné střele za hranicí vápna se odhodlal Adil Aouchiche. Devatenáctiletý záložník ale minul branku.

68
    Hráči Brestu jako by po první trefě ožili, najednou je domácích plné hřiště. Hosté se ale rozhodně nehodlají vzdát.

67
    Žlutou kartu dostává Lucien Agoumé (Stade Brestois 29), který srazil k zemi Arnauda Nordina.

66
    Žlutou kartu dostává Miguel Ángel Trauco (AS Saint-Étienne).

65
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Aimen Moueffek, přichází Arnaud Nordin.
    64. Romain FAIVRE - 1:0

64
    Brest právě vstřelil branku!
    Autorem branky z pokutového kopu je ROMAIN FAIVRE. Mladý záložník se nerozpakoval a míč z puntíku poslal naprosto nechytatelně do pravého horního rohu branky. Stefan Bajič neměl nárok.
    63. Ruka v pokutovém území

63
    Lucas Douath podle všeho tečoval míč rukou v pokutovém území, rozhodnutí posvětil i VAR.

62
    Rozhodčí právě nařídil penaltu pro Brest!

60
    Žlutou kartu dostává Ronaël Pierre-Gabriel (Stade Brestois 29), který nedovoleným způsobem zpomalil protihráče.

58
    První žlutou kartu zápasu dostává Lucas Douath (AS Saint-Étienne) za svůj faul na devatenáctiletého Luciena Agoumeho.

56
    Jean-Kevin Duverne se rozeběhl po levém křídle a povedeným centrem do vápna našel Jeremyho Le Douarona, kterému ale střela vůbec nesedla a míč poslal hodně vysoko nad branku. Škoda, šance vypadala zajímavě.

53
    Ani z nadějného brejku nedokázali domácí ohrozit bránu soupeře.

51
    Podobně jako úvod prvního poločasu je i začátek druhé části pomalejší, žádná zajímavá akce zatím k vidění nebyla.

48
    Po faulu Francka Honorata budou mít hosté výhodu přímého kopu.

46

Po poločasové přestávce se hráči vrací na trávník. Druhá půle za malou chvíli začne.

V prvním poločase dnešního utkání mezi Brestem a Saint-Étienne jsme se gólu nedočkali. Prvních několik minut bylo z obou stran rozpačitých, postupem času se ale výkon všech fotbalistů zlepšoval. Nakonec bylo v první půli k vidění hned 9 střeleckých pokusů. Největší šanci měl na svých kopačkách ve 23. minutě Jeremy Le Douaron, jehož slabší pokus zevnitř vápna vychytal brankář Bajič.
    První poločas byl zajímavý, ale branku nenabídl.

45+1

45
    Wahbi Chazrí byl faulován Harisem Belkeblou, Saint-Étienne může ohrozit branku soupeře z přímého kopu.

43
    Další rohový kop hostí rozehraje Ryad Boudebouz.

42
    Rohový kop pro hráče AS.

40
    Hosté se usadili v obranné polovině soupeře, ale k zajímavějšímu střeleckému pokusu se nakonec nedostali.

37
    Statistika střel je aktuálně vyrovnaná – po třech pokusech na každé straně hřiště.

32
    Po úvodní půlhodině se obraz hry výrazně proměnil. Zatímco v úvodu měli jednoznačně navrch hosté, nyní se do větších šancí dostávají fotbalisté Brestu.

30
    Obrovský tlak Brestu ani tentokrát změnu stavu nepřinesl, byť k ní měli hráči v červených dresech opravdu blízko. Ve velké šanci se po sklepnutí míče spoluhráčem ocitl Romain Faivre, jeho střelu zevnitř vápna ale jeden z hráčů Saint-Étienne zblokoval.

23
    Fanoušci už možná viděli míč v síti, nakonec ale převládá zklamání. Centr ze standardní situace v podání Francka Honorata nebyl vůbec špatný, téměř do prázdné brány zakončoval Jeremy Le Douaron, jenže střela mu nesedla a navíc ji pohotovým zákrokem zastavil brankář. Následovat bude rohový kop Brestu.

22
    Mahdi Camara zahrál rukou, domácí získávají výhodu přímého kopu na polovině soupeře.

21
    Lucas Douath nešetrně zajel do Ronaela Pierre-Gabriela, rozhodčí píská faul.

16
    Standardní situaci levačkou rozehrál Ryad Boudebouz. Alžírský záložník zkusil ohrozit branku napřímo, jeho pokus ale letěl těsně nad.

15
    Lucien Agoume fauloval Wahbiho Chazrího a bude z toho přímý kop z velmi zajímavé pozici na kraji vápna.

14
    Fotbalisté AS drží míč na svých kopačkách, k žádné akci se ale neschyluje. Ba naopak, míč opustil hráči plochu a Brest bude vhazovat.

11
    Na Bouangu by si domácí měli dávat pozor. Sedmadvacetiletý rodák z Gabonu působí v Saint-Étienne třetí sezónou, v minulém kole se trefil proti PSG.

10
    Po nepřehledné situaci ve vápně se ke střele dostal Denis Bouanga. Jeho slabý pokus ale zamířil mimo branku a stav zápasu se tak nemění.

10
    Ani jeden z týmů se zatím do útoku nijak nežene. Vzhledem k postavení v tabulce se dá očekávat, že oba celky budou spoléhat na nebezpečné brejky.

8
    Fanoušci na stadionu vytvářejí i přes nepříjemné počasí skvělou atmosféru.

7
    Aimen Moueffek se snažil protlačit k míči, jeden z hráčů soupeře mu to ale nedovolil a uvidíme odkop od branky v podání brankáře Marca Bizota.

6
    Prvních pět minut utkání je za námi, zatím nebyla k vidění žádná zajímavější akce.

3
    Saint-Étienne teď kombinuje kolem středového kruhu a vyčkává na vhodnou příležitost k útoku.

1
    Domácí fotbalisté se dostávali do šance po levém křídle, jejich snaha ale byla zastavena obránci.

1

Úvodní výkop mají na starosti hosté.

Hráči obou týmů už jsou připraveni na trávníku, zápas bude moci za malou chvíli začít.
    Vydatně pršelo, ale i přesto je vše skvěle připraveno.

Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet, Hérelle, Duverne – Faivre, Agoumé, Belkebla, Honorat – Le Douaron, Mounié.
    Náhradníci: Larsonneur – Brassier, Saïd, Uronen, Faussurier, Del Castillo, Magnetti, Y. Badji.
    Trenér: Michel Der Zakarian

AS Saint-Étienne: Bajic – Douath, Sow, Moukoudi, Trauco – Boudebouz, M. Camara – Bouanga, Aouchiche, Moueffek – Chazrí.
    Náhradníci: Fall – Ramírez, Gabriel Silva, Krasso, Nordin, Dioussé, Maçon, Nade.
    Trenér: Claude Puel

Rozhodčí: Lesage – Benkemouche, Ocak.

Poslední vzájemné ligové utkání:

24. 4. 2021 – Saint-Étienne – Brest 1:2

Branky: 11. Chazrí – 66. Charbonier, 79. Charbonier (Perraud)

Saint-Étienne: Green – Debuchy (C), Moukoudi, Cisse, Trauco – Camara, Douath (89. Sow), Youssouf (80. Boudebouz) – Nordin (55. Abi), Chazrí (55. Hamouma), Aouchiche (55. Monnet-Paquet)

Brest: Larsonneur – Pierre-Gabriel (80. Duverne), Chardonnet, Brassier, Perraud – Faivre, Belkebla (C), Magnetti, Honorat (90+1. Baal) – Charbonnier (88. Le Douaron), Cardona (88. Mbock)

AS Saint-Étienne (20. místo, 2 – 6 – 7, skóre 17:31, 12 bodů)

Ani fotbalistům Saint-Étienne se vstup do nového ročníku nejvyšší francouzské soutěže nepodařil. Během úvodních dvanácti kol nedokázali zvítězit, poprvé se jim to podařilo až 7. listopadu proti Clermontu (3:2) díky famóznímu obratu v nastavení. Z posledních pěti utkání ale má AS poměrně pozitivní bilanci dvou výher, stejného počtu remíz a jedné prohry. Přesto se Saint-Étienne krčí na samotném chvostu tabulky Ligue 1 a aktuálně by je čekal přímý sestup. Výhra proti dnešnímu soupeři z Brestu by mohla svěřence kouče Claudeho Puela nakopnout a zároveň posunout mimo sestupové pásmo.

Posledních 5 utkání Saint-Étienne:

St. Étienne – PSG 1:3
    Troyes – St. Étienne 0:1
    St. Étienne – Clermont 3:2
    Méty – St. Étienne 1:1
    St. Étienne – Angers 2:2

Stade Brestois (12. místo, 4 – 6 – 5, skóre 22:22, 18 bodů)

Domácí celek po nepovedeném začátku sezóny zažívá skvělé období. Neprohrál totiž už šest zápasů v řadě, v posledních čtyřech utkáních navíc Brest bral všechny tři body. Aktuálně se tak nachází v relativně klidném středu tabulky Ligue 1. V dnešním duelu je tým ze severozápadu Francie jasným favoritem.

Posledních 5 utkání Brestu:

Bordeaux – Brest 1:2
    Brest – Lens 4:0
    Lorient – Brest 1:2
    Brest – Monako 2:0
    Lille – Brest 1:1

Zdravím všechny milovníky fotbalu! V rámci 16. kola francouzské Ligue 1 se proti sobě dnes utkají Stade Brestois a AS Saint-Étienne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Spurný

Branky: 64. Faivre (pen.)

Karty:   60. Pierre-Gabriel (BST), 67. Agoumé (BST) – 58. Douath (SET), 66. Trauco (SET), 86. Nordin (SET)

Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 1:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:9.
    Stade Brestois 29: Bizot – Pierre-Gabriel, Chardonnet (C), Hérelle, Duverne – Faivre, Agoumé, Belkebla, Honorat – Le Douaron (78. Del Castillo), Mounié.

AS Saint-Étienne: Bajic – Douath (73. Maçon), Sow, Moukoudi, Trauco – Boudebouz, M. Camara (C) – Bouanga (82. Lhéry), Aouchiche (73. Krasso), Moueffek (65. Nordin) – Chazrí (82. Ramírez).
    Náhradníci: Fall – Ramírez, Gabriel Silva, Krasso, Nordin, Dioussé, Maçon, Nade, Lhéry.

Rozhodčí: Lesage – Benkemouche, Ocak