Bílina – Nová Paka 6:8 (kon.) | Val. Meziříčí – Kometa Brno B 4:1 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Mostečtí Lvi 2:1 (1:0 po s.n.)
Příbram – Cheb 3:5 (kon.) | Vel. Meziříčí – Opava 4:2 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 4:2 (kon.)
Nový Jičín – SHK Hodonín 3:2 (kon.) | Děčín – Hronov 6:4 (kon.) | Řisuty – Písek 5:4 (kon.)
Tábor – Klatovy 4:6 (kon.) | Kobra – Havlíčkův Brod 3:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Dvůr Králové n. Labem
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Mostečtí Lvi
Sobota 04.12.2021, 17:002. liga skupina Sever (ČR) • 21. kolo

Máme tu konec zápasu. V samostatných nájezdech vítězí tým Dvůr Králové. (19:20:34)

Vypadá to, že budou začínat hosté.

Kapitáni právě losují, kdo bude začínat nájezdy.

Prodloužení žádně větší šance nepřineslo, takže rozhodnou samostatné nájezdy.

62:03
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Dušek – 2 min., držení).

62:03
    Oddechový čas pro hosty.

Pěkný průnik Michala Procházky zakončený střelou z levé strany, stav však nezměněn.

Oba týmy střídají.

Prodlužuje se pět minut.

60:01

V třetí třetině měli více vážnějších šancí hosté. Domácí udržel ve hře brankář Jaroslav Brázdil. Těšme se, co oba týmy předvedou v prodloužení.

60:00

Hosté vyhazují, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

59:22
    Oddechový čas pro domácí.

Zakázané uvolnění hostů.

58:29
    Puk mimo hrací plochu.

58:01
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.

Hosté jsou ve svém obranném pásmu velice důrazní.

Nájezd Dominika Duška z levé strany, který neuspěl ani s dorážkou.

Hraje se v rychlém tempu.

Nahození Mušky vyráží hostující gólman.

Další výborný zákrok Jaroslava Brázdila, který drží domácímu týmu remízu.

Dnešní utkání sleduje 283 diváků.

Střela Milana Böhma z vrcholku kruhu, tu však tečoval mimo hřiště Martin Tondr.

Několik dorážek po střele Martina France, hosté se ubránili.

V samostatném nájezdu Jakub Lušticec, puk nakonec skončil v brance, ale bohužel pro domácí až po odpískání.

V další příležitosti Jakub Dohnal, střílel z dobré pozice, ale netrefil branku.

Hosté opět v přečíslení, tentokrát dva na jednoho, situaci vyřešil v obraně Vojtěch Havlas.

41:03

40:01

40:00

Ve stejném čase dochází ke střídání gólmanů hostů – nastoupil Adam Kubík.

39:03
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Valášek – 2 min., držení).

Přečíslení dva na jednoho – opět hosté, výborný obranný zákrok Jakuba Mušky.

Na druhé straně v dobré pozici Tomáš Bláha, netrefil však bránu.

36:42

Hosté se již radovali z gólu, ale skákající kotouč dokázal ještě před brankovou čarou zachytit domácí brankář.

Hosté se osvobozují.

34:42
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Šesták – 2 min., hákování).

Signalizované vyloučení hostů.

32:00
    MOSTEČTÍ LVI právě vstřelili branku!
    Autorem branky je PROCHÁZKA. Asistence: Písařík.

31:33

Po nahrávce Matějíčka střílel Martin Franc, hostující gólman střelu vyrazil.

31:33
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Hoffmann – 2 min., podrážení).

Ani napodruhé si Martin Mical v samostatném nájezdu neporadil, branku domácího týmu přestřelil.

27:38
    Autorem branky je PŮHONÝ. Asistence: Dušek a Tondr.
    Jiří Půhoný zakončil mezi nohy brankáře, po skvělém průniku Dominika Duška.

Jaroslav Brázdil má další střelu v lapačce.

24:10

Nájezd Martina Micala skončil na tyči domácí branky, s následnou dorážkou si poradil domácí gólman.

23:24

22:43
    Procházka na ledě.

Domácí vyhazují.

22:10
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Dušek – 2 min., podrážení).

21:24
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Mical – 2 min., podrážení).

20:43
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Procházka – 2 min., vysoká hůl).

17:52
    Vyloučení v týmu MOSTEČTÍ LVI (Sříbrný – 2 min., podrážení).

Na druhé straně střílel od modré Martin Tondr, také hostující brankář měl střelu pod kontrolou.

Další chybná rozehrávka domácích, kterou ale vyřešil Jaroslav Brázdil ke spokojenosti domácích příznivců.

Nebezpečná teč Vojtěcha Havlase, těsně mimo bránu.

16:00

Domácí se zatím brání bez problémů.

14:00
    Vyloučení v týmu HC RODOS Dvůr Králové n. Labem (Franc – 2 min., podrážení).

Signalizované vyloučení domácích.

Po dobrém napadání prvního útoku byl v dobé příležitosti Petr Poppel, platí však stále bezgólový stav.

Po chybné rozehrávce se v šanci ocitl hostující hráč, ale výborný blok předvedl Martin Franc.

Bojuje se především ve středním pásmu, příliš šancí zatím nevidíme.

První vážnější šanci hostů si pohlídal domácí brankář.

Po nahrávce Jana Dvořáka střílel Michal Procházka, hostující brankář si připsal první těžší zákrok.

V domácí bráně zahajuje utkání Jaroslav Brázdil, v brance hostí Lukáš Hosnedl.

Úvodní buly pro hosty.

00:01

Vítáme Vás u dnešního onlajnu ze zápasu 21. kola skupiny SEVER 2. ligy. Domácí HC RODOS přivítá tým MOSTEČTÍ LVI. Tabulkově jde o souboj druhého týmu (HC RODOS) s třetím (Most), nicméně tým Dvora Králové má k dispozici ještě dohrávky s Jabloncem (venku) a Bílinou (doma). Tyto zápasy byly odloženy z důvodu karantény RODOSu. Ve středečním zápase (prvním po vynucené přestávce) se našim hráčům povedlo v derby na ledě Nové Paky otočit výsledek z 3:0 na konečných 3:4 PP. V prodloužení rozhodl gólem v přesilovce – 4 na 3 obránce Martin Tondr. Domácí premiéra čeká na novou posilu z Kolína Petra Poppela, chybět naopak budou obránci Karlík a Vašíček a útočníci Moučka s Havlasem. Náš dnešní soupeř vyráží na venkovní zápas po minisérii domácích utkání, ze kterých do tabulky dokázal vytěžit 4 body (výhra 5:2 nad Novou Pakou, prohra v prodloužení 5:6 s Děčínem). Oba letošní vzájemné zápasy s Mostem nabídly vyrovnaný průběh s malým množstvím branek – doma vyhrál RODOS 2:1, v Mostě pak 0:2. O tom, zda se domácím podaří uspět v souboji se silným týmem Mostu i napotřetí, budeme vědět více dnes po 19. hodině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zdenka Rychterová

Branky a nahrávky: 28. Půhoný (Dušek, Tondr), rozh. náj. Půhoný – 32. Procházka (Písařík)