Stíhačka žen, 10 km, Östersund | Vítěz: M. Olsbuová-Røiselandová (NOR) (kon.) | | | Štafeta mužů, 4x7,5 km Östersund | Vítěz: Norsko (kon.) |
Sjezd mužů, Beaver Creek | Vítěz: A. A. Kilde (NOR) (kon.) | | | Sjezd žen, Lake Louise | Vítěz: S. Goggiaová (ITA) (kon.) |
Týmový závod HS134, Wisla | Vítěz: Rakousko (kon.) |
Muži 15 km volně, Lillehammer | Vítěz: S. H. Krüger (NOR) (kon.) | | | Ženy 10 km volně, Lillehammer | Vítěz: F. Karlssonová (SWE) (kon.) |
Týmový závod mužů, skoky HS98, Lillehammer | Vítěz: Německo (kon.) | | | Skoky žen HS98, Lillehammer | Vítěz: M. L. Lundová (NOR) (kon.) |
Týmový závod mužů, běh 4x5 km, Lillehammer | Vítěz: Norsko (kon.) | | | Běh žen 5 km, Lillehammer | Vítěz: G. Westvoldová Hansenová (NOR) (kon.) |
Al Matavao - Pavel Salčák | Vítěz: Al Matavao (kon.) | | | Daniel Dittrich - Thomas Narmo | Vítěz: Daniel Dittrich (kon.) |
Matěj Kuzník - Krisztián Simon | Vítěz: Matěj Kuzník (kon.) | | | Christian Eckerlin - Ioannis Palaiologos | Vítěz: Christian Eckerlin (kon.) |
Karol Ryšavý - Losene Keita | Vítěz: Losene Keita (kon.) | | | David Kozma - Bojan Veličković | Vítěz: David Kozma (kon.) |
konec
SP - muži 15 km volně, Lillehammer
Vítěz: S. H. Krüger (NOR)
Milan Huppert
Konečné pořadí
1. Simen Hegstad Krüger (NOR) 32:26,2 min
2. Hans Christer Holund (NOR) +1,6 s
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +17,5
4. Alexej Červotkin (RUS) +21,0
5. Michal Novák (CZE) +21,1
6. Didrik Tønseth (NOR) +27,2
7. Harald Oestberg Amundsen (NOR) +27,9
8. Håvard Moseby (NOR) +29,9
9. Sjur Røthe (NOR) +31,2
10. Maurice Manificat (FRA) +35,5
11. Pål Golberg (NOR) +36,8
12. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +39,0
13. Denis Spicov (RUS) +43,6
14. Alexandr Bolšunov (RUS) +44,3
15. Ivan Jakimuškin (RUS) +47,4
16. Vebjørn Turtveit (NOR) +47,7
17. Jonas Baumann (SUI) +49,3
18. Hugo Lapalus (FRA) +57,8
18. Jonas Dobler (GER) +57,8
20. Andrew Musgrave (GBR) +1:02,5 min
21. Arťom Malcev (RUS) +1:03,8
22. Andrej Larkov (RUS) +1:06,8
23. Emil Iversen (NOR) +1:08,5
24. Sergej Usťugov (RUS) +1:08,7
25. Clement Parisse (FRA) +1:09,0
25. Perttu Hyvärinen (FIN) +1:09,0
27. Friedrich Moch (GER) +1:11,6
28. Adrien Backscheider (FRA) +1:13,7
29. Naoto Baba (JPN) +1:14,1
30. Lucas Bögl (GER) +1:15,2
Startovní listina:
1. Candide Pralong (SUI)
2. David Norris (USA)
3. Hunter Wonders (USA)
4. Imanol Rojo (ESP)
5. Jules Lapierre (FRA)
6. Paolo Ventura (ITA)
7. Stefano Gardener (ITA)
8. Vitalij Puchkalo (KAZ)
9. Fredrik Andersson (SWE)
10. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
11. Håvard Moseby (NOR)
12. Friedrich Moch (GER)
13. Janosch Brugger (GER)
14. Beda Klee (SUI)
15. Scott Patterson (USA)
16. Naoto Baba (JPN)
17. Jason Rüesch (SUI)
18. Vebjørn Turtveit (NOR)
19. Jean Marc Gaillard (FRA)
20. Jonas Baumann (SUI)
21. Irineu Esteve Altimiras (AND)
22. Adrien Backscheider (FRA)
23. Harald Oestberg Amundsen (NOR)
24. William Poromaa (SWE)
25. Gus Schumacher (USA)
26. Clement Parisse (FRA)
27. Calle Halfvarsson (SWE)
28. Perttu Hyvärinen (FIN)
29. Roman Furger (SUI)
30. Andrew Musgrave (GBR)
31. Didrik Tønseth (NOR)
32. Jevgenij Bělov (RUS)
33. Andrej Larkov (RUS)
34. Maurice Manificat (FRA)
35. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
36. Denis Spicov (RUS)
37. Pål Golberg (NOR)
38. Sjur Røthe (NOR)
39. Hans Christer Holund (NOR)
40. Simen Hegstad Krüger (NOR)
41. Graham Ritchie (CAN)
42. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
43. Remi Lindholm (FIN)
44. Lucas Bögl (GER)
45. Mateusz Haratyk (POL)
46. Ivan Jakimuškin (RUS)
47. Ben Ogden (USA)
48. Michal Novák (CZE)
49. Zanden McMullen (USA)
50. Iivo Niskanen (FIN)
51. Russell Kennedy (CAN)
52. Alexej Červotkin (RUS)
53. Lauri Lepistö (FIN)
54. Sergej Usťugov (RUS)
55. Fredrik Jonsson (SWE)
56. Arťom Malcev (RUS)
57. Mika Vermeulen (AUT)
58. Antoine Cyr (CAN)
59. Olžas Klimin (KAZ)
60. Francesco De Fabiani (ITA)
61. Joni Mäki (FIN)
62. Emil Iversen (NOR)
63. Martin Kirkeberg Mørk (NOR)
64. Jonas Dobler (GER)
65. Arnaud Chautemps (FRA)
66. Hugo Lapalus (FRA)
67. Johan Herbert (SWE)
68. Leo Johansson (SWE)
69. Dominik Bury (POL)
70. Alexandr Bolšunov (RUS)
71. Olivier Leveille (CAN)
72. Miha Šimenč (SLO)
73. Michal Skowron (POL)
74. Marko Skender (CRO)
75. Adam Buki (HUN)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 234 bodů
2. Alexandr Bolšunov (RUS) 215 b.
3. Erik Valnes (NOR) 160 b.
4. Sergej Usťugov (RUS) 143 b.
5. Alexandr Terenťjev (RUS) 141 b.
...
14. Michal Novák (CZE) 78 b.
63. Luděk Šeller (CZE) 4 b.
Průběžné pořadí distančních závodů:
1. Alexandr Bolšunov (RUS) 160 bodů
2. Sergej Usťugov (RUS) 125 b.
3. Alexej Červotkin (RUS) 112 b.
4. Iivo Niskanen (FIN) 100 b.
5. Ivan Jakimuškin (RUS) 82 b.
...
8. Michal Novák (CZE) 60 b.
1. Simen Hegstad Krüger (NOR) 32:26,2 min
2. Hans Christer Holund (NOR) +1,6 s
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +17,5
4. Alexej Červotkin (RUS) +21,0
5. Michal Novák (CZE) +21,1
6. Didrik Tønseth (NOR) +27,2
7. Harald Oestberg Amundsen (NOR) +27,9
8. Håvard Moseby (NOR) +29,9
9. Sjur Røthe (NOR) +31,2
10. Maurice Manificat (FRA) +35,5
11. Pål Golberg (NOR) +36,8
12. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +39,0
13. Denis Spicov (RUS) +43,6
14. Alexandr Bolšunov (RUS) +44,3
15. Ivan Jakimuškin (RUS) +47,4
16. Vebjørn Turtveit (NOR) +47,7
17. Jonas Baumann (SUI) +49,3
18. Hugo Lapalus (FRA) +57,8
18. Jonas Dobler (GER) +57,8
20. Andrew Musgrave (GBR) +1:02,5 min
21. Arťom Malcev (RUS) +1:03,8
22. Andrej Larkov (RUS) +1:06,8
23. Emil Iversen (NOR) +1:08,5
24. Sergej Usťugov (RUS) +1:08,7
25. Clement Parisse (FRA) +1:09,0
25. Perttu Hyvärinen (FIN) +1:09,0
27. Friedrich Moch (GER) +1:11,6
28. Adrien Backscheider (FRA) +1:13,7
29. Naoto Baba (JPN) +1:14,1
30. Lucas Bögl (GER) +1:15,2
Startovní listina:
1. Candide Pralong (SUI)
2. David Norris (USA)
3. Hunter Wonders (USA)
4. Imanol Rojo (ESP)
5. Jules Lapierre (FRA)
6. Paolo Ventura (ITA)
7. Stefano Gardener (ITA)
8. Vitalij Puchkalo (KAZ)
9. Fredrik Andersson (SWE)
10. Thomas Maloney Westgaard (IRL)
11. Håvard Moseby (NOR)
12. Friedrich Moch (GER)
13. Janosch Brugger (GER)
14. Beda Klee (SUI)
15. Scott Patterson (USA)
16. Naoto Baba (JPN)
17. Jason Rüesch (SUI)
18. Vebjørn Turtveit (NOR)
19. Jean Marc Gaillard (FRA)
20. Jonas Baumann (SUI)
21. Irineu Esteve Altimiras (AND)
22. Adrien Backscheider (FRA)
23. Harald Oestberg Amundsen (NOR)
24. William Poromaa (SWE)
25. Gus Schumacher (USA)
26. Clement Parisse (FRA)
27. Calle Halfvarsson (SWE)
28. Perttu Hyvärinen (FIN)
29. Roman Furger (SUI)
30. Andrew Musgrave (GBR)
31. Didrik Tønseth (NOR)
32. Jevgenij Bělov (RUS)
33. Andrej Larkov (RUS)
34. Maurice Manificat (FRA)
35. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR)
36. Denis Spicov (RUS)
37. Pål Golberg (NOR)
38. Sjur Røthe (NOR)
39. Hans Christer Holund (NOR)
40. Simen Hegstad Krüger (NOR)
41. Graham Ritchie (CAN)
42. Johannes Høsflot Klæbo (NOR)
43. Remi Lindholm (FIN)
44. Lucas Bögl (GER)
45. Mateusz Haratyk (POL)
46. Ivan Jakimuškin (RUS)
47. Ben Ogden (USA)
48. Michal Novák (CZE)
49. Zanden McMullen (USA)
50. Iivo Niskanen (FIN)
51. Russell Kennedy (CAN)
52. Alexej Červotkin (RUS)
53. Lauri Lepistö (FIN)
54. Sergej Usťugov (RUS)
55. Fredrik Jonsson (SWE)
56. Arťom Malcev (RUS)
57. Mika Vermeulen (AUT)
58. Antoine Cyr (CAN)
59. Olžas Klimin (KAZ)
60. Francesco De Fabiani (ITA)
61. Joni Mäki (FIN)
62. Emil Iversen (NOR)
63. Martin Kirkeberg Mørk (NOR)
64. Jonas Dobler (GER)
65. Arnaud Chautemps (FRA)
66. Hugo Lapalus (FRA)
67. Johan Herbert (SWE)
68. Leo Johansson (SWE)
69. Dominik Bury (POL)
70. Alexandr Bolšunov (RUS)
71. Olivier Leveille (CAN)
72. Miha Šimenč (SLO)
73. Michal Skowron (POL)
74. Marko Skender (CRO)
75. Adam Buki (HUN)
Průběžné pořadí světového poháru:
1. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) 234 bodů
2. Alexandr Bolšunov (RUS) 215 b.
3. Erik Valnes (NOR) 160 b.
4. Sergej Usťugov (RUS) 143 b.
5. Alexandr Terenťjev (RUS) 141 b.
...
14. Michal Novák (CZE) 78 b.
63. Luděk Šeller (CZE) 4 b.
Průběžné pořadí distančních závodů:
1. Alexandr Bolšunov (RUS) 160 bodů
2. Sergej Usťugov (RUS) 125 b.
3. Alexej Červotkin (RUS) 112 b.
4. Iivo Niskanen (FIN) 100 b.
5. Ivan Jakimuškin (RUS) 82 b.
...
8. Michal Novák (CZE) 60 b.
1. Simen Hegstad Krüger (NOR) 32:26,2 min
2. Hans Christer Holund (NOR) +1,6 s
3. Martin Løwstrøm Nyenget (NOR) +17,5
4. Alexej Červotkin (RUS) +21,0
5. Michal Novák (CZE) +21,1
6. Didrik Tønseth (NOR) +27,2
7. Harald Oestberg Amundsen (NOR) +27,9
8. Håvard Moseby (NOR) +29,9
9. Sjur Røthe (NOR) +31,2
10. Maurice Manificat (FRA) +35,5
11. Pål Golberg (NOR) +36,8
12. Johannes Høsflot Klæbo (NOR) +39,0
13. Denis Spicov (RUS) +43,6
14. Alexandr Bolšunov (RUS) +44,3
15. Ivan Jakimuškin (RUS) +47,4
16. Vebjørn Turtveit (NOR) +47,7
17. Jonas Baumann (SUI) +49,3
18. Hugo Lapalus (FRA) +57,8
18. Jonas Dobler (GER) +57,8
20. Andrew Musgrave (GBR) +1:02,5 min
21. Arťom Malcev (RUS) +1:03,8
22. Andrej Larkov (RUS) +1:06,8
23. Emil Iversen (NOR) +1:08,5
24. Sergej Usťugov (RUS) +1:08,7
25. Clement Parisse (FRA) +1:09,0
25. Perttu Hyvärinen (FIN) +1:09,0
27. Friedrich Moch (GER) +1:11,6
28. Adrien Backscheider (FRA) +1:13,7
29. Naoto Baba (JPN) +1:14,1
30. Lucas Bögl (GER) +1:15,2
Vítězem se stal domácí reprezentant Simen Hegstad Krüger, jenž prakticky od začátku do konce sváděl na dálku souboj s krajanem Hansem Christerem Holundem, a nakonec byl on tím o vteřinu a šest desetin úspěšnějším.
Závod vůbec nevyšel Alexandru Bolšunovovi. Největší favorit na prvenství se postupně propadal pořadím hlouběji a hlouběji, ve finále zapsal 14. nejrychlejší čas. Spokojený určitě nebyl s 12. místem ani Johannes Høsflot Klæbo.