SHC Maloměřice – Plzeň 21:37 (kon.) | Hranice – Lovosice 23:24 (kon.) | Nové Veselí – Dukla 25:29 (kon.)
Zubří – Jičín 30:24 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
25:29 (14:11)
HC Dukla Praha
Sobota 11.12.2021, 17:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 14. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemnou sobotu! Čtrnácté kolo házenkářské nejvyšší soutěže proti sobě svedlo páté Nové Veselí a osmou pražskou Duklu. Pojďme si oba týmy představit!

Sokol se po nepovedené minulé sezóně zvedl a s bilancí osmi výher a čtyř porážek se drží ve středu tabulky. Dnes se na své půdě bude snažit napravit zaváhání z minulého týdne, kdy podlehl sedmé Kopřivnici 25:31. Na vině byl hlavně nezvládnutý závěr – partie byla vyrovnaná až do padesáté minuty, jenže pak Nové Veselí zkolabovalo a nechalo soupeře vstřelit hned pět branek v řadě. Podaří se mu porážku odčinit?

Dukla do dnešního souboje půjde čerstvě po porážce v osmifinále Evropského poháru, ve kterém dalo papírově silnějšímu norskému Drammenu pořádně zabrat. První utkání na jeho palubovce vyhrálo 29:28, přičemž dramatická odveta pak přinesla výsledek 33:30 po sedmičkách ve prospěch soupeře. Pražané tak sice z turnaje vypadli, ale nemají se za co stydět. Uvidíme, jestli dnes na nedávné výkony navážou.

První vzájemný souboj dnešních soupeřů v probíhající sezóně skončil těsným vítězstvím Dukly, a to 26:24. Budou se hráči z hlavního města radovat i dnes?

Start zápasu je napánován na 17:00, duel budou řídit pánové Milan Hájek a Tomáš Kozler.

TJ Sokol Nové Veselí: Schams, Martin Štohanzl – J. Flajsar, Veselý, Halíček, Dodica, L. Bartůněk, Melichar, Parolly, Burnazović, Krčál, Miroslav Štohanzl, Gregorovič, A. Tomášek, Hajčman, Ptáčník.
    Trenér: Peter Kostka.

HC Dukla Praha: Votava, Petržala – Zelenka, Vlček, Sviták, F. Březina, Rumian, Krušberský, Šebesta, Křístek, J. Rakouský, Hlinka, M. Březina, M. Rakouský, Šůstek, Blecha.
    Trenér: Michal Tonar.

Rozhodčí: Hájek, Kozler.

Oba týmy nastupují na hrací plochu ZDT Arény, za malou chvíli půjdeme na věc.

Domácí se ujímají balónu, jdeme na to!

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Pronikající Dodica byl na hranici brankoviště zastaven nedovoleně, akce Nového Veselí bude pokračovat. (0:0)
    1
    David Melichar zakončil dlouhou šňůru přihrávek střelou k pravé tyči, Sokol jde do vedení. (1:0)
    2
    Na odpověď jsme nemuseli dlouho čekat, hned první útok Dukly v branku přetavil Šůstek. (1:1)
    2
    Ani Jakub Flajsar následně nepálil vedle, hra je v úvodu střetnutí hodně otevřená. (2:1)
    3
    O patnáct sekund později znovu vyrovnává Martin Březina, oba brankáři stále čekají na první úspěšný zákrok. (2:2)

3
    Ten si ovšem nyní na své konto připsal Petržala, hosté si berou míč a míří zpět dopředu. (2:2)
    4
    Pod další zásah Nového Veselí se podepisuje Jakub Flajsar, Sokol má o něco málo více ze hry. (3:2)
    5
    Robert Halíček unikl pražské obraně, po pravé straně prošel před branku a od země zakončil za Petržalu. (4:2)
    5
    Jan Blecha rovněž mířil naprosto přesně, přestřelka v Novém Veselí zuří stále dál. (4:3)
    6
    V polovině šesté minuty se mezi úspěšné střelce zapisuej Jakub Zelenka, máme opět vyrovnáno. (4:4)

6
    Martin Březina (DUK) si krom vstřelené branky na své konto připisuje také žlutou kartu. (4:4)
    7
    Další zápletku do divoké bitvy v Novém Veselí přidává Robert Halíček, Sokol znovu vede. (5:4)
    8
    Nové Veselí trochu rozšiřuje svůj náskok brankou Davida Melichara a vede o dva zásahy. (6:4)

8
    V hostujícím brankovišti zůstal ležet Zelenka, který se za pomoci zdravotníka a spoluhráče přesouvá na střídačku. Doufejme, že bude v pořádku. (6:4)

9
    Miroslav Štohanzl (NVE) dostává žlutou kartu. (6:4)
    9
    Sledujeme velmi povedenou pasáž hry pro Nové Veselí, za které skóruje David Melichar. (7:4)

10
    Sokol je už několik desítek sekund usazený před brankou Dukly, která ho ale nepouští do zakončení. (7:4)
    11
    První nařízená sedmička dnešního střetnutí nezůstala neproměněna, gól dal Burnazović. (8:4)
    12
    Martin Březina se už oklepal, vrátil se zpět na palubovku a gólem snížil ztrátu svého celku. (8:5)

12
    Duklu navíc čeká přesilovka, Miroslav Štohanzl (NVE) po žluté kartě dostáv i dvouminutový trest. (8:5)
    13
    Před domácí brankou se uvolnil Jiří Rakouský, který střelou od země překonal gólmana Sokola. (8:6)
    14
    Mezi úspěšné střelce se nyní zařadil také Roman Dodica, znovu je to o tři branky. (9:6)

14
    Další vyloučení pro Nové Veselí, tentokrát bude na dvě minuty mimo hru Robert Halíček (NVE). (9:6)

14
    Žlutou kartu zároveň dostává Peter Kostka, hlavní kouč domácích házenkářů. (9:6)
    15
    Po dalším domácím faulu byla nařízena sedmička, kterou David Šůstek hravě proměnil. (9:7)

15
    Početní nevýhoda čeká také Pražany, dvě minuty v bojišti neuvidíme Jana Blechu (DUK). (9:7)
    16
    Jen krátce po startu početní výhody skóruje Adam Tomášek, desátý gól Sokola je na světě. (10:7)

17
    Hra se teď velmi dlouho držela před domácí brankou, obrana Nového Veselí ale nakonec situaci zvládla a připravila protihráče o míč předtím, než stihli zakončit. (10:7)

18
    Oddechový čas pro domácí. (10:7)

18
    Petržala si počíhal na Flajsarovu prudkou ránu k tyči a nataženou rukou jí vyrazil za branku. (10:7)
    19
    Na druhém konci novoveselské palubovky rázem manko Dukly snižuje Martin Březina. (10:8)
    20
    Poprvé v zápase se prosadil Filip Březina, jehož střela zamířila mezi nohy domácího brankáře. (10:9)
    21
    Petržala nestačil pořádně zareagovat na zakončení Gregoroviče, které zaletělo pod horní tyč. (11:9)
    21
    Pražané opět snižují na rozdíl jedné jediné branky, tentokrát zásluhou Daniela Křístka. (11:10)

21
    Burnazović podruhé v utkání přistoupil k hranici sedmi metrů, tentokrát ale neskóroval. (11:10)
    22
    Podruhé v utkání skóruje Jiří Gregorovič, hlavní trenér Dukly Michal Tonar si bere timeout. (12:10)

23
    Oddechový čas pro hosty. (12:10)
    24
    Poměrně dlouhou pasáž hry bez vstřeleného gólu na konci čtyřiadvacáté minuty ukončil Tomášek. (13:10)

25
    Nové Veselí bleskově rozebralo hostující protiútok a samo se vydalo dopředu, následné zakončení jednoho z domácích ale zastavil připravený Petržala. (13:10)

26
    Sledujeme hodně dlouhou, přerušovanou kombinaci Dukly, která stále nevyvrcholila ve střelu. (13:10)
    27
    Pražané nyní působí bezzubě, oproti tomu na druhém konci palubovky hravě zakončil Gregorovič. (14:10)
    27
    Na konci sedmadvacáté minuty po dlouhé době přichází hostující gól, trefil se David Šůstek. (14:11)

28
    Šůstek nyní prudkou ranou z pravé strany rozvlnil jen ochrannou síť za domácí brankou. (14:11)

29
    Pomalu ale jistě míříme do finiše, do přestávky zbývá odehrát méně než dvě minuty. (14:11)

30
    Hraje se poslední minuta poločasu! (14:11)

30
    Domácí po odpískané pasivitě odevzdali míč soupeři, který hru přesunul před jejich klec. (14:11)

30
    Schams uzavírá první poločas skvělým zákrokem, Sokol půjde do pauzy s tříbrankovým náskokem. (14:11)

30
    Nakonec mohl být dokonce čtyřbrankový, ale jeden z domácích trefil jen břevno! (14:11)

30
    První poločas skončil. (14:11)

Druhý poločas začne přibližně v 17:51.

První poločas je v ZDT Aréně minulostí. Domácí měli po většinu dosavadního průběhu střetnutí o něco málo více ze hry a do druhé půle půjdou se zaslouženým tříbrankovým náskokem. Uvidíme, jestli se Dukle podaří utkání po pauze zdramatizovat, nebo zdali ho Sokol zvládne dotáhnout do úspěšného konce.

31
    Začal druhý poločas. (14:11)

31
    Druhý poločas byl odstartován, Dukla kombinuje před brankovištěm Víta Schamse. (14:11)
    31
    Střeleckou listinu druhého poločasu otevírá svou druhou trefou v zápase Jiří Rakouský. (14:12)
    32
    Jen krátce poté se z úniku prosazuje Marek Hlinka, Pražané mají vyrovnání na dosah ruky. (14:13)
    32
    Hosté do druhého poločasu vstoupili excelentně, po zásahu Jakuba Rumiana začínáme od začátku. (14:14)

33
    Dukla se mohla i dostat do vedení, Vít Schams ale vytáhl z rukávu hned dva povedené zákroky. (14:14)
    33
    O první trefu Nového Veselí ve druhém poločase se postaral Adam Tomášek. (15:14)
    33
    Další hostující únik znamená vyrovnání, Martin Březina zakončil přesně k levé tyči. (15:15)
    34
    Pražané se po zásahu Jiřího Rakouského dostávají do vedení, Sokol si vezme oddechový čas. (15:16)

34
    Oddechový čas pro domácí. (15:16)

36
    Zakončení jednoho z hostů z levého křídla zpočátku vypadalo slibně, nakonec mu ale chyběla notná dávka razance. (15:16)
    37
    Sokolu se stále nedaří se dostat do tempa z první půle, naopak za Duklu skóruje Jakub Rumian. (15:17)

38
    Melichar prudkou ranou minul hostující svatyni o dobrých pár metrů, Pražané jdou do útoku. (15:17)
    39
    Výpad v další gól bleskově přetavuje Jan Blecha, hosté na palubovce ZDT Arény dominují. (15:18)

40
    Dukla zneškodnila další útok Nového Veselí, přičemž Petržela nemusel ani tentokrát zasahovat. (15:18)

41
    Domácí mají šanci se vrátit do zápasu, Marek Hlinka (DUK) je vyloučen na dvě minuty. (16:18)
    41
    Roman Dodica střelou do dolní části branky stahuje náskok Dukly na pouhé dvě branky. (16:18)
    42
    Početní výhodu využívá také Martin Hajčman, v ZDT Aréně to znovu začíná být vyrovnané. (17:18)
    43
    Oslabení navzdory se prosazuje Jan Blecha... (17:19)
    43
    ...na jehož přesnou střelu odpověděl zakončením mezi nohy hostujícího brankáře Roman Dodica. (18:19)
    43
    Dvacátý gól pražské Dukly v dnešním utkání je na světě, jeho autorem je David Šůstek. (18:20)
    43
    Ani ne deset sekund nato odpovídá aktivní Roman Dodica dalším parádním zásahem. (19:20)
    44
    Máme vyrovnáno, a to díky přesné střele Davida Melichara. (20:20)

44
    Sokol navíc může i otočit skóre, po Hlinkovi je tentokrát vykázán Daniel Křístek (DUK). (20:20)
    45
    Marek Hlinka odčinil své vyloučení a svým druhým zásahem v tomto utkání vrací Dukle náskok. (20:21)

46
    Oddechový čas pro hosty. (20:21)
    47
    V Novém Veselí je to znovu o dvě branky, David Šůstek podruhé v zápase proměňuje sedmičku. (20:22)
    47
    V polovině sedmnácté minuty přichází další zápletka, Adam Ptáčník svým zakončením snižuje. (21:22)
    48
    Jen krátce nato ale z dalšího úniku Pražanů skóruje Jiří Rakouský. (21:23)
    49
    Další bleskový výpad Dukly končí gólem, střelou o zem z pravé strany uspěl Jakub Rumian. (21:24)

50
    S Novým Veselím to nevypadá dobře. Ani tentokrát se neprosadilo, Pražané přesouvají hru před Schamse. (21:24)
    51
    A už je to o čtyři branky, David Šůstek je ze sedmi metrů stále stoprocentní. Neminul ani teď. (21:25)
    52
    Ztrátu domácích aspoň trochu snižuje Flajsar, jehož překvapivě slabá střela prošla za Petržalu. (22:25)

53
    Krušberský na hranici brankoviště vyskočil nad bránícího protihráče a poslal míč hodně vysoko nad branku Sokola. (22:25)
    53
    Pozor, tohle bude zřejmě ještě drama! Z pravého křídla dává další gól Sokola Luboš Bartůněk. (23:25)
    54
    Akci Dukly z křídla zakončil Rumian, který vymetl vzdálenější horní roh Schamsovy svatyně. (23:26)

55
    Domácí fanoušci už se radovali, střela jednoho z hráčů Sokola se ale od země odrazila jen do břevna. (23:26)

56
    Martin Štohanzl udržel naděje na vyrovnání při životě a vyrazil rychlou ránu Marka Hlinky. (23:26)
    56
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (David Melichar). (24:26)

56
    Oddechový čas pro hosty. (24:26)

57
    Dlouhý pobyt Pražanů před domácí svatyní branku nepřinesl, dopředu míří Sokol. (24:26)
    57
    Tak tohle je pro domácí hodně velká rána, po chybě jednoho z nich se do úniku dostal Marek Hlinka a bez větších obtíží překonal gólmana. (24:27)

58
    Míříme do finiše, Duklu od zisku tří bodů dělí jen něco málo přes dvě minuty. Zvládne závěr? (24:27)
    58
    Výhra Pražanů je už takřka jistotou, David Šůstek se podepisuje od osmadvacátou trefu hostů. (24:28)

59
    Hraje se poslední minuta druhého poločasu! (24:28)
    60
    Poslední minutu základní hrací doby dalším gólem pražské Dukly otevírá Daniel Křístek. (24:29)
    60
    Střeleckou listinu utkání uzavírá Vojtěch Krčál. Jeho branka ale nic nezmění na tom, že body dnes poputují do hlavního města. (25:29)

Konec zápasu. (25:29)

TJ Sokol Nové Veselí – HC Dukla Praha 25:29 (14:11)
    Nejvíce branek: Melichar 5, Dodica 4, J. Flajsar 3 – Šůstek 7/3, Rumian 4, J. Rakouský 4. Rozhodčí: Hájek, Kozler. Sedmimetrové hody: 2/1 – 3/3. Vyloučení: 2:3.

Nové Veselí mělo bitvu s Duklou velmi slibně rozehráno a solidním výkonem v úvodní půli vybojovalo skóre 14:11. Jenže vstup do druhé části mu ani trochu nevyšel – Pražané v průběhu prvních deseti minut vstřelili hned sedm branek, zatímco domácí se zmohli na jednu. Opařený Sokol pak pořádně nezvládl namotivovaný hostující celek zastavit.

To je ode mne pro dnešek vše, napočtenou příště! (18:38:05)