St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Nashville 0:1 (kon.) | Colorado – Florida 3:2 (kon.)
Vegas – Minnesota 6:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:1 (kon.)
St. Louis Blues
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
Anaheim Ducks
Pondělí 13.12.2021, 01:00 • Enterprise Center, St. Louis • NHL

1. Troy Terry (ANA) 2+0
    2. Nathan Walker (STL) 1+1
    3. Anthony Stolarz (ANA) 23 zák., 92,0 % (03:42:39)

Československá stopa:
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hokejista

Kdo se postavil do brankoviště?
    Jon Gillies (STL) – 36 zák., 3 OG, úspěšnost 92,3 %, odchytal 63:46
    Anthony Stolarz (ANA) – 23 zák., 2 OG, úspěšnost 92,0 %, odchytal 63:58

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 25:39 (7:11, 11:11, 6:14 – 1:3)
    Zblokované střely – 9:7
    Vyhraná vhazování – 21:27
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 15:16

Hokejisté Anaheimu získali na ledě St. Louis prémiový bod za výhru 3:2 v prodloužení! O té rozhodl Troy Terry, který měl možnost jet po faulu Perunoviche trestné střílení. To proměnil blafákem do bekhendu.

Rozhodně se hrál zajímavý hokej, který nenudil. Hosté šli do vedení ve 13. minutě, kdy se prosadil Buddy Robinson. Domácím se později podařilo skóre otočit. Ve druhé třetině srovnal Oscar Sundqvist a ve 48. minutě se pak trefil přes obránce pod víko Nathan Walker. Ducks pak byli několik minut vykolejení, ovšem v čase 53:29 je dostal zpátky do hry vyrovnávací trefou Troy Terry. Ten je tedy nakonec hrdinou pro fanoušky Anaheimu.

63:57 Troy TERRY - 2:3

63:57
    Anaheim právě vstřelil branku!
    TROY TERRY si s nařízeným trestným střílením poradil parádně. Na branku najížděl z levé strany, před Gilliesem šel do bekhendové kličky a puk poslal pod víko. Ducks tedy vítězí!

63:57
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Scott Perunovich – trestné střílení, hákování).
    63:57 Perunovich zahákoval Terryho - trestné střílení.

63:57
    Troy Terry byl zahákován při samostatném úniku. Trestné střílení pro Kačery!

63:29
    Nakonec to vyšlo na Sonnyho Milana, který z první tvrdě pálil z levého kruhu. Gillies má puk ve výstroji.

62:56
    Hosté krouží s kotoučem na holích a trpělivě si chystají pozici...

61:32
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Barbeševovi najížděl Bučněvič, prvně jmenovaný však volil střelu, která byla nepřesná.

61:05
    Troy Terry si nabruslil mezi kruhy a nastřelil pravou Gilliesovu tyčku!

60:49
    Na druhé straně to zkoušel z pravé strany Bučněvič. Stolarz se nenechal nachytat ranou mezi betony.

60:33
    Jakob Silfverberg prvním hráčem, který v prodloužení vystřelil. Gillies si připsal úspěšný zákrok.

60:01

Souboj St. Louis s Anaheimem končí po 60 minutách nerozhodně 2:2. Ve třetí třetině nejprve strhl vedení na stranu domácích Nathan Walker, ovšem hosté odpověděli trefou Troye Terryho. Bude se tedy prodlužovat.

Střely na branku – 24:36 (7:11, 11:11, 6:14)

60:00

59:53
    Hosté na puku a nikam nepospíchají. Tenhle zápas po 60 minutách neskončí...

59:03
    Běží už poslední minuta třetí třetiny.

58:44
    Hosté mohli vykročit za výhrou! Deslauriers nahrál před bránu, kde byl úplně volný Buddy Robinson. Jeho střela však skončila na vyrážečce výborného Jona Gilliese!

57:54
    Kličkující Silfverberg se do zakončení nedostal. Zkusit to mohou domácí.

57:08
    Už se hraje přeci jen opatrněji. Případný gól už by byl v tomto čase dost možná rozhodující.

56:13
    Tarasenkova přihrávka byla nepřesná a vyhnala Marca Scandellu do středního pásma.

55:02
    Posledních pět minut třetí třetiny. Zápas vrcholí.
    53:29 Troy TERRY - 2:2

53:29
    Hosté vyrovnávají! Gólu předcházela pěkná souhra, kdy Ryan Getzlaf nahrál doprava Samovi Steelovi. Ten kotouč z první poslal před branku, kde byl osamocený Cam Fowler. Ten bekhendovou kličkou nevyzrál na Gilliese, ovšem po následném závaru hrací předmět nadvakrát dostal do domácí klece TROY TERRY. Pohromně se ještě snažil v brankovišti zabránit obránce Scandella, kterému však prošel puk mezi bruslemi. Asistence: Cam Fowler a Ryan Getzlaf.

52:50
    Hosté v postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

52:08
    Kačeři se potřebují rychle srovnat. Většinu utkání hráli dobře, ovšem po gólu na 1:2 vypadli z role.

51:32
    Domácí drží puk na svých holích. Další akci rozjíždějí od své branky, kam Ducks vyhodili kotouč.

50:51
    Domácí jsou teď na koni. Vstřelený gól nabudil je i publikum.

49:33
    Nathan Walker byl blízko dalšímu gólu! Puk tečoval v blízkosti branky baseballově ze vzduchu a dezorientovaného Stolarze zachránila horní tyčka!
    47:40 Nathan WALKER - 2:1

47:40
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté byli ve třetí třetině aktivnější, ovšem vedení strhávají na svou stranu Bluesmani! NATHAN WALKER se dostal ve středním pásmu ke kotouči, překonal s ním útočnou modrou a přes obránce zamířil pod horní tyčku branky Anaheimu. Australský útočník, který byl nedávno povolán z farmy na místo zraněných hráčů, si velmi hlasitě říká o stálé místo v sestavě. Asistence: Brayden Schenn.

47:22
    Rickard Rakell dostal přihrávku od Zegrase a vypálil. Gillies vyráží do rohu.

47:07
    Jamie Drysdale nahodil z levé strany puk na Gilliese, který ho raději přidržel. Ducks tak získali buly v útočném pásmu.

46:37
    Do akce musel také Stolarz, jenž přikryl nahozený puk před dotírajícím Dakotou Joshuou. Reklamní přestávka.

46:21
    Nicolas Deslauriers připravil další práci pro Gilliese. Ten je ve třetí třetině zaměstnanějším brankářem.

45:18
    Dobrá příležitost také na druhé straně. Tarasenko zahrál o mantinel puk do středního pásma a rozjel protiakci Blues. Tu zakončoval bombou zleva Robertu Bortuzzo, jenž našel připraveného Stolarze.

45:06
    Jon Gillies zareagoval také na tečovanou střelu Kevina Shattenkirka.

44:15
    Terry nahrál na modrou čáru Samovi Steelovi. Jeho ránu z první vyrazil Jon Gillies. Ten ve svém prvním zápase za Blues předvádí výtečný výkon.

43:38
    Ryan O'Reilly se dostal ke střele z pravého kruhu. Mířil nad pravý beton hostujícího brankáře, ovšem Stolarz použil vyrážečku a následně puk přikryl.

42:10
    Hostující vyhození směřovalo na branku St. Louis. Gillies tak musel rozehrát.

41:09
    Domácí zahráli na zakázané uvolnění.

40:28
    Další zákrok domácího brankáře. Zleva to zkoušel Cam Fowler.

40:09
    Hosté vyhráli úvodní buly ve třetí třetině a hned zaútočili. Střelu Ryana Getzlafa z pravé strany zachytil Gillies.

Hity – 11:12

Ve druhé třetině pokračovalo zajímavé a vyrovnané utkání. Bluesmanům se podařilo vyrovnat ve 27. minutě, kdy se po přečíslení 2 na 1 a Walkerově přihrávce prosadil Oskar Sundqvist. Hosté měli svou největší šanci krátce před přestávkou. Brankář Gillies musel čelit úniku dvou hráčů Anaheimu, ovšem zakončení Lundeströma do odkryté části branky dokázal vyrazit.

40:00

39:41
    Od modré čáry vystřelil Hampus Lindholm. Gillies svým zákrokem přerušil hru.

38:52
    Na druhé straně střílel z pravého kruhu Nathan Walker a také Stolarz si musel připsat dobrý zákrok.
    37:50 Lundeströma fantasticky vychytal Gillies.

37:50
    Hosté vyrazili do rychlého brejku! Byla to v podstatě situace dva na brankáře. Trevor Zegras nahrál na vzdálenější tyčku Isacovi Lundeströmovi, proti jehož zakončení do téměř odkryté branky se Jon Gillies dokázal natáhnout a vytěsnil kotouč vyrážečkou! Fantastický zákrok.

37:46
    Hosté jsou už v plném počtu.

36:59
    Brayden Schenn našel pěknou přihrávkou na osu najíždějícího Brandona Saada. Stolarz se ale včas přemístil a puk vyrazil!

36:31
    Z vrcholu levého kruhu vypálil Torey Krug. Stolarz vyrazil jeho pokus.

36:01
    Ryan O'Reilly si vybruslil na levý kruh, odkud vystřelil. Puk je na hrudi Anthonyho Stolarze.

35:45
    Po reklamní přestávce si domácí zahrají přesilovku. Na trestnou lavici zamířil za držení Josh Manson.

35:02
    Vladimir Tarasenko na první dobrou na ose špatně zpracoval puk po přihrávce od Bučněviče. Následně se ke kotouči opět dostal, jeho střela však branku minula.

34:32
    Domácí zahráli přes všechny čáry. Pískáno zakázané uvolnění.

34:00

33:57
    Troy Terry nechal puk za sebou a vystavil tak hosty do postavení mimo hru.

33:43
    Colton Parayko znovu osvobozuje domácí tým. Přesilovka Anaheimu se chýlí ke konci.

33:20
    Domácí vyhazují.

32:50
    Ryan Getzlaf si vyměnil puk s Drysdalem a vypálil. Jeho ránu srazil do ochranné sítě Parayko.

32:24
    Domácím se podařilo vyhodit.

31:58
    Scott Perunovich dostal dvouminutový trest za sekání. Ducks budou hrát první přesilovku v utkání.

31:44
    Brandon Saad si přes bránícího Shattenkirka vytáhl puk až k brankovišti, odkud mohl zakončovat. Byl ale moc blízko Stolarzovi, který měl betony pevně na ledě a u sebe.

31:11
    Gillies přerušil hru po střele Sama Carricka z pravé strany. Další reklamní pauza.

30:43
    Střely na branku – 12:15

30:01
    Rickard Rakell vyslal na domácí branku střelu z osy kluziště. Gillies puk přitiskl na svou hruť a přerušil hru. Následuje reklamní pauza.

29:32
    Zápasu rozhodně neschází tempo. Oba celky chtějí hrát rychlý a přímočarý hokej.

28:17
    Zajímavá souhra hostí! Ryan Getzlaf v útočném pásmu prostrčil puk na Troye Terryho. Ten ho zadovkou vracel před branku a bránící Ryan O'Reilly si dal málem vlastní gól! Puk bruslemi tečoval vedle.
    26:43 Oskar SUNDQVIST - 1:1

26:43
    Domácí vyrovnávají! Brayden Schenn svou křížnou nahrávkou na Nathana Walkera vytvořil přesilovou situaci 2 na 1. Tu Walker dokonale využil, když našel přesným pasem OSKARA SUNDQVISTA a ten trefoval odkrytou branku – 1:1. Asistence: Nathan Walker a Brayden Schenn.

26:10
    Domácí dnes hrají na 6 obránců a 11 útočníků. Nemají tedy ani plnou soupisku.

25:18
    Ivan Barbašev poslal do samostatného úniku Pavla Bučuněviče. Ten před Stolarzem zamíchal s pukem, který mu však v rozhodující chvíli utekl z hole a skončil v rohu kluziště!

25:14
    Rickard Rakell se dostal z levé strany do zakončení. Gillies byl na místě.

24:15
    Hosté ztratili při přechodu do útoku puk. Výborný bekčekink však předvedl veterán Ryan Getzlaf, který nakonec získal kotouč pro Kačery zpět.

22:47
    Brayden Schenn posouval puk před brankoviště, kde číhal Oskar Sundqvist. Domácí útočník však ve velké šanci netrefil kotouč dobře!

21:16
    A nakonec došlo k revizi předchozího výroku čárových. Ti uznali chybu a tak se vhazuje ve středovém kruhu.

21:16
    Velmi těsný icing domácích. Fanouškům Blues se toto rozhodnutí sudích vůbec nelíbí.

20:48
    Logan Brown se po Paraykově nahrávce dostal před Stolarze. Ten si rovněž poradil.

20:13
    Troy Terry se u pravého mantinelu protáhl přes Scandellu a dostal se až před Gilliese. Domácí brankář si však jeho zakončení pohlídal.

Hity – 4:6

První třetina přinesla herně poměrně vyrovnaný hokej. Několik příležitostí si vytvořily oba celky. Skórovat ovšem dokázali pouze hostující Kačeři. Ve 13. minutě udeřila jejich čtvrtá formace, když po Carrikově přihrávce zpoza branky uklidil puk za domácího gólmana Buddy Robinson.

20:00

19:28
    Od modré střílel Torey Krug. Puk tečoval bruslí jeden z jeho spoluhráčů, ovšem Stolarz, který nemohl moc vidět, dokázal na poslední chvíli vytrčit pravý beton!

19:03
    Derek Grant nahrál od zadního mantinelu Jakobovi Silfverbergovi, který pálil z levého kruhu. Jon Gillies byl včas v rozkleku a vyrazil puk.

19:01
    Začala poslední minuta první třetiny.

18:20
    Tečovaná střela Cama Fowlera prošla vedle branky domácích. Ti se následně dostali k puku.

17:53
    Kotouč přepadl na střídačku St. Louis. Vhazuje se ve středním pásmu.

17:35
    Po přihrávce Sonnyho Milana zpoza branky zakončoval Trevor Zegras. Přeci jen byl v ostřejším úhlu a Gillies si to pohlídal.

16:32
    Hampus Lindholm vypálil z levé strany do připraveného Gilliese. Odraženého puku se ujala defenziva Blues.

16:05
    Robert Bortuzzo rozjel na levém křídle Braydena Schenna, který přebruslil protihráče a střílel z kruhu pro vhazování. Stolarz má kotouč ve výstroji.

15:30
    Po vyhraném buly pálil Brayden Schenn. Stolarz si připisuje další dobrý zákrok.

15:27
    Ryan O'Reilly se zjevil sám mezi kruhy. Stolarz však jeho střelu vyrazil špičkou levého betonu! O chvíli později brankář Ducks přikryl puk a tak tu opět máme reklamní pauzu.

13:57
    Domácí se nepřesnou přihrávkou vyhnali z útočného pásma. Scott Perunovich zachytil puk až za modrou.

13:29
    Parayko vyvezl puk do domácího útočného pásma a nahodil ho na branku. Stolarz přidržel hrací předmět v lapačce a přerušil tak hru.

13:06
    Po přerušení hry tu máme další reklamní přestávku.
    12:32 Buddy ROBINSON - 0:1

12:32
    Výborné střídání čtvrté formace Kačerů končí gólem! Za brankou skvěle zapracoval Cam Carrick. Ten se tam zbavil bránícího Barbaševa a poslal puk do ohně. Tam si ho našel BUDDY ROBINSON, který zblízka překonal Gilliese. Asistence: Nicolas Deslauriers a Sam Carrick.

11:41
    Další icing Anaheimu.

10:56
    Jakob Silfverberg zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje před brankáře Stolarze.

10:33
    Druhá formace Ducks vedená centrem Trevorem Zegrasem ukazuje, že je velmi nebezpečná. Hlavně ona dokáže Bluesmany zatlačit. To se povedlo i nyní.

09:19
    Útočný výpad Logana Browna na levém křídle doplnil obránce Colton Parayko. Brown mu přihrával před branku, Parayko těsně nedosáhl.

08:47
    Po střele Dereka Granta přerušil hru Gillies. Následuje reklamní přestávka.

08:30
    Niko Mikkola vzápětí vypálil z levé strany a Stolarze zachránila vzdálenější tyčka!

08:22
    Nahození Coltona Parayka tečoval Oscar Sundqvist. Stolarz ale zasáhl levým betonem.

07:37
    Druhá lajna Anaheimu operuje v útočném pásmu. Nabídku Zegrase před brankou netrefil Rickard Rakell. Puk ale dojel Milano a hosté tak pokračují v aktivitě.

06:40
    Hosté nahodili puk za branku St. Louis. Tam se ho ujali domácí hokejisté, kteří zakládají útok.

05:04
    Od modré čáry to zkoušel Cam Fowler. Jeho ránu zablokoval Nathan Walker – australský útočník, který s velkým hokejem začínal ve Vítkovicích.

04:28
    Po ráně Nika Mikkoly vyrážel Stolarz kotouč pravým ramenem.

03:44
    Teď už domácí. Anthony Stolarz pokryl zakončení Logana Browna.

03:18
    Po ráně Hampuse Lindholma opět zasahoval Gillies. Hosté jsou zatím aktivnější.

01:36
    Z vrcholu pravého kruhu vyzkoušel Gilliese Derek Grant. Brankář Blues byl opět pozorný.

00:46
    Anaheim nyní zahrál na zakázané uvolnění.

00:15
    První střelu na domácí branku vypálil od modré čáry Cam Fowler. Jon Gillies, který naposledy chytal zápas NHL v roce 2018 v dresu Calgary, ji vyrazil.

00:01

St. Louis Blues: J. Gillies (Ch. Lindgren) – Parayko, Mikkola, Krug, M. Scandella, Bortuzzo, Perunovich – Sundqvist, R. O'Reilly (C), Saad – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – L. Brown, B. Schenn (A), N. Walker – Peca, Joshua.
    Trenér: Berube

Anaheim Ducks: Stolarz (Dostál) – Drysdale, H. Lindholm, Manson (A), Fowler, Shattenkirk, Mahura – T. Terry, Getzlaf (C), Steel – Rakell, Zegras, Milano – Silfverberg (A), Lundeström, D. Grant – B. Robinson, S. Carrick, Deslauriers.
    Trenér: Eakins

Rozhodčí: O’Rourke, Pollock – Suchánek, Alphonso.

St. Louis Blues:
    Blues dosud sehráli 27 zápasů, z nichž získali 34 bodů. V tabulce Západní konference jsou tedy čtvrtí těsně za Anaheimem. Hráči St. Louis dokázali vyhrát poslední tři duely, které odehráli ve své aréně. Nejprve zdolali 4:3 po prodloužení Floridu, poté přehráli 6:2 Detroit a 4:1 Montreal. Bluesmany zatím nezastavila ani poměrně rozsáhlá marodka. Na té figurují například brankář Binnington, Faulk, Bozak, Perron či Neal.

Nejproduktivnější hráči:
    Jordan Binnington – 16 zápasů, průměr 2,80, úspěšnost 91,2 %, 1 nula
    Ville Husso – 7 zápasů, průměr 2,46, úspěšnost 92,7 %, 1 nula
    Charlie Lindgren – 3 zápasy, průměr 1,42, úspěšnost 94,7 %, 0 nul
    Joe Hofer – 2 zápasy, průměr 3,07, úspěšnost 88,0 %, 0 nul

Anaheim Ducks:
    Kačeři věnovali poslední sezóny přestavbě týmu a s výrazně omlazeným celkem se v tomto ročníku ještě moc nepočítalo. Výkony klubu z Kalifornie jsou ale příjemným překvapením. 35 bodů z 29 odehraných zápasů stačí na třetí místo v tabulce Západní konference. V sobotu Ducks padli 0:1 na ledě Pittsburghu. Před tím se ale radovali ze dvou venkovních výher. Nejprve zdolali 2:0 Buffalo a poté zvítězili 3:2 na nájezdy v Columbusu. Na ledě Buffala navíc předvedli parádní kousek útočníci Trevor Zegras a Sonny Milano. Prvně jmenovaný si za brankou lakrosovým způsobem přilepil puk na čepel hole a přehodil ho přes horní tyčku. U brankoviště pak číhal Milano, jenž kotouč ze vzduchu usměrnil za záda překvapeného brankáře Sabres. I tento moment ukázal, jakým sebevědomím letos tým Anaheimu disponuje.

Troy Terry – 26b (15+11)
    Trevor Zegras – 22b (6+16)
    Sonny Milano – 20b (8+12)

Brankáři:
    John Gibson – 22 zápasů, průměr 2,57, úspěšnost 91,8 %, 1 nula
    Anthony Stolarz – 8 zápasů, průměr 2,32, úspěšnost 93,1 %, 2 nuly

Vítám tu všechny milovníky kvalitního hokeje! NHL pokračuje také v noci z neděle na pondělí. V jednom ze zápasů přivítá St. Louis Blues příjemné překvapení tohoto ročníku – Anaheim Ducks. Hosté disponují mladým celkem, který čeří vody v horní části tabulky Západní konference. Domácí Bluesmani se nacházejí jen bod za svým soupeřem a tak se můžeme těšit na zajímavou bitvu.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 27. Sundqvist (N. Walker, B. Schenn), 48. N. Walker (B. Schenn) – 13. B. Robinson (Deslauriers, S. Carrick), 54. T. Terry (Fowler, Getzlaf), 64. T. Terry (TS)

Rozhodčí: O’Rourke, Pollock – Suchánek, Alphonso

Diváci: 17 010