St. Louis – Anaheim 2:3 (po pr.) | NY Rangers – Nashville 0:1 (kon.) | Colorado – Florida 3:2 (kon.)
Vegas – Minnesota 6:4 (kon.) | Vancouver – Carolina 2:1 (kon.)
Colorado Avalanche
3:2 (0:0, 1:0, 2:2)
Florida Panthers
Pondělí 13.12.2021, 02:00 • Ball Arena, Denver • NHL

To je pro dnešek ode mě vše. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších přenosů napočtenou! (05:10:26)

3. Darcy Kuemper (COL) – 29 zákroků, úspěšnost 93,5%

Dnešní utkání sledovalo v Ball Areně 16 548 diváků.

Bodyčeky: 22– 18.

Je za námi duel dvou adeptů na zisk Stanley Cupu v letošní sezoně. Po napínavé bitvě se nakonec raduje domácí Colorado, které dokázalo přetlačit svého soupeře. Po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre stav 1:0 pro domácí, ve třetí třetině se však s brankami roztrhl pytel. Po další brance Burakovskyho přišlo rychlé vyrovnání skóre ze strany hostů. Poslední slovo v zápase měl však hrdina duelu Andre Burakovsky, který třetí brankou v zápase zapsal hattrick a definitvně překlopil vedení na stranu domácích. I přes mohutný tlak hostů v posledních minutách se jim již vyrovnat nepodařilo, a tak této velkolepé bitvy odcházejí poraženi.

Šanci na reparát budou mít Panthers v noci z úterý na středu, kdy hostí Ottawu Senators. Tu samou noc budou o třetí výhru v řadě usilovat Avalanche, ti hostí New York Rangers.

59:56
    Další obrovský závar před domácí brankou po ráně Ekblada. I tentokrát dokázala domácí obrana společně vše vyřešit!

59:51
    Devět sekund zbývá do konce základní hrací doby, vhazuje se před Kuemperem.

59:51
    Po nahození Weegara kotouč poskakoval na brankovišti Kuempera. Jako brankář tentokrát zaskočil Erik Johnson, který kotouč, jenž už mířil do branky, dokázal odpálit do bezpečí!

59:27
    Jost vypíchl rozehrávku hostů, a ti tak musí spěchat pro kotouč až do svého pásma.

59:02
    Další nebezpečnou situaci musel řešit Kuemper. Domácí brankář si i tentokrát poradil. Vhazovat se bude po levici brankář domácích.

58:42
    Hosté si vybírají oddechový čas na poradu.

58:42
    Další komplikace pro domácí. Rantanen krosčekem nevybíravě sestřelil před brankou Bennetta, hosty čeká přesilová hra šesti proti čtyřem.

58:42
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Mikko Rantanen – 2 min., krosček).

58:17
    Domácí si vybírají oddechový čas.

58:17
    Po zákroku Kuempera se strhla velká mela před jeho brankou. Vylučovat se po této vypjaté situaci nebude.

57:45
    Bobrovskij je venku z branky, hosté to zkoušejí v šesti!

57:41
    Po vyhození jednoho z domácích obránců přes všechny čáry následuje zakázané uvolnění.

57:00
    Tři minuty zbývají do konce základní hrací doby. Podaří se Panthers srovnat?

56:50
    Domácí se hnali do přečíslení dva na jednoho. Compher však nedokázal přesně najít svého spoluhráče.

56:18
    Zákrok vytáhnout musel na druhé straně i Kuemper, rána dokázal zlikvidovat vyrážečkou.

55:46
    MacKinnon se protlačil do šance, jeho pokus skončil na pravém betonu hostujícího brankáře.

55:09
    Řada nepřesností na obou stranách. Ani jeden z týmů nedokáže udržet kotouč déle na svých holích.

53:43
    Obrovský závar před brankou hostí. Ani na několikrát nedokázali domácí dostat kotouč za bezmocně ležícího brankáře hostů!

52:54
    Nedorozumění na útočné modré čáře Panthers. Po ofsajdu hostů nás čeká vhazování ve středním pásmu.

52:40
    Dělovku od modré vyslal Ekblad. Kuemper po celou dobu na jeho ránu viděl a s jejím zneškodněním neměl větší problémy.

51:43
    Po hattricku Burakovsky dolétla na ledovou plochu řada čepic. Ledová plocha bude potřebovat úpravu.
    51:43 André BURAKOVSKY - 3:2

51:43
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Domácí si berou vedení zpět! Kdo jiný by dnes skóroval na straně domácích než ANDRE BURAKOVSKY! MacKinnon se proháčkoval mezi obránci Panthers, našel domácího křídelníka, který prudkou střelou vymetl pavučiny v brance hostí. Asistence: Nathan MacKinnon a Mikko Rantanen.
    50:15 Brandon MONTOUR - 2:2

50:15
    Florida právě vstřelila branku!
    Máme srovnáno! BRANDON MONTOUR si najel do útočného pásma a rychlou střelou zápěstím překonává Kuempera. Asistence: Carter Verhaeghe a Gustav Forsling.

49:30
    Erik Johnson nepustil Tippetta k přihrávce Montoura, následuje zakázané uvolnění.

49:00
    Domácí inkasovaná branka poněkud opařila, hosté jsou týmem, který má momentálně navrch.
    47:41 Joe THORNTON - 2:1

47:41
    Hosté snižují! Verhaeghe našel krásnou přihrávkou přes šířku kluziště JOE THORNTONA, který střelou z jedné odčarovává kouzlo Kuempera. Asistence: Carter Verhaeghe a Frank Vatrano.

46:39
    Compher vypíchl kotouč Bennetovi a řítil se do šance. Vše vyřešil Huberdeau, který předvedl dobrý návrat dozadu a domácího útočníka obral o kotouč.

46:05
    Ekbladovi přeskočil kotouč modrou čáru, hra se přesouvá do středního pásma.

46:00
    Na trestnou lavici usedá za držení Malcev. Hosté mají velkou příležitost, aby stáhli domácí náskok.

46:00
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Michail Malcev – 2 min., držení).

45:13
    Hosté teď na delší dobu uzamkli Colorado v jeho pásmu. Vše vygradovalo střelou Tippetta, která však byla sražena mimo kluziště.

43:29
    Bobrovskij se teď vyznamenal! Ruský branká ve službách Panthers nejprve zneškodnil pokus Josta, následně vytáhl fantastický zákrok i proti střele Ničuškina!

42:40
    Nabito dostal Huberdeau, na poslední chvíli dokázal zablokovat projektil hostující opory Erik Johnson. Vhazovat se bude po pravici Kuempera.
    42:03 André BURAKOVSKY - 2:0

42:03
    Domácí jdou do dvoubrankového vedení! Na konci rychlého přečíslení stál opět ANDRE BURAKOVSKY, který zvyšuje náskok domácích! Asistence: Mikko Rantanen.

41:39
    Další závar před domácí brankou hasí zákrokem Kuemper. Panthers vstoupil do třetí části velmi aktivně.

41:05
    Do střely se tlačil Ničuškin, na poslední chvíli mu do jeho pokusu sáhl Montour a střelu srazil mimo led.

40:35
    První střelu třetí třetiny má na svědomí Ekblad. Kuemper s jeho pokusel ale neměl větší problém.

40:01
    Úvodní buly třetí části vyznělo lépe pro domácí.

40:01

Obě družstva jsou zpět na ledové ploše, pojďme na třetí část!

Bodyčeky: 16– 8.

Druhá třetina je za námi a do kabin neodcházíme za bezbrankového stavu. Těsně před pauzou totiž otevřel skóre duelu domácí Andre Burakovsky v přesilové hře a domácí si odnáší do třetí periody jednobrankový náskok. Sledujeme velmi svižně hrané utkání plné osobních soubojů. Během druhé části jsme mohli vidět několik tvrdých hitů, které rozpoutali nevraživost mezi oběma týmy. Můžeme se těšit ve třetí části na opravdu velký boj!

40:00
    39:37 André BURAKOVSKY - 1:0

39:37
    Domácí se přeci jen dočkali! MacKinnon zavezl kotouč do útočného pásma, kde ho nabídl Rantanenovi, který našel ANDRE BURAKOVSKYHO, jež otevírá skóre dnešního duelu v přesilové hře přesnou střelou! Asistence: Mikko Rantanen a Nathan MacKinnon.

39:16
    Zápěstím to tentokrát zkusil Makar. Jeho rána pouze orazítkovala mantinel těsně vedle branky hostů.

39:03
    Mackinnon dostal nabito od Makara. Tvrdá střela příklepem končí po teči mimo led. Domácí zůstanou v útočném pásmu.

38:23
    Necelé dvě minuty před koncem druhé části míří na trestnou lavici Ekblad. Druhá přesilová hra čeká domácí Avalanche.

38:23
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Aaron Ekblad – 2 min., vysoká hůl).

37:10
    Johnson zavezl kotouč do pásma. Když se nikdo nenabízel, tak celou situaci vyřešil domácí obránce střelou, která ale skončila pouze v lapačce brankáře hostí.

36:31
    Mackinnon si pohrál se dvěma obránci Panthers, jeho následné nahození před branku však nenašlo kýženého adresáta.

36:02
    Po otočce Malceva se snažil do zakončení dostat Ničuškin. Skvělou práci v obraně předvedl Juolevi, který tělem dokázal domácího útočníka odtlačit od kotouče.

35:29
    Bennett se snažil zpoza branky natlačit před Kuempera, domácí obránci nedal útočníkovi Panthers téměř žádný prostor a odebrali mu kotouč.

34:50
    Další potyčka před domácí brankou, opět v tom má prsty důrazný Lomberg. Tento konflikt se ale obejde bez vyloučení.

34:15
    Ožili nám také fanoušči na tribunách, kteří ženou své miláčky k první brance zápasu.

32:23
    Střelu od modré dokázal hostující brankář vyrazit pouze před sebe, kde stál nehlídaný Aube-Kubel. Dorážku útočníka Avalanche dokázal Bobrovskij vyrazit reflexivně betonem a drží svůj celek!

31:53
    Následuje další komeční přestávka. Střely na branku: 11:13.

31:51
    Tvrdě poslán k zemi tentokrát skončil Huberdeau, kterého si ve středním pásmu našel Burakovsky.

30:38
    Ryan Lomberg si hitem na MacDonald neudělal fanoušky v Ball Areně. Domácí fans zasypávají hostujícího křídelníka pískotem při každém dotyku s kotoučem.

30:01
    Přesilová hra Panthers vůbec nevyšla. Hosté se do delší kombinace v útočné třetině dostali na posledních několik sekund, vážněji Kuempera však prověřit nedokázali.

28:01
    Vysoká hůl v podání Makara znamená, že hosty čeká druhá přesilová hra v zápase.

28:01
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Cale Makar – 2 min., vysoká hůl).

27:38
    Další tvrdý hit tentokrát obstaral Girard, který čistě ale tvrdě sestřelil Verhaegheho.

27:22
    Rychlou kombinaci Avalanche zakončoval Newhook, ani on si však na hostujícího brankáře nepřišel.

26:51
    Tippett si šikovně položil jednoho z domácích obránců a rychle vypálil. Jeho střela skončila pouze v náruči Kuempera. Následuje komerční přestávka.

26:04
    Panthers drhne v posledních minutách kombinace. Díky další ztrátě v útočném pásmu mají na svých holích kotouč domácí.

25:14
    Mackinnon zavezl kotouč do útočného pásma, předložil ho Jostovi, který svým pokusem pouze našel náruč hostujícího brankáře.

24:39
    Nepřesná rozehrávka domácích znamená další zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po levici Kuempera.

23:58
    Hra se nám výrazně přiostřila. Sledujeme tvrdé hity, hra má teď velmi rychlý spád.

22:50
    Po rychlé domácí kombinaci se dostal k zakončení Rantanen, jeho rychlou střelou zápěstím dokázal Bobrovskij betonem vyrazit do rohu.

22:15
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Jacob MacDonald – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 5 min., bitka).

22:15
    MacDonalda okamžitě přijel pomstít Aube-Kubel. Vzájemná bitka s Lombergem dopadla lépe pro domácího útočníka, který dokázal svého protivníka přetlačit na zem.

22:15
    Tvrdým hitem poslal Lomberg na zem MacDonalda. Domácí obránce zůstává ležet na ledové ploše a je ošetřován.

21:42
    Další pokus domácích, tentokrát pálil MacDonald. Dělovka od modré pouze orazítkovala mantinel za brankou Panthers.

20:49
    Svá kouzla nám na modré čáře předvedl Mackinnon, který se uvolnil přes Lundella a vybídl ke střele Makara. Domácí obránce svoji střelu poslal pouze do lapačky hostujícího brankáře.

20:01
    Na úvodním buly druhé části úspěšní hosté.

20:01

Oba týmy jsou zpět na ledové ploše. Jdeme na druhou část!

Bodyčeky: 4– 3.

Máme za sebou první třetinu dnešního duelu, ani jednomu celku se během první třetiny nepodařilo skórovat. Jedni z nejútočnějších týmů soutěže tedy odcházejí do kabin za bezbrankového stavu. Oba dva celky si během úvodní periody vypracovaly zajímavé šance. Brankáři zatím však zůstávají stoprocentní a drží hráče soupeře na uzdě. Sledujeme rychlý hokej té nejvyšší úrovně, rozhodně se můžeme těšit na to, co nám týmy v dalším průběhu ještě ukáží!

20:00

19:45
    Další pohotový zákrok musel vytáhnout Bobrovskij. Ruský brankář ve službách Panthers se musel činit proti střele Josta.

19:10
    Domácí uzamkli svého soupeře v jeho pásmu. Vše vygradovalo střelou Mackinnona, která orazítkovla pouze mantinel za hostující brankou.

17:24
    Ani tentokrát nekončí šance Hörnqvista brankou! Hostující útočník ani natřikrát nedostal kotouč před beton domácího brankáře. Kuemper teď skvělými zákroky podržel svůj celek!

16:46
    Po krásné kombinaci zakončoval těsně před Kuemperem Hörnqvist. Domácí brankář jeho rána z bezprostřední blízkosti dokázal zlikvidovat velmi dobrým zákrokem.

16:02
    Aube-Kubel vysekl Montourovi hůl z rukou, za což si odchází odsedět dvouminutový trest. V rychlém sledu čeká přesilová hra i Panthers.

16:02
    Vyloučení v týmu Colorado Avalanche (Nicolas Aube-Kubel – 2 min., sekání).

15:57
    Dobré napadání předvedla čtvrtá útočná řada. Nahození Malceva dokázal vypíchnout skvělým defenzivním zákrokem Montour.

15:20
    Lomberg je zpět na ledě. Druhá polovina přesilové hry domácím vůbec nevyšla.

14:38
    Druhé vyhození během několika sekund vrací domácí opět zpět do svého pásma.

13:45
    Obrovský závar před hostující brankou po střele Ničuškina. Ani jeden z domácích útočníků nedokázal zasunout kotouč za ležícího brankáře hostů!

13:20
    Vyloučen je pouze Ryan Lomberg, který si podle rozhodčí počínal až moc aktivně. Avalanche tedy čeká první přesilová hra zápasu.

13:20
    Vyloučení v týmu Florida Panthers (Ryan Lomberg – 2 min., hrubost).

13:20
    Po střele Newhooka se před brankou Panthers dostali do konfliktu Newhook s Lombergem. Žádná větší potyčka z toho nebyla.

12:20
    Dostatek prostoru ke střele dostal Mackenzie Weegar. Hostující obránce tvrdou ranou vyprášil pravý beton Kuempera.

11:44
    Kvůli problémům s ledovou plochou před domácí brankou je utkání nějakou dobu už přerušeno. Vypadá to však, že se domácím činovníkům podařilo již vše vyřešit, utkání bude moci tedy pokračovat.

11:44
    V první delší kombinaci v útočném pásmu se ukázali také hosté. Celému závaru chybělo pouze jediné, a to střelba.

11:22
    Po přelévané uprostřed hřiště končí kotouč mimo led. Následuje další vhazování uprostřed Ball Areny.

09:22
    Weegar nic nevymýšlel a před najíždějícími protihráči raději lobem vyhodil kotouč až před branku Kuempera. Domácí mají opět kotouč ve své moci.

08:58
    Nabídku od spoluhráče dokázal Vatrano tečovat pouze mimo led, vhazovat se bude uprostřed hřiště.

08:05
    Panthers si zatím v obraně počínají velmi dobře. Nepouštějí domácí do větších šancí, tím nezbývá nic jiného, než střílet od mantinelu, s čímž zatím Bobrovskij nemá větší problémy.

07:09
    Na modré čáře nedokázal kotouč zpracovat Johnson, domácí obránce musí pro kotouč až do středního pásma.

06:18
    Z otočky pálil ihned po buly Ničuškin, Bobrovskij vytáhl pohotový zákrok betonem.

05:40
    Mackinnon se proháčkoval obranou hostí, rána domácí hvězdičky už tak úspěšná nebyla. Bobrovskij nemusel zasahovat.

03:02
    Díky skvělému napadání musel zasahovat poprvé také Kuemper. Pokus Lomberga však nenadělal domácímu brankáři větší problémy.

02:45
    Domácí začali dnešní duel aktivněji. Již třetí zakázané uvolnění Panthers stěhuje hru opět před hostujícího brankáře.

02:29
    Ke střele se z levé strany dostal Burakovsky. Pokus domácího útočníka mířil vysoko nad hostující branku.

01:38
    Jost se protáhl podél pravého mantinelu, jeho následnou nahrávku pádem skvěle zablokoval Montour a překazil snahu domácího útočníka.

01:05
    Nepřesná rozehrávka Forslinga vrací hru zpět před branku hostů.

01:00
    První minuta duelu ve znamení hry nahoru-dolu. Ani jeden z brankářů zatím nemusel zasahovat.

00:01
    Úvodní buly dnešní bitvy dopadlo lépe pro hostující Panthers.

00:01

Všechny formality máme za sebou. Nic nebrání k tomu, aby dnešní duel byl zahájen!

Oba celky jsou na ledové ploše. Následuje státní hymna USA.

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, E. Johnson, J. Johnson, J. MacDonald, MacDermid – L. O'Connor, MacKinnon (A), Burakovsky – Rantanen (A), Jost, Ničuškin – Aube-Kubel, Newhook, Compher – M. Malcev, Helm.
    Trenér: Jared Bednar

Florida Panthers: Bobrovskij (S. Knight) – Ekblad, Weegar, Gudas, Forsling, Montour, Juolevi – S. Reinhart, S. Bennett, Huberdeau (A) – Duclair, A. Lundell, Verhaeghe – Tippett, J. Thornton, Vatrano – Hörnqvist (A), Luostarinen, Lomberg.
    Trenér: Andrew Brunette

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Q'Quinn, Galloway.

Česká a slovenská stopa

Martin Kaut (Colorado Avalanche) – 6 zápasů, 0 bodů (0+0)
    Radko Gudas (Florida Panthers) – 25 zápasů, 6 bodů (0+6)

Čtvrtinu z říše snů za sebou má Florida. Panthers ze šestadvaceti odehraných duelů nezvládli pouze osm a vévodí Východní konferenci. Stejně jako Avalanche, tak i Panthers zdobí parádní ofenziva. Hráči jako Barkov či Huberdeau hrají zatím skvěle a výrazně ambicioznímu týmu pomáhají. Floridě se ale daří především na domácím ledě, hned sedm duelů totiž nezvládli na venkovních hřištích. Panthers mají za sebou výhru nad Arizonou z předešlé noci, na kterou by v Denveru navázali. Podaří se jim to?

Sam Reinhart – 20 bodů, 8+12

Jeden z největších favoritů na Stanley Cup neprožil nejpovedenější start do sezony. Postupem času se však Avalanche dostávají tam, kam patří, tedy na špici Západní konference. Colorado po čtyřiadvaceti odehraných kolech okupuje šestou pozici se ziskem dvaatřiceti bodů. Momentálně Avalanche prožívají parádní období, z posledních čtrnácti zápasů vyhráli hned jedenáct. Dvanácté vítězství budou chtít přidat proti lídrovi Východní konference. Zůstanou body v Denveru?

Cale Makar – 15 bodů, 12+13

Zdravím všechny fanynky a fanoušky hokeje. Vítám všechny u sledování zápasu nejprestižnější hokejové ligy světa mezi Coloradem Avalanche a Floridou Panthers.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Adam Černý

Branky a nahrávky: 40. Burakovsky (Rantanen, MacKinnon), 43. Burakovsky (Rantanen), 52. Burakovsky (MacKinnon, Rantanen) – 48. J. Thornton (Verhaeghe, Vatrano), 51. Montour (Verhaeghe, Forsling)

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, E. Johnson, J. Johnson, J. MacDonald, MacDermid – MacKinnon (A), Burakovsky, Rantanen (A) – L. O'Connor, Newhook, Ničuškin – Jost, Compher, Aube-Kubel – M. Malcev, Helm.

Rozhodčí: L'Ecuyer, St. Laurent – Q'Quinn, Galloway

Diváci: 16 548