Stuttgart – Bayern 0:5 (kon.) | Bielefeld – Bochum 2:0 (kon.) | Mohuč – Hertha 4:0 (kon.)
Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:3 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
2:0 (0:0)
VfL Bochum
Úterý 14.12.2021, 20:30 • SchücoArena (Bielefeld) • Německá Bundesliga • 16. kolo

To je z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů zase někdy na počtenou! (22:30:55)
    Bielefeld porazil Bochum dvougólovým rozdílem

Bielefeld se přiblížil nesestupovým příčkám

První poločas zůstal bezbrankový. A Bochum mohla být ráda, že její soupeř nepotrestal dvě chyby v obraně. Schöpfovi v tom zabránil gólman Riemann, Wimmerovi zase kdosi z obránců. Hosté o sobě dali poprvé vážněji vědět až před koncem poločasu, kdy na brankáře Ortegu uháněl Gerrit Holtmann, tváří v tvář však neuspěl.

Skóre se začalo hýbat až ve druhé půli. Pár minut po přestávce si na Wimmerův přesný pas naskočil Masaja Okugawa a hlavou nedal Riemannovi šanci. Dvacet minut před koncem lovil gólman Bochumi míč ze sítě podruhé. Mohly za to děravé rukavice, které prostřelil Patrick Wimmer. Domácí a pak i hosté se v dalším průběhu dožadovali penalty, píšťalka rozhodčího zůstala v obou případech němá. Závěr si Bielefeld pohlídal a před vyprodaným hledištěm zvítězil 2:0.

Držení míče: 52% : 48%.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:2.
    Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.

90+3

90+2
    Bochum se usilovně snaží zdramatizovat závěr, ale skálopevná defenziva Bielefeldu nic takového nepřipouští.

90+1
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Nathan de Medina.

90+1
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Robin Hack.

90
    Benjamin Brand nastavuje 3 minuty.

88
    Na svém území kombinující Bielefeld trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

86
    Presující Anthony Losilla spáchal útočný faul.

85
    Bielefeldští odvrátili centr ven, ale hosté dostali míč zpátky. Alessandro Schöpf si ho nechal propadnout mezi nohama a za ním stojící Joakim Nilsson zahrál jednoznačně rukou! Rozhodčího tento moment nerozhodil, rozpažením rukou dal najevo, že penaltu nepískne.

84
    Herbert Bockhorn se na vlastní pěst vydal do pokutového území a ze souboje muž proti muži vybojoval roh. Jak s ním Bochum naloží?

82
    Proti pravidlům se provinil i Konstantinos Stafylidis. A soupeři naznačil, že je uplakánek. Přátelská atmosféra na hřišti rozhodně nepanuje.