Stuttgart – Bayern 0:5 (kon.) | Bielefeld – Bochum 2:0 (kon.) | Mohuč – Hertha 4:0 (kon.)
Wolfsburg – Kolín nad Rýnem 2:3 (kon.)
DSC Arminia Bielefeld
2:0 (0:0)
VfL Bochum
Úterý 14.12.2021, 20:30 • SchücoArena (Bielefeld) • Německá Bundesliga • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Ještě loni spolu soupeřili ve 2. Bundeslize, teď se Bielefeld a Bochum proti sobě postaví mezi smetánkou. Souboj je pikantní i z hlediska geografie, obě města totiž leží ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko, i když jsou od sebe vzdálená více jak 100km.
    Na zápas zvou i bielefeldské ulice

Navzdory předposlednímu místu bookmakeři mírně favorizují Bielefeld, v jeho prospěch má podle nich hrát výhoda domácího prostředí. A ono už se ve vzájemné historii několikrát ukázalo, že tomu tak opravdu je. Bielefeld doma porazil Bochum čtyřikrát v řadě, naposledy jí odevzdal všechny body v listopadu 2013. Teď ho ale nečeká jednoduchý úkol. Arminia v lize tápe, z patnácti zápasů vyhrála jediný a z posledních čtyř má jenom dva body. Naposledy cestovala do Berlína, kde v záchranářském souboji podlehla Hertě 0:2.

Bochum je na tom podstatně lépe. Bundesligový nováček se po rozpačitém úvodu sezony otrkal a díky slušné formě začíná prohánět týmy v horním patře tabulky. V minulém kole dokonce obral o body Dortmund (1:1), ten zachraňoval bod až pět minut před koncem. Předtím Bochum dvakrát v řadě vyhrála. Díky skvělé první půli porazila Augsburg (3:2) a doma si po obratu vyšlápla i na Freiburg (2:1). Tahle mini-šňůra vynesly tým na desáté místo.
    Bielefeld se těší na podporu svých fanoušků

Z hráčů je v nejlepší formě Sebastian Polter. 30letý útočník dal šest branek, z toho čtyři v posledních třech duelech. Dokáží ho Bielefeldští zastavit?

DSC Arminia Bielefeld: Ortega – Brunner, Pieper, J. Nilsson, A. Andrade – Wimmer, Prietl (C), Schöpf – Okugawa – Serra, Krüger.
    Náhradníci: Kapino – de Medina, E. Fernandes, Hack, Kunze, Klos, Vasiliadis, Lasme, Ramos.
    Trenér: Frank Kramer.

VfL Bochum: Riemann – Gamboa, Mašović, Lampropoulos, Soares – Pantovič, Losilla (C), Rexhbecaj – Holtmann, Polter, Antwi-Adjei.
    Náhradníci: Esser – Bella-Kotchap, Bockhorn, Ganvoula, Novothny, Osterhage, Leitsch, Tesche, Stafylidis.
    Trenér: Thomas Reis

Rozhodčí: Brand – Leicher, Gerach.
    Začíná rozcvička!

Je to tady! Hráči v doprovodu rozhodčích vycházejí z tunelu vedoucího na hřiště.

Při pohledu na dresy vidíme jasné protiklady. Zatímco hosté nastoupili celí v bílém, domácí fotbalisté kompletně v černém. A mají možnost výkopu.

1

1
    Ve stejný čas začaly další dva duely, a to Wolfsburg – Kolín nad Rýnem a Mohuč – Hertha. Už v podvečer Bayern vypráskal Stuttgart na jeho hřišti 5:0.

3
    U nás je to zatím vyrovnané. Tradiční oťukávaná probíhá uprostřed hřiště a po obě šestnáctky. Prozatím bez zakončení.

4
    Hosté zrychlili hru nákopem na Gerrita Holtmanna, ten bohužel pro ně míč na hřišti nestihl.

5
    Při dalším útoku Bochumi Sebastian Polter nedoskočil centr Christophera Antwi-Adjeie.

6
    Na druhé straně Masaya Okugawa odcentroval přes Gambou do rukavic Manuela Riemanna.

7
    Ten se v další minutě musel vydat naproti průnikové přihrávce. I když vlastně nemusel, protože opakované záběry by Janniho Serru stejně usvědčily v ofsajdu.

8
    Christopher Antwi-Adjei z Bochumi byl u střídaček obklíčen hned ze tří stran, z těžké pozice se nedokázal vymotat a o balon přišel.

9
    Vzápětí svou ztrátu odčinil, když ve sprintérském souboji doběhl Andrése Andradeho a ještě získal pro svůj tým aut.

11
    Christopher Antwi-Adjei pro změnu nedoběhl průnikovou přihrávku, po které se míč dokutálel až za koncovou čáru. Domácí tak budou vykopávat.

12
    Po nepříjemné srážce ve zůstal na zemi ležet Janni-Luca Serra. Naštěstí se nejednalo o nic vážného a útočník Bielefeldu pokračuje ve hře.

13
    Na můj vkus až nezvykle často se míč toulá do zámezí. Vhodit ho zpět do hry se u laviček chystá bielefeldský Andrés Andrade.

14
    Po Wimmerově faulu kombinuje Bochum, do rozehrávky neváhá zapojit i vlastního brankáře.

15
    Držení míče: 46% : 54%.

16
    Diváky oslnilo Andradeho zpracování míče tělem. Tohle se panamský obránce naučil nejspíš v Linci, kde strávil poslední tři sezony.

17
    Jinak je to ale pořád stejná písnička. Kombinace, fintičky, odvrácené centry...Ale střelba chybí.

19
    Třeba se jí dočkáme po rohovém kopu, který rozehraje bielefeldský Patrick Wimmer.

20
    Hlouček hráčů kolem penaltového puntíku centr spolehlivě odvrátil. Následný brejk měl život jepice.

21
    Hosté chybovali při rozehrávce! Přihrávku na pravou stranu vápna pak dostal Alessandro Schöpf a s vyražením jeho střely měl Manuel Riemann plné ruce práce. Dorážka už tak přesná nebyla.

23
    Bochum se z předchozí situace nepoučila a vyrobila stejnou chybu! Tentokrát ji chtěl potrestat Patrick Wimmer, jeho ránu jeden z obránců vychýlil metr vedle tyče.

24
    Roh, který následoval, už nebyl nebezpečný.

26
    Dvě žluté karty Bochumi! Vše odstartoval skluz Miloše Pantoviče na Amose Piepera, kvůli kterému se strhla hromadná mela. V ní se nejvíce angažoval Sebastian Polter. Rozhodčí měl ihned jasno: první karta za skluz, druhá za nesportovní chování.

27
    Faulovaný Pieper je ošetřován.

28
    Ani v tomto případě nešlo o nic vážného, bielefeldský stoper je připraven k rychlému návratu na hřiště.

30
    Držení míče: 52% : 48%.

31
    Teď se pro změnu ozývají fanoušci, které svým faulem rozčílil Danilo Soares. Ten držel Wimmera dlouho za dres a může být rád, že unikl žluté kartě.

33
    Christopher Antwi-Adjei odehrál ve středu hřiště míč ukázkovou patičkou. Tohle chceme ve fotbale vidět.

34
    Hosté roztáhli hru doleva, kde zrovna běžel Soares. Jeho křižná střela nebyla vůbec špatná, metr dva a zapadla by pod břevno.

35
    Pravděpodobně tam byla teč vracejícího se obránce, takže následoval roh. Přetažený centr nebyl a ani nemohl být nebezpečný.

37
    Po důmyslné přihrávce jsme shlédli souboj Gerrit Holtmann versus Stefan Ortega! Úspěšnější byl domácí brankář. Rozhodlo to, že včasným vyběhnutím střelci zmenšil úhel a přenesl těžiště těla k zemi, aby pravačkou mohl balon vykopnout.

38
    I následný roh Bielefeld zvládl ubránit.

40
    Wimmerova kolmice na penaltový bod našla nesprávného adresáta.

41
    To už se nacházíme v závěru poločasu, kdy se Florian Krüger zbytečně vydal za nakopnutým míčem.

43
    Při dalším bielefeldském útoku rozkmital své nohy Andrés Andrade, Cristian Gamboa byl ovšem rychlejší.

44
    Opět si Cristian Gamboa zaslouží vyzdvihnout, dobrým skluzem totiž odebral míč Okugawovi.

45
    Po autovém vhazování se Bielefeld prokombinoval do střelecké pozice. Ze střední vzdálenosti to zkusil Cedric Brunner, z hlubokého záklonu ale mířil nad.

45
    Lepší mušku měl Patrick Wimmer, jenž ohrozil Riemanna střelou vyprodukovanou před hranicí šestnáctky. A to bylo vše, co se v první půli stalo.

45

Držení míče: 53% : 47%.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 5:1.
    Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 5:4.
    Bezbrankový poločas

První poločas zůstal bezbrankový. Bochum může být ráda, že nedoplatila na dvě chyby v obraně. V potrestání té první zabránil Schöpfovi gólman Riemann, tu druhou zase nepotrestal Patrick Wimmer. Hosté o sobě poprvé vážněji dali vědět přibližně deset minut před koncem poločasu, kdy na brankáře Ortegu uháněl Gerrit Holtmann, tváří v tvář však neuspěl.

46

46
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Danilo Soares, přichází Konstantinos Stafylidis.

48
    Chytrá prostrkávačka za obranu nevyšla, příště to bude muset Masaya Okugawa zkusil lépe.

49
    Bochumští vtrhli do pokutového území a v něm způsobili nebývalý chaos. Z něj pak najednou vypálil Christopher Antwi-Adjei pár čísel nad branku.

51
    Bielefeld právě vstřelil branku!
    Domácí získali míč na útočné polovině. Na Wimmerův chirurgicky přesný pas si ve vápně naskočil MASAJA OKUGAWA a hlavou do protipohybu brankáře otevírá skóre!

53
    Bielefeld chce víc. Janni-Luca Serra proto vymyslel přihrávku do uličky, dvojice stoperů ji zavřela na poslední chvíli.

54
    Bochum poté čelila rohovému kopu. A nutno podotknout, že úspěšně.

56
    Narážečkou chtěl Patrick Wimmer otevřít cestu k bráně Serrovi, jenže před ním stihl odkopnout míč Erhan Mašović.

57
    Nakrátko rozehraný roh vystřídal lob. Ten směřoval na Floriana Krügera, avšak gólman Riemann se k němu dostal dřív.

58
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Christopher Antwi-Adjei, přichází Herbert Bockhorn.

58
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Sebastian Polter, přichází Silvere Ganvoula.

60

60
    Dvojnásobné střídání si připravil i Frank Kramer. Koho domácí kouč povolá?

61
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Janni Serra, přichází Fabian Klos.

61
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Florian Krüger, přichází Bryan Lasme.

62
    Nově příchozí Fabian Klos si v osobním souboji nebral servítky a svého protivníka tvrdě poslal k zemi. Že by přemotivovanost?

63
    Žlutou kartu dostává Patrick Wimmer (Bielefeld).

Další hrubý faul už Benjamin Brand nenechal bez pokárání a první žlutou kartu už má i Bielefeld.

65
    Stefan Ortega teď trochu zariskoval, když balon odkopl těsně před dobíhajícím Holtmannem.

66
    Na pravé straně měl prostor na centr Cristian Gamboa, ale ani Gerrit Holtmann, ani Silvere Ganvoula neměli šanci vysoký míč doskočit.

68
    Bochum ubránila roh.

69
    Bielefeld vede 2:0! Po odvráceném rohu domácí setrvali na útočné polovině, následoval prodloužený centr zprava, který PATRICK WIMMER zpracoval tělem a kolem bránícího Rexhbecaje poslal balon na bránu. Její strážce Manuel Riemann měl děravé rukavice. Nevídané!

71
    O další navýšení skóre usiloval Bryan Lasme. Jeho rána měla razanci, ale chyběla jí přesnost.

73
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Miloš Pantovič, přichází Soma Novothny.

74
    Domácí se dožadovali penalty za údajnou ruku! Sudí jejich zbožné přání nevyslyšel.

75
    Pořadatel hlásí: Vyprodáno!

78
    Ou, po jednom ze soubojů se v nezáviděníhodné pozici ocitl Patrick Wimmer, držící se za levé předloktí. A nevypadá to s ním vůbec dobře.

79
    Je rozhodnuto! Zranění ruky je natolik limitující, že Patrick Wimmer pokračovat nebude, zaskočit za něj by měl – pokud dobře vidím – Fabian Kunze.

80
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Patrick Wimmer, přichází Fabian Kunze.

81
    A střídání si připravili taky hosté.

81
    Střídání v týmu VfL Bochum: ze hřiště odchází Elvis Rexhbecaj, přichází Patrick Osterhage.

81
    Žlutou kartu dostává Fabian Kunze (Bielefeld).

Střídající Kunze ve skluzu netrefil míč, nýbrž protihráčovu kopačku. Tady není o čem diskutovat.

82
    Proti pravidlům se provinil i Konstantinos Stafylidis. A soupeři naznačil, že je uplakánek. Přátelská atmosféra na hřišti rozhodně nepanuje.

84
    Herbert Bockhorn se na vlastní pěst vydal do pokutového území a ze souboje muž proti muži vybojoval roh. Jak s ním Bochum naloží?

85
    Bielefeldští odvrátili centr ven, ale hosté dostali míč zpátky. Alessandro Schöpf si ho nechal propadnout mezi nohama a za ním stojící Joakim Nilsson zahrál jednoznačně rukou! Rozhodčího tento moment nerozhodil, rozpažením rukou dal najevo, že penaltu nepískne.

86
    Presující Anthony Losilla spáchal útočný faul.

88
    Na svém území kombinující Bielefeld trpělivě hledá cestu vedoucí hlouběji do pole.

90
    Benjamin Brand nastavuje 3 minuty.

90+1
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Masaja Okugawa, přichází Robin Hack.

90+1
    Střídání v týmu DSC Arminia Bielefeld: ze hřiště odchází Alessandro Schöpf, přichází Nathan de Medina.

90+2
    Bochum se usilovně snaží zdramatizovat závěr, ale skálopevná defenziva Bielefeldu nic takového nepřipouští.

90+3

Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 9:2.
    Rohy: 6:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 13:9.

Bielefeld se přiblížil nesestupovým příčkám

První poločas zůstal bezbrankový. A Bochum mohla být ráda, že její soupeř nepotrestal dvě chyby v obraně. Schöpfovi v tom zabránil gólman Riemann, Wimmerovi zase kdosi z obránců. Hosté o sobě dali poprvé vážněji vědět až před koncem poločasu, kdy na brankáře Ortegu uháněl Gerrit Holtmann, tváří v tvář však neuspěl.

Skóre se začalo hýbat až ve druhé půli. Pár minut po přestávce si na Wimmerův přesný pas naskočil Masaja Okugawa a hlavou nedal Riemannovi šanci. Dvacet minut před koncem lovil gólman Bochumi míč ze sítě podruhé. Mohly za to děravé rukavice, které prostřelil Patrick Wimmer. Domácí a pak i hosté se v dalším průběhu dožadovali penalty, píšťalka rozhodčího zůstala v obou případech němá. Závěr si Bielefeld pohlídal a před vyprodaným hledištěm zvítězil 2:0.