Frölunda – Leksands IF 3:3 (kon.) | Rögle BK – Sparta 1:3 (kon.) | Rouen – Tappara 0:4 (kon.)
Mnichov – Rauma 2:1 (po pr.)
Rögle BK
1:3 (0:0, 0:0, 1:3) Stav série: 1:1
HC Sparta Praha
Úterý 14.12.2021, 19:00 • Catena Arena, Ängelholm • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou příště! (21:20:52)

Když se ve 44. minutě v přesilovce prosadil domácí Brady Ferguson, jen málokdo asi čekal, že v Ängelholmu ještě uvidíme nějaké velké drama. Jenže Sparta se nevzdala a až do poslední minuty v Catena Areně bojovala, přičemž málem se jí podařilo splnit nemyslitelné – smazat čtyřbrankové manko a dotáhnout duel do prodloužení. Po gólu Formana a dvou trefách Chlapíka činil rozdíl mezi oběma výběry jen jeden jediný gól, ale Rögle se nakonec přeci jen podařilo bitvu dotáhnout do vítězného konce. Navzdory porážce 1:3 se tak může radovat z postupu do semifinále CHL.

Využití přesilovek: 1/5 – 0/2.

Dohráno! Rögle BK přežilo infarktový závěr, díky celkovému skóre 6:5 míří do semifinále Hokejové ligy mistrů! Pro Spartu cesta turnajem končí.

59:55
    Domácí stahují hru do rohu kluziště, je konec! Ängelholm postupuje do semifinále!

59:47
    Třináct sekund před koncem je odpískán ofsajd Sparty, po kterém následovala ještě malá strkanice mezi dvěma protihráči.

59:35
    Rögle velmi úspěšně drží hru u mantinelu, hostům se nedaří vystřelit na Rifalkovu klec.

59:04
    Běží poslední minuta! Salák vystřelil ven ze svého brankoviště, Sparta znovu zamyká protihráče v jejich pásmu.
    58:37 Filip CHLAPÍK - 1:3

58:37
    Sparta právě vstřelila branku!
    V Ängelholmu je to jen o jeden jediný gól, FILIP CHLAPÍK další přesnou dorážkou vrací na hostující hokejky špetku naděje! Pražský kanonýr tentokrát rozvlnil domácí svatyni z pravého prostoru pro vhazování – 1:3! Asistence: Martin Jandus, Adam Polášek.

58:15
    Matuškin zachytil pokus domácích hráčů o vyhození pryže na icing, puk následně po pár sekundách boje skončil na střídačce jednoho z celků.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

57:42
    Oddechový čas pro hosty.

57:42
    Sund z vlastního pásma těsně přestřelil prázdnou branku, mohlo být rozhodnuto!

56:58
    Snahu Spartě rozhodně nemůžeme upřít, ale Rögle výborně brání a nepouští své protihráče do větších střeleckých příležitostí.

56:15
    Hostující klec opět zeje prázdnotou, u mantinelu vedle Rifalka se několik hráčů přetahuje o kotouč.

55:38
    Přibyl zaváží puk do útočného pásma, Pražané mají příležitost se znovu přiblížit k vyrovnání.
    54:54 Filip CHLAPÍK - 1:2

54:54
    Tak pozor, v Ängelholmu to bude ještě pořádné drama! Z bezprostřední blízkosti brankoviště se prosazuje FILIP CHLAPÍK, který za Rifalka doklepl odraženou střelu z modré čáry – 1:2! Asistence: Martin Jandus, Tomáš Pavelka.

54:10
    Položený Rifalk měl pořádné štěstí, ani jeden ze sparťanů před klecí nedosáhl na odražený kotouč! Rázem to mohlo být jen o dva góly!

53:37
    Salák před vhazováním mizí na střídačku, hosté nemají co ztratit a hrají vabank!

53:37
    Matuškin je dnes hodně vidět, jeho tvrdá dělovka z modré čáry pořádně rozvířila prach v rukavici strážce domácí branky. Hra je přerušena.

Střely na branku: 20 – 19.

52:54
    Polášek startuje z vlastního pásma. Domácí se nyní soustředí hlavně na obranu a hrají přesně to, co k postupu do semifinále potřebují.

51:58
    Pavelka poslal puk dopředu, Pražané se po pravém křídle snaží prorazit zpět před Rifalkovu klec.

51:25
    Forman krátkou přihrávkou vybídl k zakončení Doležala, jehož střela byla zblokována.

50:47
    Rögle vyhazuje puk za modrou čáru. Sparta se sice v přesilovce drží v útočném pásmu, žádné větší střelecké příležitosti z toho ale nejsou.

50:15
    Matuškinova střela Rifalka trochu potrápila, domácí gólman si s ní ale nakonec poradil.

49:37
    Pražané mají šanci své manko zase o něco snížit, William Wallinder (RGL) míří na trestnou lavici za vyhození kotouče mimo hrací plochu.

48:56
    Po dalším zakončení hostujícího hráče následuje komerční přestávka, puk vyletěl do ochranné sítě.

48:30
    Sparta vyhrála tahanici o kotouč v rohu v útočném pásmu, Rifalk následně vychytal Vitoucha.

47:56
    Sund předal puk přes celou šířku obranného pásma na svého defenzivního parťáka, ani jemu se ale nedaří rozehrát.

47:20
    Dvořáček se obtočil kolem švédské svatyně a zakončil, domácí gólman kotouč vytěsnil betonem.
    46:41 Miroslav FORMAN - 1:1

46:41
    Pražané snižují, možná ještě přeci jen není rozhodnuto! V prostoru pro vhazování se uvolnil MIROSLAV FORMAN, který následně Rifalka překvapil zakončením do vzdálenějšího horního rohu jeho svatyně – 1:1! Asistence: Erik Thorell, Maksim Matuškin.

45:58
    Hosté jsou sice v posledních chvílích častěji na kotouči, Rögle má však dění na ledě pod kontrolou.

44:58
    Sparta se snaží na inkasovaný zásah rychle odpovědět, ale domácí jí drží u mantinelu.
    43:49 Brady FERGUSON - 1:0

43:49
    Rögle právě vstřelilo branku!
    Zdeněk Doležal se na ledovou plochu vrací s několikasekundovým předstihem, domácí využívají přesilovku a zvyšují svůj náskok na propastné čtyři góly! Na střeleckou listinu se zapisuje BRADY FERGUSON, jehož dorážka z pravého kruhu prošla za bezmocného Saláka – 1:0! Asistence: Eric Gélinas, Tyler Kelleher.

43:16
    Rögle se poprvé v přesilovce na delší dobu usadilo v útočném pásmu, Gélinas z kruhu přestřelil.

42:36
    Pavelka se dostal ke kotouči a vyvezl ho až za Rifalka, Doležalův trest je zase o něco kratší.

42:06
    Krátce po vyhraném buly z modré čáry k brankovišti nahodil puk Ekeståhl Jonsson, jehož pokus se ale zasekl někde v chumlu hráčů před Salákem.

41:55
    Ängelholm si znovu vyzkouší hru v početní výhodě, Zdeněk Doležal (SPA) je trestán za sekání.

41:15
    Tony Sund drží puk za svou brankou, život se mu nyní snaží forčekem znepříjemnit Doležal.

40:49
    Úvod poslední části je zatím z obou stran opatrný, hosté špatnou rozehrávkou poslali puk na icing.

40:09
    Třetí třetina byla zahájena, Spartě zbývá posledních dvacet minut na smazání třígólového manka.

40:01

Sparta sice v Ängelholmu bojuje a snaží se odvrátit vyřazení z probíhajícího turnaje Hokejové ligy mistrů, i přes obrovskou píli se jí ale stále nepodařilo se prosadit. S papírově silnějším Rögle hrála ve druhé třetině vyrovnanou partii a sem tam se jí dařilo protihráče i pořádně potrápit. Uvidíme, jestli se jí povede po pauze konečně přetavit aktivitu v branky, nebo jestli domácí dvouzápas dotáhnou do vítězného konce.

39:53
    Domácí drží puk za svou brankou a dopředu se neženou, před pauzou toho už moc neuvidíme.

39:28
    Edström se pokusil vyhodit puk ven ze svého pásma, před modrou čarou ho ale zachytil Jandus.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!

38:40
    Minuta a půl do konce druhé třetiny, Rögle operuje s kotoučem ve vlastní zóně a snaží se najít nějakou skulinu v relativně pevné defenzívě Sparty.

38:04
    Dvořák byl volný na levém kruhu a po přihrávce zpoza branky se pokusil o střelu z voleje, ale zakončení mu vůbec nesedlo.

37:18
    Eric Gélinas (RGL) i Patrik Prymula (SPA) dostávají menší tresty za hrubost, dvě minuty tak budeme sledovat hru ve formátu čtyři na čtyři.

37:18
    Na ledě to jiskří, po ráně jednoho z hostů sledujeme trochu divočejší strkanici mezi snad všemi hráči na ledě. Nejvíce byl vidět Gélinas, který se agresivně pustil do dorážejícího Prymuly.

Střely na branku: 15 – 12.

36:40
    Alexander Salák nám dalším zákrokem zařídil powerbreak, celkem jich dnes předvedl již patnáct.

36:16
    Sparta po svém vlastním zakázaném uvolnění vyhrála buly u Saláka a snaží se znovu proniknout do útoku, zatím ale bezúspěšně.

35:55
    Špatnou rozehrávku jednoho z domácích zachytil těsně před rohem Dvořák, icing se tentokrát nekoná.

35:15
    Hosté bojují ze všech sil, Rögle je ale v obranném pásmu nekompromisní a nedovoluje jim zakončit.

34:38
    Sparťané to zvládli a už jsou na ledě v plném počtu. Hra se hodně otevřela, rozhodně se nenudíme.

34:13
    Po další spálené domácí šanci se dopředu dostal Chlapík, který z křídla trefil jen Rifalka.

33:30
    Na Everberga zívala prázdná branka, ale Salák na poslední chvíli natáhl beton k tyči a zastavil skákající zakončení!

33:05
    Ze sparťanského konce hrací plochy se ozvalo dunění betonu, Salák zastavil Tärnströmu ránu.

32:32
    Polovina Dvořákova trestu je minulostí, Spartu čekají ještě další dvě minuty v oslabení. Zatím si vede výborně a drží hru daleko od Salákovy svatyně.

32:06
    Gélinas bez větších obtíží prorazil za modrou čáru, jen těsně po vstupu do pásma byl ale zastaven Poláškem.

31:50
    Rögle dlouhou přesilovku zatím nezvládá, jeho bídná rozehrávka nyní skončila na icingu.

31:25
    Tomáš Jandus měl na hokejce první gól utkání! Po zachycení přihrávky od mantinelu byl úplně sám před Rifalkem, z výborné pozice ale trefil jen jeho výstroj!

30:58
    Marco Kasper zakončil do horní části branky, ale Salák byl znovu připraven zasáhnout.

30:22
    Svěřence Josefa Jandače čekají hodně nepříjemné chvíle, Tomáš Dvořák (SPA) za faul loktem dostává hned dva menší tresty. To znamená čtyři minuty oslabení.

29:56
    Johannessonovo nahození šlo těsně vedle domácí klece, Sparta se po krátké pauze znovu ujímá puku.

29:25
    Po sérii krátkých přihrávek z kruhu zakončil Dvořák, po jehož střele kotouč zaplul přímo do výstroje připraveného maskovaného muže v domácí kleci.

28:51
    Běží poslední sekundy z trestu bulharského obránce, Pražané přežijí i další oslabení.

28:16
    V početní nevýhodě z bezprostřední blízkosti brankoviště zahrozil Strnad, Rifalk byl ale ve střehu.

27:50
    To se jim však nepodařilo. Sparťané zatím mají oslabení pod kontrolou, Salák je bez práce.

27:25
    Larsson po křídle zaváží kotouč do útočného pásma, domácí rozjíždí další sérii přihrávek.

26:57
    Rögle bude opět mít početní převahu, dvě minuty za držení hole dostává zadák Nino Tomov (SPA).

Střely na branku: 10 – 8.

26:40
    Domácím fanouškům se nelíbil zákrok jednoho ze sparťanů, který ale opodál stojícího rozhodčího ponechal chladným.

25:40
    Ferguson ve vlastním oslabení pronikl do útočného pásma, přesilovka Sparty pomalu ale jistě končí.

25:09
    Rifalk musel poprvé v oslabení zasahovat, ránu z prostoru pro vhazování vykopl betonem.

24:30
    Matuškin se místo střely z kruhu rozhodl pro přihrávku, kombinace Pražanů tak pokračuje dál.

23:48
    Ludvig Larsson (RGL) byl vykázán za vysokou hůl, Sparta má šanci udeřit a otevřít skóre.

23:23
    Nahození jednoho z domácích za Saláka jako první dojel Polášek, Rögle si ale rychle vybojovalo pryž zpět a usazuje se v útočném pásmu.

22:46
    Wallinder rozehrál puk do středního pásma na Kellehera, který se rozhodl mu jej rychle vrátit zpět.

22:14
    Přihrávku protihráče zpoza branky na mezikruží zachytil Matuškin, který puk bez váhání vyváží dopředu.

21:31
    Podobná tahanice je nyní k vidění v rohu za Salákem, teď se hraje hlavně u hrazení.

21:05
    Sledujeme bitvu o kotouč u domácí střídačky, do které je zapojeno hned několik hráčů.

20:34
    Rifalk vyrazil Chlapíkovu ránu z kruhu, Matuškin pár sekund nato z podobné pozice přestřelil.

20:11
    Už jedenáct sekund po startu třetiny se poprvé přerušuje, a to kvůli ofsajdu hostujícího výběru.

20:01

První dějství branku nenabídlo, celkové skóre čtvrtfinále je tak stále 5:2! Rögle bylo v úvodní periodě na ledě aktivnější a vypracovalo si o něco nebezpečnější šance, ani Sparta ovšem zatím nehraje špatně a není vyloučeno, že to domácí budou mít možná ještě pořádně těžké. Vše bude záležet na tom, jakým stylem hosté vstoupí do druhé třetiny.

19:32
    Sjödinovo nahození skončilo na mantinelu, Sparta ještě naposledy míří do ofenzívy. Uvidíme, co vymyslí.

19:04
    Po odpískaném zakázaném uvolnění uvidíme vhazování po pravé ruce Alexandera Saláka.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!

18:50
    Pražané dokonce na Rifalka i zatlačili, ani jeden z nich ale recept na domácího brankáře nenašel.

18:18
    Do konce první části zbývá něco přes minutu a půl, Spartě se po konci oslabení rychle podařilo s domácími srovnat krok.

17:58
    Výpad sparťanů zastavil čárový sudí, který svěřence Josefa Jandače nachytal v ofsajdu.

17:36
    Forman je zpět na hrací ploše, domácím se navzdory obrovské převaze nepodařilo přesilovku přetavit v gól.

17:15
    Gélinasova rána z modré byla zblokována, jeden z hostů puk následně odhodil do rohu kluziště.

16:43
    Hodně výrazný nápor Rögle končí povedeným zákrokem českého gólmana, který po zneškodnění střely bez váhání schoval pryž pod svou rukavici.

16:12
    Domácí hned zkraje početní výhody působí hodně nebezpečným dojmem, Salák už byl nucen hned několikrát zasahovat. Jednoduché to nemá.

15:34
    Na trestnou lavici se přesouvá Miroslav Forman (SPA), jenž byl vykázán za podrážení.

15:29
    Tohle pro hosty vůbec není dobré, Ängelholm má ponechanou výhodu. Uvidíme první přesilovku.

15:07
    Sparta má momentálně o něco málo více ze hry, Rögle se jen marně snaží opustit vlastní třetinu.

14:29
    Přibyl přihrávkou podél mantinelu poslal do zakončení Dvořáčka, jehož následnou střelu ještě někdo tečoval. Rifalk si nicméně dráhu kotouče pohlídal.

13:31
    Po přihrávce z modré zakončoval Matuškin, ten ale z prostoru mezi hranicí pásma a kruhem omylem trefil jen clonícího spoluhráče.

12:49
    Rána Sunda byla zblokována Dvořáčkem, který domácího zadáka následně vytlačil ven z pásma.

12:28
    Sledujeme další tahanici o kotouč, momentálně se v Ängelholmu hraje hlavně u hrazení.

Střely na branku: 5 – 3.

11:42
    Ten vyvrcholil v jednoduchou střelu, kterou připravený Salák vyrazil do ochranné sítě.

11:27
    Forman v rohu za hostující brankou neustál souboj s protihráčem, Rögle míří do protiútoku.

10:48
    Erik Thorell vyváží puk ven ze sparťanského obranného pásma. Uvidíme, co Pražané vymyslí tentokrát.

10:03
    Kelleher si poradil se dvěma protihráči na kruhu a málem i zakončil, na poslední chvíli ale nakonec přeci jen o pryž přišel.

09:32
    V Catena Areně je slyšet hlavně kotel hostujících fanošků, kteří v hale vytváří skvělou atmosféru. Klobouk dolu před sparťanskými příznivci.

08:56
    Sparta nějakou dobu operovala před Rifalkem, protihráči jí ale do zakončení nepustili.

08:14
    Forman z modré nahodil puk do chumlu těl před brankoviště, kde byl mimo jiné i Strnad. Pryž ovšem jako první nakonec zachytil jeden z hostujících borců.

Střely na branku: 2 – 1.

07:49
    Salák si poradil jak s prvotní střelou, tak i s následnou dorážkou z prostoru pro vhazování. Po zákroků českého gólmana jdeme do komerční přestávky.

07:28
    Přibyl poslal křižný pas na kruh pro Thorella, který si ale nezvládl puk zpracovat a nakonec jej úplně ztratil.

06:45
    Matuškina za Rifalkovou brankou odzbrojil neodbytný Gélinas, hra se vrací zpět před Saláka.

05:55
    Dva hráči Rögle hlídají puk ve svém pásmu a čekají, až jejich spolubojovníci dokončí střídání.

05:17
    Hra nahoru dolu pokračuje dál, zatím je to vyrovnaná podívaná. Stále jí však chybí větší šance.

04:24
    Domácí mají kotouč pod kontrolou a tlačí se před Saláka, pražská obrana však zatím funguje výborně. Strážce svatyně českého celku je bez práce.

03:46
    Rögle se snaží opustit své obranné pásmo, Sparta mu ale kvalitním forčekem komplikuje život.

03:28
    Jednomu z hostů nesedla potenciálně nepříjemná střela z mezikruží, pryž jen v klidu doklouzala před branku připraveného Christoffera Rifalka.

02:58
    Dvořáček našel na kruhu volného Chlapíka, který po zachycení krátké přihrávky bleskově zakončil. Jeho pokus ale byl zblokován.

02:25
    Od začátku zápasu se dosud nepřerušovalo, hraje se v celkem rychlém tempu. Ani jednomu celku se ovšem stále nedaří pořádně ohrozit soupeřovu klec.

01:56
    Sjögren ubránil puk před dvěma protihráči a podél mantinelu jej rozehrál daleko od své klece.

01:18
    Sledujeme celkem vyrovnaný úvod střetnutí, hra se přelévá z jednoho konce kluziště na druhý.

00:30
    Alexander Salák už má na kontě první úspěšný zákrok, Gélinasovo zakončení z bezprostřední blízkosti brankoviště bez větších obtíží zastavil.

00:06
    Úvodní buly bylo v Ängelholmu vhozeno, jako první se do útočného pásma vrhli domácí hráči.

00:01

Sudí svolává první lajny do kruhu, začínáme!

V Catena Areně hraje hymna CHL, za malou chvíli si poslechneme ty národní. Start utkání se blíží.

Hosté se budou muset obejít bez útočníků Vladimíra Sobotky a Michala Řepíka, kteří pro utkání nebyli uvolněni českým národním týmem.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný úterní večer, duel mezi Spartou a Rögle začíná za pár minut. Níže si můžete projet dnešní úvodní sestavy.

Rögle BK: Rifalk (Lundgren) – Ekeståhl Jonsson, Gélinas, Jonsson, Wallinder, Sund, Johannesson, McKiernan – Bristedt, Larsson, Everberg – Brithen, Ferguson, Kasper – Edström, Sjögren, Kelleher – Johnsson, Tärnström, Sjödin – Strömgren.
    Trenér: Cam Abbott.

HC Sparta Praha: Salák (Machovský) – Matuškin, M. Jandus, Polášek, Tomov, Mikliš, Pavelka, Dvořák – Buchtele, Chlapík, Prymula – Thorell, Vitouch, Přibyl – T. Jandus, Doležal, Forman – Strnad, Hašek, Dvořáček – Šmerha.
    Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Kaukokari, Vikman (FIN) – Lundgren, Nyqvist (SWE).

PRVNÍ ZÁPAS ČTVRTFINÁLE

Sparťané do prvního utkání vstoupili dobře a už ve druhé minutě v Tipsport aréně vedli 1:0 díky zásahu Erika Thorella. Převahu nad opařeným soupeřem si udržovali i nadále a po většinu úvodní periody měli jednoznačně více ze hry, ale aktivitu se jim nepodařilo přetavit v další trefy. Když se pak těsně před koncem po vyloučení Poláška prosadil Bristedt, bylo vyrovnáno.

Rögle se po pauze oklepalo a poprvé začalo pořádně promlouvat do vývoje střetnutí. Necelých šest minut po startu otočil skóre Tony Sund a na jeho ránu brzy navázal Adam Tambellini. Radek Jeřábek sice o něco později snížil, po následném gólu z dílny Samuela Johannessona se však švédský klub vrátil do dvoubrankového náskoku.

Pražané sice silnému soupeři vzdorovali, k vyrovnání se ovšem nepřiblížili. Hosté kontrolovali hru a přesným zakončením Lucase Ekeståhla Jonssona si v 46. minutě ještě pojistili své vítězství. Tým z Ängelholmu má tak před dnešní odvetou velmi slibnou výchozí pozici, k postupu mu bude stačit prohrát o méně než tři góly.

7. 12. | HC Sparta Praha – Rögle BK 2:5
    Třetiny: 1:1, 1:3, 0:1.

Branky a nahrávky: 2. Thorell (Horák, Řepík), 37. Jeřábek (Sobotka, Buchtele) – 20. Bristedt (Ekeståhl Jonsson, Tambellini), 26. Sund (Kelleher), 27. Tambellini (Ekeståhl Jonsson, Gélinas), 40. Johannesson (Ferguson, Everberg), 46. Ekeståhl Jonsson (Larsson, Gélinas).

HC Sparta Praha: Machovský – Matuškin, Mikliš, Polášek, M. Jandus, Jeřábek, Pavelka, Tomov – Buchtele, Sobotka, Chlapík – Thorell, Horák, Řepík – T. Jandus, Konečný, Přibyl – Strnad, Vitouch, Dvořáček – Doležal.

Rögle BK: Clang – Gélinas, Ekeståhl Jonsson, Sund, McKiernan, Jonsson, Wallinder, Johannesson – Everberg, Tambellini, Bristedt – Brithen, Ferguson, Bengtsson – Sjödin, Larsson, Stål Lyrenäs – Edström, Sjögren, Kelleher – Kasper.

Příjemné úterý! Hráči Sparty vyráží do Ängelholmu, kde se dnes v odvetném utkání čtvrtfinále CHL proti domácímu Rögle pokusí o zázrak – vyhrát v základní hrací době minimálně o tři branky. Jakýkoliv jiný výsledek totiž bude znamenat vyřazení z turnaje.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 44. Ferguson (Gélinas, Kelleher) – 47. Forman (Thorell, Matuškin), 55. Chlapík (M. Jandus, Pavelka), 59. Chlapík (M. Jandus, Polášek)

07.12.2021
    Sparta - Rögle BK 2:5

Branky a nahrávky: 2. Thorell (Horák, Řepík), 37. Jeřábek (Sobotka, Buchtele) – 20. Bristedt (Ekeståhl Jonsson, Tambellini), 26. Sund (Kelleher), 27. Tambellini (Ekeståhl Jonsson), 40. Johannesson (Ferguson, Everberg), 46. Ekeståhl Jonsson (Larsson, Gélinas)