Švédsko – Rusko 0:1 (kon.) | Česko – Finsko cz 2:3 (0:1 po s.n.)
Česko
2:3 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Finsko
Čtvrtek 16.12.2021, 18:00 • O2 arena, Praha • Euro Hockey Tour

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Děkuji za pozornost a na počtenou! (20:28:59)

Český tým dnes podlehl Finům 2:3 po nájezdech. V utkání dvakrát dotahoval, ale na víc, než na zisku jednoho bodu, to nakonec nebylo. Finové se v první třetině ujali vedení zásluhou Sakariho Manninena. Ve druhé periodě srovnal Jan Kovář, ale v první polovině té třetí vrátil vedení hokejistům Suomi Anton Levtchi. Češi vyrovnali 11 sekund před koncem třetí třetiny, když si střelu Milana Gulaše srazil finský obránce do klece. Jediným úspěšným střelcem v nájezdech se stal Peter Tiivola.

Peter TIIVOLA - 2:3

V samostatných nájezdech zvítězil tým Finsko.
    Autorem vítězné branky je PETER TIIVOLA.

5. série
    0:1
    Lukáš Sedlák se ve velké rychlosti rozjel, zápěstím ale prostor u horní tyče nenašel, takže je rozhodnuto.

5. série
    0:1
    Karjalainen to zkusil rychle zápěstím. Ani on neuspěl. Pokud Säteri předvede zákrok, Finsko vyhraje.

4. série
    0:1
    Jan Kovář si rychle stáhl černou gumu do bekhendu, bránu však vůbec netrefil.

4. série
    0:1
    Sakari Manninen rychle střílel zápěstím. Hrubec se činil lapačkou.

3. série
    0:1
    Milan Gulaš to nemyslel špatně, brankáře Säteriho ale nevymíchal.

3. série
    0:1
    Ani Levtchi neuspěl, takže hosté stále vedou o gól.

2. série
    0:1
    Tomáš Hyka trefil připravenou lapačku finského brankáře.

2. série
    0:1
    Oliwer Kaski také dlouho čekal se zakončením. Hrubec se vytáhl lapačkou.

1. série
    0:1
    David Krejčí hledal mezírku mezi betony, ale Säteri si prostor mezi nimi pokryl.

1. série
    0:1
    Tiivola našel mezírku mezi betony, takže Finsko vede.

Samostatné nájezdy začínají.

Rolba momentálně upravuje hrací plochu, což znamená, že se dočkáme dovednostní soutěže, jež rozhodne o majiteli dvou bodů. V prodloužení byli opticky lepší čeští hokejisté.

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:58
    V úplně posledních sekundách prodloužení domácí znovu zahrozili. Kovář prohodil na Jeřábka, který před bránou našel Krejčího. Útočníka s číslem 46 na zádech ale zastavil levý Säteriho beton.
    64:32 Velkou šanci Davida Krejčího pokryl betonem Säteri

64:32
    Bývalý hráč Bostonu to zkusil ještě jednou. Posléze po jeho přihrávce pálil z voleje Gulaš, ale Säteri se výtečně přemístil.

64:09
    Střela Davida Krejčího z vrcholku kruhu byla velmi tvrdá. Přesná však nikoliv.

63:58
    Češi budou mít velkou šanci k rozhodnutí, poněvadž je čeká přesilovka. Kouč Filip Pešán si dle očekávání vyžádal oddechový čas.

63:58
    Vyloučení v týmu Finsko (Markus Granlund – 2 min., podrážení).

63:46
    Ještě necelých osmdesát sekund chybí do konce prodloužení. Kotouč mají čeští hokejisté.

63:12
    Michal Řepík se ve velké rychlosti protáhl levým křídlem. Bekhendem puk tlačil pod horní tyč, ale Säteriho rameno bylo rychlejší.

62:30
    Parádní prostrkávačka Jana Kováře našla Jakuba Jeřábka v jasné gólové příležitosti. Zkušený zadák chtěl nechat Säteriho vyjet a poté zastrčit touš, jenže finský brankář také tentokrát brilantně zasáhl.

61:52
    Hra se uklidnila, poněvadž Jan Kovář raději přidržel touš v pásmu. Už se mu ale nabízí Jeřábek.

61:16
    Joonas Kemppainen si našel vhodnou pozici k zakončení. Jeho rychlá střela zápěstím skončila na rameni Hrubce.

60:35
    Na druhé straně zahrozil v úniku Markus Granlund. Také Šimon Hrubec se ale dokázal vytáhnout.

60:12
    Hned na začátku prodloužení se do šance dostával Tomáš Hyka, před Säterim neuspěl.

60:01

Po základní hrací době platí stav 2:2, takže rozhodnout se bude muset v prodloužení. Kdo uspěje?

60:00
    59:49 Milan GULAŠ - 2:2

59:49
    Česko právě vstřelilo branku!
    Český tým se pár sekund před koncem třetí třetiny raduje z vyrovnání! Jan Kovář zpoza brány oslovil MILANA GULAŠE, jehož střílené nahození se pravděpodobně od hokejky hostujícího obránce odrazilo do horního růžku. Před brankovištěm stál David Krejčí, ale kotouče se zřejmě nedotkl. 2:2 Asistence: Jan Kovář.

59:17
    Šimon Hrubec odjel na střídačku. Národní tým hraje se šesti bruslaři v poli!

58:52
    Domácí už hrají v plném počtu, jenže na puku stále zůstávají Finové. Čas se Česku krátí.

58:38
    Markus Granlund se objevil mezi kruhy úplně volný. Šimon Hrubec špičkou lapačky poslal puk do sítě nad svou brankou.

58:29
    A kotouč českému týmu je tak dát nechtějí. Jere Karjalainen vybízel kolegu na brankovišti, Šimon Hrubec si ovšem spodní část brány pokryl.

58:01
    Do konce třetí třetiny zbývají už jen a pouze dvě minuty. Finové stále ještě hrají přesilovou hru.

57:34
    Harri Säteri zasáhl proti nepříliš nebezpečné střele. Původně chtěl rozehrát, ale nakonec raději černou gumu přidržel pod lapačkou.

57:16
    Čeští hokejisté zatlačili ve chvíli, kdy se vrátil Granlund na led. Snaha Lukáše Kloka vyšla vniveč.

56:49
    Vyloučení v týmu Česko (Vladimír Sobotka – 2 min., vysoká hůl).

56:35
    Závěr přesilovky se blíží a zatím to moc povedená česká dvouminutovka rozhodně není. Finové se kvalitně brání.

56:04
    Z podobného místa to zkusil i Milan Gulaš, který ale bránu přestřelil. Poté se touš odrazil po mantinelu do středního pásma.

55:29
    Krejčímu se střela z voleje příliš nepovedla. Kotouč šel po ledě, Säteri jej hokejkou poslal za svou klec.

55:03
    Vyloučení v týmu Finsko (Markus Granlund – 2 min., držení).

54:39
    Granlund nespěchal směrem dopředu. Čas pošetřil přihrávkou na obránce Pokku.

54:02
    Matěj Blümel byl zahnán až k modré čáře, tudíž musel střílet z nepřipravené pozice z otočky. Finové se včas vrátili na svá místa.

53:14
    Krejčíkova střela až k bráně nedoputovala, to stejné lze říct i o zakončení Frolíka. Češi ale předvedli velmi dobré střídání.

52:32
    Sobotka nemohl pokračovat ve své útočné snaze, neboť byl přistrčen k mantinelu. Následně tým v modrých dresech vyhodil tak, aby se nemuselo pískat zakázané uvolnění.

51:45
    První formace Finů byla opět cítit. Střídání zakončil střelou Kaski, vyrážečka Hrubce byla připravena.

51:17
    Oliwer Kaski chtěl vybojovat útočnou třetinu, což se mu povedlo na jedničku. Hrubec raději ukryl kotouč ve své rukavici.

50:45
    Nahození od modré čáry zastavil Pärssinen, jenž následně dostal hrací předmět na červenou čáru.

49:55
    Petr Zámorský prudce střílel od modré čáry. Harri Säteri měl mírné potíže, i s přispěním obránců si nakonec poradil.

49:23
    Na levém kruhu pálil Libor Šulák. Český obránce s osmaosmdesátkou na dresu našel Säteriho lapačku.

49:14
    Domácí musí najít protihru. Hned po gólu se ale provinili zakázaným uvolněním, takže do útočné zóny zatím nemohou.
    47:52 Anton LEVTCHI - 1:2

47:52
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finsko se podruhé v utkání dostává do vedení! Joonas Kemppainen vyslal střelu z velkého úhlu. Šimon Hrubec puk vyrazil před sebe, přičemž touš doklepl do sítě ANTON LEVTCHI. 1:2. Asistence: Joonas Kemppainen a Jere Karjalainen.

47:24
    Klok nezachytil puk na útočné modré čáře. Včas se ale vrátil Sedlák, který možnému finskému přečíslení zamezil.

46:51
    Tempo hry se trošku uklidnilo. Nyní se bojuje u mantinelu v obranném pásmu Česka.

46:05
    Sobotka vybízel před brankou Řepíka. Kombinaci sparťanských hráčů ale zastavil pozorný Ville Pokka.

45:00
    Michael Frolík našel rozjetého Jana Kováře, který se objevil v dobré pozici na vrcholu pravého kruhu. Mířil k bližší tyči, jenže tu minul.

44:49
    Další zakázané uvolnění českého výběru. Vhazovat se znovu bude před Šimonem Hrubcem.

43:54
    Tomáš Hyka si nabruslil až před hostující brankoviště, avšak bekhendový blafák nedotáhl do zdárného konce.

43:26
    Do kvalitní pozice na kruhu si najel zatím jediný finský střelec Sakari Manninen. Forvard Ufy nemířil špatně, jeden z obránců ale touš tečoval do ochranné sítě.

43:11
    Na konci rychlé a nebezpečné akce Finů byl Joonas Nättinen, který ale nedokázal doklepnout puk za Hrubce. Brána Česka byla mezitím posunuta, a proto se hra vykazuje do středního pásma.

42:34
    Nurmi využil své robustní postavy a vyhrál souboj u mantinelu. Následně ale přesnou přihrávku předložit nedokázal.

42:04
    Čeští obránci se nedohodli. Přihrávka Jana Ščotky tedy zamířila přes všechny čáry na icing.

41:27
    Kemiläinenova přihrávka k modré čáře nebyla přesná. Český tým tak bude moct vystřídat.

40:50
    Třetí třetina ale začala poměrně opatrně. Ani jeden celek se nikam nežene, Finové si teď přihrávají za vlastní bránou.

40:27
    Kovářovu přihrávku jako první dobruslil Gulaš, takže zakázané uvolnění se pískat nemuselo.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 20 – 11

Po druhé třetině platí v libeňské O2 areně nerozhodný průběžný stav. Optickou převahu v prostřední dvacetiminutovce měli Češi, kteří po zásluze skórovali. Po přihrávce Milana Gulaše se do listiny střelců zapsal kapitán Jan Kovář. V závěrečných minutách jsme viděli několik šancí na obou stranách, další gól už ale nepadl.

40:00

39:42
    Po Krejčího žabičce ve středním pásmu střílel Vladimír Sobotka. Harri Säteri předvedl rychlý švih lapačkou.

39:27
    Jakub Krejčík se dostal do úzkých, a tak kotouč poslal přes všechny čáry na zakázané uvolnění. Po delší době se bude vhazovat před Hrubcem.

38:31
    Zadovka Jana Kováře našla Jakuba Jeřábka, který příklepem hledal prostor u bližší tyče. Levý beton Säteriho pohotově zakročil.

37:41
    Joonas Kemppainen zůstal volný před Šimonem Hrubcem. Domácí měli štěstí, že kotouč zaplaval nad břevno.

37:02
    Po vyrovnání si Češi udržují optickou převahu. Na led se dostala čtvrtá formace. Adam Musil pálil do připraveného Säteriho.

36:34
    Jakub Flek oslovil zpoza brány Michala Řepíka, jemuž ve střele zabránily pohotové hokejky finských obránců.

35:35
    Hraje se v opravdu velkém tempu. Šanci ke skórování měli znovu Češi, Gulaš ovšem nezvládl svůj bekhendový blafák.

35:02
    Ščotka srazil soupeře u mantinelu. Následně však pálil Honka, jenž minul zadní tyč o několik desítek centimetrů.

34:31
    Lukáš Klok našel na pravém kruhu Jakuba Krejčíka. Spolupráce dvou českých zadáků ale úspěchem neskončila.

33:24
    Hartikainen se dostal do velké šance! Bránu ale netrefil, takže skóre zůstává srovnáno.
    32:41 Jan KOVÁŘ - 1:1

32:41
    Národní tým vyrovnává zcela po zásluze! Dlouhý pobyt v útočném pásmu zakončil úspěšnou střelou z levého kruhu JAN KOVÁŘ. Český kapitán si o chvíli dříve vyměnil kotouč s Milanem Gulašem, jenž tedy zapsal asistenci. 1:1. Asistence: Milan Gulaš.

32:24
    Pobídka Petra Zámorského prosvištěla jen pár centimetrů vedle zadní tyče.

31:56
    Svěřenci Filipa Pešána přežili první oslabení a nyní se pokouší kombinovat v útočném pásmu. Zatím se jim to daří dobře.

31:25

30:57
    Jere Karjalainen ostře vypálil z levého kruhu. Jeho rána příklepem orazítkovala horní tyč.
    30:05 Parádní zásah Hrubce proti Hartikainenovi

30:05
    Téměř dokonalou akci zakončoval před bránou stojící Hartikainen. Granlundovu přihrávku netrefil dle představ, před sebou měl poloprázdnou svatyni.

29:25
    Vyloučení v týmu Česko (Libor Šulák – 2 min., držení hole).

29:01
    Nahrávku Michaela Frolíka zakončil u modré čáry stojící Jakub Krejčík. Harri Säteri měl odkrytý výhled, a proto zasáhl bez větších potíží.

28:40
    Klok dokázal přibrzdit finské útočníky, kteří by se jinak dostali do přečíslení.

27:59
    Sakari Manninen si hledal místo mezi kruhy. Pobídku svého kolegy Granlunda ale netrefil.

27:27
    Nyní si oba celky mění kotouč ve středním pásmu. Kdo se následně usadí v útočné třetině?

26:40
    Ani další útočná akce České republiky špatná nebyla. Přečíslení tři na dva ale nebylo vyřešeno zrovna nejlépe, záhy se snažil prosadit i Hyka, avšak pozorný Säteri si bližší tyč pokryl.

26:02
    První větší šance Česka ve druhé třetině. Lukáš Sedlák se prosmýkl pravým křídlem, načež mezi kruhy našel Nestrašila, jehož pohotové zakončení skončilo na pravém betonu Säteriho.

25:16
    Krejčík pomohl ofenzívě, když zakombinoval se Sobotkou. Mohl už pálit z pravé strany, ale jeho záměr přečetl Pokka.

24:45
    Skvělou práci odvedl Tiivola, jenž nejprve zablokoval přihrávku Kováře a poté se zapojil do útoku. Přihrál na levou stranu, ale obránci v bílých barvách se včas vrátili na své pozice.

23:42
    Územní převahu nyní získávali Finové. Obranná formace Libor Šulák – David Musil ale dostala kotouč do středního pásma.
    22:54 Flek netrefil letící kotouč

22:54
    Jakub Krejčík dlouho vyčkával za bránou. Poté přišla protiakce, na jejímž konci se objevil Jakub Flek. Karlovarský forvard promáchl.

22:16
    Hrubec do dalšího zákroku nemusel. Rána Kemiläinena z vrcholu kruhu totiž zapadla několik centimetrů nad horní tyč.

21:32
    Prostor na ledě dostává i Lukáš Jašek. Snažil se prosadit po levém křídle, ale o hrací předmět jej obrala hned dvojice finských hráčů.

21:05
    Kupředu se hnal celek v modrých dresech. Seveřané se ale provinili postavením mimo hru.

20:38

20:36
    Na konci přesilovky přihrával Krejčí na levou stranu Gulašovi. Druhý jmenovaný o kousek nezpracoval.

20:01

Střely na bránu po 1. třetině: 11 – 4

Je za námi první dvacetiminutovka, po které jdou do kabin spokojenější Finové. Ti skórovali díky spolupráci své útočné formace z Ufy, přičemž úspěšným střelcem se stal Sakari Manninen. Na konci třetiny Češi vybojovali přesilovku pěti proti třem, kterou ale využít nedokázali. Ještě osmatřicet sekund ve druhé periodě však budou hrát v početní převaze.

20:00

19:56
    Na konci třetiny se ke střele z levého kruhu dostal Jan Kovář. Velký přesilovkový nápor ale vyrovnávacím gólem neskončil.
    19:36 Gulaš neprostřelil Säteriho

19:36
    Milan Gulaš to zápěstím zkusil z kruhu. K dorážce se snažil dostat Frolík, avšak Säteri se včas přesunul.

19:25
    Krejčí nabil Gulašovi, jehož tvrdá střela příklepem byla zablokovaná. Tlak Česka ale i nadále trvá.

19:01
    Češi se pokouší o tlak, ale trojice finských hráčů se zatím solidně brání.

18:38
    Vyloučení v týmu Finsko (Miika Salomäki – 2 min., hákování).

18:00
    Jan Kovář jen těsně promáchl střílené nahození Milana Gulaše. Domácí rozhodně nebyli daleko ke skórování.

17:45
    Vyloučení v týmu Finsko (Markus Nurmi – 2 min., nedovolené bránění).

17:22
    Nestrašil se snažil tečovat nahození Krejčíka. Také se mu to povedlo, jenže černá guma zaplula poměrně daleko od zadní tyče.

16:26
    Druhá formace českého týmu se dostávala do tlaku. David Krejčí byl za bránou Finů od kotouče odzbrojen.

15:56
    Mikael Seppälä to znovu zkoušel zápěstím od modré čáry, tentokrát ale bránu netrefil. Posléze Frolík vybízel Šuláka, který se o pár centimetrů k zakončení nedostal.

14:51
    Nenonen se dostal do velké rychlosti. Hledal prostor u bližší šibenice, jenže vyrážečka Šimona Hrubce byla pozorná.

14:06
    Řepíkova přihrávka hledala na levém kruhu Krejčího, jenž sice rychle zakončil, ale touš se od brusle finského zadáka dostal do bezpečných pozic z pohledu hostů.

13:12
    Po přihrávce z otočky v podání Jakuba Fleka se k zakončení probíjel Adam Musil, jenž však nakonec od obránců Suomi nedostal ani milimetr prostoru.

12:41
    Poměrně dlouho se hraje bez přerušení. Finové jsou teď v útočné zóně poměrně nebezpeční, Hrubec se musí mít na pozoru.

12:06
    Jakub Krejčík to zkoušel zápěstím z levé strany. Také v tomto případě byl hostující gólman úspěšnější.

11:01
    Český tým se snažil odpovědět. Tomáš Hyka si hledal místo v mezikruží, odkud rychle pálil. Säteri ale touš vyrazil.
    09:27 Sakari MANNINEN - 0:1

09:27
    Finové se ujímají jednobrankového vedení! Markus Granlund perfektně oslovil za obranou SAKARIHO MANNINENA, jenž z prostoru pro vhazování poslal kotouč do Hrubcovy branky. 0:1. Asistence: Markus Granlund a Ville Pokka.

09:04
    Julius Honka nikam nespěchá. Puk podržel za svou klecí a momentálně čeká na dostřídání spoluhráčů.

08:09
    Hned po vyhraném vhazování střílel zápěstím Michael Frolík. Forvard s číslem 67 na dresu trefil hruď hostujícího brankáře.

08:04
    Po dalším zásahu finského brankáře je hra přerušena. Na řadu přišla první komerční přestávka tohoto utkání. Zápas je zatím vyrovnaný.

07:34
    Libor Šulák založil akci, ve které úspěšně pokračoval Sedlák. Útočník Čeljabinsku obkroužil klec Säteriho, avšak touš za tyč nezastrčil.

06:44
    Do kvalitní pozice mezi kruhy si najel Michal Řepík. Perfektní přihrávku Vladimíra Sobotky jen o pár centimetrů neumístil do sítě.

06:09
    Český výběr dlouho držel kotouč u mantinelu. Krejčí nahazoval před bránu, ale Sobotka v tomto místě nezakončil.

05:26
    Protiakci dva na dva vedl Hartikainen, jehož přihrávka na levé křídlo ale adresáta nenašla.

04:36
    Flek šikovně vybízel před brankou spoluhráče, kterým byl v té chvíli Blümel. Druhý jmenovaný bekhendem těsně minul.

04:02
    K zajímavé střele z levého křídla se dostal Andrej Nestrašil. Třinecký útočník orazítkoval levý beton finského brankáře Säteriho.

03:12
    Zámorský čistě dohrál u mantinelu Kemppainena. Posléze ale touš získali hokejisté v modrých dresech, tedy hráči Suomi.

02:55
    První formace Finů úspěšně vydolovala kotouč v neutrální zóně. Hartikainen zvolil přihrávku směrem k obráncům.

02:31
    Mikael Seppälä se dostal ke střele od modré čáry. Jeho pokus zápěstím zapadl do Hrubcovy lapačky.

02:06
    Dlouhá přihrávka hostů doputovala až k české kleci. Zakázané uvolnění se ovšem nepískalo.

01:29
    Šimon Hrubec zachytil puk za svou svatyní. Následně rozehrál na svého spoluhráče do rohu kluziště.
    00:40 Pokka zahrozil zpoza branky

00:40
    První možnost ke vstřelení branky měli Finové. Granlund pálil z levého kruhu, kotouč se poté odrazil před brankoviště, kde však dorážka nepřišla.

00:16
    První formace Česka se snažila udržet na kotouči v útočném pásmu. Frolík ale souboj o puk prohrál.

00:01

Síň slávy českého hokeje se dnes rozroste o další čtyři členy. Budou do ní uvedeni Vladimír Vůjtek starší, Jaromír Meixner a in memoriam Stanislav Sventek s Čeňkem Píchou.
    Tak jdeme na to Česko!

Česko: Š. Hrubec (Will) – Šulák, J. Jeřábek (A), Zámorský, Ščotka, Klok, J. Krejčík, D. Musil – Frolík, Jan Kovář (C), Gulaš – M. Řepík, David Krejčí (A), Sobotka – Hyka, L. Sedlák, A. Nestrašil – Blümel, A. Musil, Flek – Jašek.
    Trenér: Filip Pešán

Finsko: Säteri (Heljanko) – Kaski, Pokka, Kemiläinen, P. Seppälä, Hietanen (C), Pelli, M. Seppälä, J. Honka – Markus Granlund, S. Manninen (A), Hartikainen – J. Karjalainen, Kemppainen (A), Levtchi – M. Nurmi, Pärssinen, Nenonen – Salomäki, Tiivola, Joonas Nättinen.
    Trenér: Jukka Jalonen

Rozhodčí: Jeřábek, Šindel – Svoboda, Lhotský.
    Podaří se české reprezentaci poprvé v sezoně zvítězit?

ČESKO

Českým hokejistům se úvodní podnik letošní EHT vůbec nepovedl. Svěřenci trenéra Filipa Pešána na Karjala Cupu prohráli se Švédskem 1:4, s Finskem 2:4 a s Ruskem 2:5. V tabulce turnaje se tak umístili na posledním místě, když nezískali ani jeden bod. Nyní však ambice českého týmu budou daleko vyšší. Nominován byl podstatně zkušenější tým s řadou bývalých hráčů NHL. Do reprezentace se po více než třech letech vrací v současné chvíli olomoucký útočník David Krejčí. Chybět nebude ani Michael Frolík, jenž po konci v nejlepší hokejové lize světa letos obléká dres švýcarského Lausanne a také Vladimír Sobotka, který se v průběhu minulého ročníku upsal pražské Spartě. Zkušenosti týmu dodají i Jan Kovář, Milan Gulaš, Michal Řepík či Jakub Jeřábek.

Nominace Česka na Channel One Cup

Brankáři

Marek Mazanec (HC Oceláři Třinec), Šimon Hrubec (Avangard Omsk/KHL), Roman Will (Traktor Čeljabinsk/KHL).

Obránci

Jakub Jeřábek (Spartak Moskva/KHL), David Musil (HC Oceláři Třinec), Filip Pyrochta (SaiPa Lappeenranta/Finsko), Petr Zámorský (Örebrö HK/ Švédsko), Lukáš Klok (Neftěchimik Nižněkamsk/KHL), Jakub Krejčík (Dinamo Minsk/KHL) Jan Ščotka (JYP Jyväskylä/Finsko), Libor Šulák (Admiral Vladivostok/KHL).

Útočníci

Andrej Nestrašil (HC Oceláři Třinec), Jan Kovář (EV Zug/Švýcarsko), Vladimír Sobotka (HC Sparta Praha), Jakub Flek (HC Energie Karlovy Vary), Lukáš Jašek (Pelicans Lahti/Finsko), Michal Řepík (HC Sparta Praha), Tomáš Hyka (Traktor Čeljabinsk/KHL), Adam Musil (HC Dynamo Pardubice), Lukáš Sedlák (Traktor Čeljabinsk/KHL), Michael Špaček (Frölunda HC/Švédsko), David Krejčí (HC Olomouc), Michal Kovařčík (HC Oceláři Třinec), Michael Frolík (HC Lausanne/Švýcarsko), Matěj Blümel (HC Dynamo Pardubice), Milan Gulaš (HC Motor České Budějovice).

FINSKO

Úřadující vicemistři světa z Finska předvedli na domácím Karjala Cupu velmi dobré výkony. Na úvod přehráli 3:0 Rusy a poté si poradili poměrem 4:2 s Českem. V závěrečném utkání se střetli se Švédskem, se kterým to zároveň byl souboj o první místo. Z rozhodujícího souboje vyšel nakonec lépe celek Tre Kronor, a proto se Finové museli spokojit jen se druhým místem. Na letošním Channel One Cupu budou Finové obhajovat třetí místo, které mimo jiné obsadili v Rusku vždy v posledních šesti letech. Předvánoční turnaj, který se nejčastěji hraje v Moskvě, vyhráli Finové naposledy v roce 2009. V celé historii se z prvenství radovali jen dvakrát. Největší hvězdou výběru Suomi bude útočník Leo Komarov, jenž v tuto chvíli obléká dres Petrohradu, přičemž ještě nedávno nastupoval za New York Islanders. Soupeři Finska si budou muset dát pozor na útočné trio Granlund, Hartikainen, Manninen, které válí v barvách Ufy v KHL.

Nominace Finska na Channel One Cup

Brankáři

Niilo Halonen (IFK Helsinky), Christian Heljanko (Tappara Tampere), Harri Säteri (Novosibirsk/KHL)

Obránci

Niklas Friman, Tommi Kivistö (oba Jokerit Helsinky/KHL), Oliwer Kaski, Ville Pokka (oba Omsk/KHL), Juuso Hietanen (Ambri-Piotta/Švýc.), Julius Honka (Lulea/Švéd.), Valtteri Kemiläinen (Podolsk/KHL), Arttu Pelli (Hämeenlinna), Mikael Seppälä (Tappara Tampere), Peetro Seppälä (KooKoo Kouvola)

Útočníci

Markus Granlund, Teemu Hartikainen, Sakari Manninen (všichni Ufa/KHL), Markus Nurmi, Juuso Pärssinen (oba TPS Turku), Anton Levtchi, Waltteri Merelä (oba Tappara Tampere), Kalle Kossila, Teemu Turunen (oba Jokerit Helsinky/KHL), Joonas Kemppainen, Leo Komarov (oba Petrohrad/KHL), Markus Nenonen (Hämeenlinna), Jere Karjalainen, Peter Tiivola (oba Dinamo Riga/KHL), Joonas Nättinen (Čerepovec/KHL), Miikka Salomäki (Örebro/Švéd.), Juhani Tyrväinen (Lulea/Švéd.),

Hezký čtvrteční podvečer při sledování textového přenosu z Channel One Cupu 2021. Hokejisté Česka dnes na domácím ledě v pražské O2 areně přivítají Finsko. Začínáme v 18:00. Příjemnou zábavu!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 33. Jan Kovář (Gulaš), 60. Gulaš (Jan Kovář) – 10. S. Manninen (Markus Granlund, Pokka), 48. Levtchi (Kemppainen, J. Karjalainen), rozh. náj. Tiivola