Česko U16 – Maďarsko U18 4:1 (kon.)
Česko U16
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Maďarsko U18
Pátek 17.12.2021, 15:30 • Lodowisko Jantor Katowice, Katowice • Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky (ženy)

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost. (17:35:52)

V třetí třetině jsme viděli dvě branky a obě do sítě maďarské brankářky. Z českých řad se nejdřív v třetí třetině trefila Magdaléna Felcmanová a za dvě minuty na ni navázala Viktorie Jílková. Češky tak vítězí nad o dva roky staršími Maďarkami 4:1.

58:40
    Zápas se už jen dohrává. Maďarky se pokoušely ještě snížit, ale výborná Nováková drží Češky.

58:05
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Mazancová – 2 min., příliš mnoho hráčů na ledě).
    56:49 JÍLKOVÁ - 4:1

56:49
    Česko U16 právě vstřelilo branku!
    VIKTORIE JÍLKOVÁ proměňuje velký tlak České reprezentace v branku. Přesná střela z prostoru kruhu skončila v bráně a Češky se tak mohou radovat z vedení už 4:1. Asistence: Klaudie Pietraszová.

55:47
    54:31 FELCMANOVÁ - 3:1

54:31
    MAGDALÉNA FELCMANOVÁ dostala krásnou přihrávku do úniku od Adély Fromové a po krásné kličce, kterou obešla obránkyni Maďarek zakončila k tyči. Krásný gól a Češky vedou už 3:1. Asistence: Adéla Fromová.

53:48
    Oddechový čas pro hosty.

53:47
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Pietraszová – 2 min., podrážení).

52:59
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (2 min. – hákování).

52:16
    Čabelová ukázala svoji dobrou techniku a vypracovala pro své spoluhráčky dobrou šanci, kterou ale zbylé české hráčky na ledě nevyužily.

52:16
    Adéla Fromová pěknou individuální akcí vyvezla puk až do útočného pásma, ve kterém se Češky následně usadily a sevřely Maďarky.

51:15
    Nováková svojí hokejkou překazila akci hostujícího Maďarska.

50:36
    Jebousková byla tvrdě zastavena na středu hřiště.

49:53
    Ofsajd zastavuje slibně se rozvíjející akci českých reprezentantek.

49:38
    Maďarky se nepřesnou nahrávkou zbavily puku. Píská se zakázané uvolnění.

47:02
    Daniela Nováková se vyznamenala tváří v tvář proti jedné z hráček Maďarska. Krásný zákrok a následná tyč drží české vedení.

46:18
    Hraje se teď převážně ve středním pásmu. Sledujeme poklidnou část třetí třetiny bez mnoha šancí.

44:58

44:18
    Střela Jílkové skončila těsně vedle brány Maďarska.

43:45
    Češky se v přesilovce drží v pásmu, ale žádná větší šance nepřichází.

42:58
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (2 min. – držení).

42:49
    Češky jsou znovu aktivnější a snaží se navázat na velmi dobrý výkon z první třetiny.

41:26
    Dorážka Čabelové bohužel pro českého fanouška neskončila v bráně Maďarska. Češky tak alespoň vybojovaly vhazování v útočném pásmu.

40:30
    Mazancová pálila od půlky, ale její střela byla velmi nepřesná.

40:01

V druhé třetině jsme viděli po gólu na každé straně. Češky už nejsou zdaleka tak dominantní jako v první třetině. Nejdříve vyrovnaly Maďarky po střele Tóthové v přesilovce. Následně však Češky reagovaly gólem Lindy Vocetkové. Stav po druhé třetině tak je 2:1 pro českou šestnáctku.

40:00

39:39

38:48
    Vyloučení v týmu Česko U16 (2 min. – nedovolené bránění).

38:00
    Další střela končí v lapačce brankářky Česka Daniely Novákové.

37:29
    Nováková hned po buly musela zasahovat. Česká brankářka si však se střelou Maďarek poradila na výbornou.

37:21
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jebousková – 2 min., nedovolené bránění).

35:58
    Jedna z českých hráček podklouzla a nabídla tak Maďarsku šanci. Hostující hráčky však s touto šancí nenaložily dobře.

34:12
    Maďarky se ocitly ve velké šanci, ale jedna z hostujících hráček netrefila poodkrytou bránu Novákové.

33:07
    Aneta Paroubková zakončovala jen do boční sítě brány Maďarska. Hraje se teď ze strany na stranu.

31:06
    Z obou stran můžeme aktuálně vidět spoustu nepřesností.

29:42
    Čabelová prověřila brankářku Maďarska a následně ještě dorážela Jebousková, ale ani jedna z českých hráček nebyla úspěšná.

28:32
    Skořepová se prodírala před bránu, ale zakončení ji nevyšlo podle představ. Následně však Maďarky vyhodily kotouč přes všechny čáry a píská se tak zakázané uvolnění.

27:11
    Daniela Nováková zlikvidovala protiútok Maďarek skvělým zákrokem vyrážečkou.
    26:13 VOCETKOVÁ - 2:1

26:13
    LINDA VOCETKOVÁ dostala přihrávku zpoza brány a pohotovým zakončením do vrchní části brány upravuje skóre na 2:1. Asistence: Bára Hračová.

25:19
    Češky se drží na puku, ale obrana hostujících Maďarek se zlepšila, a tak se Češky těžko dostávají do útočného pásma.

24:26
    Hra se vyrovnává. Už nevidíme takovou převahu od českého národního týmu.
    22:27 BAHICKA-TÓTHOVÁ - 1:1

22:27
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    BAHICKA-TÓTHOVÁ se prosazuje po střele od modré čáry a Maďarky tak v přesilovce vyrovnávají. Asistence: Konczová.

21:46
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jílková – 2 min., sekání).

21:22
    Bára Hračová se pokoušela dorážet, ale brankářku Maďarska nepřekonala.

20:36
    Po krátké pasáži Maďarska na puku se ke kotouči dostaly reprezentantky Česka a hned z toho byl střelecký pokus.

20:01

Češky byly v první třetině na ledě v polských Katowicích jasně lepší a zaslouženě tak vedou. O jedinou branku utkání se zatím postarala Lucie Velínská po přesné střele k tyči. Česká šestnáctka žen tak v Katowicích vede nad maďarskou osmnáctkou 1:0.

20:00

19:50
    Zmatek před brankou Maďarska neskončil brankou. Hned dvě Češky se snažily dorážet, ale Maďarky nakonec složitou situaci ustály.

19:17
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (Tamara – 2 min., nesportovní chování).

18:59
    Hra se po zakázaném uvolnění přesunula před Danielu Novákovou.

18:32
    Viktorie Jílková prozkoušela pozornost maďarské brankářky. Bohužel pro českého fanouška neuspěla.

17:00
    Dlouhý souboj u mantinelu vyšel nakonec lépe hráčkám maďarské reprezentace. Celá akce skončila náhozem na Novákovou, s kterým si ale česká brankářka poradila.

15:48
    Jebousková se prodrala až do střelecké pozice, ale proti brankáře Maďarska neuspěla.

15:08
    Oba týmy v plném počtu.

14:37
    Hra čtyři na čtyři zatím vychází o něco lépe Maďarkám.

13:08
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (2 min. hrubost).

13:08
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Skořepová – 2 min., hrubost).

13:08
    Češkám jeden gól nestačí a nadále se tlačí do brány.

12:30
    Daniela Nováková si připsala výborný zákrok. Střelu Maďarska brankářka Česka vytěsnila mimo tři tyče.

11:15

11:02
    Češky si ve čtyřech vybojovaly vhazování v útočném pásmu a i v oslabení tým Maďarska napadají.

10:22
    Jedna z obránkyň Maďarského týmu se pokusila vypálit, ale její střela neměla dostatečnou razanci, a tak Nováková bez problému puk přikryla lapačkou.

09:45
    Vyloučení v týmu Česko U16 (Jebousková – 2 min., podrážení).

09:12
    Čabelová zkusila vypálit, bohužel ale byl její pokus zblokován.

07:53
    Češky mají zatím jasnou územní převahu. Maďarky se nemůžou dostat ke své hře.
    06:55 VELÍNSKÁ - 1:0

06:55
    Po dobrém napadání v útočném pásmu se k puku dostala LUCIE VELÍNSKÁ a přesnou střelou ze zátahu na bližší tyč dává Češkám vedení. Bez asistence.

06:36
    Vyloučení v týmu Maďarsko U18 (Gengerlicky – 2 min., sekání).

05:27
    Češky kvalitním napadáním nedávají Maďarkám čas ke klidné rozehrávce.

04:21
    Češky zavřely Maďarky v jejich útočném pásmu. Do větší šance se však reprezentantky České republiky nedostaly.

02:58
    První zákrok v utkání si připsala Daniela Nováková. Střelu z prostoru kruhu česká brankářka vytěsnila do rohu kluziště.

02:16
    Maďarky se po delší době dostaly z obraného pásma, ale ne na moc dlouho. Češky už rozjíždějí další útočnou akci.

01:09
    Karolína Skořepová zkoušela pálit z první, ale střela se jí příliš nepovedla, a tak maďarská brankářka nemusela zasahovat.

00:01
    Na úvodním vhazování byly úspěšnější hráčky Maďarska.

00:01

Nominace Česka U16 na Turnaj olympijských nadějí Visegrádské čtyřky

Brankářky:
    Daniela Nováková (Slavia Praha), Aneta Šenková (Litoměřice), Ema Jaworská (Třinec; pouze na kemp v Novém Jičíně).

Obránkyně:
    Bára Hračová (Prostějov), Veronika Hujová (Ústí nad Labem), Madlen Chladová (Humpolec), Šarlota Stýblová (Polička), Věra Šťástková (Liberec), Klaudie Slavíčková (Louny), Aneta Paroubková (Pilsen Wolves), Lucie Velinská (Rovaniemi, Finsko), Johanna Tischler (Warriors Brno).

Útočnice:
    Anežka Čábelová (Český Krumlov), Julie Jebousková (Sparta Praha), Zikmunda Mazancová (Kaufbeuren, Německo), Adéla Fromová (Kolín), Klaudie Pietraszová (Orlová), Barbora Prošková (Černošice), Karolína Skořepová (Kobra Praha), Linda Vocetková (Neratovice), Viktorie Jílková (Beroun), Magdaléna Felcmanová (Rovaniemi, Finsko), Anna Mazancová (Mladá Boleslav).

Česká reprezentace do šestnácti let si dnes zahraje první zápas po dlouhé době. Poslední oficiální utkání Češky odehráli 9.2. 2020 na Turnaji čtyř v Benešově proti Rakousku. Utkání se Češkám povedlo, když porazily Rakousko s čistým kontem 5:0. Dnes čeká Češky utkání s o dva roky staršími Maďarkami. Ty svůj poslední zápas odehráli 9.1. 2020 v nižší skupině Mistroství světa. Ten prohrály s Itálií 3:2 po prodloužení.

Všem fanouškům přeji krásný den. Vítám vás při sledování Turnaje olympijských nadějí Visegrádské čtyřky. Na programu je utkání mezi Českem U18 a Maďarskem U18.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Filip Prokeš

Branky a nahrávky: 7. Velínská, 27. Vocetková (Hračová), 55. Felcmanová (Fromová), 57. Jílková (Pietraszová) – 23. Bahicka-Tóthová (Konczová)

Česko U16: Nováková (Šenková) – Stýblová, Slavíčková, Paroubková, Tischler, Velinská, Prošková, Mazancová, Hujová – Felcmanová, Vocetková, Skořepová, Hračová, Pietrszová, Mazancová, Jílková, Chladová, Čabelová, Šťástková, Jebousková, Fromová.
    Trenér: Rudolf Valla

Maďarsko U18: Bogatyová – Bahicka-Tóthová, Chlepková, Gengeliczkyová, Konczová, Kornyilová, A. Martonová, Toothová, Veghelyiová – Gondosová, Hidasiová, Horváthová, Imetsová, Ivádyová, Karpatiová, L. Martonová, Milibaková, Schmidt-Natkayová, Simonová, Szederkenyiová, Torontaliová.

Rozhodčí: Malá – Pirogowiczová, Paulheimová.