Benátky n/J – Šumperk | 5:1 (kon.) | | | Havířov – Jihlava | 5:6 (kon.) | | | Třebíč – Vrchlabí | 3:4 (0:2 po s.n.) |
Frýdek-M. – Kadaň | 5:0 (kont.) | | | Prostějov – Poruba 2011 | 2:1 (kon.) | | | Sokolov – Přerov | 1:3 (kon.) |
Washington – Los Angeles | 2:3 (kon.) | | | New Jersey – Pittsburgh | 2:3 (kon.) |
Chabarovsk – Vladivostok | 0:1 (kon.) | | | Jokerit – CSKA Moskva | 1:3 (kon.) | | | Kunlun – Ufa | 3:4 (po pr.) |
Petrohrad – Spartak Moskva | 4:2 (kon.) | | | Riga – Minsk | 1:4 (kon.) |
Havířov – Salzburg | 4:2 (kon.) | | | HC Litvínov – Vítkovice | 4:1 (kon.) | | | Berani Zlín – Karlovy Vary | 1:3 (kon.) |
Kometa Brno – Plzeň | 3:0 (kon.) | | | Chomutov – Olomouc | 1:5 (kon.) | | | Třinec – Motor ČB | 6:3 (kon.) |
Kladno – Mladá Boleslav | 1:4 (kon.) | | | Sparta – Liberec | 10:2 (kon.) | | | Slavia – Pardubice | 6:8 (kon.) |
Jihlava – Mountfield HK | 1:4 (kon.) |
Lipt. Mikuláš – Zvolen | 3:5 (kon.) | | | Slovan Bratislava – Spišská N. Ves | 3:4 (kon.) | | | Prešov – Trenčín | 3:1 (kon.) |
Poprad – Nové Zámky | 3:0 (kon.) | | | Michalovce – Nitra | 2:3 (kon.) |
Soběslav – Božetice | 5:0 (kon.) |
Mar.Lázně – Auta&Auta Cheb | 0:0 (zruš.) |
Plzeň 1929 B – Tábor | 4:2 (kon.) | | | Cheb – Slaný | 7:3 (kon.) |
Lev Benešov – Kutná Hora | 0:0 (odl.) | | | Břeclav – Polsko U16 | 3:1 (kon.) |
Světlá nS – Humpolec | 8:6 (kon.) | | | Roudnice – Děčín | 5:1 (kon.) | | | Pelhřimov – Jihlava | 5:6 (kon.) |
Světlá nS – Humpolec | 6:18 (kon.) | | | Cheb – Tachov | 7:2 (kon.) |
po prodl.
Red Star Kunlun
3:4
(1:1, 1:2, 1:0 - 0:1)
Vít Muzikář
Branky a nahrávky:
15. S. Foo (Lockhart, P. Foo), 23. S. Foo (Tyler Wong, Sproul), 46. Fram – 11. Kadějkin (N. Kuljomin), 22. Zubarev (Kartajev, Sannikov), 28. Kadějkin (V. Tichonov, Šmeljov), 65. P. Larsen (N. Kuljomin)
Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Antonov
Diváci: 385
Neproměněná penalta:
Red Star Kunlun:
J. Smith (Chan) – Joe, Sproul, T. Schultz, D. Osipov, Fram, Jen, Čchen – P. Foo, Lockhart, S. Foo (A) – M. Abramov, Riche, Werek – Čung, Tyler Wong (A), Yip (C) – Č. Čang, Ying, C. Čang.
Náhradníci:
Trenér:
Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Koledov, Naumenkov, P. Larsen, Panin (C), Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Hartikainen (A), Alalykin, V. Tichonov – R. Amirov, Pimenov, Baškirov – Sannikov, Kartajev, Platt.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Koledov, Naumenkov, P. Larsen, Panin (C), Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Hartikainen (A), Alalykin, V. Tichonov – R. Amirov, Pimenov, Baškirov – Sannikov, Kartajev, Platt.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Antonov
Diváci: 385
Střely – 38:92
Střely na branku – 24:53
Vhazování – 31:29
Zblokované střely – 22:7
Trestné minuty – 32:6 (20:02:31)
Zápas odpískal jako hlavní rozhodčí Jan Hribik.
PHILIP LARSEN získal kotouč za bránou na hranici pravidel proti Framovi, vybruslil z levé strany, rychle si narazil s Kuljominem a zakončil do prázdné klece. Kunlun ještě reklamoval onen zákrok na Frama. Asistence: Nikolaj Kuljomin.
Střely – 16:26
Střely na branku – 12:17
Vhazování – 16:13
Zblokované střely – 4:1
Trestné minuty – 4:6
Tichonov podržel puk na levé straně a sklepnutím pod sebe jej přichystal pro ALEXANDRA KADĚJKINA, ten vyslal pokus s příklepem na lapačku a přidal svou druhou trefu v zápase přesně ve chvíli, kdy vypršel Werekův trest. Asistence: Viktor Tichonov, Sergej Šmeljov.
Sannikov přihrával od pravého mantinelu a v situaci dva na nikoho připravil Kartajev puk zleva ANDREJI ZUBAREVOVI, ten silou vůle mezi nohama přesouvajícího se Smithe procedil puk do sítě. Asistence: Vladislav Kartajev, Stěpan Sannikov.
Střely – 11:27
Střely na branku – 6:15
Vhazování – 6:5
Zblokované střely – 9:3
Vyloučení – 0:0
Koledov vystřelil od modré čáry, pak odvedl Kuljomin dobrou práci u bližší tyče, posunul pod sebe na ALEXANDRA KADĚJKINA, ten napoprvé trefil před sebou stojícího Schultze a napodruhé dorazil za ležícího Smithe. Asistence: Nikolaj Kuljomin.
Red Star Kunlun: J. Smith (Chan) – Joe, Sproul, T. Schultz, D. Osipov, Fram, Jen, Čchen – P. Foo, Lockhart, S. Foo (A) – M. Abramov, Riche, Werek – Čung, Tyler Wong (A), Yip (C) – Č. Čang, Ying, C. Čang.
Salavat Julajev Ufa: Metsola (Šaryčenkov) – Koledov, Naumenkov, P. Larsen, Panin (C), Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev – N. Kuljomin, Kadějkin (A), Šmeljov – Hartikainen (A), Alalykin, V. Tichonov – R. Amirov, Pimenov, Baškirov – Sannikov, Kartajev, Platt.
Rozhodčí: Sidorenko, Hribik – Goljak, Antonov.
V Kunlunu, ani Ufě momentálně nepůsobí jediný český, nebo slovenský hokejista.
Oba celky se dnes střetnou potřetí v tomto kalendářním roce. V předchozích dvou případech zvítězila Ufa 5:4 a v letošní sezoně poměrem 5:1.
V souvislosti s domácím celkem se toho hodně napsalo ohledně účasti čínských hokejistů na olympijském turnaji. Čína měla zaručené místo jakožto pořadatelská země. Nicméně problém je ten, jak bude konkurovat Kanadě, nebo USA v základní skupině. Základ 32. týmu žebříčku IIHF, který již dva roky nenastoupil do soutěžního duelu, by měli tvořit hráči Kunlunu. Mezinárodní hokejová federace a její nový šéf nedávno potvrdil, že se Čína bude participovat na druhé olympiádě v Pekingu během čtrnácti let. Mimochodem, pokud by IIHF zamítla start čínské hokejové reprezentace, tak by ji nahradilo Norsko. Nezbývá než doufat, že jádro složené z aktuálně předposledního týmu Východní konference KHL nepředvede ostudu hraničící až s degradací olympijského turnaje. Dodejme, že Kunlun momentálně pětkrát za sebou prohrál. V devětatřiceti zápasech v letošní sezoně zvítězil jen devětkrát z toho sedmkrát v normální hrací době.
Vítěz KHL z roku 2011 vypadl na jaře v play-off ve druhém kole, když v nejkratším termínu nestačil na Kazaň. Hosté jsou dnes výrazným papírovým favoritem. Necelé dva týdny před pravoslavnými Vánocemi se nachází v tabulce Východní konference na třetí pozici. V posledních třech duelech byli stoprocentní a oproti druhému Čeljabinsku mají dva zápasy k dobru. Ufa se opírá především o dánského obránce Larsena, jenž by neměl chybět v dánské olympijské nominaci do Pekingu i v případě, že se v Číně představí hokejisté National Hockey League. Pro Dánsko to bude vůbec premiérová účast pod pěti kruhy. Salavat také disponuje Viktorem Tichonovem, vnukem bývalého sovětského trenéra, nebo ruským útočníkem Nikolajem Kuljominem, který kdysi oblékal dres Toronta.