Chabarovsk – Nižněkamsk 4:5 (po pr.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 6:1 (kon.)
Kazaň – Barys 5:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 7:1 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 0:4 (kon.) | Viťaz – Soči 3:2 (po pr.)
Avangard Omsk
4:2 (1:1, 1:0, 2:1)
Metallurg Magnitogorsk
Čtvrtek 23.12.2021, 17:30 • Ledový palác Jurije Ljapkina, Balašicha • KHL

To už je z mé strany vše. Přeji krásný zbytek večera a především šťastné prožití svátků vánočních! (20:08:35)

Československá stopa:
    Šimon Hrubec (OMS) – 33 zák., 2 OG, úspěšnost 94,3 %, odchytal 60:00
    Peter Cehlárik (OMS) – 1+1, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 17:41

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 35:35 (12:9, 14:14, 9:12)
    Zblokované střely – 18:14
    Vyhraná vhazování – 42:21
    Trestné minuty – 10:8
    Hity – 11:9

Omsk v dnešním atraktivním zápase KHL vítězí nad Magnitogorskem 4:2. Hrál se atraktivní hokej, který diváky musel uspokojit. Hosté vedli od 7. minuty, kdy Hrubce překonal parádním zakončením s hokejkou prostrčenou mezi nohama Nikolaj Goldobin. Avangard potřeboval na vyrovnání jen něco málo přes minutu, kdy se po přihrávce Cehlárika prosadil důrazný Nikolaj Prochorkin. Ve druhé části padl jediný gól, v přesilovce se o něj postaral domácí Nikita Sošnikov. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě navýšil náskok Omsku Peter Cehlárik, který skóroval krátce po skončení oslabení svého týmu. Magnitka se nevzdala a necelých pět minut před koncem předvedl další parádu Nikolaj Goldobin. Ten dokázal obkroužit branku tak rychle, že se Hrubec nestačil k druhé tyčce přesunout. V závěru pak hosté ve snaze vyrovnat odvolali gólmana, ovšem dvě minuty před nešťastně dopravili kotouč do vlastní prázdné branky. Poslední gól utkání byl připsán Arsenijovi Gricjukovi.

59:40
    Zápas se už jen dohrává. Domácí soupeře nepouštějí do svého obranného pásma.

59:02
    Probíhá už poslední minuta třetí třetiny.
    57:52 Arsenij GRICJUK - 4:2

57:52
    Avangard právě vstřelil branku!
    Hosté odvolali brankáře, ale tohle riziko se jim nevyplatilo! Jeden z domácích hráčů nejprve ze středního pásma minul opuštěnou branku. Pak se o puk bojovalo v rohu, Ilja Nikolajev ho v tísni poslal obloučkem do vlastního brankoviště, kde mu jeho spoluhráč v pádu ještě pomohl do prázdné klece. Ukázkový vlastňák hostí! Gól je připsán ARSENIJOVI GRICJUKOVI. Bez asistence.

57:27
    Maillet nahrál na vrchol levého kruhu Arťomovi Minulinovi. Ten střílel nad branku.

56:28
    Hosté stále drží naději na zvrat. Před námi je jistě dramatický závěr duelu.

55:49
    Oba týmy v plném počtu.

55:10
    Brendan Leipsic vyzkoušel Hrubce střelou na vyrážečku. Brankář Omsku si tentokrát věděl rady.
    54:21 Nikolaj GOLDOBIN - 3:2

54:21
    Metallurg právě vstřelil branku!
    Hosté více prostoru na ledě zužitkovali a snižují na rozdíl jediného zásahu! I druhý gól Magnitky střílí NIKOLAJ GOLDOBIN a zase to stálo za to! Hostující útočník doplnil protiútok svého týmu. Z levé strany se hnal za Hrubce, kterého vylákal z brankoviště, následně však s pukem zamířil za branku, kterou v rychlosti objel a než se stačil brankář Avangardu vzpamatovat, zasunul touš do prázdné klece – 3:2. Asistence: Brendan Leipsic.

53:48
    Síly na ledě se však vyrovnají! Nikita Sošnikov oslabuje domácí poté, co zahákoval Karpova.

53:34
    Komplikace pro hosty! Dvě minuty za podrážení dostává Philippe Maillet.

53:30
    Hosté se konečně přestěhovali do své útočné třetiny. Archip Několenko nahazoval z mezikruží puk na branku bekhendem. Hrubec přerušuje hru.

52:57
    Domácí to teď hrají dobře. Puk drží daleko od své branky a čas ubíhá.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 8. Prochorkin (Cehlárik), 32. Sošnikov (Kaski), 47. Cehlárik (Brjukvin), 58. Gricjuk – 7. Goldobin (M. Grigorjev, Maillet), 55. Goldobin (Leipsic)

Avangard Omsk: Š. Hrubec (Vasilij Děmčenko) – V. Svedberg, Běreglazov, Jemelin (C), Kaski, Šaripzjanov, Pokka, Čisťakov – I. Tělegin, N. Komarov, Brjukvin – Sošnikov, C. Knight (A), Gricjuk – N. Jakupov, Prochorkin, Cehlárik – Děrgačov, Kablukov (A), Dědunov.
    Metallurg Magnitogorsk: Olkinuora (Moisejev) – Zemčonok, J. Jakovlev (C), Hultström, Makljukov, Minulin, I. Nikolajev, M. Grigorjev, J. Chabarov – S. Košelev, Currie (A), Čibisov – M. Karpov (A), Zernov, Leipsic – Goldobin, Maillet, Korostěljov – A. Několenko, Korobkin, Akolzin.

Rozhodčí: Bělov, Morozov – Kučava, Novikov