Chabarovsk – Nižněkamsk 4:5 (po pr.) | Vladivostok – Jaroslavl 0:3 (kon.) | Čeljabinsk – Čerepovec 6:1 (kon.)
Kazaň – Barys 5:3 (kon.) | Omsk – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – Jekatěrinburg 7:1 (kon.)
Kunlun – N.Novgorod 0:4 (kon.) | Viťaz – Soči 3:2 (po pr.)
Dynamo Moskva
7:1 (3:1, 2:0, 2:0)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Čtvrtek 23.12.2021, 17:30 • VTB Arena, Moskva • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

DYNAMO MOSKVA

Dynamo Moskva hraje zatím skvělý hokej. Svými výkony si říká o čelo západní konference. Nyní je na čtvrté pozici, na vedoucí Petrohrad ztrácí ale jen tři body a má zápas k dobru. V posledních pěti zápasech pak ale třikrát prohrálo. Všechny tři prohry přišly po základní hrací době, stejně jako jedna z výher. Tým nastřílel 132 branek,, což je jednoznačně největší číslo celé konference. Inkasoval jich 95.

Forma: P(pp) – V(sn) – P(sn) – P(pp) – V

Poslední zápasy:
    Dynamo – Soči 2:3pp
    Petrohrad – Dynamo 1:2sn
    Dynamo – Vladivostok 1:2sn

ATOMOBILIST JEKATĚRINBURG

Jekatěrinburg je v jiné pozici. V západní konferenci je až na osmé, a tedy poslední postupové pozici do play-off, které se blíží. Má za čtyřicet zápasů přesně 39 bodů, tedy dokonce stejně, jako devátý Nižněkamsk. Nastřílel 116 branek což je ve srovnání s ostatními týmy v konferenci jedno z nejlepších čísel. Ovšem 108 gólů také obdržel. V posledních pěti zápasech třikrát prohrál a dvakrát vítězil.

Forma: P – P – V – P – V

Jekatěrinburg – Barys Nur-Sultan 0:2
    Spartak Moskva – Jekatěrinburg 5:2
    Jaroslavl – Jekatěrinburg 0:2

Československá stopa
    Na soupiskách ani jednoho z týmů nefiguruje žádný Čech ani Slovák

Dynamo Moskva: A. Jerjomenko (I. Bočarov) – Andrej Sergejev, A. Bělov, Vojnov, A. Mironov, J. Zajcev, Volkov, A. Pedan – O. Zajcev, Wedin, Šipačov – Galijev, Raševskij, O'Dell – O. Lindberg, Igumnov, Jakimov – Klinkhammer, Jakovlev, Petunin – A. Fjodorov.
    Trenér: A.Kudašov

Avtomobilist Jekatěrinburg: Mattsson (Galkin) – Ščemerov, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Gurkin, Zborovskij, Rylov, Valerij Sitnikov, Arzamascev – S. Bočarov, S. Da Costa, Šumakov – Golyšev, Spooner, Bělousov – Romancev, P. Cormier, Prince – I. Ovčinnikov, P. Kulikov, Chripunov.
    Trenér: N. Zavaruchin.

00:01

00:01
    Úvodní buly první třetiny vyhrál Avtomobilist.

00:52
    Jekatěrinburg se dostal do útočné třetiny a skoro minutu ji obýval, ale nedostal se ke střeleckému pokusu.

01:18
    Ryan Spooner táhl útok Jekatěrinburgu po pravé straně, ale zastavil ho ofsajd.

01:37
    Po zakázaném uvolnění se ke kotouči dostalo Dynamo, které v útočné třetině okamžitě začalo odstřelovat soupeřovu branku.

02:23
    Jakovlev si najel do akce dva na jednoho s Fjodorovem, ovšem kotouč na něj propíchnout nedokázal.

03:10
    Hosté se snažili bojovat o kotouč v útočné třetině. To se jim ale nepovedlo a nakonec ji museli opustit.

03:56
    Dynamo hraje v signalizované výhodě bez gólmana. Kotouč drží už přes půl minuty, ale nedostává se do útoku.

04:40
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Patrice Cormier – 2 min., držení).

04:50
    Dynamo prohrálo buly v pásmu a okamžitě muselo za vyhozeným kotoučem až za svou branku.

05:30
    Galijev dostal kotouč do osamocené pozice nad kruhem a z první okamžitě pálil. Kotouč proskákal až k Matssonovi, ale ten ho za svá záda nepustil.

06:14
    Dynamu se zatím v přesilovce nedaří. Soupeř už potřetí vyhodil, nepřichází ani moc střel.

06:40

07:01
    Ve skrumáži před Mattssonem se několik hráčů snažilo doklepávat kotouč za hostujícího gólmana. Ten ale puk za záda ne a ne pustit.

07:24
    Jakovlev předvedl parádní sólovou akci. V šanci dva na dva ujížděl po pravé straně, následně si několikrát kotouč přehodil a zakončil bekhendem. Opět ale pouze do brankáře Avtomobilistu.

07:24
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., sekání).

08:03
    Domácí se rychle dostali ke kotouči a vyhodili ho až za branku Avtomobilistu Jekatěrinburg.

08:30
    Minuta z přesilovky je pryč a hostující tým už potřetí spěchá pro kotouč až ke své brance. Navíc ještě v přesilovce nevypálil.

09:02
    Další výhoz touše. Tentokrát do středního pásma. Po opětovném nájezdu do útočné třetiny ale Dynamo znovu získalo kotouč a dokonce ho vyvezlo až k Mattsonovi, kterého domácí prověřili střelou, a tak mají v oslabení dokonce více střel, než soupeř v přesilové hře.

09:24

10:05
    Střelecký pokus a dorážka Dynama vyvolaly menší šarvátku před gólmanem. Jeden z hostů nakonec ještě krosčekoval soupeře a mělo by se znovu vylučovat.

10:10
    Hra nakonec pokračuje bez vyloučení. Dynamo tlačí soupeře, Avtomobilist se zatím v zápasu vůbec nechytá.

10:34
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Jakov Rylov – 2 min., krosček).

10:46
    Vojnov v přesilovce pálil z pravé strany od modré. Jeho kotouč se dostal až k Mattssonovi, ale neohrozil ho.

11:13
    Hostům se naopak nyní poprvé povedlo vyhodit kotouč ze svého pásma. A rychle potom hned podruhé.

11:33
    Minuta přesilovky je už pryč a Dynamo soupeřovu branku ještě neohrozilo. Tento herní aspekt dnes opravdu oběma týmům dělá dost problém.

12:09
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Domácí tým využívá početní výhodu. Raševskij si sjel na pravou stranu. Dobře viděl mezi kruhy dojíždějícího spoluhráče, tak mu kotouč naservíroval směrem na tyčku a ROB KLINKHAMMER ho okamžitě pohotovou tečí usměrnil do branky. Asistence: Dmitrij Raševskij a Andej Sergejev.
    12:09 Rob KLINKHAMMER - 1:0

12:30
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Tak to je šok! jen jednadvacet sekund stačilo zatím velmi špatně hrajícímu Avtomobilistu ke srovnání! Bylo to ale s velkou dávkou štěstí. SERGEJ ZBOROVSKIJ najížděl po mantinelu na levé straně, následně kotouč nahodil na branku a brankáři Jerjomenkovi se kotouč po hokejce svezl přímo pod víko branky. Asistence: Sergei Šumakov a Stanislav Bočarov.
    12:30 Sergej ZBOROVSKIJ - 1:1

14:56
    Střelecké hody! Dynamo jde opět do vedení. Igumnov poslal kotouč od modré na Vojnova, ten ho rychle nasměroval před branku na BOGDANA JAKIMOVA, který už parádní kombinaci domácího celku jednoduše zakončil. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Ivan Igumnov.
    14:56 Bogdan JAKIMOV - 2:1

15:30
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Arťom Fjodorov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Alexej Vasilevskij – 2 min., hrubost).

17:18
    To je neskutečné! Moskevští jdou do dvoubrankového vedení. ANTON WEDIN byl velmi bystrý ve skrumáži před brankou, kde se kotouč po nahození odrazil od Mattssona a domácí hokejista ho už jen rychle usměrnil do volné klece. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Alexander Petunin.
    17:18 Anton WEDIN - 3:1

18:17
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Andrej Sergejev – 2 min., hákování).

18:52
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Rob Klinkhammer – 2 min., podrážení).

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:08
    Dynamu se podařilo vyhodit, ale pouze do středního pásma. Hosté jsou tak rychle zpět a už znovu kombinují.

19:29
    Brankář Dynama Jerjomenko se musel v brance opravdu hýbat. Kombinace Avtomobilistu byla rychlá a dobrá, to se ale nedá říct o zakončení.

20:00

První třetina je za námi. Dynamo v ní hrálo jednoznačně lépe. Taky šlo do vedení, když proměnilo početní výhodu. Jen dvacet jedna sekund poté ale dokázal srovnat hostující Zborovskij. Nakonec však Moskevští přidali další dva góly. Soupeře navíc jednoznačně přestříleli (19-6). Mají tak docela dobrý polštář pro další vývoj zápasu.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrál opět hostující celek. ten pokračuje v přesilovce 5 na 3.

20:27
    Domácí celek skóruje ve vlastním oslabení! ANDREJ SERGEJEV se totiž zrovna vrátil z trestné lavice, když obdržel kotouč. V tandemu se spoluhráčem rychle najel k brance, ovšem kotouč mu nakonec nepředal a zakončil sám. Asistence: Anton Bělov a Vadim Šipačov.
    20:27 Andrej SERGEJEV - 4:1

20:27
    Střídání v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg: ze hřiště odchází Johan Mattsson, přichází Vladimir Galkin.

20:52

22:58
    Domácí vyhráli buly v útočném pásmu, které ale museli velmi rychle vyklidit.

23:46
    Avtomobilist se vůbec nechytá, nyní, pokud se už dostane ke kotouči, tak ho jen nahazuje od pásma a už ho nevybojovává.

24:25
    Další nezdařený útok Jekatěrinburgu končí šancí Dynama. Tentokrát šla ale střela modrobílých mimo branku.

25:27
    Vojnov si při vyvážení kotouče dovolil technickou parádu, díky které "poslal soupeře na párek".

25:44
    O'Dell si najel až před Galkina a okamžitě ho prověřil bekhendovou střelou. Nový muž v brance hostů přerušil hru.

26:46
    Hra nyní trochu ztratila tempo. Dynamo se nikam nežene, naopak soupeř se ke kotouči nedostává.

27:19
    Da Costa rukou zbrzdil kotouč před modrou čarou, obránce Dynama ale do něj najel, odrazil ho a s kotoučem postupoval dále.

27:49
    Avtomobilist jen nahazuje kotouče do útočného pásma. Vůbec se mu nedaří dostat do palebných pozic.

28:01
    Naopak domácí tým v přechodu do útočného pásma nyní zastavilo ofsajdové postavení.

28:22
    Avtomobilist chtěl znovu nahodit, ovšem tentokrát dokonce z vlastní poloviny. Kotouč tak utekl na zakázané uvolnění.

29:02
    Lindberg nenápadnou střelou po naznačení přihrávky prověřil pozornost Galkina. Ten ale pozorný rozhodně byl.

29:48
    Fjodorov měl na levé straně velkou rychlost a dohnal za kotoučem utíkajícího obránce. O něj ho ale obrat nedokázal.

30:55
    Galkin opět čaroval! Tentokrát zlikvidoval dvěma zákroky střelu a rychlou dorážku domácího centra.

31:21
    Brankář hostů riskantně rozehrával. Za brankou byl najednou stísněn dvěma hráči, ale stihl se do své svatyně vrátit.

31:53
    Řaševskij se z ničeho nic dostal u levé tyče ke kotouči, vypálil, ale jeho střela byla tečována do ochranné sítě.

32:23
    Jakovlev se dostal na levé straně ke kotouči a okamžitě ho zkoušel vrátit napravo spoluhráči, ale to se mu nepovedlo.

33:01
    Hosté se snažili po několika minutách uniknout a založit akci, která by skončila u branky, ale opět jim to nevyšlo.

33:31
    Po další střele domácích je střelecká převaha Dynama drtivá: 30-11.

33:57
    Toto už zavání debaklem! VADIM ŠIPAČOV byl před brankou sražen k brankáři Galkinovi, ten však ale mohl stále chytat. Šipačov u přestože ležel na zemi dokázal zamést kotouč do branky. Bez asistence.
    33:57 Vadim ŠIPAČOV - 5:1

35:47
    Dynamo rychle rozjelo další útok, který nakonec skončil na Galkinovi. Ten ale rychle rozehrál a hra pokračuje.

36:16
    Z dálky od modré to zkusil Mironov. Ten ale branku netrefil. Domácí stále drží útočné pásmo.

36:26
    Sergejev si sjel z levé strany do středu a technickou střelou to zkusil na pravý vingl. Brankář hostů ho ale lapačkou jednoduše vychytal.

37:57
    Vypadá to, že se třetina už spíše dohrává. Avtomobilist potřebuje nutně něco změnit, a k tomu je perfektní příležitost probrat to právě v šatně. Dynamo se za ničím nežene, když vede o čtyři góly.

38:30
    Moskevským se tentokrát útok vůbec nepovedl. Jeden z obránců rozehrál kotouč, který od jeho brány mířil až za tu na druhé straně. Píská se tedy icing.

38:52
    Jeden z hostů rozehrál riskantně před svou brankou bekhendovým vyhozením ale vybídl své spoluhráče k útoku. Ti zabrali útočnou třetinu.

39:00
    Zbývá poslední minuta druhé třetiny.

39:22
    Moskva kontroluje hru. Jekatěrinburg už jen pomalu jezdí, neforčekuje, nesnaží se bojovat, pouze už neinkasovat.

40:00

Druhá třetina je za námi. Avtomobilist měl na jejím startu k dispozici půl minuty přesilovky pět na tři, jenže místo toho, aby se do zápasu vrátil, tak ve vlastní přesilovce inkasoval. Mattsson opustil branku, místo něho se do ní postavil Galkin. V 34. minutě se prosadil i domácí kapitán Vadim Šipačov a začalo se schylovat k debaklu. Jekatěrinburg bude mít před sebou těžký úkol, musí v poslední třetině smazat čtyřbrankové manko.

40:01

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny opět vyhrál hostující tým.

40:40
    Dynamo vyhrálo vhazování před brankou soupeře, ale následně muselo třetinu rychle vyklidit.

41:18
    Zajcev zachytil přihrávku a vyjel okamžitě střeme až do mezikruží, odkud pálil. Pro Galkina to ale nebyl problém.

42:11
    Hra se přelévá z hokejky na hokejku, ale probíhá spíše v útočné třetině domácího mančaftu.

42:29
    Hosté po vyhraném buly zahráli k lajně, odkud pálil Rylov. Ten ale nedokázala propálit kotouč až k brance.

43:28
    Moskva sehrála parádní kombinaci, jenže zakončení nebylo dobré. Srazil ho hostující hráč do ochranné sítě.

44:11
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Sergej Šumakov – 2 min., krosček).

44:27
    Dynamo okamžitě rozjelo přesilovkovou kombinaci, ovšem zatím bez střelby.

44:54
    Jeden z obránců na přesilovce domácích nyní pálil od modré čáry, ale zlomil hokejku.

45:08
    Galijev to taktéž zkoušel od modré čáry, ale neprotlačil černou pryž až ke Galkinovi.

45:25
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Nikita Trjamkin – 2 min., podrážení).

45:34
    Další dvě střely pochytal nyní brankář hostů. Vojnovovu ránu ale podržel a přerušil hru.

45:38
    Tak toto už debakl je. Dynamo využívá dvojnásobnou přesilovou hru a skóruje. Po vyhraném buly dostal kotouč na pravé straně Vojnov, který ho okamžitě přesunul na levý kruh. Tam byl připraven OSCAR LINDBERG, který vymetl růžek Galkinovy branky. Asistence: Vjačeslav Vojnov a Andrej Sergejev.
    45:38 Oscar LINDBERG - 6:1

47:08
    Domácí stále hrají přesilovku, ovšem už ne tak aktivně.

47:25

47:30
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (2 min. – příliš mnoho hráčů na ledě).

48:08
    Moskevští nepřestávají utrápeného soupeře drtit a využívají další přesilovou hru! STANISLAV GALIJEV dostal na levý kruh pas od Wedina a mířil na vzdálenější tyčku. Dost podobné zakončení, jako při předchozí brance. Asistence: Anton Wedin a Andrej Sergejev.
    48:08 Stanislav GALIJEV - 7:1

51:42
    Hokej ve VTB Aréně už není moc záživným. Oba týmy už moc nebruslí a utkání se spíše dodhrává.

52:02
    Jakovlev unikl domácí obraně a hnal se na Galkina. Nakonec zvolil bekhendový blafák, který mu ovšem soupeřův gólman vychytal.

52:26
    Vyloučení v týmu Avtomobilist Jekatěrinburg (Patrice Cormier – 2+2 min, hrubost).

53:10
    Jekatěrinburg dvakrát vyhodil, tuto přesilovku zatím brání dobře. Ale dynamo rozhodně nehraje na sto procent.

53:55
    Vyloučení v týmu Dynamo Moskva (Dmitrij Raševskij – 2 min., sekání).

54:10
    Hra tedy pokračuje chvíli ve čtyřech na obou stranách. Následně započne přesilovka hostujícího týmu.

54:26

55:20
    Rylov zkoušel bekhendovou střelu zblízka od pravé tyčky. Jerjomenko si po delší době připsal úspěšný zákrok.

55:51
    Dynamo vyvezlo kotouč do útočné třetiny, kde ho následně i podrželo. Z přesilovky soupeře tak asi nebude nic.

55:55

56:22
    Chripunov připsal nebezpečné zakončení poté, co z mezikruží zamířil na pravou stranu. Jerjomenko ale opět připraven.

57:03
    O'Dell si nerozuměl s Lindbergem. Hráči tak svůj tým připravili o vyloženou šanci na vstřelení další branky.

57:44
    Dva hráči se střetli v obranné pásmu hostů. Moskevský hokejista byl rychleji na nohou a okamžitě jel bojovat o puk.

58:00
    Ze zápasu už zbývají pouhé dvě minutky.

59:06
    Fjodorov ještě na závěr prověřil připraveného Galkina. Ten kotouč ukryl mezi nohami a pozdržel hru.

59:28
    Jekatěrinburg v posledních minutách ožil, nyní ještě bojuje o puk za brankou, ale bez úspěchu.

59:39
    Gólman Dynama Jerjomenko ještě musel být ostražitý, šla na něj střel z kruhu, ale neměl z ní těžkou hlavu.

Zápas je u konce. V poslední třetině se Dynamo dokázalo ještě dvakrát prosadit. A dvakrát to bylo z přesilovky. Soupeři tak nadělilo ostudný debakl. Konečný výsledek zní 7:1. Moskevský tým tak rázem poskočil o dvě místa nahoru, nyní je druhý, o jeden bod zaostává za vedoucím Petrohradem. Jekatěrinburg se propadl na devátou pozici.

Do zápasu nezasáhl žádný Čech ani Slovák (19:52:14)

Jiří Polášek

Branky a nahrávky: 13. Klinkhammer (Raševskij, Andrej Sergejev), 15. Jakimov (Vojnov, Igumnov), 18. Wedin (Vojnov, Petunin), 21. Andrej Sergejev (A. Bělov, Šipačov), 34. Šipačov, 46. O. Lindberg (Vojnov, Andrej Sergejev), 49. Galijev (Wedin, Andrej Sergejev) – 13. Zborovskij (Šumakov, S. Bočarov)

Avtomobilist Jekatěrinburg: Mattsson (21. Galkin) – Ščemerov, Trjamkin, Alexej Vasilevskij, Gurkin, Zborovskij, Rylov, Valerij Sitnikov, Arzamascev – S. Bočarov, S. Da Costa, Šumakov – Golyšev, Spooner, Bělousov – Romancev, P. Cormier, Prince – I. Ovčinnikov, P. Kulikov, Chripunov.
    Trenér: N. Zavaruchin

Rozhodčí: Bondar, Romasko –Zacharov, Šišlo