KHL
Chabarovsk – Jaroslavl 2:4 (kon.) | Vladivostok – Nižněkamsk 3:2 (2:0 po s.n.) | Novosibirsk – Petrohrad 3:4 (kon.)
Ufa – Jekatěrinburg 4:2 (kon.) | Čeljabinsk – Barys 4:2 (kon.) | Dynamo Moskva – N.Novgorod 6:3 (kon.)
Kazaň – Čerepovec 3:4 (po pr.) | Soči – Spartak Moskva 2:3 (kon.) | Viťaz – Magnitogorsk 3:5 (kon.)
Ak Bars Kazaň
3:4 (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)
Severstal Čerepovec
Sobota 25.12.2021, 15:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

To už je z mé strany vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek Božího hodu! (17:42:21)

Československá stopa:
    Adam Liška (CER) – 0+1, 1 střela na branku, TM 0, čas na ledě 19:54

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:22 (7:6, 16:10, 7:5 – 2:1)
    Zblokované střely – 18:10
    Vyhraná vhazování – 28:30
    Trestné minuty – 4:2
    Hity – 15:7

Hokejisté Čerepovce po pěti porážkách zabrali a v Kazani zvítězili 4:3 v prodloužení. Hosté to měli dobře rozehráno už v řádné hrací době. Po první třetině vedli 2:0, v průběhu druhé části pak 3:1. Domácí ale dokázali ještě v prostřední dvacetiminutovce vyrovnat. Ve třetí třetině už gól nepadl a tak se muselo prodlužovat. V čase 64:06 se štěstí usmálo na Severstal, když svou druhou trefou v utkání rozhodl David Dumbadze.

64:06 David DUMBADZE - 3:4

64:06
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Hosté nakonec vítězí! Na začátku poslední minuty prodloužení se protáhl na pravém křídle s pukem dopředu Ivan Jemec. Ten pak přenesl hru doleva na DAVIDA DUMBADZEHO, který vypálil ke vzdálenější tyčce Bobkovovy branky – 3:4. Asistence: Ivan Jemec.

63:40
    Hosty podržel Dmitrij Šugajev, který se stačil přemístit po rychlé kombinaci proti zakončení do poloodkryté branky!

63:17
    Domácí brankář Bobkov si musel vyjet pro kotouč a pomoci svým spoluhráčům s rozehrávkou. Zvládl to bez chyby.

62:46
    Nyní se ale dostal ke střele z pravého kruhu Steven Kampfer. Šugajev byl na místě a přerušil hru.

62:30
    Ani jeden z týmů to v prodloužení úplně neotevírá. Šance se tedy zatím nerodí.

61:09
    Kagarlickij mohl v útočném pásmu ještě zakombinovat se spoluhráčem. Bylo by to 2 na 1, domácí útočník to však vzal na sebe a nakonec branku soupeře neohrozil.

60:18
    Do první příležitosti v prodloužení se dral hostující Chochlov. Do rány mu obětavě padl obránce Kampfer.

60:01

Ve třetí třetině už žádný gól nepadl. Hrálo se v ní poměrně opatrně. Moc větších příležitostí k vidění nebylo. Vítěze tedy určí až prodloužení, případně nájezdy.

60:00

59:56
    O puk se bojuje u střídačky Čerepovce. V základní hrací době se už skóre nezmění.

59:03
    Běží už poslední minuta třetí třetiny. Vypadá to na prodloužení.

58:43
    Domácí museli při signalizovaném ofsajdu vyklidit útočné pásmo. Severstal tak má čas na rozehrávku.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 23. Kagarlickij (M. Gluchov, N. Ljamkin), 28. K. Petrov (Tarasov, Kampfer), 35. Kampfer (Kagarlickij, P. Lindholm) – 5. D. Dumbadze (N. Chlystov, Abrosimov), 12. J. Morozov (Liška), 27. Kodola, 65. D. Dumbadze (Jemec)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (14. I. Bobkov) – Kampfer, Chenkel, Judin, Barberio, N. Ljamkin, Adamčuk, Rukavišnikov – Kovalenko, Arťom Galimov, Dyňak – K. Petrov, Weal, Tarasov – M. Gluchov (A), P. Lindholm, Kagarlickij – Zaripov (C), Safonov, Lukojanov (A) – Katělevskij.
    Severstal Čerepovec: Podjapolskij (35. Šugajev) – Press, Chochlov, N. Chlystov, Timašov, N. Makejev, M. Tichonov, Čurkin – J. Morozov (C), Joonas Nättinen, Liška – Pilipenko, Kodola, Vovčenko (A) – D. Dumbadze, Jemec, Geraskin (A) – Dmitrij Moisejev, Abrosimov, Kolmykov – M. Kazakov.

Rozhodčí: Naumov, Ščeňov – Golovljov, Savenkov