Vladivostok – Petrohrad 1:3 (kon.) | Novosibirsk – Nižněkamsk 3:2 (po pr.) | Barys – Ufa 1:2 (kon.)
Jekatěrinburg – Kazaň 1:5 (kon.) | Jaroslavl – Spartak Moskva 2:4 (kon.) | Minsk – Magnitogorsk 1:0 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Salavat Julajev Ufa
Středa 29.12.2021, 14:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

39:23
    Nikolaj Kuljomin nyní poměrně zbytečně podrazil jednoho ze soupeřů za klecí Barysu a fasuje dvě minuty, za které ho trenéři rozhodně nepochválí.

21:56
    Nur-Sultanu se početní výhoda zdvojnásobí, Stěpan Sannikov je poměrně přísně vyloučen za drobný háček v rohu kluziště. Barys hraje minutu a půl přesilovky pět na tři!

21:28
    Michail Naumenkov chytil Valka v rohu obranného pásma a praštil jím o mantinel, za což mu sudí dají dvě trestné minuty a Barys má přesilovku.

15:27
    Joe Morrow byl před bránou Ufy až příliš důrazný a tak se mu píská podrážení, když podtrhl jednoho ze soupeřů.

14:40
    Sergej Šmeljov srovnává poměr sil na ledě, poměrně náhodou a rozhodně neúmyslně také trefil jednoho ze soupeřů hokejkou do obličeje a dostává stejný trest jako Berglund.

14:07
    Jacob Berglund si v souboji před klecí Ufy počínal velice nešikovně a trefil bránícího Koledova čepelí do obličeje, za což fasuje dvě minuty. Barys musí bránit v oslabení.

06:33
    Michail Naumenkov je druhým trestaným hráčem utkání. V souboji u levého mantinelu lehce trefil protivníka hokejkou, takže si početní výhodu zkusí také Barys.

00:54
    Hned v první minutě jsme svědky faulu, Roman Starčenko, kapitán Barysu, fasuje dvě minuty za naražení zezadu ve vlastním pásmu u hrazení.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 24. Vey (Morrow, Jurčo) – 13. Šmeljov (N. Kuljomin, Naumenkov), 28. Šmeljov (Kadějkin)

Barys Nur-Sultan: Ortio (Bojarkin) – Martinsson, Morrow, Alsing, Orechov, R. Savčenko (A), Šalapov – Savickij, Vey, R. Starčenko (C) – J. Lilja, Michajlis (A), Valk – Sagadějev, J. Berglund, Jurčo – Asetov, Petuchov, Šaichmeddenov – Gurkov.
    Trenér: Jurij Michailis.

Salavat Julajev Ufa: Šaryčenkov (Metsola) – P. Larsen, Panin (C), Naumenkov, Koledov, Viktor Antipin, Chafizullin, J. Birjukov, Zubarev (A) – Markus Granlund, V. Tichonov, Baškirov – Šmeljov, N. Kuljomin, Kadějkin (A) – Pustozjorov, R. Amirov, Alalykin – Kartajev, Platt, Sannikov.
    Trenér: Tomi Lamsa.

Rozhodčí: Bělov, Morozov – Zacharenkov, Sadovnikov.