Arsenal – Manchester City 1:2 (kon.) | Watford – Tottenham 0:1 (kon.) | Crystal Palace – West Ham 2:3 (kon.)
Arsenal FC
1:2 (1:0)
Manchester City
Sobota 01.01.2022, 13:30 • Emirates Stadium, Londýn • Anglická Premier League • 21. kolo

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké odpoledne a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (16:06:13)

Utkání sledovalo 59 757 diváků.

Držení míče: 29 % : 71 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 5:13. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 13:5.

Utkání je u konce a i když po půli to měl domácí Arsenal rozehráno opravdu výborně, tak nakonec končí bez bodů. Manchester po přestávce přidal a byl odměněn v 57. minutě, kdy video odhalilo faul na Silvu a nařízenou penaltu proměnil Riján Mahríz. O malou chvíli později byl navíc vyloučen domácí Gabriel a následovala docela dlouhá přesilovka Manchesteru. Obléhání vápna ale nepřinášelo požadované výsledky a už to vypadalo na remízu a dělbu bodů. Jenže ve třetí nastavené minutě se ve vápně zjevil Rodri a dokázal svou střelu po zemi poslat do branky. Manchester tak otočil výsledek, vyhrál 2:1 a na prvním místě má 53 bodů. Arsenal je čtvrtý s 35 body.

90+8

90+7
    Jeden centr k vápnu za druhým, hosté zvládají odkopávat a odhlavičkovávat.

90+6
    Asi poslední možnost domácích, následuje přímý kop od půlky.

90+5
    Kartu dostal i Bernardo Silva, a to za odkopnutí míče.

90+4
    Rodri při oslavě gólu svlékl dres a byl za to potrestán žlutou kartou.
    90+3. RODRI - 1:2

90+3
    Manchester City právě vstřelil branku!
    Ledová sprcha pro Arsenal, hosté využívají přesilovku a v nastaveném čase jdou do vedení. Po centru z pravé strany byla sice první střela zablokována, ale k dorážce se dostal RODRI a ranou po zemi překonal marně zasahujícího Ramsdalea – 1:2.