Mountfield HK – Kometa Brno 1:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 3:2 (kon.) | Plzeň – HC Litvínov 6:2 (kon.)
Olomouc – Třinec 4:8 (kon.) | K. Vary – Chomutov 7:1 (kon.) | Mladá Boleslav – Motor ČB 4:1 (kon.)
HC Olomouc
4:8 (0:3, 3:3, 1:2)
HC Oceláři Třinec
Úterý 04.01.2022, 17:30 • Zimní stadion Olomouc • DHL Extraliga juniorů • 25. kolo

Děkuji vám za pozornost. (19:51:15)

Do utkání lépe vkročili hosté. Ti odcházeli po první třetině do kabin za stavu 0:3. Druhá třetina byla na góly bohatá. Hned z kraje třetiny se za domácí prosadil Tobiáš Handl, který svým gólem nakopnul olomoucký celek ke zlepšení výkonu. Na tuto branku odpověděl v zápětí Petr Ullrych. Kohoutům se poté podařilo snížit na nadějné skóre 3:4. Hostům se však zařadilo vstřelit během druhé třetiny dva góly. Do kabin tak opět odcházeli s náskokem tří branek. V první polovině třetí třetiny se podařilo náskok snížit díky trefě Aleše Poledny. Domácí to ke konci třetí třetiny zkusili v šesti. Prázdné branky využil po olomoucké chybě Matěj Kozlík. Výhru poté zpečetil osmým gólem Nico Geidl. Třinec si tak z Olomouce odváží plný počet bodů.

59:23
    Třinec právě vstřelil branku!
    Osmým gólem hostů pečetí NICO GEIDL velmi pravděpodobné vítězství Třince. Asistence: Pavel Matěj.

58:00
    Běží poslední dvě minuty druhé třetiny.

57:44
    Po olomoucké chybě posílá kotouč do prázdné branky MATĚJ KOZLÍK. Asistence: Tommy Wardas.