Slavia – Chrudim 0:0 (odl.) | Interobal Plzeň – FTZS Liberec 12:0 (kon.) | Svarog Teplice – Ž. Vlci Brno 8:1 (kon.)
Česká Lípa – Dynamo Č. Budějovice 7:7 (kon.)
konec
SK Interobal Plzeň
12:0 (3:0)
FTZS Liberec
Pátek 07.01.2022, 20:00 • SH Lokomotiva Plzeň • 1. Futsal liga • 16. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Plzeň by měla za týden nastoupit na půdě Žabinských Vlků. Nicméně 9. ledna by měla začít příprava slovenské reprezentace na ME v Nizozemsku i s triem Kozár – Zdráhal – Rick, takže čistě teoreticky by mělo být toto utkání odloženo. Uvidíme, jaká bude praxe. (21:42:31)
   
  V příjemné atmosféře deklasovala Plzeň Liberec 12:0 a stejně jako v loňské sezoně doma proti FTZS neinkasovala. Člověk se tak nějak nemůže zbavit dojmu, že i bez Žočka s Baranem čekal od neustále lepšících se hostů víc. Hlavně devět obdržených branek ve druhém poločase, to bude asi záležitost, se kterou Severočeši nebudou spokojeni. Plzeň si bez Havla a Kozára připisuje snadné tři body. Nebýt výborného Dlaska a několika neproměněných šancí Plzně (viz tři tyče), tak rozdíl ve skóre mohl být ještě mnohem větší.

  Tomáš Buchta se do sestavy Interobalu vrátil hattrickem (s Chrudimí se na plac nedostal). Skóroval i Lukáš Němec, jenž přidal asistenci. Podle všeho to byl první gól Němce v 1. FUTSAL lize v kariéře. Jinak nahrávkou na přesnou trefu Seidlera se prezentoval i reálně třetí plzeňský gólman Jakub Luhový.
   
  Akumované fauly ve druhém poločase:: 3:6 (Štrajt poslal desítku do tyče)
   
  Konec zápasu.
   
  39:23
  Luhový vyrážel dobře zahranou standardku Knoblocha na druhou tyč, pak utekl Seidler po levé straně, načež jej vychytal Dlask.
   
  38:56
  Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
  Balón směřující do levé poloviny brankoviště prodloužil TOMÁŠ BUCHTA tečí ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Vnuk.
   
  38:36
  Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
  Přízemní pokus MICHALA HOLÉHO z pravé strany kopnutý levou nohou propadl k zadní tyči. Asistence: Michal Seidler.
   
  38:13
  Štrajt kopal po dlouhé době svou oblíbenou desítku v nejvyšší soutěži a míč skončil na střelcově levé tyči.
   
  38:12
  Desítka pro Interobal po faulu na Vnuka na pravé straně do nohy před lavičkou. Tři fauly Liberce na Štrajta, druhá polovina na Vnuka.
   
  37:59
  Vnuk napravil obrovskou chybu v rozehrávce ve chvíli, kdy už se vrátil Holý na plac v dresu gólmana. Vnuk potom dostoupil Díla. Holý nestihl vystřídat.
   
  37:35
  Rešetár odvedl skvělou práci po ztrátě balónu a Holý potom postrčil Vnukovi na zakončení z jedničky, Vnuk napálil míč nad břevno.
   
  37:14
  Plzeň jde do powerplay se zahajovací čtyřkou a Seidlerem, Holý má dres gólmana.
   
  37:14
  Oddechový čas pro domácí.
   
  37:14
  Vobořil mohl zakončovat na zadní tyči do prázdné brány, ale byl zasažen zezadu. Posléze v přerušené hře se přesunul za bránu a běží za ním lékař Liberce.
   
  36:30
  Rick vystoupil na Benka a včas si uvědomil, že jakmile bude faulovat, tak bude potrestán žlutou kartou a radši nechal projít Benka. Na hrozbu žluté karty jej z lavičky upozornil i Vnuk.
   
  36:11
  Rick vracel míč Štrajtovi na pravou stranu na dlouhou nohu.
   
  35:59
  Zakončení Luhového z pravé strany nad bližší horní roh brány nebylo vůbec špatné.
   
  35:27
  Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
  Třetí kanadský bod gólmana v tomto duelu. Luhový krásně našel středem MICHALA SEIDLERA a ten nasadil Dlaskovi jesle. Asistence: Jakub Luhový.

  Vít Muzikář

  Branky: 1. Vnuk (Buchta), 6. Holý (Němec), 15. Holý (Vnuk), 22. Buchta (Holý), 25. Němec, 25. Vnuk (Rešetár), 29. Seidler (Künstner), 31. Seidler (Vnuk), 32. Buchta (Rešetár), 36. Seidler (Luhový), 39. Holý (Seidler), 39. Buchta (Vnuk)


  SK Interobal Plzeň: Němec (25. Luhový, Vahala) – Rešetár (C), Holý, Vnuk, Buchta – Rick, Štrajt, Seidler, Künstner – Zdráhal.
  Trenér: Marek Kopecký

  FTZS Liberec: Dlask (Vogt) – Baláž, Benek, Vobořil, Žampa – P. Bína (C), Knobloch, Kazda, Díl, Janouš, Vik.
  Trenér: Pavel Bína

  Rozhodčí: Dragoun, Cílek – Špindlerová

  Diváci: 230