Liberec – Třinec 7:0 (kon.) | Motor ČB – Chomutov 3:2 (kon.) | Olomouc – Zlín 5:4 (2:1 po s.n.)
Mountfield HK – Kladno 4:2 (kon.) | Mladá Boleslav – Havířov 7:2 (kon.) | Vítkovice – Kometa Brno 3:0 (kon.)
Plzeň – Jihlava 9:5 (kon.) | K. Vary – Slavia 2:0 (kon.) | Pardubice – Sparta 5:7 (kon.)
Salzburg – HC Litvínov 3:4 (kon.)
po s.n. (2:1)
HC Olomouc
5:4 (1:2, 1:1, 2:1 - 0:0)
PSG Berani Zlín
Sobota 08.01.2022, 12:00 • Zimní stadion Olomouc • DHL extraliga juniorů • 29. kolo
Partner:
   
  Pro dnešek je to ode mne vše. Přeji stále ještě správný vstup do roku 2022. Od klávesnice se s vámi loučí Adam Sedlák. (15:13:13)
   
  Dnešní utkání je u konce! Po strhující bitvě byli nakonec úspěšnější domácí! V první periodě jsme byli svědky velmi svižného hokeje, který se postupně převrátil na stranu hostí. Nejprve se ve čtvrté minutě prosadil Matyáš Fasner, na nějž ale o osm minut později navázal mladíček Jakub Čechmánek svou ostrou střelou. Následně Berani přidali na aktivitě a po zásluze tedy byli odměněni. Po minutě početní výhody vyslal pokus pod horní tyč Matyáš Horský, čímž stanovil jednobrankové vedení pro svůj celek. Ve druhé periodě nejprve dokázal vyrovnat z početní výhody Marek Matašovský, čímž sice dostal svůj celek na dostřel, ovšem o dvě vteřiny před koncem třetiny se po chybě olomouckých v rozehrávce dokázal prosadit Šimon Frömel a dostal tak Berany do vedení! Ve třetí třetině vyrovnal svou druhou brankou v utkání Matyáš Fasner, ale zlínští se dostali zase do vedení zásluhou Matyáše Dědka. Pak ale domácí předvedli něco nevídaného, protože srovnali ihned o dvacet sekund později po střele Patrika Tarnoczyho. V prodloužení branka nepadl, a tak se šlo do samostatných nájezdů, kde byli úspěšnější Kohouti díky Aleši Polednovi. Konečný stav utkání 5:4psn.
   
  Konec zápasu.
   
  65:00
  V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
  Autorem vítězné branky je ALEŠ POLEDNA.
   
  5. série
  2:1
  Lukáš Heš se svou střelou na Špunara neuspěl, což znamená, že bonusový bod zůstane v olomoucké plecharéně.
   
  5. série
  2:1
  Aleš Poledna vrací Hanákům velmi rychle vedení. Po naznačení ostré střele si absolutně vychutnal brankáře hostí, protože zakončoval doslova do prázdné branky.
   
  4. série
  1:1
  Michal Tomeček našel jako první recept na brankáře Špunara, díky velmi rychlé střele pod horní tyč. Stav je po čtyřech sériích vyrovnán.
   
  4. série
  1:0
  Pokus o známé oblafnutí brankáře z hokejky Nikity Kučerova vyzkoušel Joshua James Mácha, tomu ale puk sjel až příliš moc z hole.
   
  3. série
  1:0
  Jakub Čechmánek dnes jako velmi viditelný hráč svůj nájezd neproměňuje, protože se po nepovedené kličce ani nedostal do zakončení.
   
  3. série
  1:0
  Patrik Tarnoczy svůj prudký pokus umístil pouze do připravené lapačky Synka, který tak s tímto nájezdem neměl žádné problémy.
   
  2. série
  1:0
  Dominik Luža vyzkoušel pozornost Špunara střelou příklepem, ale orazítkoval pouze horní tyč!
   
  2. série
  1:0
  Jan Kučera zkusil bekhendový blafák, ovšem neúspěšně, jelikož jeho úmysl vystihl brankář Synek.
   
  1. série
  1:0
  Tadeáš Talafa zkoušel sice zajímavou kličku, ale na brankáře Špunara nevyzrál.
   
  1. série
  1:0
  Tobiáš Handl se rozjel velmi rychle a svou technickou střelou nakonec překonal brankáře Synka.
   
  Samostatné nájezdy začínají.
   
  V prodloužení jsme neviděli moc větších příležitosti mimo tu, kterou měl na hokejce Joshua James Mácha, ten ale zamířil jen do lapačky Jakuba Synka. Jinak tedy oba týmy příliš neriskovali. Po úpravě ledové plochy budeme svědky samostatných nájezdů.
   
  65:00
  Prodloužení skončilo.
   
  64:57
  V prodloužení již určitě branka nepadne, jelikož po ofsajdu Rudy uvidíme vhazování ve středním pásmu.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Adam Sedlák

  Branky a nahrávky: 4. Fasner (Mácha), 26. Matašovský (Groch, Handl), 45. Fasner, 50. Tarnoczy (Handl), rozh. náj. Poledna – 12. Čechmánek (Dědek), 14. Horský (Čechmánek, Riedl), 40. Frömel (Masař, Chludil), 50. Dědek (Burian)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  1:0   Handl (OLO)
  1:0   Talafa (ZLN)
  2. série:
  1:0   Kučera (OLO)
  1:0   Luža (ZLN)
  3. série:
  1:0   Tarnoczy (OLO)
  1:0   Čechmánek (ZLN)
  4. série:
  1:0   Mácha (OLO)
  1:1   Tomeček (ZLN)
  5. série:
  2:1   Poledna (OLO)
  2:1   Heš (ZLN)


  HC Olomouc: Špunar (Krneč) – Kočí, Přecechtěl, Groch, Panáček, Stratil, Poledna (C) – Tichý, Kučera, Havel – Zapletal, Fasner, Matašovský – Fibingr, Handl (A), Mácha (A) – Tarnoczy, Ruda.
  Trenér: Karel Beran

  PSG Berani Zlín: Synek (Šarman) – Kunst, Burian, Nádělek, Talafa, Velikovský, Riedl (C), Kráčalík – Tomeček, Martinec, Horský – Dědek, Masař, Heš (A) – Frömel, Luža, Chludil – Čechmánek.
  Trenér: Juraj Jurík

  Rozhodčí: Obadal, Grygera – Axman, Peluha