Štafeta žen, 4x6 km, Ruhpolding | Vítěz: Francie (kon.) |
San Francisco 49ers - Seattle Seahawks | (22:30) |
Sjezd mužů, Wengen | Vítěz: A. Kilde (NOR) (kon.) |
Sprinty mužů a žen, volně, Les Rousses | (zruš.) |
konec
SP - Sjezd mužů, Wengen
Vítěz: A. Kilde (NOR)
Michal Hromas
Konečné výsledky:
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:42,42
2. Marco Odermatt (SUI) +0,19
3. Beat Feuz (SUI) +0,30
4. Daniel Hemetsberger (AUT) +0,46
5. Max Franz (AUT) +0,66
6. Matthias Mayer (AUT) +0,78
7. Bryce Bennett (USA) +0,95
8. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,96
9. Dominik Paris (ITA) +1,00
10. Martin Čater (SLO) +1,15
11. Carlo Janka (SUI) +1,19
12. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,26
13. Christof Innerhofer (ITA) +1,31
14. Johan Clarey (FRA) +1,36
15. Stefan Rogentin (SUI) +1,40
16. James Crawford (CAN) +1,43
17. Mattia Casse (ITA) +1,48
18. Niels Hintermann (SUI) +1,54
19. Gilles Roulin (SUI) +1,59
20. Travis Ganong (USA) +1,69
21. Otmar Striedinger (AUT) +1,74
22. Matteo Marsaglia (ITA) +1,80
23. Nils Allegre (FRA) +1,88
24. Dominik Schwaiger (GER) +1,89
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,92
26. Daniel Danklmaier (AUT) +1,95
27. Romed Baumann (GER) +1,96
28. Miha Hrobat (SLO) +1,98
29. Stefan Babinsky (AUT) +2,07
30. Justin Murisier (SUI) +2,11
Startovní listina:
1. Johan Clarey (FRA)
2. Daniel Hemetsberger (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)
4. Matteo Marsaglia (ITA)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Travis Ganong (USA)
7. Vincent Kriechmayr (AUT)
8. Dominik Schwaiger (GER)
9. Dominik Paris (ITA)
10. Ryan Cochran-Siegle (USA)
11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Marco Odermatt (SUI)
14. Matthieu Bailet (FRA)
15. Otmar Striedinger (AUT)
16. Andreas Sander (GER)
17. Max Franz (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Romed Baumann (GER)
20. Niels Hintermann (SUI)
21. Stefan Rogentin (SUI)
22. Carlo Janka (SUI)
23. Nils Allegre (FRA)
24. Martin Čater (SLO)
25. Daniel Danklmaier (AUT)
26. Jared Goldberg (USA)
27. Urs Kryenbühl (SUI)
28. Josef Ferstl (GER)
29. Boštjan Kline (SLO)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Maxence Muzaton (FRA)
32. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
33. Gilles Roulin (SUI)
34. Emanuele Buzzi (ITA)
35. Steven Nyman (USA)
36. Nicolas Raffort (FRA)
37. Cameron Alexander (CAN)
38. Jeffrey Read (CAN)
39. Christian Walder (AUT)
40. Simon Jocher (GER)
41. Brodie Seger (CAN)
42. Blaise Giezendanner (FRA)
43. James Crawford (CAN)
44. Guglielmo Bosca (ITA)
45. Sam Morse (USA)
46. Miha Hrobat (SLO)
47. Broderick Thompson (CAN)
48. Stefan Babinsky (AUT)
49. Justin Murisier (SUI)
50. Pietro Zazzi (ITA)
Celkové pořadí SP (po 18 z 35 závodů):
1. Marco Odermatt (SUI) 945 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 549
3. Matthias Mayer (AUT) 507
4. Vincent Kriechmayr (AUT) 402
5. Alexis Pinturault (FRA) 382
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 349
7. Manuel Feller (AUT) 341
8. Dominik Paris (ITA) 317
9. Beat Feuz (SUI) 307
10. Loïc Meillard (SUI) 236
...
106. Adam Žampa (SVK) 14
124. Andreas Žampa (SVK) 8
Pořadí SP ve sjezdu (po 4 z 10 závodů):
1. Dominik Paris (ITA) 227 bodů
2. Matthias Mayer (AUT) 217
3. Niels Hintermann (SUI) 178
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 169
5. Beat Feuz (SUI) 165
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 163
7. Marco Odermatt (SUI) 146
8. Otmar Striedinger (AUT) 126
9. Bryce Bennett (USA) 114
10. Daniel Hemetsberger (AUT) 110
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:42,42
2. Marco Odermatt (SUI) +0,19
3. Beat Feuz (SUI) +0,30
4. Daniel Hemetsberger (AUT) +0,46
5. Max Franz (AUT) +0,66
6. Matthias Mayer (AUT) +0,78
7. Bryce Bennett (USA) +0,95
8. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,96
9. Dominik Paris (ITA) +1,00
10. Martin Čater (SLO) +1,15
11. Carlo Janka (SUI) +1,19
12. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,26
13. Christof Innerhofer (ITA) +1,31
14. Johan Clarey (FRA) +1,36
15. Stefan Rogentin (SUI) +1,40
16. James Crawford (CAN) +1,43
17. Mattia Casse (ITA) +1,48
18. Niels Hintermann (SUI) +1,54
19. Gilles Roulin (SUI) +1,59
20. Travis Ganong (USA) +1,69
21. Otmar Striedinger (AUT) +1,74
22. Matteo Marsaglia (ITA) +1,80
23. Nils Allegre (FRA) +1,88
24. Dominik Schwaiger (GER) +1,89
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,92
26. Daniel Danklmaier (AUT) +1,95
27. Romed Baumann (GER) +1,96
28. Miha Hrobat (SLO) +1,98
29. Stefan Babinsky (AUT) +2,07
30. Justin Murisier (SUI) +2,11
Startovní listina:
1. Johan Clarey (FRA)
2. Daniel Hemetsberger (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)
4. Matteo Marsaglia (ITA)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Travis Ganong (USA)
7. Vincent Kriechmayr (AUT)
8. Dominik Schwaiger (GER)
9. Dominik Paris (ITA)
10. Ryan Cochran-Siegle (USA)
11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Marco Odermatt (SUI)
14. Matthieu Bailet (FRA)
15. Otmar Striedinger (AUT)
16. Andreas Sander (GER)
17. Max Franz (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Romed Baumann (GER)
20. Niels Hintermann (SUI)
21. Stefan Rogentin (SUI)
22. Carlo Janka (SUI)
23. Nils Allegre (FRA)
24. Martin Čater (SLO)
25. Daniel Danklmaier (AUT)
26. Jared Goldberg (USA)
27. Urs Kryenbühl (SUI)
28. Josef Ferstl (GER)
29. Boštjan Kline (SLO)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Maxence Muzaton (FRA)
32. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
33. Gilles Roulin (SUI)
34. Emanuele Buzzi (ITA)
35. Steven Nyman (USA)
36. Nicolas Raffort (FRA)
37. Cameron Alexander (CAN)
38. Jeffrey Read (CAN)
39. Christian Walder (AUT)
40. Simon Jocher (GER)
41. Brodie Seger (CAN)
42. Blaise Giezendanner (FRA)
43. James Crawford (CAN)
44. Guglielmo Bosca (ITA)
45. Sam Morse (USA)
46. Miha Hrobat (SLO)
47. Broderick Thompson (CAN)
48. Stefan Babinsky (AUT)
49. Justin Murisier (SUI)
50. Pietro Zazzi (ITA)
Celkové pořadí SP (po 18 z 35 závodů):
1. Marco Odermatt (SUI) 945 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 549
3. Matthias Mayer (AUT) 507
4. Vincent Kriechmayr (AUT) 402
5. Alexis Pinturault (FRA) 382
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 349
7. Manuel Feller (AUT) 341
8. Dominik Paris (ITA) 317
9. Beat Feuz (SUI) 307
10. Loïc Meillard (SUI) 236
...
106. Adam Žampa (SVK) 14
124. Andreas Žampa (SVK) 8
Pořadí SP ve sjezdu (po 4 z 10 závodů):
1. Dominik Paris (ITA) 227 bodů
2. Matthias Mayer (AUT) 217
3. Niels Hintermann (SUI) 178
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 169
5. Beat Feuz (SUI) 165
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 163
7. Marco Odermatt (SUI) 146
8. Otmar Striedinger (AUT) 126
9. Bryce Bennett (USA) 114
10. Daniel Hemetsberger (AUT) 110
Druhá tréninková jízda proběhla v úterý a nejrychlejší byl Max Franz z Rakouska s půlvteřinovým náskokem na Aleksandera Aamodta Kildeho.
1. Marco Odermatt (SUI) 945 bodů
2. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 549
3. Matthias Mayer (AUT) 507
4. Vincent Kriechmayr (AUT) 402
5. Alexis Pinturault (FRA) 382
6. Henrik Kristoffersen (NOR) 349
7. Manuel Feller (AUT) 341
8. Dominik Paris (ITA) 317
9. Beat Feuz (SUI) 307
10. Loïc Meillard (SUI) 236
...
106. Adam Žampa (SVK) 14
124. Andreas Žampa (SVK) 8
1. Dominik Paris (ITA) 227 bodů
2. Matthias Mayer (AUT) 217
3. Niels Hintermann (SUI) 178
4. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 169
5. Beat Feuz (SUI) 165
6. Vincent Kriechmayr (AUT) 163
7. Marco Odermatt (SUI) 146
8. Otmar Striedinger (AUT) 126
9. Bryce Bennett (USA) 114
10. Daniel Hemetsberger (AUT) 110
Domácím Švýcarům se zde poměrně daří. Tři sjezdařské triumfy (včetně posledního z předminulé sezóny) má na svém kontě Beat Feuz.
Z aktivních jezdců zde vyhrál také Christof Innerhofer a Vincent Kriechmayr.
Diváci už jsou natěšeni, protože loni se kvůli koronavirové situaci nejelo a předloňský sjezd proběhl ve zkrácené verzi. Program ve Wengenu začal čtvrtečním SuperG. Po tomto sjezdu přijde ještě další sobotní a poté se pojede slalom na jiné sjezdovce hory Lauberhorn, konkrétně Männlichen/Jungfrau, která má s legendárním sjezdem společný finiš.
Mezi rovnou padesátkou účastníků nebude žádný český ani slovenský zástupce.
1. Johan Clarey (FRA)
2. Daniel Hemetsberger (AUT)
3. Beat Feuz (SUI)
4. Matteo Marsaglia (ITA)
5. Matthias Mayer (AUT)
6. Travis Ganong (USA)
7. Vincent Kriechmayr (AUT)
8. Dominik Schwaiger (GER)
9. Dominik Paris (ITA)
10. Ryan Cochran-Siegle (USA)
11. Aleksander Aamodt Kilde (NOR)
12. Bryce Bennett (USA)
13. Marco Odermatt (SUI)
14. Matthieu Bailet (FRA)
15. Otmar Striedinger (AUT)
16. Andreas Sander (GER)
17. Max Franz (AUT)
18. Christof Innerhofer (ITA)
19. Romed Baumann (GER)
20. Niels Hintermann (SUI)
21. Stefan Rogentin (SUI)
22. Carlo Janka (SUI)
23. Nils Allegre (FRA)
24. Martin Čater (SLO)
25. Daniel Danklmaier (AUT)
26. Jared Goldberg (USA)
27. Urs Kryenbühl (SUI)
28. Josef Ferstl (GER)
29. Boštjan Kline (SLO)
30. Mattia Casse (ITA)
31. Maxence Muzaton (FRA)
32. Adrian Smiseth Sejersted (NOR)
33. Gilles Roulin (SUI)
34. Emanuele Buzzi (ITA)
35. Steven Nyman (USA)
36. Nicolas Raffort (FRA)
37. Cameron Alexander (CAN)
38. Jeffrey Read (CAN)
39. Christian Walder (AUT)
40. Simon Jocher (GER)
41. Brodie Seger (CAN)
42. Blaise Giezendanner (FRA)
43. James Crawford (CAN)
44. Guglielmo Bosca (ITA)
45. Sam Morse (USA)
46. Miha Hrobat (SLO)
47. Broderick Thompson (CAN)
48. Stefan Babinsky (AUT)
49. Justin Murisier (SUI)
50. Pietro Zazzi (ITA)
Ve Wengenu panuje krásné slunečné počasí a padesátka závodníků už se chystá na tento slavný sjezd!
Stanovil základní čas 1:43,78.
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:42,42
2. Marco Odermatt (SUI) +0,19
3. Beat Feuz (SUI) +0,30
1. Aleksander Aamodt Kilde (NOR) 1:42,42
2. Marco Odermatt (SUI) +0,19
3. Beat Feuz (SUI) +0,30
4. Daniel Hemetsberger (AUT) +0,46
5. Max Franz (AUT) +0,66
6. Matthias Mayer (AUT) +0,78
7. Bryce Bennett (USA) +0,95
8. Ryan Cochran-Siegle (USA) +0,96
9. Dominik Paris (ITA) +1,00
10. Martin Čater (SLO) +1,15
11. Carlo Janka (SUI) +1,19
12. Vincent Kriechmayr (AUT) +1,26
13. Christof Innerhofer (ITA) +1,31
14. Johan Clarey (FRA) +1,36
15. Stefan Rogentin (SUI) +1,40
16. James Crawford (CAN) +1,43
17. Mattia Casse (ITA) +1,48
18. Niels Hintermann (SUI) +1,54
19. Gilles Roulin (SUI) +1,59
20. Travis Ganong (USA) +1,69
21. Otmar Striedinger (AUT) +1,74
22. Matteo Marsaglia (ITA) +1,80
23. Nils Allegre (FRA) +1,88
24. Dominik Schwaiger (GER) +1,89
25. Urs Kryenbühl (SUI) +1,92
26. Daniel Danklmaier (AUT) +1,95
27. Romed Baumann (GER) +1,96
28. Miha Hrobat (SLO) +1,98
29. Stefan Babinsky (AUT) +2,07
30. Justin Murisier (SUI) +2,11
Pod stupni vítězů se seřadila hned trojice Rakušanů Hemetsberger, Franz a Mayer.
Po pádech předjezdců panovaly trochu obavy, co se bude dít, ale ze závodníků nedokončil jen Ital Bosca.
Svými výkony dnes určitě překvapil 10. Slovinec Čater, 11. loučící se Carlo Janka nebo 16. Kanaďan James Crawford se startovním číslem 43.
Spokojen naopak nebude devátý Dominik Paris a celá německá sestava, ze které byl nejlepší 24. Dominik Schwaiger.
Tímto se s vámi loučím a nezapomeňte na další zítřejší sjezd na Lauberhornu, tentokrát už v plném rozsahu! (14:35:21)