Buffalo – Detroit 2:3 (po pr.) | Colorado – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.) | San Jose – Los Angeles 6:2 (kon.)
Arizona – Montreal 5:2 (kon.) | Seattle – Chicago 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (1:0)
Colorado Avalanche
4:3 (2:0, 0:1, 1:2 - 0:0)
Minnesota Wild
Pondělí 17.01.2022, 21:00 • Ball Arena, Denver • NHL

49:18
    Hluchou minutu, kdy se hra přelévala ze strany na stranu bez výraznější šance narušuje vyloučení Mikka Rantanena (COL) s Alexem Goligoskim (MNS).

41:18
    Nathan MacKinnon (COL) podržel v rohu obranného pásma soupeře, což sudí nepřehlédl a dává mu dvě minuty. Zároveň však míří na trestnou také Marcus Foligno (MNS) za hru vysokou holí.

38:36
    Jack Johnson (COL) si podržel soupeře, za což dostává dvě minuty a dává Minnesotě přesilovou hru.

33:17
    Ryan Hartman (MNS) zřejmě přikryl puk rukavicí, za což dostává dvě minuty za zdržování hry, ale vůbec se mu to nelíbí.

28:53
    A pozor! Jordan Greenway (MNS) v brankovišti podrazil domácího brankáře, za což Kurtis MacDermid (COL) pěstně vyčinil. Pěkná nálož, za kterou padají desítky minut.

Oba borci dostávají klasickou pětku, domácí hráč ještě dvě minuty za vyvolání bitky a desítku za nesportovní chování, zatímco jeho soupeř obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

23:45
    U mantinelu byl tvrdě dohrán jeden z hostů, nakonec jede na trestnou Nicolas Aube-Kubel (COL) za hru vysokou holí.

20:52
    Vzápětí ale Marcus Foligno (MNS) zbytečně podrážel za brankou soupeře, tudíž si Avs zahrají přesilovou hru.

15:35
    Colorado bude hrát 1:44 pět na tři, Hartman hákoval MacKinnona.

15:19
    Duhaime vyloučen za vysokou hůl proti Rantanenovi, první přesilovka duelu.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 16. Rantanen (MacKinnon, Makar), 18. Newhook (Girard, Burakovsky), 57. MacKinnon (Landeskog, Rantanen), rozh. náj. Rantanen – 21. K. Fiala (Boldy), 47. Kaprizov (Zuccarello, Dumba), 58. Kaprizov (Zuccarello)