NY Rangers – Los Angeles 3:2 (3:2 po s.n.) | Philadelphia – Dallas 1:3 (kon.) | Washington – Vegas 0:1 (kon.)
Boston – Anaheim 3:5 (kon.) | Minnesota – Montreal 8:2 (kon.) | Calgary – St. Louis 7:1 (kon.)
Colorado – Chicago 2:0 (kon.)
Calgary Flames
7:1 (3:1, 4:0, 0:0)
St. Louis Blues
Úterý 25.01.2022, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (05:34:49)

Dnešní utkání sledovalo 9 039 diváků.

Je konec. Calgary Flames zvítězilo nad St. Louis Blues vysoce 7:1!
    Byli to ovšem hosté, kteří otevřeli brankový účet v 6. minutě, když se trefil Bozak. O minutu později ale srovnal Zadorov. A následně už začala demolice. Ve 13. minutě poslal Calgary do vedení Tanev a v 16. minutě se trefil Lindholm. Po první třetině tak Flames vedli 3:1. Ve 24. minutě zvýšil vedení Monahan. Ve 35. minutě se trefil také Coleman. Ve 37. minutě se mohli radovat rovněž slovenští fanoušci, protože se prosadil Růžička. Nakonec gólový účet ukončil ve 40. minutě Gaudreau.
    Calgary porazilo St. Louis vysoce 7:1.

59:32
    Další pokus ze strany domácích, se kterým si ale Ville Husso opět poradil.

58:45
    Ville Husso tentokrát musel čelit střele z levého kruhu, ale vypadá to, že si udrží čisté konto.

57:33
    Nyní už se zápas pouze dohrává a ani St. Louis se nijak nedaří dostat dopředu do větší šance.

56:17
    Jacob Markström si následně poradil se zakončením Ivana Barbaševa a následuje poslední komerční přestávka.

56:10
    Další nepřesnost na straně Calgary, ale to domácím nijak hodně vadit nemusí.

55:46
    Domácím se nepodařilo projít po levé straně a u puku tak bude St. Louis Blues.

54:02

53:12
    Calgary se v oslabení velice dobře brání a Blues se nemohou dostat k puku.

52:43
    Nikita Zadorov se v oslabení dostal ke střele, ale minul.

52:02
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson – 2 min., držení).

50:59
    Adam Ružička se dostal ke střele, ale Ville Husso zatím drží čisté konto.

50:35
    O vítězi dnešního utkání je rozhodnuto už delší dobu. Calgary ovšem svého soupeře nešetří a opět jej má pod tlakem.

49:27

49:00
    Přesilová hra domácích není tak nebezpečná jako v předešlých dvou třetinách.

48:24
    Pavel Bučněvič se v oslabení dostal do úniku z levé strany, ale Jacob Markström nechal beton u své pravé tyče a vychytal jej!

47:27
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Ivan Barbašev – 2 min., podrážení).

46:28
    Nyní puk skončil na zákroku Hussa a následuje tak komerční přestávka.

46:20
    Calgary Flames za celý zápas vyslalo už 40 střel na bránu! Jeho soupeř čtyřikrát méně.

45:40
    Flames jsou opět natlačeni v útočné třetině, ale tentokrát se Milan Lucic nedostal k puku.

44:38
    Andrew Mangiapane se dostal do zakončení v předbrankovém prostoru, ale Ville Husso jej dokázal vychytat.

42:36
    Znovu musel zasahovat domácí brankář, protože Ivan Barbašev pálil z mezikruží.

41:35
    Tentokrát Calgary vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění a hra se přesune zpět před Jacoba Markströma.

40:58
    Hosté se sice dostali ke střele, ale ta neskončila za zády Jacoba Markströma. Jednalo se teprve o desátý pokus ze strany Blues za celý zápas.

40:01
    Střídání v týmu St. Louis Blues: ze hřiště odchází Jordan Binnington, přichází Ville Husso.

Calgary právě vstřelilo branku!
    Tak tohle už je obrovský debakl, neboť Flames jdou do vedení 7:1! Matthew Tkachuk ve středním pásmu posunul kotouč JOHNNYMU GAUDREAUOVI, který se dostal do velké šance a zakončil parádně do pravé šibenice. Asistence: Matthew Tkachuk a Nikita Zadorov.

39:12
    Místy to vypadá jako trénink Flames, kteří se v pohodě nacházejí v útočném pásmu a střílejí na bránu Binningtona.

37:58
    Domácí nadále kontrolují zápas a bez problémů se dostávají do útočné třetiny.

36:42
    Nyní je hra přerušená a následuje komerční přestávka.
    36:09 Adam RUŽIČKA - 6:1

36:09
    A je to už 6:1 a zatleskat mohou také slovenští fanoušci! Po fantastické kombinaci přihrávek Tkachuka a Gaudreaua se dostal do zakončení ADAM RUŽIČKA a nemýlil se k levé tyči. Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

35:20
    Flames už jsou znovu natlačeni v útočném pásmu a snaží se o šestou branku.
    34:11 Blake COLEMAN - 5:1

34:11
    Domácí mužstvo vede už 5:1 a naprosto ničí svého soupeře. Mikael Backlund vypálil z pravé strany, ovšem kotouč se následně odrazil před brankoviště, kde byl pozorný BLAKE COLEMAN a dokázal jej posunout do odkryté svatyně. Asistence: Mikael Backlund a Trevor Lewis.

33:27
    Problémy hostů pokračují a nyní St. Louis vyhodilo kotouč jen na zakázané uvolnění.

Střely 29:8.

32:16
    Rasmus Andersson to následně zkoušel od modré čáry, ale jeho pokus skončil opět na zákroku Jordana Binningtona.

31:58
    Jordan Binnington si znovu poradil se střelou soupeře z levé strany. Calgary pokračuje ve velkém tlaku.

30:23

30:08
    Jordan Kyrou se nyní dostal na druhé straně do zakončení z levého kruhu, ale Jacob Markström vyrazil puk do ochranné sítě.

30:00
    Polovina základní hrací doby je za námi a Calgary Flames vede nad St. Louis Blues 4:1.

29:16
    Calgary v první polovině další přesilové hry nevymyslelo nic vážnějšího a Blues se podařilo dvakrát vyhodit kotouč do bezpečí.

28:23
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Torey Krug – 2 min., držení).

27:35
    Nyní se hra přerušila, neboť se puk dostal z hrací plochy a následuje komerční přestávka.

26:45
    Růžička se dostal ke střele v mezikruží, ale jeho pokus nakonec letěl jen kolem levé tyče.

26:12
    Hosté opět nuloví směrem dopředu, kde jen přišli o kotouč a Flames jej znovu získali.

25:12
    Calgary je momentálně rozhodně lepším týmem na hrací ploše a bylo by velkým překvapením, kdyby to dnes Flames nedotáhli do vítězného konce.

23:55
    St. Louis Blues se opět nedaří vymyslet takřka vůbec nic a nyní je z toho navíc jen ofsajd.

23:24
    Oddechový čas pro hosty.
    23:24 Sean MONAHAN - 4:1

23:24
    Domácí využívají další přesilovou hru a vedou už 4:1! Matthew Tkachuk si zpracoval na pravé straně puk rukou a následně našel u levého kruhu volného SEANA MONAHANA, který z první prostřelil Binningtona. Asistence: Matthew Tkachuk a Rasmus Andersson.

23:02
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Robert Bortuzzo – 2 min., držení).

22:18
    Johnny Gaudreau se po přihrávce zpoza brány snažil dorazit kotouč z bezprostřední blízkosti, ale Jordan Binnington byl proti.

20:58
    Oliver Kylington to zkusil od modré, ale jeho pokus vyrazil brankář Blues, který měl dobrý výhled.

20:01

Další třetina začne přibližně v 04:03.
    Calgary Flames vede nad St. Louis Blues po 1. třetině 3:1.

20:00

19:28
    Dillon Dubé se parádně zbavil na pravém křídle obránce, ale následně pálil mimo.

19:00
    Calgary bezpečně drží kotouč na svých holích a chce dohrát první třetinu ve dvoubrankovém vedení.

18:39
    St. Louis se už proti plnému počtu Flames na hrací ploše nemůže dostat ke střele.

17:54

17:15
    Znovu nastal zmatek v brankovišti Jacoba Markströma, kde se snažil zakončit Ivan Barbašev.

16:58
    Domácím se posléze podařilo vyhodit puk ze své třetiny a zatím si v oslabení vedou velmi dobře.

16:35
    St. Louis Blues se snažilo něco vymyslet na levé straně v útočném pásmu, ale rána letěla jen vedle brány.

15:54
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Blake Coleman – 2 min., hákování).
    15:46 Elias LINDHOLM - 3:1

15:46
    Domácí celek využívá přesilovou hru a vede o dvě branky! Matthew Tkachuk posunul puk Johnnymu Gaudreauovi, který našel v pravém kruhu volného ELIASE LINDHOLMA a ten zakončil do pravé strany brány, kde brankáři překážel vlastní obránce. Asistence: Matthew Tkachuk a Johnny Gaudreau.

15:06
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů na ledě). Trest odpyká David Perron.

14:59
    St. Louis Blues se nyní nedaří vymyslet něco vážnějšího.

14:19
    Opět se Calgary dostalo do tlaku v pásmu soupeře, ale další pokus skončil v moci brankáře.
    12:46 Christopher TANEV - 2:1

12:46
    Domácí otáčejí vývoj zápasu v první třetině a jdou do vedení 2:1! Johnny Gaudreau poslal z levé strany puk do mezikruží, kde se tak dostal ke střele CHRISTOPHER TANEV a překonal brankáře Binningtona. Asistence: Johnny Gaudreau.

11:18
    Domácí vedou 12:3 na střely, ale stav je zatím remízový 1:1.

10:58

10:24
    Následně se domácí dostali opět ke střele, ale Jordan Binnington byl opět připraven.

10:19
    Posléze sice přišel brejk St. Louis, ale ten nepřinesl zakončení.

10:02
    Elias Lindholm a následně Matthew Tkachuk se dostali do zakončení, ale ani jedno se neocitlo za zády Binningtona.

09:29
    Začátek přesilové hry se Flames zatím moc nedaří a soupeři se opět povedlo vyhodit puk do bezpečí.

08:58
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues (Niko Mikkola – 2 min., nedovolené bránění).

08:55
    Noah Hanifin nejprve vystřelil od modré a následně se dostal k dorážce Andrew Mangiapane, ale Jordan Binnington si jen připisuje další zákrok.

08:29
    Znovu musel být přichystán hostující brankář na střelu z levé strany, což se mu také povedlo. Posléze ještě Blake Coleman lehce drnknul do Binningtona, což se Mikkolovi dvakrát nelíbilo.

08:23
    Nakonec Jordan Binnington přikryl kotouč svou lapačkou a následuje tak komerční přestávka.

08:15
    Nyní se hraje velmi aktivně ze strany na stranu bez nějakého přerušení.

07:02
    St. Louis se nyní opět dostalo do pásma soupeře, ale tentokrát se vše obešlo beze střely.
    06:01 Nikita ZADOROV - 1:1

06:01
    Domácí ovšem do minuty hry srovnávají stav na 1:1! NIKITA ZADOROV se dostal ke kotouči v levém kruhu, kde si jej připravil a následně vypálil fantastickou ránu do pravé šibenice, kde vymetl i tu nejmenší pavučinu. Asistence: Matthew Tkachuk a Erik Gudbranson.
    05:10 Tyler BOZAK - 0:1

05:10
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Hosté otevírají brankový účet utkání a vedou 1:0! TYLER BOZAK dostal parádní přihrávku spoluhráče z otočky k pravé tyči, kde zakončoval do zcela prázdné svatyně. Asistence: Oskar Sundqvist a Klim Kostin.

04:30
    Sean Monahan nahodil puk do pásma soupeře, kde se nyní o něj svádí boj.

03:55
    St. Louis stále čeká na první zakončení. Jordan Kyrou to chtěl zkusit z levé strany, ale puk mu utekl a skončil v moci Calgary.

02:45
    Puk opustil hrací plochu po zblokované přihrávce a skončil v hledišti, kde si jej odnese šťastný divák.

02:20
    Nyní se bojuje o puk v pásmu domácího mužstva, ale Blues se ani tentokrát neprocpali ke střele.

01:39
    Domácí mužstvo vlétlo do utkání aktivněji, ale zatím si nevypracovalo nějakou vážnější šanci.

01:02
    Oliver Kylington se následně dostal ke střele od modré po přihrávce Mangiapaného, ale jeho rána byla zblokována do ochranné sítě.

00:25
    Kotouč se sice po úvodním buly dostal do pásma domácího celku, ale Flames jej získali pod kontrolu.

00:01

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk (A), E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund (A), Mangiapane – D. Dubé, Monahan (A), Lucic – B. Ritchie, Adam Ružička, T. Lewis.
    Trenér: Darryl Sutter

St. Louis Blues: Binnington (Husso) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – Kyrou, R. Thomas, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.
    Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Dwyer, Markovic – Galloway, Berg.

Calgary Flames se aktuálně nachází ve velmi vyrovnané Pacifické divizi na 5. místě se 42 body a skóre 113:93. V Západní konferenci je to jediný tým, který má dvojciferný počet obdržených branek. Z velké části ale za to může fakt, že má také nejméně zápasů. Naposled prohrálo na ledě Edmontonu 3:5.
    St. Louis Blues je momentálně v Centrální divizi na 2. pozici s 55 body a skóre 146:109. Forma Blues je velmi dobrá, což potvrdili také naposled na ledě Vancouveru, kde zvítězili 3:1.

V dnešním zápase NHL se proti sobě utkají týmy Calgary Flames a St. Louis Blues. Naposled se spolu tato mužstva utkala před dvěma lety na ledě Calgary, které ale nakonec prohrálo 4:5 po nájezdech. Dnes se bude opět hrát ve Scotiabank Saddledome v Calgary. Úvodní buly je naplánováno na 03:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Michal Raška

Branky a nahrávky: 7. Zadorov (M. Tkachuk, Gudbranson), 13. Ch. Tanev (J. Gaudreau), 16. E. Lindholm (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 24. Monahan (M. Tkachuk, R. Andersson), 35. Coleman (Backlund, T. Lewis), 37. Adam Ružička (M. Tkachuk, J. Gaudreau), 40. J. Gaudreau (M. Tkachuk, Zadorov) – 6. Bozak (Sundqvist, K. Kostin)

St. Louis Blues: Binnington (41. Husso) – Parayko (A), Mikkola, Faulk, Krug, Bortuzzo, M. Scandella – Perron, R. O'Reilly (C), B. Schenn – Tarasenko (A), I. Barbašev, Bučněvič – Kyrou, R. Thomas, Saad – Sundqvist, Bozak, K. Kostin.

Rozhodčí: Dwyer, Markovic – Galloway, Berg

Diváci: 9 039