Sparta B – Vltavín 2:0 (kon.) | Opava – Uničov 3:5 (kon.) | Sparta B – Český Brod 0:0 (zruš.)
Třinec – Hlučín 3:2 (kon.) | Plzeň – Chrudim 4:0 (kon.) | First Vienna – Líšeň 0:0 (zruš.)
Prostějov – Kroměříž 2:1 (kon.) | Varnsdorf – Teplice B 2:0 (kon.) | Ústí n. L. – Písek 3:0 (kon.)
Vlašim – Jihlava 5:2 (kon.) | Vyškov – Rosice 2:2 (kon.) | Zlín – Senica 4:0 (kon.)
Pohronie – KFC Komárno 0:0 (kon.) | FC Košice – Bardejov 3:0 (kon.) | Prostějov – Zlínsko 0:0 (zruš.)
FK Veres Rovno – Karviná 3:4 (kon.) | Pardubice – Dukla Praha 4:1 (kon.) | Příbram – Králův Dvůr 1:2 (kon.)
Žižkov – Sokolov 3:1 (kon.) | Dunajská Streda – FK Krasnodar 0:1 (kon.)
DAC 1904 Dunajská Streda
0:1 (0:0)
FK Krasnodar
sk Sobota 29.01.2022, 15:30Přípravný zápas

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:00.

Vitajte pri sledovaní ďalšieho z prípravných zápasov pre zástupcu Fortuna ligy a dnes čaká Dunajskú Stredu zaujímavý ruský súper v podobe FK Krasnodar, ktorý v nedávnej minulosti bol stálym účastníkom európskych pohárov.

Úvodné zostavy:

DAC 1904 Dunajská Streda: Veszelinov – Bögi, Muhamedbegovic, Sharani, Hahn, Ciganiks, Njie, Verlinden, Vera, Andrezinho, Malý(C)
    Náhradníci: Horváth, Brunetti, Pinto, Balič, Dimun, Veselovský, Nebyla, Andzouana, Moumou, Krstovič

FK Krasnodar: Nesterenko – Lobkarev, Ediev, Karmaev, Vedernikov, Sušič, Aleynikov, Petrov, Abdokov, Kulishev, Lauk.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

1
    Úvodný výkop patril Dunajskej Strede, ale celkom rýchlo loptu stratila a do náznaku šance sa dostávali hráči Krasnodaru a zakročiť musel Veszelinov.

3
    Sharaniho prihrávka na spoluhráča do pokutového územia neprešla, ale Dunajská Streda bude mať k dispozícii prvý rohový kop.

4
    Veľmi ľahko sa Krasnodar oslobodil a už získal autové vhadzovanie na polovici súpera.

6
    Dunajská Streda sa snažila potiahnuť akciu po ľavej strane cez Ciganiksa, ale Verlinden sa dopustil útočného faulu.

7
    Krasnodar mohol ísť do nebezpečného útoku, ale na pravej strane si nedali pozor na ofsajdovú pascu, ktorá zafungovala Dunajskej Strede.

9
    Pekná dlhá kombinácia Dunajskej Stredy, ktorá však nepriniesla žiadnu strelu, ale aspoň Ciganiksov zblokovaný center znamená rohový kop.

10
    Rýchlo sa hra dostala na opačnú stranu a Sušič získal vôbec prvý roh v zápase pre Kransodar.

12
    Ciganiks si nedal pozor a jasne zatiahol zozadu Sušiča, preto je tu zaujímavá štandartná situácia pre Krasnodar.

13
    Krásny center dopadol presne na hlavu jedného z hráčov Krasnodaru, ale Veszelinov išiel rýchlo na zem a loptu vyrazil na rohový kop.

15
    Menšie komplikácie s prenosom, ale úvodná štvrťhodina gól nepriniesla a doteraz najväčšiu šancu mal Krasnodar.

20
    Po technických problémoch už vidíme, čo sa deje na hracej ploche a posledná akcia Dunajskej Stredy priniesla aj nepresné hlavičkové zakončenie Verlindena.

22
    Nepíska sa faul proti Dunajskej Strede, preto Veszelinov mohol rozohrať ďalšiu útočnú snahu.

23
    Ciganisk urobil chybu, keď posunul loptu len k futbalistovi Krasnodaru a ten ešte našiel spoluhráča Lauka, ktorý však osamotený pred Vezelinovom neuspel a brankár Dunajskej Stredy predviedol druhý vynikajúci zákrok.

25
    Náznaky príležitosti aj pre Dunajskú Stredu, ale v rozhodujúcej chvíli buď lopta odskočila alebo následne Andrezinho neprestrelil defenzívny val.

28
    Znova to horelo v šestnástke Dunajskej Stredy, ale Aleynikova strela neprešla priamo na bránu, až neskôr Sušič vystrelil spoza šestnástky a Veszelinov bol pripravený.

30
    Mohamedbegovič sa natlačil pred Lobkareva, tak aspoň získal taktický faul na polovici súpera.

31
    Prízemný center z pravej strany priletel do pokutového územia Krasnodaru, ale nemal dostatočnú kvalitu, preto bol jednoducho odkopnutý do bezpečia.

32
    Žltú kartu dostáva Vera (DAC 1904 Dunajská Streda).

35
    Dunajská Streda ťahá ďalší útok po pravej strane, ale zatiaľ získala len autové vhadzovanie.

36
    Ďalšia obrovská príležitosť pre Krasnodar, keď center z ľavej strany priletel na volej Sušičovi, proti ktorému opäť raz zasiahol skvelý Vezelinov.

37
    Z hráčov Dunajskej Stredy sa snaží najviac strielať Andrezinho, lenže zatiaľ netriafa priestor brány a teraz poslal strelu nad bránu Nesterenka z hranice šestnástky.

40
    Málo viditeľný Hahn z pohľadu útoku Dunajskej Stredy sa nepredviedol ani v tejto chvíli, keďže jeho center ľahko zobral Nesterenko.

41
    Tento rýchly prechod Sharaniho bol o dosť zaujímavejší, ale jeho strelu k pravej tyči chytil istý Nesterenko.

43
    Centrované lopty Dunajskej Stredy nemajú dostočnú presnosť, preto aj tento rohový kop skončil len ľahkým zákrokom pre Nesterenka.

44
    Ciganiks posunul Andrezinhovi do šestnástky, lenže opäť lopta do ohňa končí v rukách brankára Nesterenka.

45
    Snaha sa hráčom Dunajskej Stredy uprieť nedá, lenže ani Sharaniho strela neznamená nič vážne, keďže bola tečom úplne spomalená a Nesterenko bez problémov zasiahol.

45
    Prvý polčas sa skončil.

V prvom polčase prípravného zápasu medzi Dunajskou Stredou a Krasnodarom gól nepadol, aj keď tri veľké príležitosti na otvorenie skóre mal ruský celok, lenže Veszelinov vo všetkých prípadoch Dunajskú Stredu podržal. Sledujeme však zaujímavý futbal a snáď v podobnom duchu bude prebiehať aj druhý polčas.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Pravdepodobne zopár zmien nastalo na oboch stranách, tak uvidíme, ako sa to odrazí na priebehu zápasu.

48
    Dunajská Streda je v úvode druhého polčasu aktívnejšia, ale zatiaľ stále čaká na gólovú príležitosť, ktorá by mohla zmeniť bezgólový stav.

50
    Kapitán Malý bol jasne zasiahnutý do tváre, ale hlavný rozhodca zatiaľ stále nevytiahol ani jednu kartu proti hráčovi Krasnodaru.

52
    Akcia Dunajskej Stredy bola rozbehnutá nádejne, lenže potom prišla spätná prihrávka a hráči Kransodaru sa už vrátili v obrane na svoje pozície.

54
    Žltú kartu dostáva Petrov (FK Krasnodar).

56
    Hahn si krásne spracoval dlhú loptu, snažil sa uvoľniť a vystreliť, lenže Karmaev si splnil defenzívne povinnosti a jeho zakončenie zblokoval na rohový kop.

58
    Nedorozumenie v rozohrávke Dunajskej Stredy mohol potrestať Kozlov, lenže dostal sa do veľkého uhla a trafil len bočnú sieť.

60
    Zdá sa, že tempo postupne upadá, čo nie je dobrá správa, keďže stále čakáme len na prvý gól.

61
    Verlinden napriahol z väčšej vzdialenosti, lenže lopta neprešla ani na Nesterenka vďaka ďalšiemu defenzívnemu zákroku Karmaeva.

62
    Na túto príležitosť Dunajská Streda čakala veľmi dlho, ale Pinto zahodil obrovskú šancu, keď presný center Hahna nezužitkoval a hlavičkoval len vedľa pravej tyče brány Nesterenka.

64
    Krasnodar dal gól! Na opačnej strane prichádza trest a dočkali sme sa prvého gólu zápasu, ktorý padol po dlhej a peknej kombinácii Krasnodaru. Na jej konci bol MAKSIM SIDOROV, ktorý si narazil so spoluhráčom a trafil presne pod brvno!

68
    Na obraze hry sa nič nemení a Dunajská Streda to už bude mať v zostávajúcich minútach naozaj náročné, keďže Krasnodar hrá sebavedomo.

70
    Ešte približne dvadsať minút pre Dunajskú Stredu, ktorá musí dohánať jednogólové manko ruského mužstva a navyše sa nedarí hra po zemi, pretože Verlinden poslal nepresnú prihrávku na Pinta.

73
    Hahn mal šancu na vyrovnanie, ale po dobrom spracovaní centru v šestnástke vystrelil len priamo do protihráča, ktorý ešte bude potrebovať oštrenie.

75
    Krasnodar sa snaží kúskovať hru, čo sa mu aj darí a čas sa postupne kráti, zatiaľ všetko hrá do karát ruského mužstva.

77
    Aj technické nedostatky sa ukazujú na strane Dunajskej Stredy, keď Verlinden nedokázal spracovať jednoduchú prihrávku.

80
    Opäť sa nehrá, pretože ošetrenie potrebuje Njie, čo ešte viac komplikuje šance Dunajskej Stredy na možné vyrovnanie.

82
    Dunajskej Strede to tam proste nechce padnúť, Pintov center sadol na volej Bögimu, lenže jeho strela letela len tesne vedľa pravej tyče.

84
    Krasnodar sa dopredu už vôbec neponáhľa a napádanie Dunajskej Stredy neprinieslo nič, keďže sa odkopáva od brány ruského mužstva.

86
    Žltú kartu dostáva Aleynikov (FK Krasnodar).

87
    Verlinden s Hahnom aspoň vybojovali autové vhadzovanie pri pravej postrannej čiare, ale Dunajská Streda už pôsobí v útoku zúfalo.

88
    Jasný ofsajd Krasnodaru, ktorý sa musí rýchlo stiahnuť do obrany a odolávať jednému z posledných útokov Dunajskej Stredy.

89
    Lenže píska sa faul Dunajskej Stredy a do konca riadneho hracieho času zostáva už len posledná minúta.

90
    Aj posledný center bol odvrátený ďaleko od brány Nesterenka a nadstavovať sa nebude ani minúta.

90

Dunajská Streda podľahla Krasnodaru 0:1 v prípravnom zápase hranom v Turecku, keď sa o jediný presný zásah postaral Sidorov. V zápase sme však videli o dosť viac šancí a výsledok mohol byť určite iný, ak by hráči Dunajskej Stredy hlavne v druhom polčase mierili presnejšie. Ale aj Krasnodar mohol streliť viac gólov, tri tutovky v prvom polčase nevyužil najmä kvôli vynikajúcemu Veszelinovi v bráne Dunajskej Stredy. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa nabudúce pri ďalších športových online prenosoch! (17:17:22)