Columbus – Florida 4:8 (kon.) | Detroit – Anaheim 2:1 (po pr.) | Chicago – Vancouver 1:3 (kon.)
Ottawa – Edmonton 3:2 (po pr.) | Toronto – New Jersey 6:4 (kon.)
Detroit Red Wings
2:1 (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Anaheim Ducks
Úterý 01.02.2022, 01:30 • Little Caesars Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Detroit Red Wings a Anaheim Ducks

Anaheim Ducks odehrál 47 zápasů s bilancí 16-7-8-16 a ziskem 54 bodů. V tabulce Západní konference je tým na šesté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál tým čtyři. Poradil si s Tampou Bay 5:1,Bostonem Bruins 5:3, Montrealem 5:4 a Ottawou Senators 2:1. Tým nestačil na Toronto 3:4 v prodloužení.

Detroit Red Wings odehrál 45 zápasů s bilancí 11-8-6-20 a ziskem 45 bodů. V tabulce Východní konference je tým na deváté pozici. Z posledních pěti zápasů vyhrál jediný. Poradil si s Pittsburghem Penguins 3:2 v nájezdech. Tým nestačil na Dallas Stars 4:5 v prodloužení, Nashville Predators 1:4, Chicago Blackhawks 5:8 a Toronto 4:7.

Poslední vzájemný zápas se odehrál 10. ledna a domácí Ducks vyhráli 4:3 v nájezdech.

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Oesterle, Seider, Leddy, G. Lindström, M. Staal, Hronek – Naměstnikov, Dylan Larkin, L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Givani Smith, Veleno, Gagner.

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Fowler, Mahura, H. Lindholm, Drysdale, Benoit, Shattenkirk – Comtois, Getzlaf, T. Terry – Henrique, Zegras, Rakell – Groulx, Lundeström, Silfverberg – Deslauriers, Steel, S. Carrick..

Zápas brzy začne.

00:01

00:05
    Úvodní buly pro hosty, zápas začíná.

00:20
    Hostující celek rozehrává od vlastní branky, následně je z toho pouze zakázané uvolnění.

01:02
    Detroit rozehrával od své branky, Marc Staal se nedokázal prosadit, a pak dostal ještě jednu šanci, aby lépe rozehrál.

01:41
    Vladislav Naměstnikov se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho rána končí mimo branku. Gólman si dokázal poradit.

02:10
    Domácí začali aktivně, usadili se v útočném pásmu, kde kombinují.

02:55
    Po střele hostujícího hráče nemusel brankář zasahovat, puk končí mimo branku.

03:09
    John Gibson kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Sledujeme rychlý začátek zápasu.

04:57
    Dylan Larkin a Adam Erne kombinovali v útočném pásmu, nakonec z toho byla zblokovaná střela.

05:40
    Sam Steel to zkoušel individuálně, propracoval se do dobré střelecké pozice, ale obrana ho nenechala vypálit.

06:01
    Hraje se rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

07:21
    2:2, střelecky je zápas vyrovnaný, zatím sledujeme vyrovnaný hokej v první třetině.

07:45
    Jordan Oesterle se vrací za svou branku, odkud rozehrává další zajímavou akci. Následně se Lucas Raymond pokoušel zakončovat, ale neuspěl.

08:51
    Vladislav Naměstnikov měl velkou šanci, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat brankáře soupeře.

09:13
    Ducks rychle otočili směr hry, Nicolas Deslauriers se propracoval do šance, ale jeho pokus nebyl přesný.

09:30
    Zbytečně se nepřerušuje, sledujeme plynulou hru.

10:40
    Filip Zadina a Adam Erne se propracovali do útočného pásma, Jordan Oesterle vedl zajímavou akci, ale vypálit nedokázal.

11:05
    Moritz Seider se výborně vrátil a dokázal zastavit akci, která mohla skončit brejkem Ducks.

11:30
    Alex Nedeljkovic přerušuje hru, komerční přestávka.

11:52
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, zatím jsme viděli šest střel na branku.

12:11
    Dylan Larkin byl volný před brankou, ale spoluhráči k němu nedokázali dostat kotouč.

12:54
    Jamie Drysdale rozehrává od své branky, následně vypálil z ostré pozice, ale jeho projektil nebyl povedený.

13:22
    Na nějakou výraznější šanci zatím marně čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry.

13:36
    Komerční přestávka.

14:33
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Red Wings. Buly vyhrál útočící celek. Následná rána od modré čáry končí vedle.

15:01
    Dostáváme se do finální fáze hry v první třetině, Vladislav Naměstnikov to zkoušel individuálně, ale neuspěl.

15:05

15:16
    Hostující celek se usadil v útočném pásmu, rána od modré čáry byla zblokovaná do ochranné sítě nad brankou. Bude se vhazovat.

15:50
    Filip Hronek dvakrát pálil, první jeho rána byla zblokovaná, druhá minula branku.

16:10
    Red Wings se vraceli za svou branku, odkud rychle rozehrávali. Robby Fabbri se dostal do útočného pásma, ale neuspěl.

16:34
    Anaheim Ducks se nyní propracoval do útočného pásma, Josh Mahura ale minul branku z dobré pozice.

17:12
    Dylan Larkin měl před sebou odkrytou část branky, ale netrefil ji. Velkou šancí domácí neproměnili.

17:32
    John Gibson přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou.

18:10
    Joseph Veleno se probojoval před branku, svou rychlou akci ale nedokázal zakončit přesněji, možná jeho pokus jemně vyrazil brankář.

18:41
    Lucas Raymond přišel o puk před brankou, gólman Ducks zasahovat nyní nemusel.

19:00
    Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:22
    Detroit právě vstřelil branku!
    Domácí celek se v poslední minutě první třetiny dostává do vedení, po pěkné individuální akci se blafákem pod horní tyč prosazuje DYLAN LARKIN. Asistence: Filip Zadina a Gustav Lindström.
    19:22 Dylan LARKIN - 1:0

19:50
    Domácí měli další velkou šanci, ale puk končí mimo branku.

20:00

Zaslouženě vede domácí celek po první třetině, střelecky byl aktivnější 9:4 a jednu z devíti střel dokázal proměnit.

20:01

20:10
    Utkání pokračuje druhou třetinou. Troy Terry se dostal do útočného pásma, kde kombinoval.

22:03
    Alex Nedeljkovic si výborně dokázal poradit se střelou soupeře. Cam Fowler měl na hokejce vyrovnání, ale brankář se výborně přesunul.

22:09
    Kotouč vypadl z hrací plochy, vhazovat se bude před brankou domácích. Hostující celek hraje nyní aktivně.

22:29
    Anaheim právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. Po ztrátě domácích hráčů ve středním pásmu se po přihrávce Henriquea prosazuje rychlou střelou na lapačku RICKARD RAKELL. Asistence: Adam Henrique.
    22:29 Rickard RAKELL - 1:1

23:50
    Jamie Drysdale si vypracoval dobrou střeleckou pozici, ale jeho rána končí vysoko nad brankou. Následně je přerušená hra.

24:28
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Ryan Getzlaf – 2 min., vysoká hůl).

25:32
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, následně o puk přišel a hosté dokázali vyhodit.

25:57
    Filip Zadina se objevil sám před brankou, dostal přihrávku a brankář John Gibson nadvakrát kryje jeho zakončení.

26:40
    Red Wings rozehrávají od své branky, následně se musí bránit, Adam Henrique pálil z dobré pozice.

27:01
    Trevor Zegras neuspě, Alex Nedeljkovic kryje kotouč. Komerční přestávka.

27:01
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál. Hostující celek se sice dostal do útočného pásma, ale dlouho v něm nebyl.

27:53
    Rickard Rakell se dostal do zakončení, jeho rychlou akci sám zakončil, ale brankáře nepřekonal.

28:15
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočné třetině.

29:32
    12:8, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry ve druhé třetině i zápase, platí vyrovnaný stav.

31:00
    Jamie Drysdale to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do střelecké pozice. Pokus byl nepovedený.

31:18

31:42
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Red Wings. Alex Nedeljkovic musí být pozorný.

32:23
    Domácí celek rozehrává od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry, následně se dostal do ofsajdu. Na nějakou výraznější šanci čekáme.

33:00
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ránu od modré čáry vyrazil John Gibson před sebe.

33:25
    Trevor Zegras ani Rickard Rakell nedokázali po rychlém přenesení hry nic vymyslet před brankou soupeře.

34:07
    Rychlý přechod hostů do útočného pásma, Simon Benoit byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

35:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve druhé třetině, hostující celek se usadil v útočném pásmu, ale vypálit nedokázal.

35:40
    Jeden z hráčů Red Wings měl před sebou po výborné přihrávce prázdnou branku, ale puk poslal nepochopitelně vedle.

36:09
    Tyler Bertuzzi to zkoušel individuálně, ale nedokázal se prosadit přes obránce Ducks.

37:00
    Domácí se dostali do útočného pásma, Givani Smith čekal na přihrávku před brankou, ale puk nedostal.

37:36
    Hraje se v domácím útočném pásmu. Red Wings jsou střelecky aktivnější, vedou 15:9.

38:14
    Vladislav Naměstnikov se musel vracet do svého obranného pásma, což zvládl.

38:27
    Moritz Seider pálil, John Gibson kryje kotouč. Komernčí přestávka.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:28
    Hampus Lindholm rozehrává od své branky, ani jeden celek se nikam momentálně nežene.

40:00

Rickard Rakell dokázal ve druhé třetině vyrovnat, a tak platí po čtyřiceti minutách vyrovnaný stav 1:1. Uvidíme, co přinese třetí část.

40:01

40:01
    Utkání pokračuje třetí třetinou, na jejímž začátku je stav zápasu vyrovnaný.

40:34
    Filip Hronek má kotouč za svou brankou, následně Tyler Bertuzzi dostal puk do útočného pásma, ale nezakončil.

41:14
    Rickard Rakell kombinoval se spoluhráči v útočném pásmu, Trevor Zegras byl volný před brankou, puk se k němu nedostal.

42:01
    Troy Terry to zkoušel individuálně, ale rána se mu nepodařila podle představ.

42:27
    Dylan Larkin si sjel do dobré pozice před brankou, gólman si s jeho pokusem dokázal poradit.

42:46
    Ducks se pokoušeli o rychlou protiakci, ale obrana Red Wings byla pozorná.

43:02

43:53
    Hostující celek se propracoval do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve střední pásmu. Na nějakou výraznější šanci ve třetí části čekáme.

45:00
    19:9, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

45:06
    Moritz Seider je autorem další domácí střely, ale i s tímto pokusem si dokázal poradit brankář Detroitu.

46:34
    Hraje se spíše ve středním pásmu, na nějakou výraznější šanci čekáme.

46:41
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Dylan Larkin – 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nicolas Deslauriers – 2 min., sekání).

46:41

46:49
    Sledujeme tedy hru čtyři na čtyři.

47:26
    Ducks vybojovali kotouč a rychle otočili hru. Cam Fowler zakončoval a jeho pokus kryje brankář Red Wings.

48:31
    Domácí se nyní usadili v útočném pásmu, kde kombinují. Tyler Bertuzzi pálil a John Gibson kryje jeho pokus.

48:54
    To už se hraje pět na pět, vyloučení hráči se vrátili do hry.

49:19
    Alex Nedeljkovic musel zasahovat proti střele od dobré čáry, dokázal si poradit se střelou od modré.

49:46
    Ryan Getzlaf a Troy Terry kombinovali v útočném pásmu, ale ani jeden z nich nedokázal přesněji vypálit.

50:14
    Alex Nedeljkovic přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho brankou. Komerční přestávka.

50:24
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, Trevor Zegras se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale neuspěl.

50:51
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou hráče Red Wings do výraznějších šancí.

51:50
    Lucas Raymond dostal hru do útočného pásma, Dylan Larkin si zkoušel vybruslit do střelecké pozice, ale obrana si poradila.

52:13
    John Gibson vyjel za svou branku, odkud rozehrává, sledujeme nyní klidnější pasáž hry.

52:48
    Filip Hronek to vzal na sebe, jeho rána od modré čáry nebyla špatná, ale minul branku.

53:05
    21:14, tak vypadá statistika střel na branku v tomto zápase.

53:48
    Na nějakou výraznější šanci v posledních minutách čekáme, sledujeme klidnější pasáž hry. Oba týmy hrají hodně takticky.

54:20
    Rickard Rakell nepřešel přes modrou čáru do útočného pásma. Hrát tak mohou domácí.

55:33
    Domácí rozehrávají od své branky, do výraznější šance se nedostali. Následně se píská. Komerční přestávka.

56:11
    Filip Hronek sice dostal kotouč do branky, ale jednalo se o kopnutí, branka neplatí.
    56:11 Neuznaný gól.

56:11
    Situaci prověřuje video.

56:11
    Stav zápasu je 1:1 a pokračujeme dál.

57:00
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Red Wings kontrolují hru.

57:42
    Domácí se usadili v útočném pásmu, kde kombinují, Vladislav Naměstnikov to zkoušel individuálně.

58:08
    Sam Carrick se sice propracoval do útočného pásma, ale obrana si s jeho akcí poradila.

58:42
    Tyler Bertuzzi dostal kotouč do útočného pásma, ale rychle o něj přišel.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:14
    John Gibson kryje kotouč po domácí střele, Detroit vybojoval buly v útočném pásmu.

59:46
    Ještě jedno buly v útočném pásmu Ducks.

60:00

Třetí třetina branku nepřinesla, a tak uvidíme prodloužení, které bude následovat za stavu 1:1.

60:01

60:01
    Prodloužení začalo, úvodní buly pro domácí.

60:27
    Cam Fowler vybojoval kotouč, ale neměl komu přihrát, a tak vrátil hru do svého obranného pásma.

60:45
    Moritz Seider čeká na vystřídání spoluhráčů. Hrají domácí.

61:16
    Tyler Bertuzzi měl dobrou pozici, ale brankáře nepřekonal. Následně neuspěl z dobré pozice ani Pius Suter.

61:42
    Nyní mají kotouč hostující hráči pod kontrolou.

61:55
    Jamie Drysdale se dostal do zakončení, ale minul branku.

62:11
    Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas v prodloužení, svou první branku v sezoně dává JORDAN OESTERLE. Po vyhraném vhazování se dostal k puku a z mezikruží rozhoduje zápas. Asistence: Dylan Larkin.
    62:11 Jordan OESTERLE - 2:1

Dylan Larkin poslal domácí celek do vedení, za hosty ve druhé třetině srovnal Rickard Rakell. Utkání dospělo do prodloužení, které rozhodl tvrdou ránou Jordan Oesterle. Dva body bere domácí Detroit.

2. Dylan Larkin (DET) – 1+1
    3. Rickard Rakell (ANA) – 1+0 (04:11:06)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 20. Dylan Larkin (Zadina, G. Lindström), 63. Oesterle (Dylan Larkin) – 23. Rakell (Henrique)

Detroit Red Wings: Nedeljkovic (Greiss) – Oesterle, Seider, Leddy, G. Lindström, M. Staal (A), Hronek – Naměstnikov, Dylan Larkin (C), L. Raymond – Fabbri, P. Suter, Bertuzzi – Erne, M. Rasmussen, Zadina – Givani Smith, Veleno, Gagner.
    Trenér: Jeff Blashill

Anaheim Ducks: J. Gibson (Stolarz) – Fowler (A), Mahura, H. Lindholm, Drysdale, Benoit, Shattenkirk – Comtois, Getzlaf (C), T. Terry – Henrique, Zegras, Rakell – D. Grant, Lundeström, Silfverberg (A) – Deslauriers, Steel, S. Carrick.
    Trenér: Dallas Eakins

Rozhodčí: Lee, O'Donnell – Galloway, MacPherson

Diváci: 14 545