Zvolen – HC Slovan 7:1 (kon.) | Banská Bystrica – Nové Zámky 4:5 (2:3 po s.n.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 0:0 (odl.)
Poprad – Prešov 5:1 (kon.) | Michalovce – Košice 1:4 (kon.)
po s.n. (2:3)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:5 (1:0, 3:3, 0:1 - 0:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 04.02.2022, 17:30Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Vážení diváci, vitajte pri textovom prenose zo zápasu 36. kola Tipos Extraligy medzi HC 05 Banská Bystrica a HC Nové Zámky.

Stretnutie sa začne o 17:30.

Banská Bystrica sa po dobrej sérii výsledkov vyšplhala už na ôsmu pozíciu so ziskom 49 bodov. Na piaty Poprad stráca iba tri body, na druhej strane Barani odohrali najviac duelov v celej súťaži – až 38, takže je pravdepodobné, že po dohrávkach sa budú pohybovať niekde na deviatej priečke. Stredoslováci v utorok cestovali po dlhom čase vonku, práve na ľad Popradu. V tesnom meraní síl napokon súperovi podľahli 1:2.

Novým Zámkom možnosť play-off pomaly, ale isto odchádza. Jedenásta priečka, 34 bodov a manko ôsmich na desiaty Prešov. Býci majú čo robiť, aby s tým niečo urobili, pričom dnešok sa ukazuje ako pravý deň. Novozámčania siahali na body ostatný piatok, keď cestovali do Trenčína. Na štadióne Dukly sa zviedol tuhý boj, domáci vtedy rozhodli o svojom triumfe 3:2 len 39 sekúnd pred koncom.

Úvodné zostavy:

HC 05 Banská Bystrica: Weninger (Belányi) – Bačik, Cardwell, Ďatelinka, Bjorkung, Crevier-Morin, Kostromitin, Bača – Fossier, Berger, Šoltés – Lamper, Bubela, Melcher – Vašaš, Tamáši, Kabáč – Bodnár, Gabor, Jendroľ

HC Nové Zámky: Bakala (Lackovič) – Bull, Hatala, Kozák, Knižka, Holenda, Ligas, Tóth, Meszároš – Jackson, Langkow, Farley – Ahlholm, Šiška, Šišovský – Števuliak, Barto, Mišiak – Fetkovič, Ondrušek, Ferenyi

Rozhodca: Goga, Fridrich – Beniač, Kacej – J. Konc st.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:36
    Bull hneď v prvej vážnejšej šanci, keď spomedzi kruhov neprepálil Weningera!

01:15
    Na opačnej strane zasahoval aj Bakala, rozbehlo sa nám to naozaj slušne.

02:08
    Striedame počas hry, na ľade sa objavujú po prvý raz tretie formácie tímov.

03:20
    Po krušných 75 sekundách prišiel menší útlm, nikto nechce urobiť chybu.

03:29
    Ondrušek pretečoval puk k Weningerovi, vhadzovať sa bude po ľavici kanadského gólmana.

04:58
    Posunutá brána za Bakalom, hra je prerušená.

05:32
    Kostromitin stratil puk, bola z toho šanca pre hostí. Našťastie pre Baranov Novozámčania chybu nepotrestali.

08:01
    Kabáčova rana vytesnená na ochrannú sieť, nasleduje reklamný brejk. Zdá sa, že skvelý štart do stretnutia tímy akoby zarazil a sledujeme viac šachovú partiu.

08:33
    Menšie zaváhanie Novozámčanov, Lamper spred bránkoviska v rozhodujúcej chvíli zaváhal.

09:52
    Otvorená pasáž duelu, Langkow s Jacksonom doviezli puk popri mantineli do útočného pásma.

10:15
    Postavenie mimo hry Nových Zámkov.

10:32
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Matej Bača – 2 min., podrazenie).

11:46
    Ďatelinka dvakrát po sebe oslobodil Banskú Bystricu bez väčších problém.

12:03
    Do zakončenia sa počas oslabenia dostal Filip Vašaš, jeho pokus hostia zrazili na zadný mantinel.

12:21
    Veľmi zlá presilovka Novozámčanov, ktorí prakticky ani len neohrozili Weningera.

12:32
    Domáci v plnom počte.

12:54
    Puk sa ocitol v hľadisku po strete hokejok súperov v strednom pásme.

14:06
    Banská Bystrica dala gól!
    Veľmi potrebný gól pre vývoj aj tempo duelu. Bubela krížnym pasom našiel na ľavej strane tretiny voľného PETRA MELCHERA. Ten si musel prihrávku spracovať korčuľami, aby sa následne dostal do výhodnej pozície. Strela k pravej žŕdke, ktorú si Bakala nepokryl a Barani vedú!

Asistencie: Miloš Bubela, Viktor Bjorkung.
    14:06 Peter MELCHER - 1:0

15:08
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Dávid Šoltés.

15:22
    Neskutočný zákrok Weningera! Po nahodení hostí sa od korčúľ Creviera-Morina puk dostával do brány, avšak famózne reflexy a majstrovstvo hokejkou od kanadského brankára zabránili vyrovnaniu!
    15:22 Weninger (BBY)

15:49
    Jackson zakončoval z prvej, hradbu tiel ale neprepálil.

16:36
    Banskobystričania šikovne držia puk, keď prihrávkou dozadu získali na konto ďalšie cenné sekundy.

17:08

17:56
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Nicolas Ferenyi – 2 min., hrubosť).

18:30
    Takmer až do konca tretiny sa bude hrať za stavu štyria proti štyrom. Bude zaujímavé sledovať, komu to bude vyhovovať viac.

19:14
    Šoltés miešal kruh v ľavom kruhu, avšak nevystrelil.

19:31
    Bakala po dôraze Gabora radšej prikryl puk.

19:55
    Crevier-Morin s Kostromitinom ešte stihli ohroziť gólmana v službách hostí, avšak bez výsledku.

19:56
    Oba tímy hrajú v plnom počte.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Bubela s Ferenyim si to chceli okamžite rozdať po návrate z trestnej lavice! Rozhodcovia museli situáciu riešiť, pričom je dosť možné, že dvojica horúcich hláv po prestávke dohrala. Banská Bystrica sa ujala vedenia v 15. minúte po presnom zásahu Melchera, o minútu neskôr vyčaroval neuveriteľný zákrok na opačnej strane Weninger.

Druhá tretina sa začne približne o 18:25.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Nicolas Ferenyi – 5 min., hrubosť).

20:30
    Ako bolo avizované pred prestávkou, Ferenyi dostal trest do konca zápasu, pričom Bubela "iba" dvojminútovú odmenu na trestnej lavici. Hrať sa bude znovu štyria proti štyrom.

21:10
    Z hry majú viac domáci, ktorí sa pokúšajú navýšiť svoje vedenie krátko po zmene strán.

22:01

23:12
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Dávid Šoltés – 2 min., nedovolené bránenie).

23:35
    Banskobystričania si zmarili šancu dohrať kompletnú päťminútovú presilovku, dnes to s disciplinovanosťou nie je vôbec dobré.

25:01
    Hostia v plnom počte.

25:12

25:48
    Novozámčania pykajú za únavu. Elitná domáca formácia zvyšuje na 2:0, keď sa presadil CHARLES JOSEPH BERGER.

Asistencie: Michael Victor Bjorkung, Dávid Šoltés.

26:46
    A mohlo byť ešte veselšie, ale výborne zapracoval Dan Bakala! Zákrok vo vlastnom bránkovisku, Lamperova snaha vyústila v nastrelenie žŕdky!
    26:46 Lamper (BBY), Bakala (NZM)

27:49
    Na opačnej strane Weninger s ľahkou prácou.

28:30
    Teraz svoje majstrovstvo ukázal aj Bakala, brankári sa na nedostatok roboty sťažovať nemôžu.

30:12
    Strely striedajú strely, na takéto pokusy ale gólman Baranov hravo vidí a ukrýva vo svojom náručí.

30:58
    Tamáši možno aj bol faulovaný, avšak rozhodcovia to nechali tak. Cardwell s Vašašom prešli do útočného pásma, proti dvojici obrancov nevystrelili.

31:20
    Ďalšie buly v obrannej tretine HC 05. Predtým Weninger bravúrne reagoval na zmenu smeru koncovky po teči.

32:26
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Austin James Farley – 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Mitchell Fossier – 2 min., hrubosť).

32:28
    Vyhraté buly od Bubelu na hokejku PATRIKA LAMPERA, ktorý na nič neváhal, vypálil z prvej a trochu aj prekvapil Bakalu!

Asistencia: Miloš Bubela.
    32:28 Patrik LAMPER - 3:0

32:45
    Aj po treťom góle pokračujeme v hre štyroch proti štyrom, už po štvrtý raz v dnešnom súboji.

33:27
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Dmitrij Kostromitin – 2 min., hákovanie).

34:30
    HC Nové Zámky dali gól!
    Presilovka využitá, Býci sa dostávajú späť do hry o body. Peknú kombináciu po nezištnej prihrávke ukončil ROBERT LOCKWOOD JACKSON.

Asistencie: Juraj Šiška, Chris Langkow.
    34:30 Robert Lockwood Jackson - 3:1

35:16
    Ale pozor! CHRISTIAN BULL dostal priveľa miesta pri ľavom mantineli, odtiahol si puk k bránkovisku a bekhendovým nahodením aj so šťastím cez viacero hráčov znížil už na 2:3!

Asistencia: Chris Langkow.
    35:16 Christian BULL - 3:2

36:32
    Barani zaskočení vývojom v ostatných minútach. Aj preto sa previnili zakázaným uvoľnením.

36:52
    Opäť to horí pred Weningerom! Vyrovnať mohol Števuliak, domáci vôbec netušili, kde je puk!

37:02
    Nepodarilo sa to pred desiatimi sekundami, hosťom to však nemusí vadiť. PATRIK ŠTEVULIAK sa vracal od zadného mantinelu späť pred bránu, kde si ho našiel odrazený puk po zákroku Weningera betónmi. Ľahká práca pre krídelníka tretej formácie.

Asistencie: Juraj Šiška, Rasmus Alholm.
    37:02 Patrik ŠTEVULIAK - 3:3

38:18
    Dlho nebol pod drobnohľadom Bakala, zakončenie do protipohybu od Šoltésa ale dokázal zlikvidovať.

38:42
    Gólové hody pokračujú! Skvelá robota Patrika Bačika za bránou, obranca HC 05 si počkal na pohyb spoluhráčov pred bránkoviskom, až nakoniec načasoval fantastickú prihrávku. Využil ju MITCHELL DANIEL FOSSIER, ktorý prinavrátil domácim vedenie.

Asistencie Patrik Bačik.
    38:42 Mitchell Daniel Fossier - 4:3

38:56
    Prakticky okamžite to mohlo byť aj 5:3, tentokrát sa však domácim prilepila smola na hokejky pri troch pokusoch.

39:51
    Novozámčania sa previnili zakázaným uvoľnením.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Šesť gólov v druhej časti hry, domáci vyhrávali už 3:0, no za niekoľko sekúnd o vedenie prišli. V záverečnej časti hry to ešte bude zaujímavé.

Tretia tretina sa začne približne o 19:26.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Prestávka medzi tretinami sa natiahla, dôvodom bol opäť problém s bránou, respektíve s ľadom v území Dana Bakalu.

42:39
    Vylúčenie v tíme HC Nové Zámky (Christopher Langkow – 2 min., hákovanie).

43:42
    Jendroľ oslobodil Nové Zámky, ktoré museli čeliť nepríjemnej strele Bubelu z vrcholu ľavého kruhu.

44:00
    Býci dokonca mohli aj zaútočiť, previnili sa však ofsajdom.

44:39

45:34
    Šťastie skúsil Crevier-Morin, obranca od modrej nezvýšil na 5:3.

46:37
    Z veľkého uhla pálil Šiška, skóre sa nemení ani teraz.

47:59
    Novozámčania to nahadzujú a pália zo všetkých pozícii. Veru, už nie je na čo čakať, čas beží naozaj rýchlo.

49:55
    Buly pred Weningerom vyhral Berger, domáci sa môžu oslobodiť spod tlaku.

51:12
    Vylúčenie v tíme HC 05 Banská Bystrica (Miloš Bubela – 2 min., podrazenie).

52:11
    Tamáši odvádza veľké kusisko roboty počas oslabenia, keď vyhodil puk cez všetky čiary.

52:37
    Tomu istému hráčovi sa to darí zas a znovu.

53:03
    Števuliak si to hodil medzi dvoch obrancov a šiel už na Weningera, zakončiť však nedokázal.

53:12

54:29
    Nové Zámky pokračujú v aktívnej hre aj po skončení presilovej hry. Bude im to stačiť na vyrovnanie?

55:46
    Banská Bystrica s problémami dostať puk do bezpečia, ide o veľa.

57:03
    Tlak sa vyplatil! Dvojité napádanie Šoltésa, hostia získali puk a po niekoľkých sekundách vyrovnávajú po snahe ROBERTA LOCKWOODA JACKSONA.

Asistencie: Austin James Farley, Chris Langkow.
    57:03 Robert Lockwood Jackson - 4:4

58:10
    Dan Bakala betónom zneškodnil možný víťazný gól Dávida Šoltésa! Ten už prehadzoval brankára súpera, avšak vo finále sa mu to nepodarilo!
    58:10 Šoltés (BBY), Bakala (NZM)

58:33
    Banskobystrickí diváci dávajú najavo svoju nevôľu po zákroku na jedného zo svojich miláčikov, lenže arbitri vylučovať nemienia.

59:01
    Dostávame sa do poslednej minúty riadnej hracej doby.

59:15
    Delovka Kostromitina od modrej putovala do náručia novozámockého gólmana.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Novozámčania to predsa len dokázali. Vyrovnali na 4:4, čím poslali duel minimálne do predĺženia.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:43
    Nepresná prihrávka domácich hráčov znamená prerušenie vysokého tempa na začiatku predĺženia, ktoré sa hrá vo formáte 3 verzus 3.

61:25
    Hokejisti HC 05 vyčkávajú za vlastnou bránou, chcú si pripraviť čo najlepšie pozície na útok.

61:41
    Bjorkung zakončil z uhla, gól to neprinieslo.

61:59
    Bubela hľadal Bačika pri kontre troch proti dvom, finálny pas presný nebol.

62:33
    Kabáč zachytil puk Novozámčanov pri rozohrávke, šiel sám na Bakalu, ale ani on nerozhodol dnešný duel!

62:54
    Tentokrát pri puku hráči hostí, ktorí v predĺžení trochu zaostávajú za očakávaniami.

63:04
    Kozák posunul na Jacksona, rana z pravej strany skončila v lapačke Weningera.

64:01
    Prebieha už posledná minúta predĺženia. Dôjde aj na samostatné nájazdy?

64:38
    Zakončenie Langkowa spoza hráča doletelo na zadný mantinel.

64:54
    Ešte v záverečných sekundách útočila dvojica Bjorkung – Šoltés, prvý menovaný vyslal zlú prihrávku.

65:00
    Predĺženie sa skončilo.

Ani extra porcia piatich minút víťaza nepriniesla. O malý okamih rozhodne lotéria v podobe samostatných nájazdov.