Slavia – Vrchlabí 3:2 (2:0 po s.n.) | Ústí n/L – Jihlava 5:1 (kon.) | Sokolov – Poruba 2011 4:3 (kon.)
Prostějov – Vsetín 4:5 (po pr.) | Havířov – Kadaň 5:0 (kont.) | Frýdek-M. – Šumperk 3:2 (kon.)
Benátky n/J – Kolín 4:5 (kon.) | Třebíč – Přerov 2:3 (1:2 po s.n.)
LHK Jestřábi Prostějov
4:5 (2:2, 1:2, 1:0 - 0:1)
VHK ROBE Vsetín
Sobota 05.02.2022, 17:00Chance liga • 45. kolo

Dnešní přestřelka na Hané je u konce. Bonusový bod navíc si odvezou domů hosté ze Vsetína. Prostějov Valachy sice výrazně přestřílel, což se málokdy soupeři proti Vsetínu povede, ale stačilo to pouze na jednobodový zisk. Valaši dnes předvedli efektivní koncovku a připisují si potřebné vítězství, které by mohlo stáhnout jejich ztrátu na druhou Třebíč na rozdíl tří bodů. Prostějov určitě bere i jeden bod, stále se nachází v napěchovaném pásmu tabulky, kde může v konečném součtu rozhodovat každý získaný bodík.

Z mé strany pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost při sledování přenosu a přeji příjemný zbytek večera i víkendu.

Střely na branku celkem:

38:20 (19:28:33)

61:27 Lubomír ŠTACH - 4:5

61:27
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla krásná akce vsetínské trojice v útočném pásmu, kde operoval Půček společně s Vlachem a právě Vlach nasměroval puk na branku Prostějova a o povedenou teč se postaral LUBOMÍR ŠTACH. Asistence: Roman Vlach, Roman Půček.

60:46
    Jerofejevs přišel na modré čáře o puk, na druhou stranu vyrazil Novák, ale puk mu unikl, a tak se Gába nemusel vzrušovat.

60:18
    Jonák posílal puk na modrou čáru Robovi, akci Vsetína však tentokrát zastavil ofsajd.

60:02
    Prostějov úspěšný na vhazování a bude zakládat první útočnou akci nastaveného času.

60:01

Po základní hrací době nadále platí vyrovnaný stav a to znamená jediné, dnešní utkání půjde do prodloužení, a pokud se nerozhodne v nastavené pětiminutovce, budeme i svědky samostatných nájezdů. Ve třetí třetině jsme viděli pouze jednu trefu, kterou měl na svědomí domácí útočník Jan Rudovský, když od modré čáry prostřelil Gábu přesnou střelu mezi betony.

Prodloužení odstartuje za malou chvíli.

Střely ve 3. třetině:

13:5

37:19

60:00

59:09
    Už probíhá poslední minuta třetí třetiny, na Prostějovu jde vidět snaha zápas rozhodnout, vsetínská obrana je v pohotovosti.

58:13
    Marek Račuk přijal přihrávku od Mrázka a spěchal vstříc ke vsetínské brance, mohl ještě puk vrátit Mrázkovi, nakonec volil individuální zakončení, které však Gába dokázal zachytit!

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:07
    Zakázané uvolnění znovu stěhuje hru na stranu Vsetína.

56:35
    Nyní jsou to Jestřábí, kdo krouží v útočném pásmu a díky dostatku prostoru domácí také kombinují.

55:46
    V další snaze proniknout do útoku se Vsetín ocitl v postavení mimo hru. Následuje komerční přestávka.

55:03
    Nyní se v útočném pásmu usadil Vsetín a po střele Hořanského se ke střel z voleje dostal Jerofejevs, ale odkrytý prostor netrefil, když branku přestřelil.

54:18
    Další pokus na vsetínského brankáře vyslal Klimíček, Gába pohotově zasáhl lapačkou.

53:31
    Po delší době otestoval Gábovu pozornost Rudovský, jeho prudký projektil Gába vyrazil. Jestřábi se usazují ve vsetínském pásmu.

52:38
    Hra už nepřináší tolik střeleckých příležitostí, zdá se, že s ubývajícím časem nechce ani jeden tým udělat rozhodující chybu.

51:56
    Jonák zachytil nepřesnou rozehrávku prostějovského obránce, ale puk na hůl připraveného Roba tentokrát nedostal.

50:58
    Pitule se po jízdě na pravém křídle natlačil před Bláhu, ale se svým bekhendovým zakončením úspěch neslavil.

49:29
    Švec obdržel přihrávku na levém křídle a snažil se ve slibné pozici prostřelit Gábu, který však zachoval klid a prostějovského zadáka vychytal.

48:55
    Naopak Prostějovští mají k útočným manévrům dostatek prostoru, ale k přímému ohrožení Gábovy brány se nedostávají.

47:57
    Valachům se nedaří usadit se před Bláhou, prostějovská obrana je všude včas připravena bránit souhře zelenožlutých.

47:05
    Nakonec se Gagovi ve spolupráci s Půčkem povedlo dostat puk do útočného pásma a Valaši posílají na led čerstvé síly.

46:48
    Jestřábi jsou nyní usazeni v útočném pásmu a vsetínská pětice nutně potřebuje střídat.

46:03
    Hra rychle plyne ze strany na stranu, oba maskovaní muži se nyní nemusí příliš vzrušovat.

45:07
    Nyní se však Vsetínu znovu nedaří přejít přes střední pásmo, píská se zakázané uvolnění.

43:56
    Vsetín nyní rozebral obranu Jestřábů, když puk putoval po dráze Pšurný – Jonák a zakončující Šimon Jenáček z voleje minul branku Bláhy.

43:30
    Hra se nyní hodně kouskuje, podruhé během pár vteřin se vhazuje ve středním pásmu.
    42:46 Jan RUDOVSKÝ - 4:4

42:46
    Jestřábi právě vstřelili branku!
    Prostějov podruhé v zápase trestá vsetínské vyloučení a počtvrté v utkání srovnává skóre! Račuk nabil na modrou čáru JANU RUDOVSKÉMU a jeho prudká rána propadla Gábovi mezi betony, dobrou práci předvedl i Jiránek, jenž zastínil vsetínskému brankáři výhled. Asistence:

42:16
    Pitule zachytil prostějovskou kombinaci a Vsetín se osvobozuje.

42:10
    Zcela zbytečný faul Michala Hryciowa, jenž oslabí Vsetín na dvě minuty, když zahákoval již ozbrojeného Martina Nováka.

41:29
    Gába znovu přerušil hru, střely Jestřábů jsou zatím spíš reklamní, avšak územní převaha Hanákům na startu třetí třetiny odepřít nelze.

41:01
    Další rozruch před Gábou měl na svědomí Havlík, před brankou ještě clonil Novák, ovšem Gába stačil včas reagovat.

40:55
    Pšurného nepřesnou přihrávku mohl trestat Jáchym, ale Gábovu branku ve slibné pozici přestřelil.

40:34
    Prostějovští se ihned nastěhovali do útočné třetiny, vsetínská obrana však dokázala včas reagovat.

40:01

Druhá třetina nabídla další tři branky. Vsetínští znovu odskočili do vedení, když nepřesnosti v prostějovské obraně využil Luboš Rob a vrátil Valachům vedení. Prostějov odpověděl v čase 34:00, když od modré čáry propálil vše obránce Jiří Klimíček. Zelenožlutí však znovu odskočili, když druhou trefu v utkání zaznamenal po povedeném samostatném úniku Luboš Rob. Vsetín měl i možnosti na navýšení náskoku, ale další akce už za Bláhova záda nevedly. Třetí třetina odstartuje na prostějovském zimním stadionu v 18:48.

Střely na branku ve 2. třetině:

13:8

24:14

40:00

39:50
    Prostějov se ještě v závěru druhé třetiny snaží uzamknout Valachy v obranném pásmu.

39:04
    Valaši se nyní zlobí, ale marně, rozhodčí trvá na odpískaném zakázaném uvolnění a hra se stěhuje před Gábu.

38:14
    Valaši se znovu dostali bleskově do útočného pásma a přečíslení dva na jednoho zakončoval Venkrbec, když se snažil zužitkovat přihrávku Pituleho, branku však exprostějovský hráč minul.

38:02
    V pozoru nadále zůstává i vsetínský brankář Gába, který tentokrát pokryl střelu Klimíčka.

37:40
    Další slibná akce Vsetína! Kombinaci na jeden dotek předvedl Berger s Klímkem, prvně jmenovaný však ve finále akce branku Prostějova těsně minul.
    37:07 Luboš ROB - 3:4

37:07
    Valaši jsou znovu ve vedení! Celá akce Vsetína začala u brankáře Gáby, který odehrál puk až do středního pásma na hůl Jonáka, vsetínský kapitán si všiml najíždějícího LUBOŠE ROBA a ten se dostal do samostatného úniku, který zakončil přesnou kličkou do bekhendu. Asistence: Vít Jonák, David Gába.

36:42
    Vsetínští se snažili usadit v útočné třetině, ale Prostějov znovu výborně a včas přistupoval ke vsetínským útočníkům a hra se otáčí.

35:34
    Rudovský nyní obkroužil celé vsetínské pásmo, aby nakonec nahodil puk na branku, přesný však nebyl a ani nikdo z Prostějovských do dráhy puku nezasáhl.

35:08
    Hraje se nyní nahoru dolů, Gába teď zlikvidoval prudký projektil z hole Jáchyma.

34:56
    Za Vsetín se snažil reagovat prudkou ránou Berger, ale byla zablokována.
    34:00 Jiří KLIMÍČEK - 3:3

34:00
    V Prostějově je znovu vyrovnáno! Jestřábi se dokázali usadit v útočném pásmu a od modré čáry se přesnou ránou prezentoval obránce JIŘÍ KLIMÍČEK, čímž z pozice obránce dokazuje svou mimořádnou produktivitu. Asistence: Martin Novák, Marek Švec.

33:42
    Valaši už jsou v plném počtu, ale jejich snaha o přechod přes střední pásmo je hodně kostrbatá. Hra je nyní přerušena a následuje další komerční přestávka.

32:48
    Vsetín hraje v plném počtu.

32:46
    Venkrbec se vložil do kombinace domácích a puk je ve středním pásmu.

32:18
    Valaši nyní bránili akci Prostějova prakticky ve třech, protože Kucharczyk přišel o hokejku. Blízko ke vstřelení branky měl Rudovský, ale zamířil příliš vysoko a puk se od tvrzeného skla odrazil do ochranné sítě.

31:32
    Ani Prostějovu se přesilová hra příliš nedaří, při snaze proniknout do vsetínské třetiny se Jestřábi ocitli v postavení mimo hru.

31:11
    Jerofejevs vyhodil až k brance Prostějova.

30:48
    Vsetín se teď bude bránit přesilové hře soupeře. Dvě minuty za hákování odsedí na trestné lavici Lukáš Buchta.

30:20
    Prostějov ustál i druhé oslabení v utkání a hraje v plném počtu.

30:04
    Slibná individuální akce v podání vsetínského Klímka, kterému k dokonalosti chybělo jen překonat brankáře Bláhu, na kterého na rozdíl od Jelínka a Zajíce nevyzrál.

29:46
    Vsetínští se nyní vlastní vinou posílají z útočného pásma.

29:14
    Nyní už se Valaši před Bláhou přeci jen usadili a Pšurný poslal puk na teč Vlachovi, Bláha dokázal pohotově reagovat na rychlou změnu směru puku.

28:51
    Vsetínští se znovu nemohou dostat do útočného pásma, Jestřábi dokonce i ve čtyřech hráčích aktivně napadají.

28:30
    Prostějov se okamžitě osvobodil.

28:20
    Vsetín si podruhé v utkání zkusí přesilovou hru, dvě minuty za držení obdržel prostějovský obránce Patrik Husák.

27:59
    Na druhé straně byl ve slibné palebné pozici Hořanský, ovšem bránícího Husáka neobstřelil.

27:26
    Marek Račuk měl na holi první branku od návratu do prostějovského dresu, když zakončoval povedenou souhru Jestřábů, která započala u Mrázka a pokračovala ke Klimíčkovi, jenž zpoza branky posílal puk na volej právě Račukovi, vsetínský brankář Gába celou situaci stačil kontrolovat a připsal si důležitý zákrok!

27:08
    Zajíc poslal puk na levé křídlo do jízdy Klozovi, ten však tentokrát trefil pouze připraveného brankáře Gábu. Následuje komerční přestávka.

26:19
    Vsetínská obran nyní bez větších obtíží odráží prostějovské protiútoky, Jestřábi se oproti úvodnímu dějství propracovávají mnohem složitěji k přímému ohrožení Gábovy brány.

25:40
    Prostějovští jsou sice aktivní ve střelbě, ale na pokusy Jestřábů má Gába velmi dobrý výhled.

24:49
    Zajíc znovu v akci, ale ani tentokrát si na vsetínského brankáře nepřišel.

24:18
    Gába si připsal další úspěšný zákrok, když od modré čáry zlikvidoval pokus Zajíce.
    23:47 Luboš ROB - 2:3

23:47
    Valaši se znovu vrací do vedení! Nepřesnosti v prostějovské rozehrávce využil LUBOŠ ROB, jenž se s pukem mezi kruhy neukvapil, vytáhl si Bláhu z brány a pohodlně jej obstřelil. Bez asistence.

23:03
    Hořanský zpoza branky vyzval ke střele Jerofejevse, rána vsetínského zadáka však skončila ve clonící skrumáží hráčů.

22:43
    Vsetínu se nadále nedaří přechod přes střední pásmo a znovu se dostává do ofsajdu.

22:20
    Po delší době je hra přerušena, oba celky se snaží obelstit obrany, Valaši však nyní končí v ofsajdu.

20:51
    Valaši bleskově přenesli hru a nahození Kucharczyka se snažil dorazit Klímek, Bláha měl ovšem betony na správném místě a vsetínského mladíka vychytal.

20:28
    Vsetínský brankář Gába se musí mít znovu na pozoru, Jestřábi se totiž okamžitě v plném počtu hráčů usadili ve vsetínském pásmu.

20:05
    Prostějov hraje v plném počtu.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

11:6

První třetina souboje mezi Prostějovem a Vsetínem přinesla čtyři vstřelené branky, naplňují se tedy ofenzivní očekávání. Valaši udělovali domácím v úvodní dvacetiminutovce lekci z produktivity, když první vážnější akci Vsetína zakončil Jan Berger. Prostějov velmi rychle reagoval a samostatný únik zakončil přesně Petr Beránek. Ovšem po dalších osmnácti vteřinách se skóre znovu měnilo, povedený protiútok vsetínské elitní formace zakončil Roman Pšurný. Prostějov si tvořil herní i územní převahu, vyrovnání se dočkal až ve dvojnásobné přesilové hře, kterou využil Jan Kloz. Početní výhodu si zkusil také Vsetín, ale výrazněji prostějovskou klec neohrozil, Valaši si do startu druhé třetiny přenesou ještě pět vteřin teéto přesilové hry, stane se tak v 17:50.

20:00

19:29
    Z ostrého úhlu to zkusil Rob, ovšem Bláha měl prostor u bližší tyče bezpečně pokrytý.

19:00
    Jestřábi vyhazují, Vsetín zatím v přesilové hře nic nepředvedl.

18:20
    Jestřábi hrozí i ve vlastním oslabení, Jáchym dokonce vystřelil a cenné vteřinky sbírá pro domácí tým Beránek.

18:05
    Přesilovou hru si poprvé v zápase vyzkouší také hosté z Valašska. Menší trest obdržel Robin Staněk za hákování.

17:40
    Valaši se snaží po delší době něco vymyslet v útočném pásmu, ale Jestřábi jim nedávají vůbec žádný prostor.

17:21
    Prostějov nadále aktivnějším týmem, Zajícova střela nyní skončila v lapačce připraveného Gáby.

16:33
    Valaši hrají v plném počtu.

16:27
    Ondračkovi se podařilo osvobodit hostující tým.

16:12
    Prostějov ještě pokračuje v klasické přesilové hře 5 na 4 a okamžitě se hrne do útoku.
    15:55 Jan KLOZ - 2:2

15:55
    Jestřábi jedinečnou nabídkou nepohrdli a využívají dvojnásobnou početní výhodu. JAN KLOZ tentokrát střílel přesně, když ze slotu zakončil souhru Jestřábů. Asistence: Marin Novák, Petr Mrázek.

15:40
    Mrázkova střela skončila mimo, Vsetín však puk nevyhodil a akce Prostějova pokračuje.

15:22
    Prostějovskou akci zakončil z hranice brankoviště Jan Kloz, ovšem skákavý kotouč netrefil ideálně a Gába dostal puk pod kontrolu.

14:33
    Je to tak, Valaši se budou po dobu celých dvou minut bránit ve třech proti pěti. Druhým hříšníkem ve stejném čase byl další vsetínský obránce Šimon Jenáček, jenž fasuje menší trest za sekání.

14:33
    Stále se nepokračuje ve hře, zdá se, že Valaši půjdou dokonce do tří hráčů!

14:33
    Mezi rozhodčími a kapitány obou celků probíhala delší porada. Nakonec však platí, že Jestřábi si zahrají první přesilovou hru v dnešním utkání. Viníkem této situace je vsetínský obránce Michal Hryciow.

14:14
    Bude se vylučovat na straně Vsetína, Prostějov hraje v signalizované výhodě a drží pásmo.

13:43
    Beránek měl na holi druhou branku v dnešním utkání, ovšem dezorientace vsetínského brankáře nedokázal využít a puk se mu zamotal mezi bruslemi.

13:07
    Další Štachova střela nedoputovala k Bláhovi, tentokrát zablokoval pokus vsetínského zadáka Rudovský a Jestřábi otáčejí hru.

12:39
    Vsetín se snaží něco vymyslet v útočném pásmu, Štachova střela však byla sražena mimo ledovou plochu.

12:06
    Havlík ovšem nyní na hranici brankoviště našel Račuka a Gába musel pohotově reagovat betonem.

11:51
    Jestřábi znovu usazeni před Gábou, nemají problém kombinovat, ale vážnější příležitost se zatím nerodí.

11:30
    Prostějov znovu aktivně napadá vsetínskou rozehrávku, Berger reagoval pouze odpalem puku na zakázané uvolnění.

10:29
    Valaši zahrozili Bergerem, jenž prudce vypálil od modré čáry, Bláha však zasahovat nemusel, střela šla mimo.

10:01
    Valaši jsou po delší době v útočném pásmu, kde tuze bojují o puk s dobře bránícími Jestřáby.

09:08
    Gába se snažil pomoci svým obráncům s rozehrávkou, ovšem neudržel balanc a měl štěstí, že k najetému Mrázkovi se puk nedostal včas.

08:32
    Novák poslal kruh mezi kruhy Zajícovi, jeho rána však byla zablokována, nicméně Prostějov pokračuje v náporu.

08:03
    Prostějov se snaží na hosty z Valašska přitlačit, ti se nyní osvobodili jen za cenu zakázaného uvolnění.

07:25
    Rozehrávka však Vsetínským vůbec nejde, aktivní Jestřábi znovu ukořistili puk a opět kombinují.

07:07
    Valašská obrana ovšem nepřipustila hanácký zámek a hosté se snaží rozehrát směrem k prostějovské brance.

06:41
    Jestřábi se okamžitě nastěhovali do vsetínské třetiny a snaží se tvořit kombinaci.
    06:02 Roman PŠURNÝ - 1:2

06:02
    Souboj Prostějova se Vsetínem zatím naplňuje předpoklady a jsme svědky další vstřelené branky! Elitní formace Valachů předvedla rychlý protiútok, který po přihrávce Roba zakončil přesnou střelou ROMAN PŠURNÝ. Asistence: Luboš Rob, Vít Jonák.
    05:46 Petr BERÁNEK - 1:1

05:46
    Prostějov rychle reaguje a srovnává skóre zápasu. Perfektní pas předvedl Adam Havlík, když našel osamoceného PETRA BERÁNKA a ten Gábu překonal parádním blafákem. Asistence: Adam Havlík, Tomáš Jáchym.

05:27
    Další zakázané uvolnění Prostějova a Vsetín se znovu může usadit před Bláhou.

05:17
    Ondračka si převzal puk ve středním pásmu a využil zaváhání Prostějova ve střídaní, mladý vsetínský obránce se s pukem dostal až mezi kruhy, kde na poslední chvíli zablokoval jeho střelu bránící Jáchym.

04:52
    Valaši se dostali do vedení i přes aktivnější vstup Prostějova, domácí nyní poslali puk jen na zakázané uvolnění.
    04:25 Jan BERGER - 0:1

04:25
    Kucharczyk dojel nahozený kotouč v útočném pásmu a díky jeho práci se Valaši dokázali usadit před Bláhou. Úspěšnou asistenci si připsal navrátilec do vsetínské sestavy Lukáš Buchta, když jeho střelu Bláha pouze vyrazil a na dorážku byl připraven JAN BERGER. Asistence: Lukáš Buchta, Michal Hryciow.

03:26
    Jáchym nahodil přes skrumáž clonících hráčů, Gába dokázal včas reagovat a vyrazil.

03:05
    Jestřábi jsou v úvodu aktivnější a snaží se neustále zaměstnávat vsetínskou obranu.

02:33
    Další nepřesná rozehrávka Valachů končí zakázaným uvolněním, hra se vrací před Gábu.

02:23
    Šimon Jenáček poslal puk Venkrbcovi na bekhend, bývalý hráč Prostějova ve službách Valachů však branku minul.

01:33
    Valaši mají problémy s rozehrávkou, Prostějovští aktivně napadají a zatím nepouští hosty do hry.

00:58
    Novák se s pukem přes Říhu dostal až před Gábu, snažil se najít před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale jeho přihrávka nenašla přesného adresáta.

00:30
    První střelu v zápase měl na svědomí domácí Beránek a Gába si připsal první zákrok.

00:15
    Vsetín nahodil puk do útočného pásma, prostějovská obrana však neumožňuje usazení Valachů před Bláhou.

00:01

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc, Husák – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Mrázek – Štefka, Š. Jelínek.

VHK ROBE Vsetín: Gába (J. Málek) – Jerofejevs, Ondračka, Štach (A), J. Říha, Š. Jenáček, Hryciow, Buchta – Jonák (C), Pšurný, Rob – Berger, Kucharczyk (A), Klímek – R. Půček, R. Vlach, Gago – Pitule, Venkrbec, Hořanský..

PROSTĚJOV vs. VSETÍN

Navzdory probíhajícím olympijským hrám pokračuje Chance liga dál a mílovými kroky se blíží k závěru základní části. Vsetín v sobotu čeká další souboj s týmem z elitní šestky, cesta Stantienových svěřenců povede na Hanou do hnízda prostějovských Jestřábů. Prostějov bojuje o své místo v elitní šestce, která zaručuje přímý postup do čtvrtfinále. Očekávat lze ofenzivně laděnou bitvu, která vypukne na prostějovském zimním stadionu od sobotních 17:00.

VHK ROBE Vsetín:

Valaši prožívají týden jako noc a den. V pondělí se vraceli z ledu Třebíče bez bodu, když v přímém souboji o 2.místo podlehli bílým hvězdám 0:3. Zelenožlutí se však dokázali velmi rychle otřepat, což předvedi ve středeční domácí bitvě se Sokolovem. Již v první minutě nasměroval Vsacany ke tříbodovému zisku kapitán Vít Jonák, jenž podobně jako v Litoměřicích obstaral vítěznou trefu, protože další tři branky v utkání znovu inkasovali hosté ze západu Čech. Povedený návrat na domácí led prožil brankář David Gába, jenž pochytal všech 30 pokusů soupeře a připsal si povzbuzující čisté konto.

Vsetín po středečním kole snížil ztrátu na Třebíč na rozdíl pěti bodů, ve snaze ještě přeskočit soka z Vysočiny musejí Valaši pravidelně vítězit a doufat v zaváhání bílých hvězd, naopak na zaváhání Valachů čekají i v dalším městě Vysočiny – Jihlavě. Jak moc si Vsetínští pomůžou výchozí pozicí pro vstup do play-off určí poslední týdny základní části.

Krom výše zmíněných opor se Vsetín může opřít o Luboše Roba aktuálně nejproduktivnějšího muže soutěže s bilancí 17+24. Dvouciferný počet branek letos do sítě soupeřů nasázel také zkušený Roman Vlach (10+14). Vsetínu se pak vyplácí angažování Romana Pšurného, v 16 odehraných zápasech v zelenožlutém dresu zaznamenal 19 kanadských bodů.

Defenzíva Valachů se opírá o lotyšského zadáka Alexanderse Jerorofejevse, jenž si k plnění defenzivních úkolů dovolí i zaútočit, což dokazuje jeho bodový příspěvek v bilanci 4+15. Ofenzivu umí ze zadu podpořit i Lubomír Štach. Vsetín do posledních dvou utkání nasadil Davida Gábu, aktuálně nejlepší brankář Chance ligy Jakub Málek stále figuruje na marodce.

Vzájemná utkání v sezoně 2021/2022:

Do Prostějova může jet Vsetín s mírným sebevědomím, na Jestřáby totiž v posledních zápasech umí. Naposledy Jestřábům podlehl 18. září 2019, od té doby dalších pět zápasů vyhrál. V letošním ročníku slavili Valaši plný bodový zisk za výhru 3:1, v domácí prosincové odvetě pak udolali Hanáky 3:2. Zápasy mezi Prostějovem a Vsetínem bývají ve znamení ofenzivního hokeje, bude to platit i tentokrát a kdo si na širokém ledě v Prostějově lépe povede?

Prostějov – Vsetín 1:3

Vsetín – Prostějov 3:2

LHK Jestřábi Prostějov:

Forma Jestřábů vzhledem k těsným rozdílům v tabulce není ideální. Hanáci prohráli od nového roku pět zápasů a zaznamenali pouze jedno vítězství na ledě beznadějného Havířova. Pomoci by mohl návrat Jestřábů do domácího prostředí, ve svém hnízdě totiž v roce 2022 doposud odehráli pouze jedno utkání. Faktem je, že Prostějovu se více daří na ledech soupeřů, ovšem doma nutně potřebuje zabrat a soupeř z vrchních příček tabulky může Hanáky dvojnásobně vyhecovat.

Prostějov má ve svém kádru výrazné ofenzivní individuality. V dresu Jestřábů se prohání čtvrtý nejlepší střelec Chance ligy Petr Mrázek, který nasázel do sítě soupeřů už 18 branek a na dalších 19 asistoval, to jej řadí zároveň do nejlepší desítky produktivity. Prostějovské angažmá vyhovuje také Janu Klozovi, zkušený borec opět řádí a bodový příspěvek v bilanci 12+23 budiž jasným důkazem. Hranici třiceti kanadských bodů pak v Prostějově překročil i Tomáš Jáchym (10+22). Pozor si však vsetínská obrana bude muset dát i na kapitána Jestřábů Martina Nováka (10+19), proti bývalému klubu se bezesporu budou chtít vytáhnout Jakub Babka (5+16) či Petr Beránek (11+9).

Defenzíva Prostějova stojí na Jiřím Klimíčkovi (4+20) coby čtvrtém nejproduktivnějším zadákovi soutěže, útok podporuje také Patrik Husák (3+13). Jasnou jedničkou Jestřábů je rovněž exvsetínský Ondřej Bláha, ve 31 zápasech vychytal úspěšnost zákroků 90,54 procent, průměrně pak inkasoval 2,84 branky na zápas. Na lavičce náhradních brankářů mají Jestřábi mladíky Martina Altrichtera a Marka Micku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 6. P. Beránek (A. Havlík, T. Jáchym), 16. J. Kloz (Martin Novák, Mrázek), 34. Klimíček (Martin Novák, M. Švec), 43. Rudovský (Račuk, T. Jáchym) – 5. Berger (Buchta, Hryciow), 7. Pšurný (Rob, Jonák), 24. Rob, 38. Rob (Jonák, Gába), 62. Štach (R. Vlach, R. Půček)

LHK Jestřábi Prostějov: Bláha (M. Altrichter) – Staněk, Klimíček, M. Jáchym, A. Havlík, Vala, Zajíc, Husák – P. Beránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák (C), J. Kloz (A), M. Švec – Jiránek (A), Račuk, Mrázek – Štefka, T. Koblížek, Š. Jelínek.
    Trenér: Totter

Trenér: Stantien

Rozhodčí: Pilný, Šudoma – Hanzlík, Kučera