Kanada – Finsko 11:1 (kon.) | Česko – Švédsko cz 3:1 (kon.) | Japonsko – Dánsko 6:2 (kon.)
USA – Olympijští sportovci z Ruska 5:0 (kon.)
Japonsko
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Dánsko
Sobota 05.02.2022, 09:40 • Cadillac Aréna, Peking • Olympijské hry - ženy • Skupina B
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:40.

Ve 2. kole základní skupiny B se proti sobě utkají týmy Japonsko a Dánsko. Naposled se spolu tato mužstva utkala minulý rok na Mistrovství světa, kdy Japonky zvítězily těsně 1:0 po brance Jamašitové. Dnes se bude bojovat v Cadillac Aréně v Pekingu. Úvodní buly je naplánováno na 09:40.

Japonsko se v úvodním zápase utkalo se Švédskem. Těsně před koncem první třetiny poslala Japonky do vedení Koikeová. Ovšem v úvodu druhé periody Švédky srovnaly na 1:1. Ve 45. minutě poslala Japonsko zpět do vedení Ukitová. Minutu před koncem potvrdila výhru Jonejamová a Japonsko vyhrálo 3:1.

Dánky v prvním zápase hrály s domácí Čínou. V 9. minutě je poslala do vedení Frandsenová. Ovšem ve 37. minutě srovnala Lumová. Už to vypadalo, že se půjde do prodloužení, ale padesát vteřin před koncem rozhodla Llanesová a o osmnáct vteřin později ještě potvrdila výhru gólem do prázdné Lumová. Dánsko tak prohrálo 1:3.

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – A. Tokoová (A), Aoj Šigaová, Hosojamadaová (A), Koikeová, S. Suzukiová, Kawašimaová, Š. Jamašitaová – Akane Šigaová, H. Tokoová, Ukitaová – Miuraová, Jonejamaová, H. Jamašitaová – Osawaová (C), Takaová, Kojamaová – Šišiučiová, M. Fudžimotová, Kubová – Otakiová.
    Trenér: Juji Iizuková

Dánsko: Repstock-Rommeová (L. Jensenová) – Frandsenová (A), Asperupová, Melbergová, Jacquetová (A), Refsgaardová, Andersenová, Skott Dahlová – Weisová, Jakobsenová (C), Perssonová – Hansenová, N. Jensenová, Gludová – Friis-Hansenová, Funch Östergaardová, Petersová – Skriverová, Brix Nielsenová, Oksbjergová – Russellová.
    Trenér: Peter Elander

Rozhodčí: Cookeová, Furbergová – Clarkeová, Strongová.

00:01

00:32
    Dánky se snažily projít po pravé straně, ale následný pokus o zakončení nepřinesl nic vážnějšího.

02:26
    Japonsko zatím je v úvodu zápasu pod tlakem a nyní vyhodilo puk pouze na zakázané uvolnění.

04:25
    Znovu vidíme hru, která se přelévá ze strany na stranu a Akane Šigaová se ocitla v dobré šanci, ale její pokus vyrazila Cassandra Repstock-Rommeová.

06:21
    Cassandra Repstock-Rommeová si poradila s dalším pokusem soupeřky z levého kruhu a následuje komerční přestávka.

07:37
    Mia Bau Hansenová rozjela útok po pravé straně, který byl zakončen střelou, ale ta letěla jen vedle brány.

08:55
    Stále čekáme na nějakou první vážnější šanci na jedné, či druhé straně.

09:36
    Čika Otakiová tentokrát zabojovala, aby se neodpískalo zakázané uvolnění, ale puk neudržela.

10:17
    Josefine Perssonová se následně na druhé straně dostala do zakončení, ale s tím si Nana Fudžimotová poradila bez problémů.

10:46
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Domácí mužstvo otevírá brankový účet zápasu a vede 1:0! Haruna Jonejamaová ve středním pásmu skvěle dostala HIKARU JAMAŠITAOVOU do velké šance a ta si s ní poradila parádně a zakončila kolem brankářky k levé tyči. Asistence: Haruna Jonejamaová a Mej Miuraová.
    10:46 Hikaru JAMAŠITAOVÁ - 1:0

11:55
    Nyní se Dánky snažily odpovědět na druhé straně, ale to se nepovedlo.

12:08
    A je to o dvě branky! HARUKA TOKOOVÁ totiž ukradla kotouč ve středním pásmu soupeřce a následně ve velké šanci, kdy byly faulovaná, dokázala zakončit mezi betony brankářky Repstock-Rommeové. Asistence: Aoj Šigaová a Ajaka Tokoová.
    12:08 Haruka TOKOOVÁ - 2:0

13:20
    Opět se domácí mužstvo snaží vytvořit příležitost, ale tentokrát obrana Dánska zapracovala.

13:50
    Japonky jdou do tříbrankového vedení! RUJ UKITAOVÁ se po další chybě soupeřek dostala do úniku a fantastickým bekhendovým blafákem dostává pryč z brány Cassandru Repstock-Rommeovou. Bez asistence.
    13:50 Ruj UKITAOVÁ - 3:0

13:50
    Střídání v týmu Dánsko: ze hřiště odchází Cassandra Repstock-Rommeová, přichází Lisa Jensenová.

14:40
    Japonsko pokračuje v nátlaku, ale tentokrát si nevypracovala šanci pro zakončení.

16:04
    Nyní se bojuje ve středu hrací plochy, ovšem Dánky rozhodně nemají kvalitu Japonek a budou to mít ještě hodně těžké.

18:32
    Josephine Asperupová to zkoušela od modré, ale její pokus byl sražen mimo tři tyče.

19:10
    Haruka Tokoová pálila z levé strany, ale její pokus byl zblokován vedle.

20:00

Další třetina začne přibližně v 10:26.

20:01

20:48
    Do druhé periody vstoupily Japonky opět velmi aktivně a drží svého soupeře pod tlakem.

22:53
    A je to už 4:0 pro domácí mužstvo! AJAKA TOKOOVÁ dostala přihrávku na pravou stranu a její následná rána skončila přesně v levé šibenici. Asistence: Haruka Tokoová.
    22:53 Ajaka TOKOOVÁ - 4:0

24:13
    Vyloučení v týmu Dánsko (Nicoline Jensenová – 2 min., vražení na mantinel).

24:54
    Dánsko si sice vypracovalo zakončení, ale to nakonec nepřineslo nic vážnějšího, ovšem domácí hráčky pokračují v přesilové hře.

25:58
    Lisa Jensenová nyní ovšem musela být na druhé straně připravená, protože se Japonky dostaly ke střele.

26:13

26:42
    Akane Hosojamadaová to zkusila od modré náhozem zápěstím, ale Lisa Jensenová byla připravená.

27:58
    Čiho Osawaová tentokrát sice zkoušela nahodit puk z pravé strany, ale ten jen proletěl před brankovištěm.

28:31
    Následně se Dánsko dopustilo zakázaného uvolnění a hra se přesune zpět do třetiny hostů.

29:16
    Dánsko právě vstřelilo branku!
    Hosté dávají první branku utkání a snižují na 1:4! MIA BAU HANSENOVÁ se dostala dopředu po levém křídle a následně zakončila do levé šibenice. Asistence: Nicoline Jensenová.
    29:16 Mia Bau Hansenová - 4:1

30:03
    Znovu se hostující mužstvo snažilo něco vymyslet, ale nakonec z toho nebylo nic nebezpečného.

30:40
    Nyní se hra kouskuje a není vidět nic vážnějšího.

30:47
    Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., krosček).

31:36
    Dánky ještě chtějí něco udělat se zápasem, ale to se jim momentálně moc nedaří.

32:30
    Hostující hráčky jsou v útočném pásmu, ale nemohou se prokombinovat do zakončení.

32:47

33:55
    Vyloučení v týmu Dánsko (Lilli Friis-Hansenová – 2 min., podrážení).

34:52
    Lisa Jensenová měla štěstí, neboť zakončení soupeřky skončilo jen vedle.

35:55

36:06
    Japonky sice měly v přesilovce velký tlak, ale pátou branku zatím nepřidaly.

37:19
    Nyní rozhodčí přerušili hru, neboť se Dánsko dopustilo jen zakázaného uvolnění.

38:16
    Lisa Jensenová si poradila se střelou Akane Šigaové a následně došlo k menšímu požduchování před bránou.

38:16
    Vyloučení v týmu Dánsko (Josephine Asperupová – 2 min., hrubost).

39:22
    Haruka Tokoová dostala nabito na pravé straně, ale její pokus letěl jen vedle levé tyče.

39:54
    Šest vteřin před koncem druhé periody ještě Japonky využívají přesilovou hru a vedou 5:1. AKANE ŠIGAOVÁ dostala přihrávku na levou stranu a posléze skvěle zakončila do pravé šibenice. Asistence: Hanae Kubová a Haruka Tokoová.
    39:54 Akane ŠIGAOVÁ - 5:1

40:00

Další třetina začne přibližně v 11:16.

40:01

41:11
    Dánky zatlačily na začátku třetí periody a soupeř vyhodil puk jen na zakázané uvolnění.

42:20
    Japonky jsou daleko kvalitnějším týmem, ovšem Dánky se toho vůbec nebojí a ve druhé polovině zápasu hrají více do těla a důrazněji.

43:54
    Nyní se hostující celek dopustil pouze zakázaného uvolnění.

44:27
    Vyloučení v týmu Japonsko (Akane Šigaová – 2 min., hákování).

45:27
    Dánsko se nyní při přesilové hře nemohlo dostat k puku.

45:54
    Posléze kotouč vyletěl z hrací plochy do zámezí a následuje tak vhazování v domácí třetině.

46:27

48:02
    A je to už 6:1 pro Japonky! Hikaru Jamašitaová zpoza brány posunula puk na HARUNU JONEJAMAOVOU a ta z levé strany poměrně z velkého úhlu dokázala procedit kotouč mezi tyč a brankářku. Asistence: Hikaru Jamašitaová a Šiori Koikeová.
    48:02 Haruna JONEJAMAOVÁ - 6:1

50:25
    Opět se domácí hráčky snažily dostat do útočného pásma, ale nakonec je z toho ofsajd.

50:34
    Vyloučení v týmu Dánsko (Julie Funch Östergaardová – 2 min., podrážení).

51:23
    Akane Šigaová pálila z levé strany, ale tentokrát nedokázala dostat kotouč za záda brankářky.

52:05
    Lisa Jensenová si připsala další úspěšný zákrok po střele od modré čáry.

52:34

54:32
    Julie Oksbjergová se snažila dorážet kotouč v brankovišti soupeřek, ovšem to dělat neměla a následně dostala naloženo.

55:19
    Zakázané uvolnění ze strany Japonska a hra se tak přesune před bránu Nany Fudžimotové.

57:03
    Vyloučení v týmu Japonsko (Mej Miuraová – 2 min., podrážení).

57:26
    Dánky se mohou pokusit alespoň ještě korigovat výsledek v přesilové hře, ovšem rána od modré byla zblokována.

58:36
    Další pokus ze strany hostujících hráček, ale tentokrát minul svatyni Japonska.

59:03

59:34
    Vyloučení v týmu Japonsko (Haruna Jonejamaová – 2 min., podrážení).

59:55
    Tak nakonec se Dánky přece jenom dočkaly druhé branky v přesilové hře a to pět vteřin před koncem! JOSEFINE JAKOBSENOVÁ se dostala k odraženému kotouči v levém kruhu a ten následně poslala do mezírky mezi tyčí a brankářkou. Asistence: Josefine Perssonová a Michelle Weisová.
    59:55 Josefine JAKOBSENOVÁ - 6:2

Je konec. Japonsko potvrdilo roli favorita a zvítězilo nad Dánskem v poměru 6:2. Dostává se tak na 1. místo tabulky s plným počtem bodů, zatímco Dánsko zůstává na poslední pozici bez bodu.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (11:48:09)

Michal Raška

Branky a nahrávky: 11. H. Jamašitaová (Jonejamaová, Miuraová), 13. H. Tokoová (Aoj Šigaová, A. Tokoová), 14. Ukitaová, 23. A. Tokoová (H. Tokoová), 40. Akane Šigaová (Kubová, H. Tokoová), 49. Jonejamaová (H. Jamašitaová, Koikeová) – 30. Hansenová (N. Jensenová), 60. Jakobsenová (Perssonová, Weisová)

Dánsko: Repstock-Rommeová (14. L. Jensenová) – Frandsenová (A), Asperupová, Melbergová, Jacquetová (A), Refsgaardová, Andersenová, Skott Dahlová – Weisová, Jakobsenová (C), Perssonová – Hansenová, N. Jensenová, Gludová – Friis-Hansenová, Funch Östergaardová, Petersová – Skriverová, Brix Nielsenová, Oksbjergová – Russellová.

Rozhodčí: Cookeová, Furbergová – Clarkeová, Strongová