Znojmo – Fehérvár 5:2 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
5:2 (4:1, 1:1, 0:0)
Fehérvár AV19
Pondělí 07.02.2022, 18:30 • Nevoga aréna, Znojmo • bet-at-home ICE Hockey League • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30

Vzájemné zápasy
    V Székesfehérváru domácí letos Jihomoravany nešetřili a rozstříleli je 5:1 a 7:1. Naopak Znojmo si připsalo na Štěpána vítězství 6:3, na které by Orli rádi navázali i dnes.

Orli Znojmo dnes přivítají od 18:30 maďarský Fehérvár a půjde o jejich třetí domácí utkání ve čtyřech dnech. V pátek si Orli poradili s houževnatým Dornbirnem 7:4, aby o den později brali všechny body i proti Innsbrucku po výsledku 3:2.

Znojmo je momentálně na sedmé příčce neúplné tabulky a pyšní se vizitkou nejlepšího domácího mužstva probíhající sezóny. Hostům momentálně patří fantastické druhé místo a jejich pětizápasovou šňůru výher utnul až v minulém kole rozjetý Villach.

Poslední měření sil se neslo jednoznačně ve znamení Fehérváru. Na konci ledna totiž maďarský celek Orly doslova vymazal a na cestu na jih Moravy jim uštědřil příděl 7:1. V zápasech těchto soupeřů letos ale platí, že body zůstávají "doma".

Tesla Orli Znojmo: Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Brittain, Matuš – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Köver.

Hydro Fehérvár AV19: Tirronen – Atkinson, Nilsson, Fournier, Campbell, Horvath, Szabo – Shaw, Hari, Kuralt – Erdaly, Sarauer, Petan – Mihaly, Jacobs, Terbócs – Ambrus, Retfalvi, Dobmayer..

00:01

01:46
    První zákrok pro Pavla Kantora po nahození hostujícího obránce od modré čáry je z kategorie pohodových.

02:59
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Shaw – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

03:07
    Matuš se ihned po vhazování zkoušel probít až před Tirronena, rozhodčí ale nakonec píská přihrávku rukou znojemského kapitána.

03:42
    Orli právě vstřelili branku!
    Anthony Luciani svým typickým způsobem nakopl motory a podél mantinelu se protáhl až před Tirronena, jeho odraženou střelu si našel RADIM MATUŠ a posílá Orly do vedení.
    Asistence: Ahl, Luciani

04:30
    Znojmo v krátkém časovém sledu přidává druhou branku v utkání. Prokeš nejprve krásně vybojoval kotouč u hrazení a pak jej předložil zcela volnému Lucianimu.
    Asistence: Prokeš, Gorčík

04:52
    Třetí branka a těžké KO pro Fehérvár. TOR IMMO s pomocí hostujícího obránce navyšuje skóre už na 3:0!
    Asistence: Zubov, Culkin

06:52
    Sebastian Gorčík našlápl ve středním pásmu a dostal se až ke střele, Tirronen našel jeho pokus v rukavici.

07:26
    RADEK PROKEŠ se jako další zapisuje mezi úspěšné střelce. Nejlepší střelec Orlů našel skulinku mezi betony Tirronena a domácí vedou už o čtyři branky!
    Asistence: Gorčík

08:07
    Orli si na ledě dělají doslova co chtějí. Fehérvár je zralý na ručník.

08:53
    Další velká šance a v ní Radim Matuš, tentokrát ale Tirronenovi vypomohli obránci.

10:16
    Michael Kvasnica ve výborné obranné práci uvnitř vlastní třetiny, Znojmo hraje nejen efektivně, ale i obětavě.

11:08
    Petan se pokoušel při přečíslení najít Erdelyho, ten se po ale po nahrávce natahoval marně.

11:44
    Na druhé straně to tvrdou ránou od levého mantinelu zkoušel Filip Ahl, jeho střela ale nenašla prostor tří tyčí.

13:18
    Orli si obrovsky věří, názorně to teď ukázal Anthony Luciani, který se pokoušel dopravit kotouč do sítě odrazem o Tirronena. Ten i s kusem štěstí tentokrát neinkasuje.

15:07
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    Obránce TIMOTHY CAMPBELL snižuje poměrně lacinou brankou na 1:4 z pohledu hostů. Hostující bek našel prostor u pravé tyče a nepříliš razantní střelou nachytal Pavla Kantora.

16:35
    Filip Ahl měl obrovskou příležitost vrátit Orlům vedení o čtyři branky. Švédský útočník se pokoušel zasunout kotouč u levé tyče, Tirronen ale tentokrát jeho úmysl dobře vystihl.

18:17
    Znojmo je stále aktivnější a má více ze hry, hosté kupí v obranně mnoho individuálních chyb.

20:00

Úvodní perioda tohoto utkání je minulostí a spokojenější odchází do kabin určitě domácí Orli. Domácí letka v úvodní desetiminutovce rozebrala hosty čtyřmi brankami a jasně na ledě tou dobou vládla. Hosté snížili díky obránci Campbellovi. Druhá třetina začne v 19:17.

20:01

21:21
    David Stránský se prezentoval střelou od modré čáry, Tirronen ale jeho pokus v pohodě zkrotil v lapačce.

22:12
    Fehérvár přistoupil ke druhé třetině o poznání svědomitěji a Orli se teď marně snaží usadit na delší čas v útočné třetině.

22:31
    Střela Shawa zápěstím byla sice ze zajímavého prostoru, chyběla ji však potřebná razance.

22:38
    Zakázané uvolnění Znojma.

22:42
    Tak přeci jen rozhodčí tento gól uznají poté co si domácí střídačka vyžádala přezkoumání videa. Joshua Atkinson propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě a jeho pokus umě tečoval CSANAD ERDELY.

23:33
    Snadný zákrok pro Pavla Kantora poté, co to od modré čáry zkoušel jeden z hráčů Fehérváru.

24:47
    A další zákrok pro Pavla Kantora po střele Braedana Shawa od mantinelu.

25:37
    Znojmo se teď na ledě vyloženě hledá, hosté přebírají otěže zápasu.

25:47
    Brett Neumann to v situaci dva na jednoho vzal na sebe, tváří v tvář jej ale Tirronen skvěle vychytal.

27:26
    Fehérvár zamkl Orly na dlouhé minuty hluboko v obranném pásmu. Hosté jsou teď jednoznačně aktivnější, naopak domácím se vstup do druhé třetiny vůbec nepovedl.

27:50
    Orli vyhazují přes všechny čáry, vhazovat se bude před Pavlem Kantorem.

28:26
    Ambrus to zkoušel prudkou střelou zápěstím, Pavel Kantor ale vymrštil svoji lapačku a chytá.

29:02
    Hosté byli na modré čáře příliš rychlí a vystavili se tak do ofasajdu.

30:17
    Po sérii nepřesností vyhazuje Fehérvár na zakázané uvolnění.

30:27
    Ukrytá rána Ryana Culkina od modré čáry svůj cíl nenašla i díky pohotové vyrážečce Tirronena.

32:44
    Joshua Atkinson si tvrdě vyšlápl u hrazení na Anthony Lucianiho, to se nelíbilo Filipu Ahlovi a je z toho velká mela.

32:44
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Hydro Fehérvár AV19 (Atkinson – 2+2 min).
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Ahl – 2 min., hrubost).

33:39
    Oba týmy jsou teď hodně nervózní, další pěstní výměna názorů visí ve vzduchu.

34:36
    TOR IMMO si skvěle nabruslil do volného prostoru, kde ho přesnou přihrávkou našel Luciani a následně přesně zamíříl k levé tyči, čímž přidává svoji druhou branku v zápase.
    Asistence: Anthony Luciani, Jan Bartko

36:38
    Hosté teď obléhají bránu Pavla Kantora, který má v těchto chvílích plné ruce práce.

37:18
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Kovër – 2 min., hákování).

37:41
    Dvojice Prokeš, Gorčík teď odvedla při oslabení velmi dobrou práci a byla z toho dokonce střela na Tirronena. Ten se ale překvapit nenechal.

39:20

39:53
    Sedm vteřin před koncem druhé třetiny Pavel Kantor přerušil hru po zákroku vyrážečkou.

40:00

Druhá třetina přinesla po jedné brance na obou stranách. Lépe do třetiny vstoupil hostující Fehérvár, který zásluhou chytré teče Csanada Erdelyho snížil na rozdíl dvou branek. Tříbrankové vedení vrátil hostům při přesilové hře druhým přesným zásahem v utkání Tor Immo. Hosté ale určitě v poslední periodě vrhnou všechny síly do boje a zabojují o ligové body. Třetí třetina začne ve 20:10.

40:01

40:43
    Čárový rozhodčí viděl a píská ofsajd Fehérváru.

41:10
    Od pravého mantinelu to zkoušel pohotově Fournier, Kantor ale jeho úmysl dobře přečetl.

41:22
    A znovu Gleason Fournier, tentokrát však proti střele hostujícího obránce Kantorovi pomohla pravá tyč!

42:59
    Jeden z dnešních úspěšných střelců Campbell to zkoušel tvrdou ránou příklepem, jeho střela jen těsně prosvištěla kolem pravé tyče Kantorovy brány.

44:11
    Filip Ahl v sobě našel na konci střídání zbytky sil a pohlednou individuální akci zkoušel zaměstnat Tirronena, střela švédského forvarda ale nebyla přesná.

45:07
    Joshua Atkinson pálil od pravého mantinelu, Kantor se stihl včas přemístit a jeho ránu pokrýt.

45:51
    Tenhle kotouč ještě někdo tečoval, a tak se vylučovat za zdržování hry nebude.

46:50
    Znojmo se evidentně poučilo ze začátku druhé třetiny a snaží se v těchto pasážích utkání vice držet kotouč na svých holích.

47:45
    Vyloučení v týmu Tesla Orli Znojmo (Luciani – 2 min., zdržování hry / posunutá branka).

48:22
    Radim Matuš znovu prodal při oslabení svoje zkušenosti a Znojmo díky němu vyhazuje.

48:46
    Jen kousek chyběl Radku Prokešovi, aby se při oslabení řítil sám na Tirronena, nakonec se ale znojemská desítka k puku nedostala.

49:49

51:18
    Daniel Szabo si dobře vybruslil na osu hřiště a od modré čáry provětral vyrážečku Pavla Kantora.

51:51
    Alexander Petan se pokoušel zasunout odražený kotouč za záda Kantora, ten ale s vypětím všech sil situaci vyřešil a skóre se nemění.

52:19
    Anthony Luciani si dobře všiml najíždějícího Josefa Hrabala ze druhé vlny a skvěle mu puk předložil, zkušený znojemský bek ale už v závěru akce neměl čas zvednout kotouč nad beton ležícího Tirronena.

52:42
    Zakázané uvolnění Fehérváru.

53:25
    Blok Adama Sedláka proti střele Shawa přišel včas, Pavel Kantor v tuto chvíli bez práce.

53:40
    Hosté to zkouší bez brankáře!

54:54
    Hosté kombinují ze strany na stranu, kýžený efekt v podobě kontaktní branky ale nepřichází.

55:14
    Zakázané uvolnění Znojma, hra se stěhuje zpátky před Pavla Kantora. Tak ne! Po debatě čárových se vhazuje ve středním pásmu.

57:10
    Na puku je v posledních minutách výhradně Fehérvár, Znojmo nemusí nikam spěchat, má nahráno.

57:39
    Hostům tečou nervy, po jedné ze šarvátek bude mít Znojmo výhodu přesilové hry.

58:03
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny, Znojmo kráčí k dalšímu domácímu vítězství!

58:48
    Krásná akce Orlů šestou brankou nekončí. Zubov vybídl Filipa Ahla, ten ale nedokázal z bezprostřední blízkosti přesně zamířit.

59:38

Je dobojováno! Znojmo potvrzuje domácí dominanci a proti silnému Fehérváru si připisuje třetí domácí výhru v řadě! Orli dnes byli lepším týmem a především díky gólové smršti v úvodní desetiminutovce první třetiny vítězí 5:2. Orli si teď užijí zasloužené volno, už v pátek je však čeká další důležitý zápas na ledě Pustertalu. Fehérvár zajíždí ve čtvrtek do Grazu. (20:43:52)

Marek Hruška

Branky a nahrávky: 4. Matuš (Luciani), 5. Luciani (Prokeš, Gorčík), 5. Immo (Zubov, Culkin), 8. Prokeš (Gorčík), 35. Immo (Luciani, Bartko) – 16. Campbell, 23. Erdely (Atkinson)

HC LERAM Orli Znojmo: Kantor – Culkin, Sedlák, Bartko, Hrabal, Younan, Stránský, Tejnor – Neumann, Brittain, Matuš – Luciani, Prokeš, Gorčík – Immo, Zubov, Ahl – Kvasnica, Köver.