AC Milán – Lazio 4:0 (kon.)
AC Milán
4:0 (3:0)
S. S. Lazio
Středa 09.02.2022, 21:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Milán (82 955 míst) • Italský pohár • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Ve čtvrtfinále Italského poháru se proti sobě utkají týmy AC Milán a S. S. Lazio. Naposled se spolu tato mužstva utkala v září na půdě Milánu, který vyhrál v poměru 2:0 po brankách Leaa a Ibrahimoviče. Dnes se bude hrát opět na San Siru v Miláně. Úvodní výkop je naplánován na 21:00.

AC Milán se v osmifinále poháru utkal s Janovem. V 17. minutě poslal hosty do vedení Ostigard, ale domácí nakonec spasil v 74. minutě Giroud. Následně se šlo do prodloužení, kde se prosadil Leao a Saelemaekers a AC tak zvítězilo 3:1.
    Lazio se utkalo v prvním zápase poháru doma s Udinese. První polovina zápasu nepřinesla žádnou branku, stejně jako ta druhá a i tady se šlo do prodloužení. Nakonec rozhodl o výhře římského celku ve 106. minutě Immobile.
    V lize se AC Milán nachází na 3. místě se ztrátou jednoho bodů na první Inter, který ale má zápas k dobru. Lazio je aktuálně na 6. pozici a na dnešního soupeře ztrácí 13 bodů.

AC Milán: Maignan – Calabria, Kalulu, Romagnoli, Hernández – Tonali, Kessie – Messias, Díaz, Leao – Giroud
    Náhradníci: Mirante, Tatarusanu – Bakayoko, Binásir, Castillejo, Florenzi, Krunič, Lazetič, Maldini, Rebič, Saelemaekers, Tomori
    Trenér: Stefano Pioli

S. S. Lazio: Reina – Hysaj, Luiz Felipe, Patric, Marušič – Milinkovič-Savič, Cataldi, Bašič – Anderson F., Immobile, Zaccagni
    Náhradníci: Adamonis, Strakoša – Alberto, Anderson A., Floriani, Kamenovič, Lazzari, Lucas Leiva, Moro, Pedro, Radu, Romero
    Trenér: Maurizio Sarri

Rozhodčí: Sozza – Tolfo, Vono.

1

2
    AC Milán se snažil projít po pravé straně, ale posléze byl zfaulován Hernández.

3
    Exekuce volného kopu se ujal Messias, ale centr se mu nepovedl a Immobile odvrátil míč.

4
    Díaz to udělal velmi dobře, když se prosmýknul mezi dvěma hráči a posunul balón Calabriovi, který odcentroval z pravé strany, ale trefil jen soupeře.

5
    Ciro Immobile se sice dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale jeho pokus nebyl nebezpečný a letěl hodně mimo domácí svatyni Maignana.

6
    Zaccagni zůstal ležet na hrací ploše po souboji s Kaluluem, ale nebude z toho nic vážnějšího a po pár momentech se hostující hráč zapojil zpět do hry.

7
    Africký fotbalista Kessie nyní zasáhl soupeře do obličeje při souboji a sudí Sozza tak odpískal nedovolený zákrok.

8
    Immobile byl na hranici vápna zády k bráně a naslepo chtěl najít Andersona, ovšem to se mu vůbec nepovedlo.

9
    Zatím se hraje pouze uprostřed hrací plochy a není k vidění nic vážnějšího.

10
    Nepřesná přihrávka na Calabriu a bude z toho jen autové vhazování AC Milánu.

12
    Lazio to zkoušelo po pravém křídle, ale centr končí bezpečně v rukou brankáře Maignana.

13
    AC drží balón na své polovině a nikam moc nespěchá, zatím je k vidění spíše nudnější úvod zápasu.

15
    Luiz Felipe byl u míče pozdě a poslal Hernándeze skluzem k zemi, za což uviděl žlutou kartu.

16
    Standardní situace domácího mužstva ovšem nepřinesla nic vážnějšího a balón končí jen za bránou v zámezí.

17
    Římské mužstvo sice získalo rohový kop, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.

18
    Milánští jsou opět u balónu, ale přechod dopředu je příliš pomalý a míč tak mají spíše obránci.

20
    Nyní byl útok Lazia zastaven pomezním rozhodčím, který zvedl praporek na signalizaci ofsajdu.

21
    Patric nakopl svého soupeře a AC Milán tak bude zahrávat volný kop z pravé strany.

22
    Sandro Tonali poslal míč do vápna, kde našel Leaa, ale ten odcentroval zpět balón před bránu, se kterým si už Lazio poradilo.

22
    Posléze se Zaccagni snažil dostat do brejku, ale ten zastavil faulem Tonali a uviděl žlutou kartu.

24
    AC Milán právě vstřelil branku!
    Domácí mužstvo z první vážnější šance dává branku a jde do vedení 1:0! RAFAEL LEAO dostal fantastickou přihrávku za obranu od Ramagnoliho a následně zakončil k pravé tyči římské svatyně.
    24. Rafael LEAO - 1:0

25
    Nyní se domácí dopustili faulu a Lazio bude zahrávat volný kop z pravé strany.

26
    Cataldi následně poslal centr do vápna, který skončil v moci gólmana Maignana, ale ten se při pádu udeřil do hlavy a hra je přerušená.

27
    Praporek tentokrát vyletěl nahoru, když se Leao snažil najít spoluhráče pasem za obranu.

29
    Sandro Tonali předvedl dobré zrychlení po pravé straně a následně získal rohový kop pro domácí celek.

30
    Ovšem následný centr skončil bezpečně v rukou brankáře Reiny.

32
    Lazio získalo autové vhazování na polovině svého soupeře a Hysaj se postará o vhození míče.

33
    Římské mužstvo ale následně nepředvedlo nic nebezpečného a centr letěl pouze do zámezí.

34
    Hernández se sice dostal k pasu soupeře, ale nakonec mu míč ukradl Anderson. Ovšem ten jej poslal jen zpět do své obrany a opět toho není moc k vidění.

35
    Dlouhý balón na Immobileho, který se dostal za obranu a přehodil si Maignana, ovšem míč poslal daleko a navíc upadl.

37
    Calabria se sice dostal k balónu, ale jeho centr naslepo našel pouze soupeře v modrém dresu.

38
    Stále se Lazio nedostalo ani k jedné střele na bránu a Maignan tak byl zatím takřka bez práce.

40
    Giroud sice šikovně poslal míč Messiasovi, ale ten se včas nezorientoval.

41
    Domácí celek předvedl famózní rychlý protiútok a jdou do dvoubrankového vedení! Díaz využil chyby soupeře ve středu hrací plochy a následně dostal balón na Leaa, který si ve vápně poradil s trojkou obránců a posunul míč na zlaté podnose OLIVIERU GIROUDOVI, jenž zakončil do prázdné.
    41. Olivier GIROUD - 2:0

43
    Laziu se v první půli nedaří snad vůbec nic a další pas končí pouze v zámezí.

44
    Rafael Leao se snažil vydat dopředu po levém křídle, ale tentokrát byl u míče pozdě.

45+1
    A je to už 3:0 pro AC! Opět byl u vzniku akce Díaz, který si počkal na náběh Hernándeze po levé straně a domácí krajní obránce našel na zadní tyči OLIVIERA GIROUDA, jenž zakončil nekompromisně k tyči.
    45+1. Olivier GIROUD - 3:0

45+2
    AC Milán vede nad Laziem 3:0.

První polovina utkání je za námi a AC Milán vede nad Laziem jednoznačně 3:0 a je skoro v semifinále italského poháru. Ve 24. minutě otevřel brankový účet Rafael Leao. Následně domácí pokračovali v nátlaku a ve 41. minutě poslal Milán do dvoubrankového vedení Olivier Giroud. V nastavení se znovu prosadil Olivier Giroud a pravděpodobně tak zatloukl poslední hřebíček do rakve Lazia.

Druhý poločas začne přibližně v 22:05.

46

46
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Tonali, přichází Binásir.

47
    Anderson se snažil projít z pravé strany, ale nedostal se přes obránce soupeře.

49
    Díaz se snažil najít Girouda ve vápně, ale domácí útočník se provinil faulem.

50
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Anderson F., přichází Pedro.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Bašič, přichází Alberto.
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Cataldi, přichází Lucas Leiva.

52
    Lazio sice je ve druhé půle častěji na míči, ale nemůže si vypracovat nějakou vážnější akci.

53
    Nyní je hra znovu přerušená, jelikož přišel pouze faul ze strany hostů.

55
    Druhá polovina utkání nám ale zatím nepřináší nic vážnějšího a Lazio drží míč na kopačkách, ovšem to je tak vše.

56
    Velice pomalé to je ze strany římského mužstva, které se postupně snaží vypracovat nějakou šanci.

57
    Pedro získal rychlost, ale jeho následný pokus neměl žádnou šanci na úspěch a Maignan si lehce poradil.

58
    Rafael Leao se dostal po delší době k míči a Luiz Felipe jej poslal k zemi faulem. Příště si ovšem musí dávat pozor, protože jednu žlutou už má.

60
    Hodina utkání je za námi a AC Milán vede nad Laziem 3:0.

61
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Giroud, přichází Rebič.
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Messias, přichází Saelemaekers.

62
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Hysaj, přichází Lazzari.

63
    Immobile nyní skončil ležící na hrací ploše po souboji se soupeřem a nevypadá dvakrát dobře.

65
    Italský útočník jde za doprovodu lékařů mimo hrací plochu a jeho pokračování v zápase je momentálně otazníkem.

66
    Milán se snažil dostat k míči, ovšem Lazio se s ním následně zatáhlo zpět do obrany.

67
    Lazzari se sice snažil něco vymyslet, ale následně přišel o míč.

69
    Střídání v týmu S. S. Lazio: ze hřiště odchází Immobile, přichází Moro.

70
    AC Milán získal rohový kop na pravé straně.

71
    Posléze domácí celek rozehrál standardní situaci nakrátko a Saelemaekers hledal svým centrem ve vápně Rebiče, ovšem jeho hlavička letěla vedle.

72
    O postupujícím do semifinále je skoro naprosto jistě rozhodnuto, protože AC Milán zaslouženě vede nad Laziem 3:0.

74
    Pokus hostujícího hráče Pedra z dálky letěl vysoce nad bránu soupeře.

77
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Calabria, přichází Tomori.
    Střídání v týmu AC Milán: ze hřiště odchází Leao, přichází Maldini.

78
    Další nedovolený zákrok ze strany hostujícího celku a AC Milán bude zahrávat volný kop.

79
    A je to už 4:0 a debakl římského Lazia! Po centru z volného kopu se míč poodrážel k nohám FRANCKA KESSIEHO a jeho následné prudké přízemní zakončení se zatřepalo v síti za zády Reiny.
    79. Franck KESSIE - 4:0

80
    Faul domácího hráče ve středu hrací plochy.

82
    Nyní už ani není pořádně co komentovat, protože Lazio dnes předvedlo velice bídný výkon, zatímco AC dominuje po celé utkání a opět drží míč na svých kopačkách.

85
    Milán předvedl další protiútok, ale ten nakonec nepřinesl nic vážnějšího.

87
    Lazio se ještě snažilo něco vymyslet po pravé straně, ale centr byl zblokován do zámezí.

89
    Následný rohový kop ovšem nepřinesl nic nebezpečného a Milán je znovu u míče.

90
    Na San Siru je samozřejmě skvělá atmosféra a můžeme vidět také mexické vlny.

90
    AC Milán zvítězil nad Laziem 4:0.

Je konec. AC Milán zvítězil nad Laziem v poměru 4:0.
    Ve 24. minutě otevřel brankový účet Rafael Leao. Následně domácí pokračovali v nátlaku a ve 41. minutě poslal Milán do dvoubrankového vedení Olivier Giroud. V nastavení se znovu prosadil Olivier Giroud a zatloukl poslední hřebíček do rakve Lazia v první půli. Druhou část zápasu měli hráči Milánu pod kontrolou a v 79. minutě ještě zvýšil vedení Kessie.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 0:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 10:11.

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (22:52:40)