NY Rangers – Boston 2:1 (3:2 po s.n.) | Pittsburgh – Philadelphia 5:4 (po pr.) | Buffalo – NY Islanders 6:3 (kon.)
New Jersey – Tampa 3:6 (kon.) | Ottawa – St. Louis 2:5 (kon.) | Nashville – Washington 1:4 (kon.)
Calgary – Columbus 6:2 (kon.) | Colorado – Dallas 1:4 (kon.) | Los Angeles – Edmonton 2:5 (kon.)
Nashville Predators
1:4 (0:1, 0:0, 1:3)
Washington Capitals
Středa 16.02.2022, 02:00 • Bridgestone Arena, Nashville • NHL

Z tohoto utkání je to vše. Děkujeme za pozornost a u NHL zase někdy na viděnou. (04:57:22)

Nashville se pokusí utnout sérii porážek za tři dny na ledě Caroliny. Washington bude hrát o den dříve ve Philadelphii.

David Rittich (NSH) – připraven do hry jako náhradní brankář
    Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, 0 účast, 0 střel na bránu, TM 0, čas na ledě 21:48

Hity – 37:21

Hokejisté Nashvillu schytali třetí porážku v řadě. Tentokrát na svém ledě podlehli 1:4 Washingtonu. Hosté od 5. minuty vedli. Rychlé přečíslení dva na jednoho zakončoval střelou do odkryté části branky Snively. Predátoři byli ve druhé části zápasu blízko srovnání, hosty hned třikrát zachránila branková konstrukce. Střelou do spojnice pravé a horní tyče poté odstartoval Josi i třetí periodu, následně se ovšem Nashville konečně dočkal. Jenže radost z kýženého vyrovnání McCarrona vydržela domácím jen pár vteřin. Washingtonu totiž bleskově vrátil vedení Jensen a o minutu později zvyšoval Ovečkin v přesilovce už na rozdíl dvou branek. Nashville zkoušel v závěru hru bez brankáře, z té ale pramenila druhá trefa Ovečkina. Ačkoliv tak dnes byli domácí aktivnější, odešli z utkání znovu bez bodů. Zuby si vylámali na perfektně chytajícím Samsonovovi, a když už ho překonali, zastoupily ho jeho tyče.

59:50
    Zadáci Washingtonu drží puk na svých holích. Už se jen čeká na závěrečnou sirénu.

59:14
    Philip Tomasino zaměstnal Samsonova střelou z velkého úhlu. Zleva mířil na bližší tyč, proti ale byla Rusova lapačka. Dnes bude brankář Washingtonu za hrdinu.
    58:37 Alexandr OVEČKIN - 1:4

58:37
    Washington právě vstřelil branku!
    Filip Forsberg přišel v útočném pásmu o kotouč a ALEXANDR OVEČKIN dává dalekonosnou střelou do opuštěné klece razítko na triumf Washingtonu. Bez asistence.

58:04
    Přesilovkovou kombinaci zakončoval střelou zápěstím z mezikruží znovu aktivní Filip Forsberg. Ilja Samsonov jeho pokus vyrazil. Do konce třetiny scházejí už jen necelé dvě minuty.

57:21
    Hosté se zmocnili kotouče po skrumáži před vlastní brankou a vyhodili ho z pásma.

57:04
    Důležitý zákrok Samsonova. Z vrcholku pravého kruhu pro vhazování pálil zpoza Orlova zápěstím Filip Forsberg. Ruský brankář ukryl touš ve výstroji.

56:30
    Teď už Juuse Saros skutečně spěchá na střídačku. Nashville zkouší štěstí v šesti hráčích!

56:15
    Finský brankář zatím zůstává v brankovišti. Washingtonu se ihned po buly podařilo vyhodit puk z pásma.

56:07
    Nick Jensen vyhodil kotouč mimo hrací plochu a dostává menší trest za zdržování hry. Uvidíme, zda se Nashville odhodlá po krátké pauze ke hře v šesti bez Sarose.

Filip Lefenda

Branky a nahrávky: 43. McCarron (Josi, Fabbro) – 5. Snively (Sheary, D. Orlov), 44. Nick Jensen (Hathaway, Hagelin), 45. Ovečkin (Carlson, T. Wilson), 59. Ovečkin

Nashville Predators: Saros (Rittich) – Fabbro, Josi (C), A. Carrier, Ekholm (A), Benning, Borowiecki – Duchene, Mikael Granlund (A), F. Forsberg – Kunin, Johansen, Tolvanen – Jeannot, Sissons, Trenin – Tomasino, McCarron, Cole Smith.
    Trenér: John Hynes

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, J. Schultz, T. van Riemsdyk – T. Wilson, Kuzněcov, Ovečkin (C) – Sheary, Bäckström (A), Snively – Sprong, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Lambert, Meier – Shewchyk, Pancich

Diváci: 17238