Carolina – Nashville 5:3 (kon.) | Minnesota – Florida 2:6 (kon.) | Chicago – Dallas 0:1 (1:2 po s.n.)
Vegas – Los Angeles 3:4 (po pr.) | Buffalo – Colorado 3:5 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 2:4 (kon.)
Vegas Golden Knights
3:4 (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Los Angeles Kings
Sobota 19.02.2022, 04:00 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Vegas Golden Knights a Los Angeles Kings.

Hokejisté Los Angeles jsou v tabulce Západní konference na osmé pozici, hokejisté Las Vegas jsou šestí. Domácí hráči mají poslední zápasy problémy s produktivitou. Dva poslední zápasy nedali ani gól. Jack Eichel, který si prožil premiéru, čeká na svůj první bod v dresu Vegas.
    Kings v posledním zápase nestačili na Edmonton 2:5.

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – Hague, Pietrangelo, McNabb, Theodore, B. Hutton, Coghlan – Pacioretty, Eichel, Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty, O. Määttä, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar, A. Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Grundström, Byfield, D. Brown – B. Lemieux, B. Lizotte, Kaliyev..

00:01

00:01
    Utkání začalo, úvodní buly pro domácí.

00:11
    Nicolas Hague se musel vracet do svého obranného pásma, následně pálil Viktor Arvidsson, ale minul branku z dobré střelecké pozice.

00:45
    V úvodu zápasu jsou mírně aktivnější hosté, ale domácí obrana je pozorná.

01:26
    Chandler Stephenson se dostal do útočného pásma, zpětnou přihrávkou hledal Eichela, ale akce nebyla zakončená.

02:38
    Oba týmy střídají, domácí na střelu čekají, hosté mají na svém kontě už dvě.

03:31
    Domácí nyní rozehrávají od své branky, následně musel zasahovat Jonathan Quick po střele, kterou vyslal Brayden McNabb.

Chandler Stephenson byl volný před brankou, Max Pacioretty mu přihrál, ale domácí hráč nedokázal trefit branku.

04:45
    Obrovské šance měli hosté, ale Laurent Brossoit se svými obránci dokázal situaci přečkat. Skvěle to sehráli hosté, ale bezbrankový stav stále platí.

05:22
    Quinton Byfield hledal spoluhráče před brankou, ale neuspěl. Následně se ofsajd píská na straně Vegas. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:54
    Arthur Kaliyev se dostal do předbrankového prostoru, odkud mohl zakončovat, ale jeho rána končí vedle.

06:23
    Viktor Arvidsson se propracoval do zakončení, s jeho pokusem neměl brankář Vegas mnoho práce, puk vytěsnil do ochranné sítě nad brankou. Komerční přestávka.

06:53
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Drew Doughty – 2 min., nedovolené bránění).

07:01
    Přesilovku hraje domácí celek, který se usadil v útočném pásmu, následně ale puk získal Kopitar, který v pohodě vyhodil.

07:58
    Adrian Kempe ujel domácí obraně při vlastním oslabení, ale jeho rána z křídla končí vedle.

08:11
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Las Vegas proměnilo přesilovku a dostává se do vedení, po dobré přesilovkové akci se prosazuje střelou z otočky MAX PACIORETTY. Asistence: Jonathan Marchessault.
    08:11 Max PACIORETTY - 1:0

09:40
    Domácí celek pokračuje dál v aktivní hře, hokejisté Kings se musí bránit tlaku soupeře. Rána byla zblokovaná.

10:12
    Nicolas Hague pálil, ale netrefil branku, jeho rána byla zblokovaná. Komerční přestávka.

10:27
    Po krátké přestávce pokračuje zápas dál, následně pálil hostující Drew Doughty, jehož pokus kryje domácí brankář.

10:40
    Domácí hokejisté sice špatně rozehráli, ale akce pokračovala dál. Shea Theodore měl před sebou odkrytou část branky, ale jeho pokus kryje brankář Kings. Bude se vhazovat.

12:10
    Los Angeles hraje aktivně, tlačí se do zakončení, snaží se něco vymyslet před brankou soupeře, zatím je ale obrana Vegas pozorná.

12:29
    Sledujeme rychlý hokej, zbytečně se nepřerušuje. 4:6, tak vypadá statistika střel na branku.

12:57
    Domácí vybojovali buly v útočném pásmu, následně se ale do střelecké pozice dostat nedokázali.

13:25
    Alex Pietrangelo pálil z dobré pozice, ale minul branku. Následně mohl skórovat Dadonov, ale jeho střelu výborně zastavil hostující brankář.

14:18
    Anže Kopitar se dostal do útočného pásma, dělal problémy domácí obraně, ale hráči Vegas si dokázali poradit.

15:06
    K velké radosti domácích fanoušků se prosazují původní hráči Vegas. Po dobré akci dostal puk do branky REILLY SMITH. Asistence: Jonathan Marchessault a William Karlsson.
    15:06 Reilly SMITH - 2:0

15:34
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Vegas propadlo v útočném pásmu, hosté se dostali do brejku, navíc si vynutili faul domácích. Do brejku se dostal ANDREAS ATHANASIOU, jehož blafák byl ukázkový.
    15:34 Andreas ATHANASIOU - 2:1

16:35
    Jevgenij Dadonov pálil, jeho pokus z mezikruží byl zblokovaný obranou Kings.

16:58
    Arthur Kaliyev pálil, domácí brankář kryje jeho střelu. Komerční přestávka. Moc dlouho dvoubrankové vedení Vegas neudrželo.

17:18
    6:9, tak vypadá statistika střel na branku. Přesilovka pro hosty.

17:28
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., držení).

17:35
    Laurent Brossoit si tak tak dokázal poradit s bleskovou akci, Alex Iafallo připravil střeleckou pozici pro spoluhráče, ale neuspěli.

17:47
    Vegas se dostalo do útočného pásma, kde chce co nejdále držet hru. Šetří tak čas z oslabení.

18:26
    William Karlsson vyhodil přes všechny čáry, puk je za brankou Kings.

18:50
    Hosté dostali kotouč do útočného pásma, následně byla rána zbloková.

Oznámena byla poslední minuta hry v první třetině.

19:26
    Hosté se nyní nastěhovali do útočného pásma, to už Vegas hraje kompletní.

19:46
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před branku domácích. Kings jsou nyní lepším týmem.

20:00
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Chandler Stephenson – 2 min., nesportovní chování).

20:00

Vegas se dostalo do dvoubrankového vedení, následně po chybě domácích dokázali hosté snížit. Po skončení třetiny se na ledě strhla ještě potyčka.

20:01

20:01
    Hostující celek začíná druhou třetinu v přesilovce. Vegas se musí bránit.

20:30
    Nedůslednost obrany Vegas znamená gól a je vyrovnáno. Tvrdou ránou se prosazuje přesně pod horní tyč ADRIAN KEMPE. Asistence: Drew Doughty a Anže Kopitar.
    20:30 Adrian KEMPE - 2:2

20:44
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Viktor Arvidsson – 2 min., nedovolené bránění).

20:44
    Domácí mají možnost získat zpět vedení v přesilovce, ale musí nejprve bojovat o útočné pásmo.

21:08
    Kings dobře brání, Knights se nemohou dostat do útoku.

21:48
    Max Pacioretty minul branku ránou z první z kruhu.

21:57
    Adrian Kempe v pohodě vyhodil, Vegas hraje přesilovku špatně, nemůže se usadit v útočné třetině.

22:20
    Jonathan Marchessault byl sice volný před brankou, ale hosté v pohodě domácí akci zastavili.

22:45

22:50
    Chandler Stephenson sice vypálil, ale v pohodě jeho ránu zblokoval Mikey Anderson.

23:22
    Brayden McNabb vyslal propagační střelu na branku Kings, hostující brankář v pohodě a bez problémů kryje.

24:03
    V hostující brance místo puku skončil útočník Vegas Dadonov. Domácí hrají velmi špatně ve druhé třetině.

24:40
    Laurent Brossoit přerušuje hru, bude se vhazovat.

25:14
    Špatná rozehrávka a zakázané uvolnění vrací hru před branku Vegas. Kings mají více ze hry a domácí rozhodně nemohou být spokojení, přišli o dvoubrankové vedení po hrubých chybách.

25:29
    Jonathan Marchessault se dostal k odraženému puku, ale brankáře soupeře prostřelit nedokázal.

26:33
    Domácí jdou do vedení. Jack Eichel připravil pozici pro MAXE PACIORETTYHO. Jeho pokus se od tyče odrazil do brankáře Los Angeles, a pak za brankovou čáru. Asistence: Jack Eichel a Ben Hutton.
    26:33 Max PACIORETTY - 3:2

28:06
    První bod v dresu Vegas, první asistenci a první bod v domácím zápase si v premiérovém startu v uniformě Golden Knights připisuje Jack Eichel.

28:48
    11:12, tak vypadá statistika střel na branku, Vegas se pokouší hrát aktivně.

29:11
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Quinton Byfield – 2 min., hákování).

29:11
    Komerční přestávka.

29:17
    Adrian Kempe vybojoval puk po vhazování a v pohodě ho vyhodil přes všechny čáry.

29:34
    Vegas se nemůže dostat stabilněji do útočného pásma.

29:52
    Blake Lizotte poslal puk přes všechny čáry.

30:18
    Jack Eichel minul branku, následně Los Angeles v pohodě vyhodilo přes všechny čáry.

30:38
    V pohodě se hostující celek brání přesilovce soupeře.

31:14
    Bez problémů se hosté ubránili přesilovce soupeře, Vegas nevymyslelo nic.

32:00
    Hostující celek rozehrává od své branky, puk má Tobias Björnfot.

32:30
    Brett Howden nedokázal přesněji vypálit, Jonathan Quick kryje kotouč. Komerční přestávka.

32:50
    Alex Iafallo se pokoušel dostat do útočného pásma, ale obrana Vegas ho nenechala vypálit.

33:36
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu.

34:02
    Po rychlé kombinaci se dostal do střelecké pozice z druhé vlny najíždějící Nicolas Roy. Jonathan Quick kryje jeho ránu.

34:13
    Vyloučení v týmu Vegas Golden Knights (Nicolas Hague – 2 min., podrážení).

34:17
    Laurent Brossoit si poradil se střelou hostů, následně jeho spoluhráči dokázali vyhodit přes všechny čáry.

34:44
    Postavení mimo hru zkomplikovalo přechod Kings do útočného pásma. Buly ve střední třetině.

35:20
    Mattias Janmark se po individuální akci dostal do střelecké pozice, ale minul branku.

35:40
    Kings rozehrávají od své branky, Drew Doughty rychle přenesl hru do útočného pásma. Alex Iafallo minul branku.

36:13

36:26
    Laurent Brossoit si poradil se střelou, kterou vyslal aktivně hrající Alex Iafallo.

36:50
    Alex Pietrangelo a Olli Määttä se dostali do potyčky, zdá se, že se vylučovat nebude.

37:02
    Jonathan Quick si poradil se střelou od modré čáry, buly před jeho brankou. Vegas se pokouší hrát aktivně a důrazně.

37:17
    Další chyba ve hře Vegas, domácí propadli v útočném pásmu a po brejku se prosazuje neobsazený a zcela volný PHILLIP DANAULT. Asistence: Viktor Arvidsson a Matt Roy.
    37:17 Phillip DANAULT - 3:3

38:15
    Alex Pietrangelo ani Jonathan Marchessault nedokázali přesněji vypálit, oba minuli branku. Hodně špatně hraje Vegas, dělá chyby, na které hosté čekají a bez problémů je trestají.

39:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve druhé třetině.

39:15
    Jonathan Marchessault nevymyslel nic, jeho rána končí vedle branky. Gólman ani zasahovat nemusel.

39:57
    Velkou šanci měli domácí, ale tak dlouho si hráči dávali přednost, až oba trefili tyč.

40:00

Kings čekají na chyby domácích a trestají je. Vegas – Los Angeles 3:3 po druhé třetině.

40:01

40:33
    Viktor Arvidsson se dostal do dobré střelecké pozice, ale jeho ránu kryje brankář Vegas.

40:56
    Kotouč vypadl z hrací plochy na střídačku domácích, buly ve středním pásmu.

41:09
    Los Angeles vstoupili do třetí třetiny aktivně, pokouší se získat vedení na svou stranu.

41:54
    Laurent Brossoit raději kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou. Vegas se nemůže dostat do optimální pohody.

42:33
    Domácí se dostali do útočného pásma, ale obrana si dokázala poměrně snadno poradit.

43:00
    Sledujeme rychlý hokej, který musí fanoušky bavit. Stav zápasu je vyrovnaný. Více ze hry ale mají hosté.

44:08
    Adrian Kempe se propracoval do střelecké pozice, ale minul branku.

44:26
    Jack Eichel upadl na led, následně je hra přerušená, vhazovat se bude v LA zoně.

45:12
    Stav zápasu je vyrovnaný, hosté mají více ze hry, snadněji se dostávají do šancí.

45:46
    Quinton Byfield se sice propracoval do útočného pásma, ale nedokázal se dostat do šance.

46:17
    Vegas to zkoušelo po pravé straně, ale obrana Kings si v pohodě dokázala poradit.

47:02
    Anže Kopitar pálil z dobré pozice, jeho pokus kryje brankář, následně Vegas vyhodilo na icing.

47:37
    Kings mají více ze hry, střelecky vedou 23:19.

47:52
    Jack Eichel vedl zajímavou akci Vegas, ale on ani jeho spoluhráči se nedostali do útočného pásma.

48:49
    Laurent Brossoit rozehrává od své branky, William Karlsson dostal hru do útočného pásma, následně puk kryje brankář Kings. Komerční přestávka.

49:33
    Jevgenij Dadonov se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale jeho rána končí vedle branky.

49:51
    Další zakázané uvolnění proti Vegas, hosté získali buly v útočném pásmu

51:05

52:06
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou Vegas, sledujeme pasáž hry, která je plná nepřesností.

52:30
    William Karlsson se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale rána byla zblokovaná.

52:53
    William Karlsson a Reilly Smith kombinovali v útočném pásmu, ale obrana Kings hraje zodpovědně.

53:17
    Ben Hutton pálil od modré čáry, jeho rána byla zblokovaná prvním hráčem.

54:00
    Sledujeme klidnější pasáž hry, na nějakou výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme.

54:15
    Shea Theodore se výborně vrátil a dokázal zastavit velkou šanci soupeře. Následně domácí znovu jen zahráli na icing.

54:46
    William Carrier minul branku ránou z první, nebyl to špatný pokus, ale puk končí vedle.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetí třetině.

55:44
    Jack Eichel to zkoušel individuálně, ale v rozhodující chvíli mu podjely brusle.

56:08
    Ozývají se domácí fanoušci, kteří ženou hráče vpřed. Anže Kopitar se z ničeho nic dostal do šance, ale Laurent Brossoit předvedl dobrý zákrok.

57:01
    Vegas se pokouší vstřelit rozhodující branku, do prodloužení jít nechce.

57:20
    Quinton Byfield po obrovské chybě Vegas měl velkou šanci, ale Laurent Brossoit kryje puk., Komerční přestávka,

57:20
    Po krátké přestávce pokračuje hra dál, Kings jsou nyní aktivnější a domácí celek se musí bránit.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Nicolas Roy po individuální akci zakončit nedokázal.

58:31
    Vegas se pokouší něco vymyslet, ale hosté hrají velmi dobře ve středním pásmu.

59:20
    Viktor Arvidsson byl volný před brankou, ale puk se k němu nedostal.

59:50
    Už se pravděpodobně nic nestane.

60:00

Uvidíme prodloužení, oba týmy mají bod, o další se bude hrát.

60:01

60:01
    Prodloužení začalo, buly pro hosty.

60:18
    Hostující celek se dostal do útočného pásma, ale vypálit nedokázal.

60:38
    Vegas střídá a má kotouč pod kontrolou, následně rozehrává od své branky.

61:00
    Los Angeles rozehrává, sledujeme opatrný hokej. Phillip Danault neproměnil zajímavou šanci.

61:41
    Chandler Stephenson obkroužil branku, ale svou šanci nedokázal přesněji zakončit.

62:00
    Dvě minuty z prodloužení jsou pryč.

62:18
    Po rychlé akci dávají gól hosté. Krásnou kombinaci elegantně střelou do prázdné branky zakončil po dobré přihrávce ADRIAN KEMPE. Asistence: Sean Durzi a Anže Kopitar.
    62:18 Adrian KEMPE - 3:4

Kdo se postavil do brankoviště?

Laurent Brossoit (VEG) – 27 zákroků, 4 OG, úspěšnost 87,1 %, odchytal 62:18
    Jonathan Quick (LAK) – 21 zákroků, 3 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 62:18

Česká a slovenská stopa v utkání
    Český ani slovenský hráč do zápasu nezasáhl.

Tři hvězdy utkání

1. Adrian Kempe (LAK) – 2+0
    2. Max Pacioretty (VEG) – 2+0
    3. Jonathan Marchessault (VEG) – 0+2 (06:54:08)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 9. Pacioretty (Marchessault), 16. R. Smith (Marchessault, W. Karlsson), 27. Pacioretty (Eichel, B. Hutton) – 16. Athanasiou, 21. A. Kempe (Doughty, Kopitar), 38. Danault (Arvidsson, M. Roy), 63. A. Kempe (Durzi, Kopitar)

Vegas Golden Knights: Brossoit (Lo. Thompson) – Hague, Pietrangelo (A), McNabb (A), Theodore, B. Hutton, Coghlan – Pacioretty, Eichel, Stephenson – Marchessault, W. Karlsson, R. Smith (A) – Janmark, N. Roy, Dadonov – W. Carrier, B. Howden, Kolesar.
    Trenér: Peter DeBoer

Los Angeles Kings: Quick (C. Petersen) – M. Anderson, Doughty (A), O. Määttä, M. Roy, Björnfot, Durzi – Iafallo, Kopitar (C), A. Kempe – T. Moore, Danault, Arvidsson – Byfield, D. Brown (A), B. Lemieux – B. Lizotte, Kaliyev, Athanasiou.
    Trenér: Todd McLellan

Rozhodčí: Dunning, Kozari – Deschamps, Gawryletz

Diváci: 18 238