L. Mikuláš – Ružomberok 3:2 (kon.) | Pohronie – Slovan Bratislava 3:4 (kon.) | Trnava – Trenčín 0:0 (kon.)
Žilina – Michalovce 2:1 (kon.)
FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa
3:4 (3:0)
ŠK Slovan Bratislava
Sobota 19.02.2022, 15:00Niké liga • 21. kolo

Z tohoto klání je to vše. Děkujeme za pozornost a u fotbalu zase někdy na viděnou. (17:13:25)

Na čele tabulky má po dnešku Slovan už osmibodový náskok. V příštím kole budou Bratislavští hostit ve šlágru 22. kola druhou Trnavu. Pohronie ztrácí na předposlední Zlaté Moravce už devět bodů. Další utkání odehraje nejhorší tým soutěže za týden na stadionu Ružomberoku.

Držení míče: 32 % : 68 %.
    Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 3:5. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 29:19.

Slovan prohrával na hřišti posledního celku soutěže po první půli už rozdílem třídy. Do druhého poločasu ale lídr Fortuna ligy vyběhl se čtyřmi změnami v sestavě a během dvaceti minut zvládl výsledek otočit ve svůj prospěch. Senzace se tak nakonec nekonala. Belasí vyhráli po trefách Greena, Šaponjiče, Kashii a Weisse 4:3.

90+2

90+2
    Obrovské zaváhání hostujícího brankáře! Ružinskému vypadl míč z rukavic, Fofana ale dáreček nezužitkoval.

90+1
    Střídání v týmu ŠK Slovan Bratislava: ze hřiště odchází Vladimír Weiss, přichází Vasil Božikov.

90
    Druhý poločas bude nastaven o pouhé dvě minuty.

89
    Vernon De Marco odkopával ve vápně míč před dotírajícím Fofanou. Pohronie bude vhazovat.

88
    Hra po krátkém přerušení pokračuje. Balon drží hosté z Bratislavy.

87
    Žlutou kartu dostává Ahmed Fofana (FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa).

87
    Šmatlákova střela zpoza pokutového území byla zblokována. Hosté standardku přečkali bez větší újmy.

86
    U postranní čáry byl faulován domácí kapitán Patrik Blahút. Standardka pro Pohronie.

85
    Hrnčár podržel míč u rohového praporku. Slovan už nemusí nikam pospíchat, spíše se soustředí na sbírání cenných vteřinek.

84
    Fofana si v souboji s Kashiou počínal nedovoleně. Tohle domácím rozhodně nehraje do karet. S míčem může hrát Slovan.

84
    Střídání v týmu FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: ze hřiště odchází Dan Ožvolda, přichází Mallé Ladji.

83
    Zakončení Mustafiče zamířilo nad domácí branku. Teď mělo Pohronie docela štěstí.

82
    Slovan drží merunu na vlastní polovině hřiště. Pohronie se zatím k žádnému závěrečnému tlaku nedostává.

81
    Pohronie to v závěru zkouší dlouhými nákopy dopředu. Hostující obrana je po změně stran maximálně pozorná.

Filip Lefenda

Branky: 3. Ožvolda, 18. Mihalík (pen.), 42. Mihalík (pen.) – 49. Green, 54. Šaponjić, 62. Kashia, 64. Weiss

Karty:   12. Pajer (POH), 87. Fofana (POH) – 8. Abena (SBA), 59. Pauschek (SBA), 65. Weiss (SBA)

FK Pohronie Žiar n.H. Dolná Ždaňa: Slančík – Šimčák, Kapor, Pajer, Štrba – Klabník, Ožvolda (84. Ladji), Bangala (60. Steinhübel) – Blahút (C), Fofana, Mihalík (67. Šmatlák).
    Náhradníci: Dovec – Straka, Kokovas, Netolický, F. Hašek, Steinhübel, Šmatlák, Ladji, Prachar.

ŠK Slovan Bratislava: Ružinský – Pauschek, Kashia, Abena (46. De Marco), Vojtko – Rabiu, Agbo (46. Mustafič) – Barseghjan (46. Hrnčár), Da Silva (46. Green), Weiss (C) (90+1. Božikov) – Šaponjić.
    Náhradníci: Hrdina – Holman, Mustafič, Hrnčár, Green, Čerepkai, Božikov, Mráz, De Marco.