Ottawa – NY Rangers 1:2 (kon.) | Columbus – Buffalo 7:3 (kon.) | Arizona – Dallas 3:1 (kon.)
San Jose – Vegas 1:4 (kon.) | Edmonton – Minnesota 3:7 (kon.) | Boston – Colorado 5:1 (kon.)
Philadelphia – Carolina 3:4 (po pr.) | Calgary – Winnipeg 3:1 (kon.)
Boston Bruins
5:1 (1:0, 3:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Pondělí 21.02.2022, 19:07 • TD Garden, Boston • NHL

Díky za pozornost a u dalších online přenosů z hokeje se budu těšit opět na shledanou. (21:49:24)

Střely na branku: 45 – 29

Je dobojováno. Boston nakonec vítězí s přehledem 5:1 a zapisuje dva body do tabulky, hosté dnes zůstanou bez zisku jediného bodu. Domácí byli lepším týmem a od úvodu zápasu šli za svým cílem, a sice Laviny porazit. To se nakonec povedlo a mají tak skalp vedoucího celku Západní konference.

59:23
    Tyson Jost zblízka napřahoval ke střele, ale nedostal puk a pouze promáchl.

58:44
    Zápas se už jen dohrává, puk mají ještě Bostonští Medvědi, ale svou akci do zdárného konce nedotáhli. Rozhodně je to ale mrzet nemusí.

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:09
    Další útok Colorada, ale obrana Bostonu nepustila soupeře do přesnějšího zakončení. A hned na to domácí berou puk a ještě se tlačí před soupeřovu klec.

56:49
    Hosté se ještě snaží o nějakou korekci skóre, ale sami už vědí, že jim moc času nezbývá a aby se dostali k vyrovnání, museli by během tří minut vsítit čtyři góly, což je už spíše nereálné.

56:13
    Domácí drží slibný náskok, nikam se neženou do bezhlavých útoku a snaží se držet puk co nejdále od své branky.

54:51
    Po střele Nazema Kadriho zakročil Jeremy Swayman, který zakročil svojí lapačkou, pod kterou ukryl puk. Následně pak nechal hru zastavit a následuje komerční přestávka.

54:32
    Taylor Hall chtěl v rohu útočné třetiny sebrat Girardovi puk, ale to se mu nepovedlo.

53:17
    Hosté sebrali domácím puk v obranném pásmu a hned spěchali na druhou stranu. O kotouč ale záhy zase přišli a čelili další akci Bostonu.

53:07
    Boston Bruins jsou v plném počtu.

52:01
    Další vyhození puku domácími až před Kuempera a ti šetří cenné vteřiny ze své početní nevýhody.

51:29
    Boston se osvobodil, hosté bleskurychle pronikli do útočného pásma, ale nesehráli takovou kombinaci, která by znamenala snížení.

Vendula Zdražilová

Branky a nahrávky: 18. Pastrňák (Bergeron, McAvoy), 29. Bergeron (T. Hall, Grzelcyk), 35. Pastrňák (T. Hall, Carlo), 36. DeBrusk (Lazar, McAvoy), 45. Coyle (Pastrňák, T. Hall) – 33. MacKinnon (Rantanen, Makar)

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – McAvoy, Grzelcyk, Carlo, M. Reilly, Forbort, Vaakanainen – Pastrňák, Bergeron (C), T. Hall – Craig Smith, Coyle, Frederic – N. Foligno, Studnicka, Haula – Lazar, T. Nosek, DeBrusk.
    Trenér: Bruce Cassidy

Colorado Avalanche: Kuemper (Francouz) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Landeskog (C) – Burakovsky, Kadri, Ničuškin – Helm, Newhook, L. O'Connor – Aube-Kubel, Jost, Compher.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: L'Ecuyer, Rank – Cormier, Shewchyk

Diváci: 17850