Detroit – Colorado 2:5 (kon.) | Montreal – Buffalo 4:0 (kon.) | Tampa – Edmonton 5:3 (kon.)
Dallas – Winnipeg 3:2 (po pr.) | Arizona – Los Angeles 2:3 (kon.)
Arizona Coyotes
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
Los Angeles Kings
Čtvrtek 24.02.2022, 04:23 • Gila River Arena, Glendale • NHL

Z mé strany je to už pro dnešní zápas všechno, přeji hezké čtvrteční ráno. (06:58:09)

Tři hvězdy utkání

1. Viktor Arvidsson (LAK) 2+0
    2. Blake Lizotte (LAK) 1+0
    3. Clayton Keller (ARI) 1+0

Česká a slovenská stopa

Žádný český ani slovenský hokejista do zápasu nezasáhl.

Hity: 20:26

Zápas je u konce, Los Angeles ustálo závěrečný tlak Arizony a vítězí na ledě Coyotes 3:2. První třetina žádnou branku i přes velkou převahu Los Angeles nepřinesla. Druhá třetina byla mnohem zajímavější. Padly v ní čtyři branky, po dvou na každé straně. Nejprve to byla Arizona, která udeřila, ve 27. minutě se prosadil její nejlepší hráč Clayton Keller. Domácí ale vedli pouhých 18 sekund, než zařídil rychlé vyrovnání svou tečí Blake Lizotte. A za další necelou minutu už hosté vedli po brance Viktora Arvidssona. Také domácí však dokázali reagovat, ve 34. minutě znovu srovnal stav Barrett Hayton. Ve třetí třetině jsme dlouho čekali na nějakou zajímavější šanci na obou stranách. Už to vypadalo, že zápas spěje do prodloužení, když ho v 57. minutě rozhodl svým druhým gólem ve prospěch Kings Viktor Arvidsson.

59:34
    Alex Iafallo měl znovu v merku prázdnou branku, ale skvělým způsobem mu zablokoval hokejku Nick Schmaltz.

59:03

58:59
    Keller střílel z pravého kruhu. Vypadalo to, že Petersen má puk pod sebou, ale neměl ho pod kontrolou a pokračuje se tak ve hře.

58:40
    Domácí už jsou zase v útočném pásmu a opět hrají bez brankáře.

58:11
    Arizona nyní nepředvedla dobrou rozehrávku, dopustila se totiž zakázaného uvolnení.

57:47
    Kings mají výhodu, že nyní mohou trefovat prázdnou branku i z dálky. Alex Iafallo nyní úspěšný nebyl.

57:18
    Jakmile Arizona vyhrála vhazování, okamžitě zase odvolala Wedgewooda z branky.

57:03
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Adrian Kempe – 2 min., podrážení).

56:50
    Domácí už na nic nečekají a zkoušejí dlouho před koncem power play!
    56:21 Viktor ARVIDSSON - 2:3

56:21
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Tak možná se nakonec prodloužení konat nebude, protože VIKTOR ARVIDSSON právě posílá Los Angeles do vedení! Pro švédského útočníka je to už druhý gól večera, tentokrát se prosadil rychlou střelou zápěstím do horní části branky, která byla ještě lehce tečovaná. Asistence: Matt Roy, Trevor Moore.

55:56
    Viktor Arvidsson zakončoval i v pádu, ale ani tímto pokusem Wedgewooda nepřekonal.

Petr Sumbal

Branky a nahrávky: 27. Keller (N. Schmaltz, J. Moser), 34. Hayton (Koljačonok) – 27. B. Lizotte (M. Anderson, B. Lemieux), 28. Arvidsson (T. Moore, Danault), 57. Arvidsson (M. Roy, T. Moore)

Arizona Coyotes: Wedgewood (K. Vejmelka) – Mayo, Gostisbehere, Koljačonok, Chychrun (A), Strälman, J. Moser – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Galchenyuk (A), Crouse – L. Eriksson, Hayton, Riley Nash – L. O'Brien, Ch. Fischer, Roussel.
    Los Angeles Kings: C. Petersen (Quick) – Doughty (A), M. Anderson, M. Roy, O. Määttä, Durzi, Björnfot – A. Kempe, Kopitar (C), Iafallo – Arvidsson, Danault, T. Moore – D. Brown (A), Byfield, Athanasiou – Kaliyev, B. Lizotte, B. Lemieux.