Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Washington Capitals
Sobota 26.02.2022, 18:40 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Je za námi utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Domácí se ujali vedení už po jedenácti vteřinách z hole Clauda Girouxe a svůj náskok až do konce strážili. Druhou branku Flyers vstřelil těsně před koncem první třetiny Cam Atkinson. Jediným úspěšným střelcem Capitals se dnes stal T. J. Oshie, jenž ve 27. minutě využil přesilovku. V závěru si Washington vytvořil velký tlak, ale Carter Hart svůj tým opravdu podržel. Po dlouhé době se tak celek z Pensylvánie může radovat z vítězství.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (21:14:20)

Statistické okénko

Střely na bránu: 22 – 28 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 11 – 9

Kdo se postavil do brankoviště?

Carter Hart (PHI) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4%, odchytal 60:00
    Ilja Samsonov (WSH) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 57:58

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 17:32
    Michal Kempný (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:58

Tři hvězdy utkání

1. Cam Atkinson (PHI) – 1+1
    2. Claude Giroux (PHI) – 1+0
    3. T. J. Oshie (WSH) – 1+0

59:47
    Ovečkinovi se rána ze strany příliš nepovedla. Ještě třináct vteřin budou muset domácí pořádně bojovat.

59:12
    Po střele Carlsona se puk odrazil do strany před Kuzněcova, který ale nestačil dostatečně zvednout kotouč. Velká šance hostů zůstala nevyužita.

58:54
    Cam Atkinson si při zpracování puku pomohl vysokou holí, a tak ani v tomto případě rozhodnutí nepřišlo. Útočník Letců už pádil na klec Washingtonu.

58:36
    Teď se už hosté usadili na kotouči a rozjeli svůj závěrečný nápor.

58:15
    Mohlo být hotovo, ale Cam Atkinson ze středního pásma netrefil prázdnou bránu.

57:56
    Ale teď už pádí na střídačku, takže hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.

57:41
    Philadelphia okamžitě po vyhraném vhazování vyhodila na zakázané uvolnění. Samsonov zatím zůstává v bráně.

57:33
    Vhazování bude obstaráno po pravici Cartera Harta. Na řadu přichází komerční přestávka.

56:46
    Ráně Oskara Lindbloma několik centimetrů chybělo. Kotouč se následně odrazil příhodně pro hostující hokejisty.

56:10
    Hart si musel poradit s tlakem do brankoviště. Vše nakonec zvládl na podtrženou jedničku.

55:41
    Do zajímavé pozice se dostával Joel Farabee, kterému ale ve finální fázi černá guma utekla. Zakončení tedy nepřišlo.

55:01
    Alexandr Ovečkin si to ve velké rychlosti mířil vpřed po pravém křídle. Ivan Provorov jej čistým způsobem přirazil na mantinel.

54:34
    Zack MacEwen ztratil rovnováhu a nakonec velmi nepříjemně dopadl na mantinel. Naštěstí se rychle zvedl, takže zranění z toho není.

53:44
    Oshiemu se manévr za svatyní Flyers nepovedl dle představ. Kotouč putoval zpět na hokejky Letců.

52:59
    Ilja Samsonov dokázal zachytit únik Jamese van Riemsdyka po levém křídle. Následně si poradil i s dorážkou Dericka Brassarda.

52:43
    Třetí třetina zatím nabízí poměrně rychlý hokej z obou stran. Rozhodně se nudit nemůžeme.

52:06
    Při střele Orlova od modré čáry toho Hart mnoho neviděl. Záhy se v dobré pozici ocitl Oshie, avšak skvělý blok domácích slavil úspěch.

51:32
    Po vyhození Provorova se icing nepískal, neboť kotouč zamířil na bránu Samsonova. Gólman Capitals rychle rozehrál do strany.

51:00
    Nyní se na kotouči v útočné třetině usadila čtvrtá lajna hostujícího Washingtonu. Philadelphia ale dobře brání prostor před bránou.

50:25
    Provorov posouval do strany Girouxovi, který ještě hledal spoluhráče před brankovištěm. Veškerý vzruch však vyšel vniveč.

49:41
    Na druhé straně předvedl Lars Eller tlak do brány při střele Kempného. Philadelphia zatím podruhé v utkání neinkasovala.

49:02
    Keith Yandle dostal čas a prostor na levém kruhu. Dělovka velezkušeného zadáka pořádně zazvonila o tyč Samsonovovy klece.

48:21
    Kombinace mezi Kuzněcovem a Ovečkinem nebyla tak úplně přesná. Záhy se na puk dostali hokejisté v černých dresech.

47:52
    Oshie se na chvíli uvolnil mezi kruhy. Jakmile dostal na čepel kotouč, rychle pálil, jenže brankový prostor netrefil.

47:08
    Těžiště hry zůstane před svatyní Philadelphie, jelikož byl pískán icing. Mezitím jsme ale viděli mírný nepokoj před střídačkou domácích, ale vylučovat se nebude. Nejaktivnější byla dvojice Rasmus Ristolainen a Garnet Hathaway.

46:49
    Nick Jensen hledal místo u přední tyče. Nenašel jej, a proto se nyní bojuje v rohu kluziště.

45:48
    Carter Hart předvedl zákrok z kategorie těžších. John Carlson se s ničím nepáral a kotouč z vrcholu pravého kruhu okamžitě poslal na bránu. Vyrážečka gólmana Philadelphie se ale činila.

45:26
    Druhá lajna Washingtonu si sice chtěla vynutit tlak, ale tak úplně se jí nedařilo.

44:45
    Po tlaku na brankovišti raději Carter Hart přikryl kotouč pod svou lapačkou.

44:30
    Čárový rozhodčí Suchánek odpískal úmyslné postavení mimo hru. Přestože ofsajd byl dlouho signalizován, Tom Wilson se puku dotkl.

43:57
    James van Riemsdyk precizně vypomohl obráncům a následně dopřál čas k poslání čerstvých sil na ledovou plochu.

43:28
    Gerald Mayhew pálil z vrcholu pravého kruhu zápěstím. Jen o kousek minul zadní tyč.

42:32
    Poprvé ve třetí třetině se na puku pořádně usadili i domácí. Travis Konecny nabil spoluhráči ke střele, ale ta přesná nebyla.

41:45
    Kempný dostal nabito na modrou čáru. Do puku se pořádně opřel, ale jeho přízemní rána se neujala. Z dorážky se snažil prosadit Nicklas Bäckström, ale zadáci Letců byli rychlejší.

41:28
    Travis Sanheim si situaci moc nekomplikoval. Byl napadán útočníky Washingtonu, a proto poslal touš na icing.

40:42
    Třetí část začala z obou stran poměrně opatrně. Domácí jen poslali hrací předmět na zadní mantinel.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 18 – 20

Ve druhé třetině se Washington dočkal snížení, ale před třetí periodou na svého dnešního soka stále ztrácí. Do hry se hosté dostali využitou přesilovkou útočníka Oshieho. Posléze hrála Philadelphia dokonce zkrácenou přesilovku pět na tři, ale třetí trefu v duelu nepřidala. Ještě tak rozhodně nic hotovo není.

40:00

39:42
    Scott Laughton to zkoušel individuálně. Na kruhu se rozhodl pálit, přičemž Samsonov toho mnoho neviděl, ale nakonec měl štěstí, poněvadž černá guma mezi tři tyče nešla.

39:23
    V závěru druhého dějství se poměrně často přerušuje. Sedmatřicet sekund před sirénou nás čeká vhazování po pravé ruce Samsonova.

38:57
    Oshie se snažil přebruslit obránce. Zdálo se, že ke kotouči má i blíže, ale Sanheim si zkušeně poradil.

38:35
    Carl Hagelin brankáře Letců příliš nevystrašil. Jeho nahození ze strany totiž mířilo jen a pouze do lapačky.

37:59
    Travis Sanheim vydoloval u mantinelu kotouč jako první. Poté si pomohl se spoluhráčem z defenzívy.

37:31
    Akci Michala Kempného zastavilo postavení mimo hru.

36:49
    Střílená pobídka přesná nebyla, a proto se do rychlého kontru vydali domácí. James van Riemsdyk z pravé strany pořádně našlápl, ale trefil jen rukavici pozorného Samsonova.

36:09
    Druhá třetina skončí už za necelé čtyři minuty. Nyní je hra znovu přerušena, zakázaného uvolnění se tentokráte dopustili hosté.

35:38
    Hagelin se rozhodl přihrát na pravý kruh. Jeho pas nebyl vůbec špatný, jenže zpracování Shearyho úplně vydařené nebylo.

35:04
    Nic Dowd se málem dostal do kvalitní pozice na kruhu, ale kotouč jej úplně neposlechl. Snadná práce pro Cartera Harta.

34:31

34:24
    Vypadá to, že oslabení hosté přežijí bez inkasování. Letci svému soupeři na rozdíl dvou branek v tuto chvíli neodskočili.

33:58
    Také Konecny se snažil překvapit defenzívu Capitals rychlou střelou, ale i on trefil jen hokejku obránce. Jednalo se o hůl Orlova.

33:39
    Rána Rasmuse Ristolainena ze strany byla přizvednuta do ochranné sítě. Bude se vhazovat ve třetině Washingtonu.

33:20
    Philadelphia si sice vytvořila nápor, ale z nejhoršího jsou už hosté venku. Nic Dowd se vrátil na ledovou plochu.

32:55
    Keith Yandle tvrdě pálil z voleje z vrcholu kruhu. Samsonov si poradil a následná dorážka na řadu nepřišla.

32:31
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Martin Fehérváry – 2 min., nedovolené bránění).

32:13
    Přichází další osvobození v podání hostů, o které se tentokráte postaral Tom Wilson. V první minutě přesilovky toho Philadelphia mnoho neukázala.

31:38
    Joel Farabee nepřihrál mezi kruhy zrovna nejlépe. Hosté tak bez větších potíží dokázali vyhodit kotouč.

31:20
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Nic Dowd – 2 min., hrubost).

30:54
    Škoda pro Washington, který teď svého soupeře tlačil. Tomu Wilsonovi ale černá guma utekla do středního pásma.

30:26
    Jevgenij Kuzněcov si u modré čáry udělal prostor. Poté vyslal ránu zápěstím, ovšem Hart také v tomto případě odolal.

29:42
    Gerald Mayhew se snažil tečovat nahození od modré čáry. Nepovedlo se mu to a puk navíc ani nedošel až k Samsonovovi.

29:09
    Carter Hart předvedl zatím nejlepší zákrok zápasu! Eller připravil pro Josepha Snivelyho ideální pozici před bránou. Druhý jmenovaný bekhendem mířil do poloprázdné svatyně, ale lapačka Harta mu gólovou radost znemožnila.

28:59
    Tvrdou ránu Johna Carlsona příklepem domácí brankář ramenem vyrazil.

28:41
    Conor Sheary přihrával před brankoviště. Hart vystrčenou holí dokázal situaci zažehnat.

28:09
    Hart pro své spoluhráče zastavil kotouč hokejkou. Z pásma se však Letci pořádně nedostali.

27:47
    Philadelphia se chvíli po inkasování dostala pod tlak. Nakonec si musela pomoct jen vyhozením puku na zakázané uvolnění.
    26:53 T. J. Oshie - 2:1

26:53
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté se dočkali při své třetí početní převaze! Obrana Philadelphie si možná až zbytečně moc hlídala Ovečkina, a proto se mezi kruhy otevřel prostor pro T. J. OSHIEHO, jehož rána po přihrávce Bäckströma zamířila přesně pod horní tyč. 2:1. Asistence: Nicklas Bäckström a Jevgenij Kuzněcov.

26:39
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Isaac Ratcliffe – 2 min., nedovolené bránění).

26:27
    Dmitrij Orlov předvedl u mantinelu ostrý hit. Podle rozhodčích se o faul nejednalo.

26:00
    Situaci v pásmu Washingtonu uklidňuje Trevor van Riemsdyk, jenž čeká na dostřídání svých kolegů.

25:34
    Travis Konecny nabil spoluhráči mezi kruhy, ale jeho rána byla zablokovaná. Kotouč poté zamířil do rohu hrací plochy.

24:15
    Zack MacEwen se dostal do skvělé pozice mezi kruhy. Samsonov si proti němu povyjel a dokázal vyrážečkou zakročit. Tohle může Letce mrzet.

23:59
    Ovečkin posunul na levý kruh, kde stál Kuzněcov. Ten nahazoval před bránu, ale teč Wilsona puk zvedla až příliš.

23:35
    Orlov se levým křídlem hnal kupředu, ale domácí jeho úmysl přečetli. Následně se k puku dostali oni, ale odehráli jej jen na zakázané uvolnění.

23:09
    Hart si nyní nepočínal zrovna jistě. Connor McMichael vyzkoušel jeho pozornost ze strany. Brankáři Flyers touš propadl výstrojí, ale dorážka Washingtonu nepřišla.

22:58
    Ilja Samsonov dokázal zastavit střelu z kruhu na své hrudi. Hra je poprvé ve druhé části přerušena.

22:25
    Domácí se dostali do přečíslení čtyři na tři, ale nevyřešili to vůbec dobře. K zakončení se nedostali a poté se museli rychle vracet.

21:46
    Alexandr Ovečkin dokázal zneutralizovat zakázané uvolnění. Poté přitlačil soupeře na mantinel.

20:50
    To už ale neplatí. Garnet Hathaway zakončoval těsně před Hartem, avšak přední tyč o kousek minul. Velká škoda pro celek z hlavního města USA.

20:31
    Washington začal druhou třetinu mírným tlakem, ale zatím se do žádné vážnější střelecké pozice nedostal.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 14 – 9

Philadelphia prožila možná nejlepší třetinu za poslední dobu. Po dvaceti minutách totiž nad silným Washingtonem vede poměrem 2:0. Už po jedenácti vteřinách se podařilo skórovat Claudu Girouxovi a těsně před pauzou navýšil vedení Flyers Cam Atkinson. Washington zároveň nevyužil dvě přesilovky, tudíž v následných třetinách bude muset pořádně zabrat.

20:00

19:34
    Vypadá to, že do kabin půjdou domácí s komfortním dvoubrankovým vedením. Úvodní část se už z obou stran jen dohrává.
    18:38 Cam ATKINSON - 2:0

18:38
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Ihned po skončení oslabení se domácí dočkali druhé vstřelené branky. Scott Laughton v přečíslení vybídl CAMA ATKINSONA, který vsítil gól. Nicméně útočník Washingtonu Sheary si situaci může vyčítat, neboť touš měl na čepeli, ale nestačil jej odehrát. 2:0. Asistence: Scott Laughton a Rasmus Ristolainen.

17:59
    Po vyhození Rasmuse Ristolainena se černá guma dostala na střídačku Philadelphie. Vhazování by mělo být obstaráno po pravici Cartera Harta.

17:24
    Nicklas Bäckström pálil z ideální pozice na kruhu. Jeho rána zápěstím byla pořádně důrazná, ale Hart lapačkou stačil zareagovat.

16:50
    Začala druhá přesilovka hostů. Ovečkinovi se ovšem přihrávka přes celou šíři kluziště nepovedla, Laughton mohl vyhodit.

16:30
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Zack MacEwen – 5 min., bitka + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Washington Capitals (Tom Wilson – 5 min., bitka).

16:30
    Není velkým překvapením, že se Tom Wilson objevil v bitce. Podařilo se mu přetlačit Zacka MacEwena a teď oba hráči na pět minut usednou na trestnou lavici.

15:42
    Giroux posunul na modrou čáru Seelerovi, který okamžitě pálil z první. Brankový prostor trefit nedokázal.

15:06
    Connor McMichael ve velké rychlosti vjel do třetiny Flyers, nicméně jeho bekhendová přihrávka se s přesností nepotkala.

14:36
    Ovečkinovo nahození z červené čáry brankář Hart vytřepal. Hra tak přerušená být nemusela.

14:03
    Kuzněcov se snažil proháčkovat středem kluziště, ale nakonec na sebe naložil až moc velké sousto. Musel si pomoct jen nahozením.

13:22
    Tvrdou střelu od modré čáry Hart nadvakrát zlikvidoval. Prezentoval se obránce Dmitrij Orlov.

12:57
    Oskar Lindblom se na chvíli uvolnil mezi kruhy, střela zápěstím se mu však vůbec nepodařila.

12:35
    Konecny předvedl rychlou kličkovanou, ale od kotouče nakonec byl odstaven.

12:11
    Kempný posouval na Wilsona, který se ale objevil v ofsajdu. Poté se útočník Caps dostal do mírné potyčky s Ristolainenem, ale žádný velký vzruch z toho nebyl.

11:39
    Pozorný Derick Brassard dokázal zastavit bekhendovou přihrávku Larse Ellera, která mířila mezi kruhy.

11:09
    Domácí zatím hrají koncentrovaně směrem do defenzívy. Moc dobře ví, že z krize se dostanou jedině podobným způsobem.

10:08
    Michal Kempný si dlouho hledal příhodnou pozici ke střele od modré čáry. Nakonec ji našel, nicméně zadní tyč o několik desítek centimetrů minul.

09:19
    Scott Laughton se snažil zpoza brány dostat kotouč před brankoviště, jenže hostující zadáci si počínali dobře. Přihrávku zastavili.

08:36
    Eller byl rychle dostoupen hokejisty Philadelphie, tudíž ke střele z prostoru pravého kruhu se nedostal.

08:17
    Gólman hostů toho proti nahození Nicka Seelera mnoho neviděl. Nakonec šel do zákroku, ale puk putoval mimo tři tyče.

07:57
    James van Riemsdyk nahazoval kotouč z velkého úhlu směrem na bránu. Samsonov ale dokázal zakročit lapačkou.

07:21
    Na druhé straně ale musel dávat pozor Samsonov proti pohotové dorážce. Pravým betonem ale černou gumu dokázal vykopnout.

07:00
    Nicklas Bäckström poslal obloučkem kotouč na zadní mantinel. Hosté míří bojovat do pásma Letců.

05:59
    Alexandr Ovečkin přenesl hru na pravý kruh, kde stál úplně volný Martin Fehérváry. Slovenský zadák tlačil puk k zadní tyči, ale vyrážečka Cartera Harta byla připravená.

05:38
    Keith Yandle dobře zapracoval u červené čáry. Nakonec si odražený kotouč dobruslil jako první, avšak jeho spoluhráč poslal touš jen na icing.

05:02
    Velký závar na brankovišti Washingtonu. K dorážce se dostal Gerald Mayhew, který těsně minul zadní tyč.

04:27
    Martin Fehérváry vypálil z otočky hned po zpracování. Jeho pokus ale až k Hartovi nedorazil, zasáhl jeden z obránců.

04:01
    Nepřesná rozehrávka celku v černých dresech znamená, že se dnes píská první zakázané uvolnění.

03:34
    Connor McMichael se tlačil k zakončení z pravé strany, jenže jeho hůl byla zablokovaná pozorným Provorovem.

03:07
    Defenzíva Philadelphie teď dokázala zastavit dvě založení útoku v podání Capitals.

02:30

02:13
    Přesilovka hostů pomalu ale jistě míří do svého konce. Kotouč do útočného pásma se pokusí zavézt obránce Orlov.

01:56
    Kapitán Capitals hledal mezi kruhy Wilsona, kterému ale puk přeskočil přes hokejku. O chvíli později přišla střela z pravého kruhu, ale Carter Hart odolal.

01:13
    Ovečkin nabil k modré čáře Carlsonovi, jehož rána zápěstím zazvonila o tyč! Chybělo málo k tomu, aby bylo srovnáno.

00:52
    Philadelphia hned na začátku oslabení dokázala vyhodit puk přes všechny čáry.

00:30
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Isaac Ratcliffe – 2 min., podrážení).
    00:11 Claude GIROUX - 1:0

00:11
    Už po jedenácti sekundách jdou domácí do vedení! Cam Atkinson v osobním souboji přetlačil Martina Fehérváryho a následně předložil mezi kruhy CLAUDU GIROUXOVI. Kapitán Letců trefil přesně. 1:0. Asistence: Cam Atkinson a Joel Farabee.

00:01

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Mayhew, Brassard, J. van Riemsdyk – MacEwen, P. Brown, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Kempný – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Snively – Oshie, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Daisy, Suchánek.

Oba týmy se utkaly už před týdnem, kdy si Capitals odvezli z Philadelphie vítězství 5:3, které nastartoval úvodní trefou obránce Michal Kempný. Vzájemná bilance je však vyrovnaná, protože Flyers pro změnu uspěli ve Washingtonu, kde v listopadu vyhráli 2:1.

Philadephia už má v aktuální sezoně hotovo. Flyers od nového roku vyhráli jen dva z dvaceti zápasů, padají ke dnu Východu a mohou se ohlížet po přestavbě kádru. Největším trápením Phily je střílení gólů, protože v konferenci jsou na tom hůře jen Islanders a Montreal.

Washington je na tom o poznání lépe. I díky třem výhrám z posledních pěti zápasů se drží na sedmé příčce, která zaručuje účast ve vyřazovací části. Capitals mají stabilní výkonnost, a přestože nemají žádnou extrémně dlouhou šňůru výher, nepotkala je ani výsledková krize.

Zdravím všechny fanoušky NHL! Sobotní program nabízí zápasy v atraktivním čase, mezi které patří od 18:30 souboj Philadelphie a Washingtonu.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 1. Giroux (Atkinson, Farabee), 19. Atkinson (Laughton, Ristolainen) – 27. Oshie (Bäckström, Kuzněcov)

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Daisy, Suchánek

Diváci: 18 276