Ústí n/L – Vrchlabí 3:2 (kon.) | Šumperk – Třebíč 0:1 (kon.) | Sokolov – Slavia 7:6 (po pr.)
Prostějov – Litoměřice 6:8 (kon.) | Havířov – Přerov 0:2 (kon.) | Frýdek-M. – Poruba 2011 1:0 (kon.)
Benátky n/J – Vsetín 2:8 (kon.) | Kolín – Jihlava 2:5 (kon.) | Šumperk – Kadaň 5:0 (kont.)
BK Mladá Boleslav
1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 26.02.2022, 12:30 • ŠKOENERGO aréna • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu z derby mezi týmy BK Mladá Boleslav a HC Bílí Tygři Liberec. Utkání začíná v 12:30.

Mladoboleslavští dorostenci ve čtvrtek nastoupili k duelu proti Indiánům. Na ledě Plzně se na startu druhé periody jako první v oslabení trefil Patrik Král a Bruslaři vedli. Domácí Škodovka vyrovnala v 36. minutě zásluhou Marka Hořejšího, jenž se rovněž prosadil při hře v oslabení. Bruslařům se nicméně opět podařilo odskočit, když Stanislav Gron dostal puk v pádu do branky. Středočeši už si zbytek utkání pohlídali, neinkasovali a odvezli si tři body, které znamenají, že Bruslaři vedou skupinu A už o 6 bodů.

Nejproduktivnější hráč:

Stanislav Gron 4+10

Poslední 3 zápasy:

Plzeň – Mladá Boleslav 1:2
    Slavia – Mladá Boleslav 2:4
    Karlovy Vary – Mladá Boleslav 3:2 po prodl.

Liberečtí ve čtvrtek na vlastním ledě hostili Karlovy Vary. Lepší start měla Energii, kterou dostal do vedení Matyáš Váňa. Domácí Tygři s vyrovnáním počkali až do 48. minuty, kdy se trefil Marek Macháček. V 60. minutě pak kapitán Radek Janata dokonal obrat a Liberec bral tři body. Tygři jsou v tabulce skupiny A na 4. místě, přičemž ztráta na Bruslaře činí 10 bodů.

Radek Janata 10+14

Liberec – Karlovy Vary 2:1
    Karlovy Vary – Liberec 2:7
    Sparta – Liberec 1:6

BK Mladá Boleslav: Forst (Hora) – Vlasák "A", Kubíček, Sypecký, Průšek J., Hlinský, Skok, Halman – Steklý, Hradec "C", Vítek "A", Lisler, Král P., Gron, Šachl, Šindelář, Dobner, Hasman

Bílí Tygři Liberec: Hambálek (Pech) – Jakubec, Macháček, Ehrenberger, Průšek P., Várady, Ficenc – Král A., Pérez, Hois "A", Janata "C", Jansa, Špilka, Maxin, Jobek, Vološín, Hrabčák, Pekař

Rozhodčí: Labuta – Kis, Bohuněk.

Oba celky jsou už na ledě, hráči se pozdravili, takže se bude za malý moment hrát.

00:01

00:03
    Hosté uspěli na vhazování a Macháček dostal puk do útočné třetiny.

00:37
    Liberečtí teď zahráli icing.

00:40
    Bruslaři se v útočném pásmu neudrželi, Průškovi puk u modré čáry utekl.

01:00
    Forst podržel puk poté, co se odrazil od mantinelu.

01:33
    Špilka s Maxinem drželi chvíli kotouč u mantinelu, ale ke střele se ani jeden z nich nedostal.

02:19
    Hradec se hnal před branku, avšak Ficenc ho dokázal čistě odstavit od kotouče.

02:58
    Adam Král dostal pas od Hoise a střílel z levého kruhu, Forst jeho pokus vykopl betonem.

03:35
    Hasman dostal puk z moci Jansy a Bruslaři budou zakládat útok.

04:04
    Maxinovu střelu z pravého kruhu vyráží Forst.

04:42
    Dobner upadl ve středním pásmu a k puku se dostali Tygři, Pekař jej však dostal na střídačku domácích. Bude se vhazovat.

05:14
    Janata tečoval nahození Macháčka a Forst musel zasahovat.

05:26
    Ehrenberger nedokázal udržet kotouč před modrou čarou po prudkém pasu Špilky.

06:17
    Lislerovu prohazovačku u modré čáry zastavila brusle Ehrenbergera.

06:45
    Halmanova bomba ze středního pásma mířila příliš vysoko.

07:13
    Skok nahodil touš do útočného pásma, jenže tak učinil ještě před červenou čarou – zakázané uvolnění.

07:44
    Janatovu přihrávku vystihl Skok, jenž tentokrát už nahazoval přímo na branku.

09:00
    Patrik Král kroužil s pukem ve středním pásmu a jeho spoluhráči zatím vystřídali.

09:15
    Steklý pálil z otočky, Hambálek byl připraven.

09:39
    Steklý dostal kotouč na Hradce, který těsně před Hambálkem chtěl ještě provést kličku. Kotouč mu však utekl a nic z toho nebylo.

09:58
    Forst drží nahozený puk ze středního pásma.

10:39
    Jakubec našel na levém kruhu volného Péreze, kterému však puk na holi dlouho nevydržel.

11:28
    Vlasák drží puk za brankou, zatímco ostatní střídají.

12:20
    S pukem se hraje hlavně po mantinelech a ve středním pásmu, šanci jsme v posledních minutách v podstatě neviděli.

12:50
    Střelu Jakubce od modré zablokoval Vítek.

13:03
    Liberec právě vstřelil branku!
    Máme tu první gól a ten střílí hosté. Hois dostal kotouč na MATOUŠE JAKUBCE, který si najel do mezikruží odkud obránce Liberce mířil přesně do pravého horního rohu Forstovy klece . Asistence: Hois a Janata.

13:21
    Liberečtí jsou opět v útočném pásmu po tom, co Forst podržel jejich nahození od pravého mantinelu.

13:50
    Přihrávku Hlinského protečoval bruslí Vítek do útočného pásma.

14:21
    Vološín hledal z levé strany své spoluhráče před brankou, nepřesně.

15:04
    Pokus Hoise přizvedl jeden z domácích hráčů.

15:26
    Bruslaři zahráli na zakázané uvolnění.

15:52
    Dobner vyhodil puk po mantinelu a ten znovu doklouzal až na icing.

16:09
    Hasman před brankou tečoval nahození Vlasáka.

16:54
    Nahození Hrabčáka vyrazil Forst.

17:23
    Lisler bojuje u kotouč za brankou Liberce.

18:15
    Jansa přišpendlil Krále na mantinel a snaží se ho obrat o puk.

18:37
    Ten po dlouhé době udrželi domácí, nicméně zahráli jej na icing.

18:45
    Macháček od modré minul.

18:51
    Další zakázané uvolnění od domácích.

19:16
    Znovu se o puk bojuje u mantinelu, což vítají hlavně domácí, kteří už přes minutu nemohli střídat.

20:00

Další třetina začne přibližně v 13:13.

Máme za sebou první dějství, které moc šancí nenabídlo. V podstatě jediná větší příležitost skončila gólem, když se ve 14. minutě ze slotu trefil Jakubec.

Oba celky jsou na ledě, za malou chviličku se opět bude hrát.

20:01

20:12
    Janatův průnik po pravé straně zastavil za domácí brankou Vlasák.

21:06
    Lisler měl prostor na levé straně a z kruhu pak střílel, ale Hambálek jeho pokus dokázal vyrazit.

21:40
    Jansa vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se vrátí před Hambálka.

21:44
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Macháček – 2 min., podrážení).

21:55
    Šindelář a Hlinský se snažili kombinovat u modré čáry, ale Liberečtí je dokázali vytlačit do středního pásma.

22:30
    Hrabčák dostal puk do bezpečí, Tygři střídají.

22:49
    Šachl neprošel před modrou čáru, obral ho Průšek.

23:09
    Patrik Král dostával puk k levé tyči, na zakončení byl však příliš blízko a Hambálek svou klec uhájil.

23:44

23:49
    Hasman mohl uhánět sám, ale kotouč mu bohužel pro Bruslaře ujel.

24:19
    Boj u puk nyní zuří před střídačkou Liberce.

24:38
    Josek se snažil dostat ke střele, ale přišel o puk. Ten si pak našel Vološín a vystřelil, Forst zasahuje.

24:56
    Vítek byl za obranou Liberce, avšak jeho střelu dokázal obranným zákrokem zastavit Průšek.

25:41
    Gron tečoval nahození z vlastního pásma a touš pak doklouzal až k Hambálkovi, který jej vyrazil.

26:26
    Halman dokázal s vypětím všech sil zastavit Janatovu akci.

27:07
    Po přistrčení Halmana střílel z pravé strany Šindelář, jenže Hambálek proti jeho pokusu vytáhl zákrok vyrážečkou.

28:00
    Hradec získal puk ve vlastním pásmu a dostal jej do bezpečí.

28:55
    Váradyho střelu vyrazil Forst.

29:10
    Po delším tlaku to znovu zkoušel Várady, jeho střela byla zablokována.

29:25
    Icing Bruslařů.

29:47
    Lisler s Vítkem konečně dostali puk do útočné třetiny a unavení Bruslaři střídají.

30:06
    Forst kryje nahození ze středního pásma. Liberečtí se nicméně dostávají zpět před jeho svatyni.

30:54
    Maxinova hokejka neudržela nápor při jeho střele příklepem z pravého kruhu.

31:17
    Ofsajd Tygrů.

31:47
    Hradec chtěl při rychlé akci prostrčit puk na Steklého, jenže ho zastavila jedna z hokejek hostujících hráčů.

32:06
    Tygři si berou dvoubrankové vedení. Rychlá akce po pasu Janaty vyústila v únik JAROMÍRA PÉREZE, který svoji šanci zakončil forhendovou kličkou. Asistence: Janata.

32:48
    Lisler s Gronem bojují o puk u trestné lavice.

33:16
    Vlasákovo nahození ztečoval Šindelář, jenže puk na branku nakonec neprošel.

34:00
    Další strkanice o puk se nyní odehrává u střídačky Liberce.

34:26
    Puku se zmocnili Bruslaři, kteří však obratem zahráli touš na zakázané uvolnění.

34:35
    Další icing domácích.

35:04
    Hois se točil s pukem kolem domácí branky, ale ke střele se nedostal.

35:12
    Bruslařům se pak podařilo otočit hru a po nahození na Hambálka, bude hra pokračovat před jeho klecí.

35:18
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Bruslaři snižují na rozdíl jednoho gólu. Svojí střelou od modré čáry se o to postaral JAN SKOK, jenž dokázal prostřelit obranný val Liberce a rozvlnit síť za Hambálkem – 1:2. Asistence: Hlinský a Král P..

36:12
    Lislerovu akci zastavili Macháček s Průškem.

36:37
    Forst jen vyrazil nahození Janaty, ale Skokovi se pak podařilo namést puk pod jeho lapačku a domácí gólman tak mohl přerušit.

37:02
    Pokus Steklého vyrazil Hambálek.

37:30
    Gronova přihrávka na Hasmana mířila do ofsajdového postavení, které také bylo následně odpískáno.

37:58
    Jobek se po šťouchanici před domácí klecí dostal ke střele z otočky, kterou skvělým zákrokem dokázal vychytat Forst.

38:42
    Lisler předvedl parádní stahovačku, ale svoji střelou od pravé tyče pak branku Liberce přestřelil.

39:10
    Zakázané uvolnění domácích.

39:19
    Liberečtí se po vhazování dostali ke střele i následné dorážce. V nepřehledné situaci však Forst obstál, když puk dokázal udržet před brankovou čarou.

40:00

Další třetina začne přibližně v 13:56.

Ve druhé periodě už bylo k vidění více šancí a také více gólů. Nejprve se prosadili hosté, které do dvoubrankového trháku dostal Pérez. Bruslařům se však podařilo snížit, když se ve 36. minutě od modré odhodlal Skok.

40:01

40:06
    Bruslaři vyhráli úvodní vhazování a díky teči Lislera se dostali do útočného pásma.

40:35
    Kotouč skončil mezi střídačkami a bude se muset znovu vhazovat.

41:17
    Sypecký rozjel Patrika Krále, který se protáhl kolem obránce a z pravé strany vypálil.

41:26
    Pokus Hlinského zaduněl o mantinel v rohu kluziště.

42:08
    Hlinský drží kotouč za vlastní brankou a čeká až mu dostřídají spoluhráči.

42:58
    Vlasák projel do útočné třetiny a obkroužil klec, jeho střela však mířila vedle.

43:20
    Maxin ujel domácí obraně a mohl zvýšit skóre. Z pravého kruhu však zcela minul prostor u pravé tyče.

43:59
    Nahození Jakubce dokázal zastavit Forst.

44:11
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Hasman – 2 min., podrážení).

44:18
    Maxin měl prostor na pravém kruhu a využil jej ke střele, jenže branku znovu minul a puk po mantinelu ujel až do středního pásma.

45:12
    Macháčka na modré čáře odzbrojil Hradec.

45:41
    Janatův pokus minul branku a po mantinelu vyletěl ven z pásma.

46:02
    Patrik Král znovu osvobodil domácí celek.

46:11

46:45
    Forst vyrazil střelu Hrabčáka do ochranné sítě.

46:51
    Maxinovi sjel puk z hole v momentu střely, Liberečtí nicméně zůstali v útočném pásmu.

48:10
    Střelu Jobka od modré zastavil obětavým blokem Patrik Král.

48:45
    O kotouč se nyní bojuje před domácí lavičkou.

49:03
    Icing Liberce.

49:18
    Kubíčkovo nahození od modré lapil Hambálek.

49:39
    Hois našel na levém kruhu Janatu, který okamžitě pálil. Forst se však dokázal přesunout a puk udržet.

50:15
    Steklý střílel po přechodu modré čáry a Hambálkovi se zákrok příliš nevydařil. Naštěstí pro hosty se však nikdo z Bruslařů nedostal k dorážce.

51:16
    Lisler nahazuje puk do útočného pásma a sám jej dojíždí.

51:52
    Ofsajd Liberce.

52:20
    Šachl úspěšně napadal Jakubce a získal kotouč.

53:00
    Liberečtí se dokázali osvobodit a nyní střídají.

53:45
    Skok nahazuje puk ze středního pásma. Hambálek jej vyklepal a Liberečtí se snaží dostat ven z vlastní třetiny.

54:20
    Jobek překazil Lislerovu ránu.

55:06
    Jakubcovu nepřesnou rozehrávku ukořistil Šindelář, který následně marně hledal své spoluhráče před brankou Liberce.

55:46
    Tygři vyhazují na icing.

56:20
    Výpad Maxina zastavil Sypecký.

56:50
    Lisler protečoval vyhození Vlasáka a domácí jsou opět před hostující brankou.

57:24
    Hambálek vyjel za branku a rozehrál kotouč po mantinelu.