Pardubice – Královské Vinohrady 2:3 (po pr.) | Česká Lípa – Hattrick Brno 6:5 (po pr.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
6:5 (1:3, 3:1, 1:1 - 1:0) Stav série: 1:0
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Sobota 26.02.2022, 19:00 • SH Česká Lípa • Play-down Livesport Superligy florbalu

Konec zápasu. (20:55:29)
    60:40 Daniel ŠTĚRBA - 6:5

60:40
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Česká Lípa vítězí! Autorem vítězné branky je DANIEL ŠTĚRBA. Asistence: Radek Krajcigr.

60:05
    Tichý vystřelil, ale jeho střela byla tečovaná mimo branku.

60:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

60:01

Máme stav 5:5 a čeká nás prodloužení!

60:00

59:33
    Domácí faulovali a Hattrick má poslední šanci na útok před prodloužením.

58:28
    Krajcigr před brankářem Rašky trefil pouze hostujícího brankáře!

57:11
    Tichý vystřelil z velkého úhlu, ale netrefil zařízení.

56:23
    Slaný kombinuje s Kadlecem a hledají cestu na své spoluhráče.

55:21
    Kopič míjí pravou šibenici asi o 30 centimetrů.

54:25
    Hattrick teď měl dost šancí, ale Dvořák vše chytá!

53:34
    Tichý nastřelil pouze záda jednoho z hráčů Hattricku.

53:06
    Prudká střela Lhoty skončila až za mantinelem a brankou Dvořáka.

52:24
    Schyluje se nám ke konci třetí třetiny a vypadá to, že nejspíše půjdeme do prodloužení.

51:41
    Střílel Brom, ale jeho střela minula branku.

50:33
    Další nedovolený zákrok a na rozehrávce jsou opět hosté.

49:40
    Grich byl faulován a teď sledujeme hodně přerušovanou hru.

48:48
    Rozešláplý míček a budou rozehrávat hosté.

48:19
    Oba týmy hrají jako o Superfinále a na to, že je to boj o záchranu tak sledujeme skvělý florbal.

47:18
    Brom vystřelil z pokleku vysoko nad svatyni Dvořáka.

46:33
    Rána Tichého minula branku Rašky a k míčku se dostali po delší době hosté.

45:25
    Ekl vybojoval míček a posunul na polovinu hřiště kde je Slaný.

44:53
    Zblokovaná střela Hronka, která skončila až mimo branku.

44:13
    Novák odkopl míček až za mantinel a rozehrávat bude Hattrick.
    43:29 Šimon HRONEK - 5:5

43:29
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Je bleskově srovnáno! Lukáš Vlach vystřelil a před brankou z dorážky se prosadil ŠIMON HRONEK, který srovnává na 5:5! Asistence: Lukáš Vlach.
    42:39 Štěpán SLANÝ - 5:4

42:39
    To je borec! ŠTĚPÁN SLANÝ střílí vedoucí branku! Ze středu hřiště vystřelil a na jeho střelu nemohl Raška zareagovat.
    Asistence: Daniel Štěrba.

42:12
    Česká Lípa drží míček na polovině soupeře.

41:15
    Jirsa vystřelil od pravého mantinelu pouze do masky Rašky.

40:34
    Česká Lípa ze začátku třetiny je aktivnější.

40:01
    Úvodní buly vyhráli domací.

40:01

Další třetina začne přibližně v 20:24.

Je konec druhé třetiny! V této třetině se prohodili role a tři góly vstřelili domácí a jeden hosté, stav je tak po druhé třetině 4:4!

40:00
    39:30 Štěpán SLANÝ - 4:4

39:30
    Je tu opět srovnáno! ŠIMON SLANÝ vystřelil ze své oblíbené pozice a srovnává na 4:4! Asistence: Tomáš Novák.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:36
    Eklova rána od levého mantinelu nepřekvapila Rašku.

37:57
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Jakub Procházka – 2 min., Nedovolené vrážení).

37:15
    Česká lípa se snaží o vyrovnání, ale zatím se jí to moc nedaří.

36:33
    Teď má Brno tlak!

35:50
    Hattrick na polovině České Lípy.
    35:01 Tomáš BROM - 3:4

35:01
    Hattrick z ničeho nic jde do vedení! TOMÁŠ BROM se dostal do střely a prostřelil Dvořáka! Asistence: Lukáš Vlach.

34:37
    Stárek sám před brankou netrefil míček!

34:08
    Dvořák skvěle zasáhl helmou!

33:34
    Hra se nám začala přiostřovat, ale rozhodčí zatím zůstávají klidní.

32:47
    Kouba vystřelil pouze do bloku a míčku se ujímají hosté.

32:25
    Krajcigra skvěle vychytal Raška!

32:10
    Všichni hráči v tuto chvíli stáli jak sochy a nikdo si nenabíhal.

31:36
    Střela Slezáka, kterou Dvořák v pohodě zneškodnil.

30:58
    Česká Lípa hraje skvěle po srovnání napadá a nenechá si nic líbit.
    30:09 Radek KRAJCIGR - 3:3

30:09
    Je srovnáno! Antonín Stárek našel nalevo volného RADKA KRAJCIGRA, který vystřelil přesně do sítě Rašky! Asistence: Radek Krajcigr.

29:13
    Karel doslova hodil na zem Kůru a byl odpískaný faul.

28:40
    Oba týmy střídají, na balónku je Hattrick.

27:45
    Hattrick je hodně opatrný po tom, co dostal góla.
    26:32 Jakub KAREL - 2:3

26:32
    Česká Lípa snižuje! Daniel Štěrba našel na druhé straně hřiště JAKUBA KARLA, který snižuje na 2:3! Asistence: Daniel Štěrba.

25:23
    Na zemi leží jeden z hráčů Hattricku, ale rychle se zvedl a odchází v předklonu na střídačku.

24:25
    Na začátku druhé třetiny je hodně nepřesností a brejků, ale zatím žádný nebyl využitý.

23:48
    Jirsa faulován a rozehrávat bude Staněk.

23:07
    Koubovi sjel míček z hole v dobré pozici a to je škoda pro domácí.

22:40
    Tichý vystřelil, ale jeho střela našla nohu prvního bránícího hráče.

22:00
    Novák byl faulován a Česká Lípa bude rozehrávat na útočné polovině.

21:06
    Kůrova střela byla zastavena maskou Dvořáka.

20:46
    Hattrick na balónku a nikam s nežene.

20:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

20:01

Další třetina začne přibližně v 19:38.

První třetina je za námi! Hattrick nehraje špatně a je to vidět i na výsledku první třetiny, kdy hosté Dvořáka prostřelil třikrát a Česká Lípa Rašku pouze jednou a tak je stav po první třetině 1:3.

20:00

19:44
    Krajcigr velkým nápřahem minul branku Hattricku a už se asi nic nestane.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:40
    Ekl faulován Kůrou, rychle rozehrál a to byla chyba.
    17:30 Dominik DVOŘÁK - 1:3

17:30
    Hattrick odskakuje opět na dvoubrankový náskok. DOMINIK DVOŘÁK vystřelil nekompromisně a propálil Dvořáka! Asistence: René Slezák.

16:52
    Kadlecovu střelu Raška v klidu zachytil a rozehrál na svého spoluhráče.

16:10
    Jalový si udělal prostor a vystřelil, ale Dvořák skvěle vychytal loktem jeho pokus.

15:20
    Tichý mířil na Krajcigra, ten ale jeho přihrávku vůbec nečekal.

14:49
    Česká Lípa na míčku a bude se snažit o vstřelení vyrovnávací branky.
    13:24 Jaromír EKL - 1:2

13:24
    Domácí snižují! Jakub Jirsa nahrál na střed hřiště JAROMÍROVI EKLOVI, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Asistence: Jakub Jirsa.

13:14
    Kopičovu střelu zablokoval Jalový, který uklidňuje hru a jde si vystřídat.

12:40
    Tichý reklamuje držení za dres na jeho osobu, ale rozhodčí se s ním o tom nechtějí ani bavit.

12:09
    Staněk přihrál před branku a domácím chyběl kousíček od snížení!

11:06
    Česká Lípa rozehrávala z rohu, ale vzápětí šel sám Lhota na Dvořáka a ještě že to Dvořák zneškodnil.

10:29
    Tyčka za zády Dvořáka!

9:55
    Domácí jsou více aktivnější, ale štěstí jim zatím moc nepřeje.
    8:35 Matěj BEDNÁŘ - 0:2

8:35
    To je škoda! Česká Lípa měla dobrou pasáž, ale skórují hosté! MATĚJ BEDNÁŘ je nahodil na Dvořáka, ale ten nic neviděl a pustil míček za svá záda. Asistence: Jiří Juhaňák.

7:24
    Krajcigr dobře napadá rozehrávku a hosté se taky nikam nemohou pohnout.

6:31
    Staněk získal míček za cenu faulu a u míčku zůstanou hosté.

5:23
    Slaný s Kadlecem nemohou najít ideální přihrávku na své spoluhráče kvůli dobrému forčeku Hattricku.
    4:22 Dominik DVOŘÁK - 0:1

4:22
    Hattrick jde jako první do vedení! Po objetí branky nahrál Matyáš Kůra na levou stranu, kde číhal DOMINIK DVOŘÁK, který mířil přesně a posílá svůj tým do vedení. Asistence: Matyáš Kůra.

3:28
    Hattrick se po dlouhé době dostal na míček a už se přesunul před branku Dvořáka.

2:37
    Kopič vystřelil tvrdou střelu, ale Raška vytěsnil jeho pokus maskou.

2:11
    Brodský s Karlem kombinují na své polovině.

1:34
    Kopič střílel bekhendem, ale jeho střela šla vysoko nad branku.

0:51
    Česká Lípa se zatím drží na míčku a snaží se vymyslet nějakou akci.

0:01

00:01

Oba týmy nastupují na hřiště.

Hattrick Brno: Raška (O. Kolajta) – Jalový, J. Kůra, M. Kůra, J. Hájek, Suk, Kostka – Brom, Procházka, Juhaňák, Š. Hronek, Gryc, Dominik Dvořák, Bednář, Vlach, Zouhar, Slezák, Lhota.

Toto utkání budou pískat rozhodčí Jiří Šedivý a Radek Štengl.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Českolipští mají za sebou velmi slušný vstup do roku 2022. Výhry nad Otrokovicemi, Chodovem, Pardubicemi nebo proti Black Angels ještě přiživily naději na účast v play-off, kterou však rozmetaly dvě těsné domácí porážky se Spartou a Královskými Vinohrady. Ty nakonec usadily Českou Lípu na jedenácté místo tabulky se ziskem devatenácti bodů, což je suverénně nejmenší zisk ze všech pěti superligových sezon. Bodově se v dresu severočeského týmu vyjímaly především výkony Milana Tichého, který zaznamenal v základní části dohromady 33 kanadských bodů za dvacet branek a třináct asistencí. Jen o bod méně pak získal Dan Štěrba a kanonýr posledních sezon Radek Krajcigr přidal osmnáct branek. Právě na výkony svých opor bude Česká Lípa v bojích o superligové přežití spoléhat.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Hattrick Brno nakonec obsadil po základní části poslední čtrnácté místo tabulky, přičemž z posledních sedmi duelů odešel pokaždé poražen. V roce 2022 tak stále ještě čeká na první vítězství. Brňané doma podlehli třeba i Královským Vinohradům, v Liberci zase schytali debakl 1:8. Přesto se očekává vyrovnaná série, v níž jsou šance na úspěch zhruba padesát na padesát. Bodovým tahounem Hattricku byl v základní části Livesport Superligy Lukáš Jalový, který přidal ke třinácti přesným zásahům čtrnáct asistencí. Nad dvacet kanadských bodů se dostal ještě Tomáš Brom, zbytek týmu už tuto hranici nepřekročil. Hattrick sáhl v průběhu sezony také po výměně trenéra, ani pod Janem Niznerem se však zatím celku z druhého největšího města republiky příliš nevedlo. S pouhými 97 vstřelenými brankami byl Hattrick nejméně produktivním celkem celé soutěže.

V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy bere přímou záchranu její vítěz, poražený musí do dalších bojů nejprve s poraženým z druhé série play-down (Pardubice – Královské Vinohrady) a pak v případě úspěchu do baráže s poraženým finalistou první ligy. Po úvodním dvojzápase v České Lípě se bude o prvním březnovém víkendu hrát v brněnských Maloměřicích a termíny dalších zápasů jsou 8.3, 10.3 a 12.3.

Hezký den všem fanouškům florbalu. Vítáme vás u sledování online přenosu z prvního utkání play-down Livesport Superligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno. Utkáním vás provede Adam Náhončík.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Adam Náhončík

Branky a nahrávky: 14. Ekl (Jirsa), 27. Karel (Štěrba), 31. Krajcigr (Stárek), 40. Slaný (Novák), 43. Slaný (Štěrba), 61. Štěrba (Krajcigr) – 5. Dominik Dvořák (M. Kůra), 9. Bednář (Juhaňák), 18. Dominik Dvořák (Slezák), 36. Brom (Vlach), 44. Š. Hronek (Vlach)

FBC 4CLEAN Česká Lípa: J. Dvořák (Ponomarev) – Tichý, Novák, Mlejnek, Stárek, T. Kadlec, Slaný, Štěrba – Dzierža, Kouba, Karel, Kopič, Brodský, Jirsa, Staněk, Krajcigr, Ekl.
    FBŠ Hummel Hattrick Brno: O. Kolajta (Raška) – Jalový, J. Kůra, M. Kůra, J. Hájek, Suk, Kostka – Brom, Procházka, Juhaňák, Š. Hronek, Gryc, Dominik Dvořák, Bednář, Vlach, Zouhar, Slezák, Lhota.

Rozhodčí: Jiří Šedivý a Radek Štengl