Ottawa – Montreal 1:2 (kon.) | Detroit – Toronto 7:10 (kon.) | Nashville – Tampa 2:3 (kon.)
Vegas – Colorado 2:3 (kon.) | San Jose – Boston 1:3 (kon.) | Calgary – Minnesota 7:3 (kon.)
Los Angeles – NY Islanders 5:2 (kon.) | Carolina – Edmonton 2:1 (kon.) | Dallas – Buffalo 4:2 (kon.)
Chicago – St. Louis 0:4 (kon.) | Arizona – Winnipeg 3:5 (kon.)
Calgary Flames
7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
Minnesota Wild
Neděle 27.02.2022, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny příznivce hokeje! Na programu je střetnutí mezi domácím Calgary a hostující Minnesotou. Calgary v posledním zápase prohrálo na ledě Vancouveru vysoko 1:7, když rozhodla druhá třetina, ve které Vancouver dal pět branek. Také Minnesota ve svém posledním utkání prohrála, konkrétně na ledě Toronta 1:3. Toronto rozhodlo ve druhé třetině, kde skórovalo dvakrát. Nejproduktivnějším hráčem Calgary je americký útočník Johnny Gaudreau, který dosáhl už na 64 bodů (20+44) v 50 utkáních. Nejlepším střelcem je ovšem kanadský útočník Andrew Mangiapane, který nastřílel už 25 gólů. Nejproduktivnějším obráncem je Švéd Rasmus Andersson, jenž má na svém kontě 27 bodů (2+25) v 50 zápasech. Mezi brankáři je na tom lépe švédský gólman Jacob Markström, který má úspěšnost zákroků 92,64 % a v průměru inkasuje 2,1 gólu na zápas. Týmová dvojka Daniel Vladař má procentuální úspěšnost 90,25 % a v průměru inkasuje 2,8 branky na zápas. Uvidíme, kdo z nich dostane v zápase přednost. V týmu Minnesoty je nejproduktivnějším hráčem stále ruský útočník Kirill Kaprizov, který v 48 utkáních zapsal 63 bodů (23+40). Zároveň je také nejlepším střelcem týmu. Nejproduktivnějším bekem je Američan Alex Goligoski, který ve 44 duelech nasbíral zatím 25 bodů (3+22). Mezi brankáři je na tom lépe finský brankář Kaapo Kahkönen, který odchytal zatím 20 zápasů a má úspěšnost zákroků 92,03 % a v průměru dostává 2,5 gólu na zápas. Kanadský brankář Cam Talbot sice odehrál 31 utkání, ale má úspěšnost zákroků 90,99 % a v průměru inkasuje 2,9 branky na zápas. Úvodní buly bude vhozeno kolem 4:00.

00:01

01:36
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Minnesota se hned v úvodu utkání dostává do vedení! Krátce po úvodním vhazování se o první branku postaral v posledních dnech produktivní FRÉDERICK GAUDREAU! Asistence: Jon Merrill, Kevin Fiala.
    01:36 Frédérick GAUDREAU - 0:1

10:29
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! Minnesotě vedení moc dlouho nevydrželo. Kanadský celek dokázal vyrovnat v polovině první části zásahem TYLERA TOFFOLIHO! Asistence: Noah Hanifin, Rasmus Andersson.
    10:29 Tyler TOFFOLI - 1:1

10:41
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., držení).

11:49
    Calgary navíc bleskově přidává druhou branku a dostává se do vedení! Domácí celek poslal do vedení přesným přesilovkovým zásahem MATTHEW TKACHUK. Asistence: Elias Lindholm, Tyler Toffoli.
    11:49 Matthew TKACHUK - 2:1

17:42
    Dvě minuty před koncem první třetiny přidává Calgary i třetí branku a odskakuje do pohodlného vedení. O další branku se postaral ERIK GUDBRANSON! Asistence: Nikita Zadorov, Matthew Tkachuk.
    17:42 Erik GUDBRANSON - 3:1

20:00

V první třetině padly hned čtyři góly, ovšem zatím vedou domácí, i díky dvěma rychlým brankám mezi 11. a 12. minutou. I ve druhé třetině toho jistě mnoho zajímavého. Druhá třetina začne přibližně v 5:18.

20:01

20:44
    Brankář Markström si připisuje další zákrok.

23:00
    Po zakázaném uvolnění se hra vrátí před bránu Calgary.

24:18
    Monahan pálil, ale trefil jenom brankáře Kähkönena.

24:30
    Sturm se pokoušel skórovat, ovšem místo puku to skončilo posunutou bránou Calgary.

27:51
    Minnesota posílá puk na zakázané uvolnění. Vhazování před bránou Calgary.

28:35
    Markström má další zákrok po střele Kaprizova. Švédský brankář má puk ve své výstroji. Po komerční pauze se bude vhazovat před jeho brankou.

29:11
    Tkachuk byl sražen u mantinelu, podle rozhodčích ale vše v pořádku a hraje se dál bez přerušení.

31:19
    Markström vyráží pokus Zuccarella.

31:52
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Markströma.

32:04
    Sturm střílel na bránu, jenže jeho pokus si našel Markström a chytá puk do lapačky. Hra bude pokračovat po komerčním brejku.

32:55
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min. hrubost).

32:55
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Matthew Tkachuk – 2 min., nedovolené bránění).

34:10
    Zuccarellův pokus doskákal až k Markströmovi, který raději přikryl puk pod lapačku.

34:45
    Další zásah branakáře Calgary a poté i menší rozmíška.

34:55
    Oba týmy v plném počtu.

35:34
    Skvělý zákrok předvedl Markström proti střele, kterou vyslal Boldy.

36:44
    ANDREW MANGIAPANE byl úplně sám u pravé tyče a poté co od modré vystřelil Coleman, brankář Kähkönen vyrazil kotouč pouze na hůl tohoto útočníka a ten se nemýlil a trefil odkrytou část brány. Asistence: Blake Coleman a Rasmus Andersson.
    36:44 Andrew MANGIAPANE - 4:1

37:31
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Andrew Mangiapane – 2 min., držení).

39:19
    BLAKE COLEMAN se dostal sám do brejku po nahrávce Lindholma a Kähkönena překonal ranou mezi betony a skóruje při vlastním oslabení. Asistence: Elias Lindholm.
    39:19 Blake COLEMAN - 5:1

39:39
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Brandon Duhaime – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Connor Dewar – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Erik Gudbranson- 2 min., hrubost).

40:00

Ve druhé třetině se domácí dvakrát prosadili, z toho jednou při vlastním oslabení. V této části hry jsme viděli i mnoho menších potyček mezi hráči. Do třetí třetiny vstoupí hráči Calgary s přesilovou hrou. Zdá se, že o vítězi utkání je rozhodnuto, ale uvidíme co přinese poslední třetina. Třetí třetina začne zhruba v 6:19.

40:01

41:18
    Monahan svou střelou poslal puk jen do výstroje Kähkönena.

41:39
    Oba týmy hrají v plném počtu.

42:17
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Kirill Kaprizov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Brad Richardson – 2 min., krosček).

42:39
    Hra přerušena kvůli posunuté brance Minnesoty.

43:54
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před bránou Markströma.

44:17
    Oba týmy kompletní.

44:57
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Oliver Kylington – 2 min., podrážení).

46:57

47:26
    Další zásah si připisuje Kähkönen a hra bude pokračovat po komerční pauze.

48:00
    Monahan vypálil vedle brány.

48:57
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., nedovolené bránění).

50:29
    Ke střele se dostal Toffoli, který ale puk poslal jen do Kähkönena.

50:57

51:17
    U mantinelu zůstává ležet obránce Calgary Kylington. Naštěstí se zvedá a odjíždí do šatny. Uvidíme, jestli se švédský bek ještě do hry vrátí.

51:17
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Ryan Hartman – 2 min., držení).

53:17

53:25
    Po vyhraném buly posunul Boldy puk do jízdy NICKU BJUGSTADOVI, který překonal Markströma střelou na vzdálenější tyč a puk proletěl nad jeho ramenem. Asistence: Matthew Boldy.
    53:25 Nick BJUGSTAD - 5:2

54:35
    Minnesota zadělává na drama! Zuccarello posunul kotouč na KIRILLA KAPRIZOVA, který se z kruhu trefil přesně nad Markströmovo rameno. Asistence: Mats Zuccarello.
    54:35 Kirill KAPRIZOV - 5:3

55:49
    Minnesota to zkouší bez brankáře!

56:28
    Puk z hokejky Johhnnyho Gaudreaua už mířil do odkryté brány, ale Zuccarello ho na poslední chvíli odehrál z brankové čáry.

56:45
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild (Mats Zuccarello – 2 min., držení).

58:06
    Využitá přesilovka domácích! Do prázdné brány kotouč poslal MATTHEW TKACHUK, pro kterého u mantinelu vybojoval puk Gaudreau. Asistence: Johnny Gaudreau.
    58:06 Matthew TKACHUK - 6:3

Minnesota pokračuje ve hře bez brankáře.

59:19
    Po vyhraném buly se puk dostal u mantinelu na hůl TYLERA TOFFOLIHO, který trefil opuštěnou bránu. Asistence: Christopher Tanev.
    59:19 Tyler TOFFOLI - 7:3

Utkání nakonec ovládli domácí, kteří ve třetí třetině ještě dvakrát skórovali do prázdné brány a získávají vítězství v tomto zápase. Diváci se určitě nenudili, protože viděli zajímavé utkání plné gólů a šancí.

Česká a slovenská stopa v utkání:
    Do utkání žádný český ani slovenský hráč nenastoupil.

1. Matthew Tkachuk (CGY)- 2+1
    2. Tyler Toffoli (CGY)- 2+1
    3. Blake Coleman (CGY)- 1+1.

Z dnešního utkání je to vše, děkuji vám za pozornost a těším se zase někdy u dalších přenosů na počtenou! (07:22:38)

Tomáš Kubečka

Mateo

Branky a nahrávky: 11. Toffoli (Hanifin, R. Andersson), 12. M. Tkachuk (E. Lindholm, Toffoli), 18. Gudbranson (Zadorov, M. Tkachuk), 37. Mangiapane (Coleman, R. Andersson), 40. Coleman (E. Lindholm), 59. M. Tkachuk (J. Gaudreau), 60. Toffoli (Ch. Tanev) – 2. F. Gaudreau (Merrill, K. Fiala), 54. Bjugstad (Boldy), 55. Kaprizov (Zuccarello)

Calgary Flames: Markström (Vladař) – R. Andersson, Hanifin, Ch. Tanev, Kylington, Gudbranson, Zadorov – M. Tkachuk, E. Lindholm, J. Gaudreau – Coleman, Backlund, Mangiapane – Toffoli, Monahan, Lucic – B. Ritchie, B. Richardson, T. Lewis.
    Trenér: Sutter

Minnesota Wild: Kähkönen (C. Talbot) – Spurgeon, Goligoski, D. Kulikov, J. Brodin, Jordie Benn, Merrill – Zuccarello, J. Eriksson Ek, Kaprizov – Boldy, F. Gaudreau, K. Fiala – M. Foligno, Hartman, Dewar – Bjugstad, N. Sturm, Duhaime.
    Trenér: Evason

Rozhodčí: Brenk, Dwyer