Pardubice – Královské Vinohrady 6:4 (kon.) | Česká Lípa – Hattrick Brno 6:5 (kon.)
FBC 4CLEAN Česká Lípa
6:5 (3:2, 2:2, 1:1) Stav série: 2:0
FBŠ Hummel Hattrick Brno
Neděle 27.02.2022, 17:30 • SH Česká Lípa • Play-down Livesport Superligy florbalu

Hezký den všem fanouškům florbalu. Vítáme vás u sledování online přenosu z druhého utkání play-down Livesport Superligy, ve kterém se proti sobě postaví týmy FBC 4CLEAN Česká Lípa – FBŠ Hummel Hattrick Brno. Utkáním vás provede Adam Náhončík.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – Českolipští mají za sebou velmi slušný vstup do roku 2022. Výhry nad Otrokovicemi, Chodovem, Pardubicemi nebo proti Black Angels ještě přiživily naději na účast v play-off, kterou však rozmetaly dvě těsné domácí porážky se Spartou a Královskými Vinohrady. Ty nakonec usadily Českou Lípu na jedenácté místo tabulky se ziskem devatenácti bodů, což je suverénně nejmenší zisk ze všech pěti superligových sezon. Bodově se v dresu severočeského týmu vyjímaly především výkony Milana Tichého, který zaznamenal v základní části dohromady 33 kanadských bodů za dvacet branek a třináct asistencí. Jen o bod méně pak získal Dan Štěrba a kanonýr posledních sezon Radek Krajcigr přidal osmnáct branek. Právě na výkony svých opor bude Česká Lípa v bojích o superligové přežití spoléhat.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Hattrick Brno nakonec obsadil po základní části poslední čtrnácté místo tabulky, přičemž z posledních sedmi duelů odešel pokaždé poražen. V roce 2022 tak stále ještě čeká na první vítězství. Brňané doma podlehli třeba i Královským Vinohradům, v Liberci zase schytali debakl 1:8. Přesto se očekává vyrovnaná série, v níž jsou šance na úspěch zhruba padesát na padesát. Bodovým tahounem Hattricku byl v základní části Livesport Superligy Lukáš Jalový, který přidal ke třinácti přesným zásahům čtrnáct asistencí. Nad dvacet kanadských bodů se dostal ještě Tomáš Brom, zbytek týmu už tuto hranici nepřekročil. Hattrick sáhl v průběhu sezony také po výměně trenéra, ani pod Janem Niznerem se však zatím celku z druhého největšího města republiky příliš nevedlo. S pouhými 97 vstřelenými brankami byl Hattrick nejméně produktivním celkem celé soutěže.

V prvním duelu zvítězili hráči České Lípy 6:5 po prodloužení, díky skvělé trefě Daniela Štěrby a vedou tak na sérii 1:0.

V sérii hrané na čtyři vítězné zápasy bere přímou záchranu její vítěz, poražený musí do dalších bojů nejprve s poraženým z druhé série play-down (Pardubice – Královské Vinohrady) a pak v případě úspěchu do baráže s poraženým finalistou první ligy. Po úvodním dvojzápase v České Lípě se bude o prvním březnovém víkendu hrát v brněnských Maloměřicích a termíny dalších zápasů jsou 8.3, 10.3 a 12.3

Začínáme v 17:30 a vy jste ke sledování našeho online přenosu srdečně zvaní.

Dnešní utkání budou pískat pánové Tomáš Kostinek a Martin Reichelt.

Oba týmy nastupují na hřiště.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

0:22
    První šanci zápasu měli hosté, ale Dvořák si připisuje první úspěšný zákrok.

0:50
    Juhaňák nahodil na Dvořáka a domácí brankář musel zasahovat.

1:43
    Česká Lípa se konečně dostala k míčku a ihned se přesunula před branku Rašky.

2:10
    Hattrick vyhodil pouze ke Dvořákovi a domácí se opět mohou pustit do útoku.

2:43
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Neskutečná práce Alberta Kouby!!! Od své poloviny běžel první hráč mu chtěl vypíchnout míček, ale Kouba běžel dál druhý hráč už to vypadalo, že mu balónek vypíchne a Kouba zázračně měl stále balónek na florbalce a ze středu hřiště zakončil přesně k levé tyči Raškovy branky.
    Asistence: Tomáš Kadlec.
    2:43 Albert KOUBA - 1:0

3:20
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Máme velmi rychle srovnáno! Tomáš Brom nahrál k pravé tyči LUKÁŠI VLACHOVI a ten se nemýlil do poloprázdné klece. Asistence: Tomáš Brom.
    3:20 Lukáš VLACH - 1:1

4:25
    Dzierža vystřelil bekhendem, ale trefil pouze hostujícího obránce, ale rozehrávat budou domácí.

5:05
    Česká Lípa nenechává znát na sobě gól, který dostala a snaží se opět vrátit do vedení.

5:43
    Rozhodčí v dnešním zápase pískají každý faul co jen vidí a hra je tak velmi přerušovaná.

6:39
    Novák vystřelil a trefil tyč, domácí už zvedali ruce nahoru, ale Raška zázračně vychytal jeho pokus!!

7:30
    Krajcigr byl faulovaný a domácí zůstanou i nadále na míčku.

8:12
    Kadlec se Slaným hledají skulinku jak by se mohli dostat do útočného pásma.

8:59
    Dzierža vystřelil pouze do Jonáše Kůry, ale domácí jsou teď velmi dlouho na balónku.

10:21
    Tak to je neskutečné!!! MILAN TICHÝ fantasticky trefil branku ze své poloviny a posílá svůj tým podruhé v zápase do vedení! Asistence: Tomáš Novák.
    10:21 Milan TICHÝ - 2:1

11:17
    Ale Hattrick hned po obdrženém balónku hrozí a toho by se měla Česká Lípa vyvarovat.

12:02
    Skvělý zákrok Rašky!

12:53
    Novák byl dle mého faulovaný, ale rozhodčí zůstávají v klidu.

13:39
    Štěrbova střela byla zablokovaná a dopředu se řítili hosté, ale Tomáš Brom minul levou tyč.

14:24
    Dvořák si po delší době zapisuje zákrok, který nebyl nijak těžký.

15:09
    Ekl faulován v útočném rohu a domácí budou hrát na útočné polovině.

15:49
    Jak přes kopírku to teď udělal DOMINIK DVOŘÁK, který se napřáhl a vymetl místečko v horní polovině branky Dvořáka.
    Asistence: Jakub Procházka.
    15:49 Dominik DVOŘÁK - 2:2

16:25
    Mlejnek na středu hřiště bekhendem vystřelil úplně mimo branku.

17:27
    Zajímavé góly padají v tomto utkání! JAKUB JIRSA od levého mantinelu zkusil vystřelit a trefil přesně mezírku mezi tyčí a levou rukou Rašky.
    Asistence: Albert Kouba.
    17:27 Jakub JIRSA - 3:2

18:19
    Dnes je to přetahovaná jako ve včerejším zápase a rozhodně se nemůžeme nudit.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Máme za sebou první třetinu a po ní mohou být spokojenější domácí. V přetahované začala Česká Lípa, která udeřila v čase 2:43 zásluhou Alberta Kouby, poté Hattrick hned odpověděl, pak si své vedení zase vzala zpět Česká Lípa, Hattrick znovu vyrovnal a poslední slovo v této třetině měl Jakub Jirsa a stav po první třetině je 3:2.

Další třetina začne přibližně v 18:11.

20:01

20:01

20:12
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Lukáš Mlejnek – 2 min., Bránění ve hře).

20:46
    Kopič se dostal ke střele, ale jeho střela mířila vysoko nad branku.

21:21
    Další vyloučení na straně Česká Lípy.

22:00
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Tomáš Novák – 2 min., Hrubost).

22:12
    Česká Lípa hraje ve čtyřech!

22:33
    Uvidíme trestně střílení na straně České Lípy!

22:34
    MILAN TICHÝ zvyšuje na 4:2 z trestného střílení!
    22:34 Milan TICHÝ - 4:2

22:59
    Hattrick snižuje! Jonáš Kůra nahrál nahoru TOMÁŠOVI BROMOVI, který zamířil přesně ke vzdálenější tyči a Dvořák na jeho střelu nestihl zareagovat. Asistence: Jonáš Kůra.
    22:59 Tomáš BROM - 4:3

23:34
    Česká Lípa bude rozehrávat z vlastní poloviny.

24:10
    Kadlec šermířským způsobem odzbrojil Jalového a získal míček pro Českou Lípu.

24:45
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Jakub Jirsa – 2 min., Sekání).

25:27
    Brom netrefil balónek a tak ho odevzdal České Lípě.

26:45

27:34
    Kadlec poslal nepřesnou přihrávku na Krajcigra a zbavil se míčku úplně zbytečně.

28:31
    Hattrick na balónku a teď měla mít Česká Lípa k dispozici přesilovku, ale jako kdyby dnes nechtěli rozhodčí pískat proti hostům.

29:30
    Fanoušci domácích neskutečně podporují svůj tým a ženou je k dalším gólům.

30:35
    Je srovnáno! TOMÁŠ BROM nadvakrát překonal Dvořáka a dostává svůj tým na nerozhodný stav 4:4! Asistence: Šimon Hronek.
    30:35 Tomáš BROM - 4:4

31:31
    Opět odpískaný faul proti České Lípě a té už trošku docházejí nervy s rozhodčími.

32:38
    Krajcigr se snažil najít Kopiče před brankou, ale nepodařilo se mu to.

34:07
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Jan Dvořák – 2 min., Nedovolené vrážení).

34:20
    Juhaňák golfovou střelou přestřeluje Dvořákovu branku.

35:07
    Jalový se protáhl až před branku, ale Dvořák zasáhl.

36:07

36:43
    Slezák trefuje pravou tyč!

37:29
    Česká Lípa teď drží svého soupeře na útočné polovině a chtělo by to gól od domácích.

38:31
    Domácí jdou do vedení! DANIEL ŠTĚRBA se trefil po odraženém balónku na jeho osobu. Asistence: Radek Krajcigr.
    38:31 Daniel ŠTĚRBA - 5:4

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Máme za sebou druhou třetinu! V druhé třetině byl podobný vývoj jako v té první až na to, že v první třetině bylo skóre 3:2 a teď bylo 2:2 takže po další přestřelce vede Česká Lípa na Hattrickem po druhé třetině 5:4!

Další třetina začne přibližně v 18:57.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

40:54
    Hattrick na balónku a snaží se dostat na útočnou polovinu.

41:57
    Ze začátku třetí třetiny vidíme opatrný přístup a ne moc šancí.

42:52
    Česká Lípa bude mít rozehrávku na soupeřově polovině.

43:20
    Slaný byl faulován a České Lípě toto teď vyhovuje.

44:03
    Brom nahrával do prázdné branky, ale tam nikdo nečíhal.

44:52
    Hattrick se nedostává do šancí a to by měli změnit.

45:24
    Dzieržova střela šla na branku, ale těsně před Raškou jeho střelu vytěsnil hostující obránce.

46:01
    Vhazovat se bude na polovině a hosté si nedokážou vytvořit šanci.

46:23
    Jirsova střela šla pouze do boční sítě Raškovy branky.

47:33
    Kopič trefil balónek ze vzduchu, ale nedokázal vstřelit branku.

48:17
    Máme opět srovnáno! Hattrick z protiútoku srovnává díky přesné střele LUKÁŠE VLACHA! Asistence: Lukáš Jalový.
    48:17 Lukáš VLACH - 5:5

49:12
    Česká Lípa je na útočné polovině a vzápětí Raška vytahuje skvělý zákrok.

50:10
    Nechci přivolávat prodloužení, ale týmům se moc do útoků nechce a sledujeme spíše dlouhé rozehrávky a dlouhé čekání.

51:01
    Česká Lípa si zahraje přesilovou hru.

51:48
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Šimon Hronek – 2 min., Sekání).

52:45
    Domácí kombinují, ale zatím je to bez střely.

53:48

53:54
    Domácí se dostávají do vedení! DANIEL ŠTĚRBA si udělal prostor vyjel před brankáře a nadvakrát překonal Rašku! Asistence: Radek Krajcigr.
    53:54 Daniel ŠTĚRBA - 6:5

54:57
    Tichého střela šla na brankáře, ale ten byl v pozoru a připraven.

55:36
    Začíná se přiostřovat a to není nikdy dobré znamení.

56:29
    Matador Slaný získává balónek pro svůj tým a je možné, že uvidíme za chvíli hru v šesti od Hattricku.

57:41
    Raška se hlásí, ale hostující střídačka mu ještě nedala pokyn.