Česko – Bulharsko 83:80 (kon.)
Česko
83:80 (25:25, 41:40, 56:58)
Bulharsko
Neděle 27.02.2022, 19:00 • Enteria arena, Pardubice • Kvalifikace MS – muži • Skupina F

Děkuji za pozornost a někdy zase u dobrého basketu na počtenou! (21:05:02)

Nejvíce bodů:
    Vojtěch Hruban 29 – Alexandar Janev 17

Čeští basketbalisté nad Bulhary vítězí, nebylo to ale alespoň o 10 bodů, což svěřenci kouče Ronena Ginzburga potřebovali, aby měli se soupeřem lepší bilanci ze vzájemných utkání. První tři čtvrtiny nabídly hodně vyrovnanou podívanou, z české strany to bylo místy dosti nervózní. V závěrečné desetiminutovce se však naši hráči rozjeli a dokonce se zdálo, že by mohli na vytoužený rozdíl ve skóre dosáhnout. Čtyři minuty před koncem vedli po trojce Kyzlinka o 11 bodů, ovšem v poslední minutě se Bulharsku povedlo dokonce vyrovnat. O vítězství Česka tak rozhodl až necelé dvě sekundy před koncem trojkou Martin Peterka. Výhra nás drží ve hře o postup, k tomu ale čeští hráči potřebují zaskočit Litvu či Bosnu – nejlépe oba silné soupeře.

Konec zápasu. (83:80)

40:00
    Krátká střela Janeva. Je konec, Česko vítězí! (83:80)

Rozhodčí nechali upravit časomíru. Přidali jednu desetinu. 1,3 sekundy do konce. (83:80)

39:58
    Z posledního českého útoku trefil tříbodovou střelu Martin Peterka! Oddechový čas pro Bulhary, ti mají na střelu 1,2 sekundy. (83:80)

39:41
    Dee Bost srovnává trojkou! (80:80)

39:15
    Bulhaři u míče, nejsou to trestné hody. Grafika mate, ale zřejmě se jednalo o poslední bonusový faul. (80:77)

39:15
    Rozhodčí si ještě vše kontrolují na monitoru. (80:77)

39:15
    Sehnal se dostal do velkých problémů proti napadajícímu Bostovi. Ten skončil na zemi poté, co ho český hráč zasáhl paží do tváře. Bulharský hráč zákroku asi přidal, faul to ale byl. (80:77)

39:05
    Marinov se prosadil střelou o desku. Na vítězství o 10 bodů to nyní bohužel nevypadá. (80:77)