Tampa – Pittsburgh 1:5 (kon.) | Florida – Ottawa 3:0 (kon.) | Washington – Carolina 4:0 (kon.)
Philadelphia – Minnesota 4:5 (kon.) | NY Islanders – Vancouver 3:4 (kon.) | Chicago – Edmonton 4:3 (po pr.)
Vegas – Boston 2:5 (kon.) | Calgary – Montreal 4:5 (po pr.) | Arizona – Colorado 2:1 (kon.)
Arizona Coyotes
2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Colorado Avalanche
Pátek 04.03.2022, 03:10 • Gila River Arena, Glendale • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:54:32)

Trestné minuty: 18:14

Utkání je u konce a domácí tým jej nakonec v bojovné třetí třetině urval pro sebe. O celém výsledku rozhodla 46. minuta, ve které se Arizona po přečkaném tlaku dostala do akce, zprava si před branku najel Nick Schmaltz a bekhendem překonal Francouze. Colorado se pak pustilo do snahy o srovnání, jenže naráželo na dnes opravdu skvěle chytajícího Vejmelku. Ten už za svá záda nic nepustil a zápas tak skončil výsledkem 2:1. Arizona je však i přes toto cenné vítězství na posledním místě Centrální divize s 34 body, Coloradu patří tamtéž první místo s 84 body.

59:56
    Dysin Mayo navíc obdržel 2+2 minuty za vysokou hůl a hostující Nathan MacKinnon dvě minuty za nesportovní chování.

59:56
    Tady je souhrn trestů. Domácí Jakob Chychrun a Dysin Mayo a hostující Habriel Landeskog s Nathanem MacKinnonem dostali pětiminutové tresty za bitku.
    59:56 Bitka v závěru zápasu

59:56
    Nervózní závěr zápasu. Po buly před Vejmelkou se po vysoké holi do tváře Nathana MacKinnona strhla šarvátka mezi ním a Mayem a padlo několik opravdu tvrdých úderů, Před brankou se do šarvátky dostal i Landeskog s Chychrunem, zde to ale nebylo tak divoké.

59:51
    Další střela mimo prázdnou branku, Keller minul, nicméně domácí si mohou před vhazováním alespoň pár vteřin vydechnout po poměrně dlouhém tlaku.

59:22
    Puk je ve středním pásmu, Makar se po něm na modré čáře natahoval marně.

59:05
    Roussel prázdnou branku netrefil, je tu zakázané uvolnění a vše se vrací před Vejmelku.

58:43
    Až nyní se Pavel Francouz dostal na střídačku, je tu power-play Colorada!

58:07
    Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, Francouz ale stále zůstává ve své brance.

57:18
    Domácí pouze za červenou čárou posunuli puk k brance Colorada tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

56:11
    Vejmelka s Koljačonokem si trochu neporozuměli při rozehrávce, a rázem tu byl tlak na obranu Arizony. Hosté se ale teď v koncovce docela dost trápí.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 39. L. Eriksson (Roussel, J. Moser), 46. N. Schmaltz (Keller, Chychrun) – 26. D. Toews (Makar, MacKinnon)

Arizona Coyotes: K. Vejmelka (Wedgewood) – Mayo, Gostisbehere, Strälman (A), J. Moser, Chychrun (A), Koljačonok – N. Schmaltz, T. Boyd, Keller (A) – Kessel, Galchenyuk, Maccelli – L. Eriksson, Hayton, N. Ritchie – Crouse, Ch. Fischer, Roussel.
    Trenér: André Tourigny

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar, D. Toews, Girard, J. Johnson, R. Murray, E. Johnson – Rantanen (A), MacKinnon (A), Burakovsky – Newhook, Kadri, Landeskog (C) – L. O'Connor, Compher, Jost – Aube-Kubel, Helm, MacDermid.
    Trenér: Jared Bednar

Rozhodčí: L'Ecuyer, Nicholson – Smith, Suchánek

Diváci: 10 840