Leicester – Leeds 1:0 (kon.) | Aston Villa – Southampton 4:0 (kon.) | Burnley – Chelsea 0:4 (kon.)
Newcastle – Brighton 2:1 (kon.) | Norwich – Brentford 1:3 (kon.) | Wolverhampton – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Liverpool – West Ham 1:0 (kon.)
Aston Villa FC
4:0 (2:0)
Southampton FC
Sobota 05.03.2022, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 28. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (18:00:45)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:8.

I přes vysokou porážku zůstane Southamptonu deváté místo. Aston Villa díky druhé výře v řadě poskočilo na pozici jedenáctou.

Fotbalistům Southamptonu skončilo utrpení. Ve Villa Parku od deváté minuty prohrávali gólem Watkinse. Do konce poločasu nabídli domácím další čtyři velké šance a jednu z nich využil Douglas Luiz. Po změně stran rozklad "The Saints" pokračoval. Trefili se Coutinho s Ingsem a ve zbývajících 35 minutách nebylo co řešit. Hosté se trochu vzchopili, ovšem ani z mnoha oblíbených standardek pořádnou příležitost ke zkorigování manka neměli.

90+3

90+2
    Buendíovy manévry vevnitř pokutového území narušil Forster. Argentinci nezbyl čas na provedení poslední kličky.

90+1
    Trápení Hasenhüttlovy družiny bude trvat ještě tři nastavené minuty.

90
    Diagonála McGinna směřovala k Baileymu. Ten se pokusil z úhlu přehodit gólmana, ale brána pro něj byla příliš malá.

88
    Cash ztečoval balon na roh. Ward-Prowse hostující trápení ale neukončil, centrem překopl úplně všechny včetně na zadní tyči číhajícího Stephense.

87
    Za předchozích pět minut fotbalisté dorovnali počet faulu uskutečněných za celý první poločas. Je znát, že řada hostů je značně podrážděna.

86
    Na McGinnův nákop reagoval Watkins. Stejně tak Forster, v jehož dlaních se míč zastavil.

85
    A znovu je pískáno. Tentokráte v domácí prospěch. Morgan Sanson se stal obětí Armstronga nedovoleného zákroku na boční lajně.

83
    Peter Bankes musí řešit menší rozpory. Broja si stále něco vyříkává s Youngem. Jsou to docela zbytečné emoce za tak jasného stavu.

82
    Armando Broja skončil kvůli faulu Younga na zemi. Patrně to odnesl jeho obličej. Rozehrává Forster.

81
    Střídání v týmu Aston Villa FC: ze hřiště odchází Philippe Coutinho, přichází Emiliano Buendía.

81
    Roh na krátko. Coutinho vracel balon Luizovi, který vyprášil Forsterovy rukavice projektilem z velmi ostrého úhlu.

81
    Martínez postavil pevnou zeď. Ta zablokovala ránu Warda-Prowse a pomohla rozjet rychlý protiútok. Livramento zastavil Baileyho za cenu rohového kopu.

80
    Che Adams byl těsně před pokutovým územím faulován skluzujícím Chambersem. Nařízen je přímý kop.

79
    Stuart Armstrong si ve středovém kruhu vzal míč od čerstvého Dialla. Přímočaře vystartoval na hranici vápna, ale ve finále se dočkal ironického aplausu za zpackané zakončení.

Michal Břuchanský

Branky: 9. Watkins (Ings), 44. Douglas Luiz (Coutinho), 52. Coutinho (Ings), 54. Ings (Cash)

Karty:   74. Watkins (ASV) – 68. Romeu (SOT)

Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Young – J. McGinn, Douglas Luiz, J. Ramsey (78. Bailey) – Watkins, Ings (71. M. Sanson), Coutinho (81. Buendía).
    Náhradníci: Olsen – Bailey, Buendía, Hause, Chrisene, Iroegbunam, O'Reilly, M. Sanson, B. Traoré.

Trenér: Steven Gerrard

Southampton FC: Forster – Livramento, Bednarek, J. Stephens, Perraud (58. Walker-Peters) – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu (77. Diallo), M. Elyounoussi (46. Valery) – Ch. Adams, Broja.
    Náhradníci: Caballero – A. Armstrong, Diallo, Djenepo, Redmond, Smallbone, Valery, Walcott, Walker-Peters.

Trenér: Ralph Hasenhüttl

Rozhodčí: Bankes – Hussin, Smith