Leicester – Leeds 1:0 (kon.) | Aston Villa – Southampton 4:0 (kon.) | Burnley – Chelsea 0:4 (kon.)
Newcastle – Brighton 2:1 (kon.) | Norwich – Brentford 1:3 (kon.) | Wolverhampton – Crystal Palace 0:2 (kon.)
Liverpool – West Ham 1:0 (kon.)
Aston Villa FC
4:0 (2:0)
Southampton FC
Sobota 05.03.2022, 16:00 • Villa Park, Birmingham • Anglická Premier League • 28. kolo
    54. Danny INGS - 4:0

54
    Aston Villa právě vstřelila branku!
    V 54. minutě už se ze zápasu stává jasná záležitost! Minutu před čtvrtou kapitulací Fraser Forster zastavil rychlý protiútok. DANNY INGS ale dostal druhou šanci, když mu Cash naservíroval přízemní pas z pravé strany. Střela z jedné byla tentokrát dokonale umístěna k tyči.
    52. Philippe COUTINHO - 3:0

52
    McGinn vtrhl do vápna. Kromě stability tam ztratil i balon, nicméně Ings jej udržel pro domácí barvy a přisunul jej na PHILIPPE COUTINHA, na jehož tečovanou střelu zpoza rohu malého čtverce nemohl Forster zareagovat.
    44. Douglas LUIZ - 2:0

44
    Třetí domácí šance během tří minut už měla gólové parametry! Chambers famózně sladil pas za obranu s náběhem Coutinha. O ofsajd nešlo a Brazilec z jedničky sklepával míč k DOUGLASU LUIZOVI, jenž ho vpádu dopravil do sítě.
    9. Ollie WATKINS - 1:0

9
    Hned první střela je gólová! Danny Ings posunul balon na OLLIEHO WATKINSE, který se až nečekaně snadno obtočil kolem Stephense a pak umístil dostatečně prudkou střelu kousek vedle Forsterových rukavic.

Michal Břuchanský

Branky: 9. Watkins (Ings), 44. Douglas Luiz (Coutinho), 52. Coutinho (Ings), 54. Ings (Cash)

Karty:   74. Watkins (ASV) – 68. Romeu (SOT)

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 4:7. Rohy: 4:7. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 10:8.
    Aston Villa FC: E. Martínez – Cash, Chambers, Mings (C), Young – J. McGinn, Douglas Luiz, J. Ramsey (78. Bailey) – Watkins, Ings (71. M. Sanson), Coutinho (81. Buendía).
    Náhradníci: Olsen – Bailey, Buendía, Hause, Chrisene, Iroegbunam, O'Reilly, M. Sanson, B. Traoré.

Trenér: Steven Gerrard

Southampton FC: Forster – Livramento, Bednarek, J. Stephens, Perraud (58. Walker-Peters) – S. Armstrong, Ward-Prowse (C), Romeu (77. Diallo), M. Elyounoussi (46. Valery) – Ch. Adams, Broja.
    Náhradníci: Caballero – A. Armstrong, Diallo, Djenepo, Redmond, Smallbone, Valery, Walcott, Walker-Peters.