Rosice – Frýdek-Místek 2:1 (kon.) | Vrchovina – Zlín B 0:0 (kon.)
2:1 (2:1)
FK Frýdek-Místek
Sobota 05.03.2022, 14:30 • Rosice • Moravskoslezská fotbalová liga • 18. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:31:50)

Je konec. Slovan Rosice porazil Frýdek-Místek poměrem 2:1. Vše podstatné se odehrálo v první půli. Do utkání vstoupili hosté fantasticky, neboť se už ve 2. minutě prosadil Kovařík. Ovšem následně Slovan začal dominovat a ve 12. minutě srovnal Přikryl. Tlak domácích se zvyšoval, což způsobilo vedoucí branku ve 23. minutě z kopačky Fily. Ve 37. minutě mohl Hykel srovnat, ale obrovskou šanci neproměnil. Druhá část zápasu nabídla spíše velký boj o míč, než pohledný fotbal. Domácí celek byl lepším týmem a pohlídal si konec utkání.

90+6

90+6
    Marek Bielan následně uviděl žlutou kartu za svůj faul.

90+5
    Další rohový kop pro Slovan, který drží míč u praporku a chce tam skončit také celé utkání.

90+4
    Rosice získaly rohový kop z levé strany a konec zápasu domácí zvládají bez problémů.

90+3
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Přerovský, přichází Praks.
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Přikryl, přichází Kozel.

90+2
    Nyní hra opět pokračuje a Frýdek-Místek hraje v deseti hráčích.

90+1
    Stále je frýdeckomístecký hráč ošetřován a nevypadá to s ním vůbec dobře. Nyní se ozval také potlesk ze strany domácích fanoušků.

89
    Nyní je hra přerušená, jelikož hostující hráč leží po souboji otřesený na hrací ploše a jsou přivolána nosítka.

88
    Volný kop byl zahrán signálem, ale s tím si obrana Slovanu poradila bez problémů.

87
    Lukáš Raab byl tentokrát zfaulován nějakých deset metrů od vápna a Frýdek-Místek bude zahrávat standardní situaci.

86
    Ani tentokrát se Lipině nepovedlo projít po levé straně a pokus o centr byl zblokován do zámezí.

85
    Faul Martiníka a Rosice tak budou zahrávat volný kop z pravé strany, se kterým rozhodně spěchat nebudou.

84
    Standardní situace Frýdeckomísteckých nepřinesla nic nebezpečného, ale hosté zůstávají u balónu.

83
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Zupko, přichází Nieslanik.

82
    Následně hosté vybojovali rohový kop z levé strany.

81
    Hostující obrana si poradila s nákopem za obranu a Frýdek-Místek bude mít míč na kopačkách.

80
    Tentokrát přišel dobrý centr do pokutového území domácích, ale brankář Zádrapa vyboxoval míč před Kovaříkem.

78
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Fila, přichází Dobrovodský.

77
    Další centr do vápna skončil v moci Slovanu, který se velmi dobře brání a nepouští soupeře do žádné větší šance.

75
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Juříček, přichází Raab.

75
    Znovu se hostům nepovedlo vymyslet nic nebezpečného a je z toho jen útočný faul.

73
    Martiník předvedl své velmi nízké těžiště a otočil se kolem obránce, ovšem přes druhého protihráče už neprošel.

72
    Slovan se snaží držet balón na polovině Frýdku-Místku, což se mu zatím daří.

70
    Následně ale přišel útočný faul hostů a u míče budou znovu Rosice.

69
    Michael Kršák nakopl Kovaříka a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

69
    Centr z volného kopu byl velmi dobře zahrán na zadní tyč, kde se ocitli hned dva domácí hráči, ale ani jeden nedokázal zakončit za záda Květoně!

68
    Následně přichází ruku v ruce další faul Frýdku-Místku, který stále tahá za kratší konec.

67
    Rosice drží balón na své polovině a snaží se přízemně vykombinovat soupeře krátkými přihrávkami.

65
    Lipina se snaží nejlépe samozřejmě srovnat stav zápasu, ale tím nechává zadní vrátka víc a víc otevřené.

63
    Střídání v týmu MFK Frýdek-Místek: ze hřiště odchází Vengřinek, přichází Martiník.

62
    Následně udělil další žlutou kartu frýdeckomísteckému hráči, kterým byl Pavel Zupko.

61
    Nyní sudí ponechal výhodu Slovanu, který se vydal dopředu po levé straně, ale zakončení z toho nakonec nebylo.

60
    Hodina utkání je za námi a Rosice stále vedou nad Frýdkem-Místkem těsně 2:1.

59
    Poprvé v dnešním utkání hlavní rozhodčí vytáhl žlutou kartu za faul, kterého se dopustil hostující hráč Patrik Rubý.

58
    Nyní se na hrací ploše hodně bojuje o míč a není k vidění nějaká pohledná hra.

56
    Válcovny se v rychlém útoku po levém křídle dostaly do zakončení, ale pokus Kovaříka minul bránu Zádrapy.

55
    Nebezpečný centr letěl na zadní tyč, ale hostující obrana si poradila bez větších problémů a Květon tak bude opět odkopávat od své svatyně.

54
    Rosice vybojovaly rohový kop, po kterém bude následovat ještě jeden.

52
    Frýdek-Místek se sice snažil něco vymyslet přes levou stranu, ale opět se mu nepovedlo dostat do šestnáctky Rosic.

51
    Pavel Zupko si nedokázal sklepnout míč se spoluhráčem na levé straně a Rosice tak mohou vyrazit dopředu.

50
    Další faul ze strany hostujícího celku a Rosice vstoupili do druhé půle velmi aktivně.

49
    Nakonec si domácí vytvořili zajímavou střeleckou příležitost, ale pokus rosického hráče letěl vedle pravé tyče.

48
    Tentokrát se hosté provinili faulem blízko svého vápna a Slovan získal volný kop.

47
    Domácí se na začátku druhé půle sice dostali ke střele, ale ta letěla vedle svatyně Květoně.

Ofsajdy: 2:0

První polovina utkání je za námi a Rosice vedou nad Frýdkem-Místkem 2:1. Do utkání vstoupili hosté fantasticky, neboť se už ve 2. minutě prosadil Kovařík. Ovšem následně Slovan začal dominovat a ve 12. minutě srovnal Přikryl. Tlak domácích se zvyšoval, což způsobilo vedoucí branku ve 23. minutě z kopačky Fily. Ve 37. minutě mohl Hykel srovnat, ale obrovskou šanci neproměnil.

45+2

45+2
    Válcovny získaly autové vhazování na polovině soupeře, ale jejich útoky nyní nevedou nikam.

45
    Opět nebyla k vidění žádná větší šance a Rosice drží míč na své polovině.

44
    Frýdeckomístečtí se sice dostali k hranici šestnáctky, ale následná přihrávka byla špatná a skončila v zámezí.

43
    Domácí si vypracovali solidní střeleckou příležitost, ale frýdeckomístecká ikona v bráně předvedla dobrý zákrok.

42
    Slovan se sice vydal směrem dopředu, ale nebylo z toho nic nebezpečného a následuje tak odkop od brány Květoně.

40
    Hosté se vydali do útoku po pravé straně, ale tam nebylo místo přes Michaela Kršáka. Následně se Rosice provinily faulem.

39
    Frýdek-Místek se ale nabudil k dalšímu tlaku směrem dopředu a získal autové vhazování.
    37. Tomáš Hykel neproměnil stoprocentní šanci!

37
    Tak tohle se často nevidí, neboť Frýdeckomístečtí spálili obrovskou tutovku, díky které mohli srovnat na 2:2! Po skvělém útoku z levé strany vyrazil Zádrapa střelu hostujícího hráče a další Tomáš Hykel pouze dorážel balón do poloprázdné svatyně, ovšem jeho zakončení bylo špatné a trefilo domácího gólmana!

36
    Patrik Rubý se snažil o přímočarou přihrávku skrz domácí obranu, ale míč skončil jen u gólmana Zádrapy.

35
    Domácí útočník se nyní ocitl pouze v ofsajdovém postavení a hra je tak znovu přerušená.

34
    Radek Buchta z levé strany nebezpečně centroval do vápna, ale obrana Frýdku-Místku si poradila. Následně se Válcovny snažily přejít do rychlého brejku, ale tragická přihrávka vše zastavila.

33
    Nyní hra není moc uspořádaná a hraje se spíše ve středu hrací plochy nebo na polovině Frýdku-Místku. Žádné šance ale k vidění nejsou.

32
    Tentokrát skončil balón pouze za bránou Květoně, jenž se postará o jeho rozehrávku.

30
    Máme za sebou půl hodinu utkání, ve které došlo k otočce a Rosice zaslouženě vedou nad Frýdkem-Místkem 2:1.

29
    Kršák si skvěle poradil s Konečným, který jej nedokázal přetlačit a Rosice pokračují ve skvělé hře.

28
    Standardní situace se Slovanu moc nepodařila, ale hosté míč jen odkopli do bezpečí.

27
    Frýdek-Místek byl v úvodních minutách utkání lepším celkem, ale nyní Rosice dominují na hrací ploše a získaly další roh.

25
    Opět se domácí mužstvo dostalo dopředu a získalo rohový kop z pravé strany.
    23. Adam FILA - 2:1

23
    Rosice právě vstřelily branku!
    Domácí celek otáčí vývoj utkání a vede 2:1! Centr z pravé strany byl prodloužen na zadní tyč, kde se ocitl zcela osamocený ADAM FILA, který zakončil nechytatelně kolem Květoně k pravé tyči.

21
    Slovanu se ale nedaří vymyslet nějaká smysluplnější akce, která by vedla ke střele na bránu Květoně.

20
    Další faul ze strany hostů a Rosice jsou od srovnání jednoznačně lepším celkem na trávníku.

18
    Daniel Přerovský následně poslal centr z volného kopu do vápna soupeře, ale s tím si obrana Frýdku-Místku poradila bez větších problémů.

17
    Jakub Massaniec je důrazně varován hlavním rozhodčím, který mu už příště za podobný faul udělí žlutou kartu.

16
    Rosice vstřelená branka nakopla, ale nyní se nedostaly k ničemu vážnějšímu, nýbrž se dopustily faulu.

14
    Centr sice letěl do vápna, ale tam nepřinesl nic nebezpečného. Po chvíli se opřel do míče Kršák, ale jeho pokus letěl nad bránu Květoně.

13
    Nyní se navíc hosté provinili faulem ve středu hrací plochy a Rosice bude zahrávat volný kop.

12
    Je srovnáno na 1:1! Vše začalo u rohového kopu Frýdeckomísteckých, který skončil v rukou Zádrapy a ten rozjel rychlou akci, ve které hosté propadli ve středu hrací plochy a na samém konci překonal Květoně ŠTĚPÁN PŘIKRYL.

12
    Skákavý míč se dostal k hostujícímu hráči, ale jeho hlavička skončila v moci Zádrapy.

11
    Frýdek-Místek vstoupil do zápasu velmi aktivně a nyní vybojoval rohový kop z levé strany.

10
    Následný centr ze standardní situace ale nepřinesl nic nebezpečného a skončil bezpečně v rukou brankáře Zádrapy.

9
    Hykel kombinoval na pravé straně s Juříčkem a posléze dostali svého spoluhráče do vápna kde došlo ke střetu, ovšem sudí penaltu neodpískal. Po chvíli ale už přišel faul domácích a následuje volný kop z pravé strany.

8
    Následně Slovan vybojoval rohový kop z pravé strany, ale ten letěl jen na přední tyč, kde byl připraven hráč Frýdku-Místku.

7
    Domácí brankář Jan Zádrapa se ocitl pod tlakem a odkopl balón do bezpečí.

6
    Střídání v týmu FC Slovan Rosice: ze hřiště odchází Krejčí, přichází Kršák.

4
    Nyní sudí Mayer hru přerušil, protože jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a potřebuje ošetření od lékaře.

3
    Znovu se hosté snažili něco vymyslet na levé straně, ale Rosice se dostaly k balónu a mohou směřovat dopředu.
    2. Marián KOVAŘÍK - 0:1

2
    Frýdek-Místek právě vstřelil branku!
    Fantastický vstup hostů do prvního jarního utkání! MARIÁN KOVAŘÍK dostal přihrávku z levé strany do vápna, kde skvěle zakončil k tyči a poslal Frýdeckomístecké do vedení!

1

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Novák, Koláčný, Fila, Selinger, Drbal (C), Přerovský, Přikryl, Krejčí, Buchta
    Náhradníci: Juran – Kršák, Praks, Pazourek, Dobrovodský, Král, Kozel
    Trenér: Petr Čejka

MFK Frýdek-Místek: Květon – Massaniec, Velner (C), Juříček, Konečný, Bielan, Vengřinek, Kovařík, Hykel, Zupko, Rubý
    Náhradníci: Gergela – Blejchař, Burgo, Barkov, Nieslanik, Raab, Martiník
    Trenér: Robert Pištěk

Rozhodčí: Mayer – Hubený, Řezníček.

"Rosice disponují velmi zkušeným a kvalitním kádrem, čemuž nasvědčuje i jejich postavení v tabulce. My ale oplýváme energií a chutí posunout Lipinu tabulkou výše. Na zápas se již všichni těšíme!" Vzkazuje Robert Pištěk, trenér A týmu.

zdroj: mfkfm.cz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Michal Raška

Branky: 12. Přikryl, 23. Fila – 2. Kovařík

Karty:   69. Kršák (ROS) – 59. Rubý (FRM), 62. Zupko (FRM), 90+6. Bielan (FRM)

FC Slovan Rosice: Zádrapa – Zezula, Novák, Koláčný, Fila (78. Dobrovodský), Selinger, Drbal (C), Přerovský (90+2. Praks), Přikryl (90+2. Kozel), Krejčí (6. Kršák), Buchta

FK Frýdek-Místek: Květon – Massaniec, Velner (C), Juříček (75. Raab), Konečný, Bielan, Vengřinek (63. Martiník), Kovařík, Hykel, Zupko (83. Nieslanik), Rubý

Rozhodčí: Mayer – Hubený, Řezníček