Hattrick Brno – Česká Lípa 5:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Pardubice 5:10 (kon.)
FBŠ Hummel Hattrick Brno
5:4 (2:0, 1:2, 2:2) Stav série: 1:3
FBC 4CLEAN Česká Lípa
Neděle 06.03.2022, 17:00Play-down Livesport Superligy florbalu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

FBŠ Hummel Hattrick Brno – Hattrick Brno nakonec obsadil po základní části poslední čtrnácté místo tabulky, přičemž z posledních sedmi duelů odešel pokaždé poražen. V letošním kalendářním roce tak brněnský celek stále nezvítězil. V souboji s Českou Lípou by Hattrick přesto měl být vyrovnaným soupeřem. V základní části jej ale trápila ofenziva. Hattrick měl ze všech celků úplně nejhorší útok.

Českolipští mají za sebou velmi slušný vstup do roku 2022. Výhry nad Otrokovicemi, Chodovem, Pardubicemi nebo proti Black Angels ještě přiživily naději na účast v play-off, kterou však rozmetaly dvě těsné domácí porážky se Spartou a Královskými Vinohrady. Bodově nejhorší sezóna mezi elitou přisoudila České Lípě souboj s Hattrickem.

FBŠ Hummel Hattrick Brno: O. Kolajta (Raška) – Jalový, Kostka, Sládeček, J. Hájek, Suk, M. Kůra, J. Kůra – Brom, L. Kučera, Procházka, Juhaňák, Dominik Dvořák, Lhota, Š. Hronek, Vlach, Bednář, Gryc, Slezák.

FBC 4CLEAN Česká Lípa: J. Dvořák (Ponomarev) – Tichý, Mlejnek, T. Kadlec, Slaný, Štěrba – Dzierža, Kouba, Karel, Kopič, Brodský, Jirsa, Staněk, Krajcigr, Ekl..

00:01

00:10
    Hostující celek uspěl na úvodním vhazování dnešního souboje. Česká Lípa může rozjet první ofenzivní akci.

00:42
    Česká Lípa začíná v utkání hodně opatrně a snaží se hrát s míčkem na hokejkách. Hráči Hattricku soupeře nenapadají.

01:13
    Jalový se stáhl za vlastní branku, kde vybojoval míček pro domácí Hattrick. Brňané se v úvodu nedostávají vpřed.

01:36
    Do dalšího zakončení se dostali hosté, ale rána z levé strany prolétla kolem bližší tyčky.

02:12
    Lukáš Jalový se hnal vpřed po levé straně, jenže si míček posunul daleko před sebe a už nestačil zakončit forhendem.

02:36
    Slaný si dal pozor na napadajícího Broma a uklidnil rozehrávku z pohledu České Lípy. V hale v Maloměřicích panuje výborná atmosféra.

03:03
    Hattrick získal míček za vlastní brankou a může uklidnit hru. Florbalisté domácího mužstva zatím dopředu rozhodně nespěchají.

03:26
    Lukáš Kučera se po zajímavé akci Hattricku dostal do zakončení na polovině soupeře, ale jeho ránu tečoval obránce nad branku.

04:02
    Procházka střílel z pravé strany hrací plochy, jenže rána forhendem mu vůbec nesedla a míček skončil vedle zadní tyčky.

04:29
    Jalový uspěl v souboji v rohu hrací plochy, ale po krátkém držení míčku o něj znovu přišel a musel si pomoci přestupkem proti pravidlům.

05:03
    Zadáci Hattricku uklidňují rozehrávku na vlastní polovině a nikam se neženou. Ani hráči České Lípy domácí akci neatakují.

05:34
    Tadeáš Gryc se dostal k odraženému míčku na levé straně hrací plochy, jenže rána příklepem mu vůbec nesedla.

06:03
    Hattrick znovu vyčkává s rozehrávkou na vlastní polovině. V úvodu je vidět, že domácí hrají v dnešním souboji prakticky o všechno.

06:39
    Zadáci České Lípy obrali o míček domácího Broma a pomohli si rozehrávkou o mantinel. Zatím je k vidění moře soubojů.

07:20
    Hattrick se dostal na polovinu soupeře, kde zakončoval Lukáš Kučera, ale jeho zakončení zablokoval obětavý obránce.

07:39
    Slaný poslal nahození před domácí klec, kde nebyl nikdo z florbalistů České Lípy. Obrana Hattricku tak uklidňuje rozehrávku.

08:12
    Matěj Kostka pokazil přihrávku na polovině hřiště a pustil soupeře do protiútoku. Defenziva Hattricku se ale stačila vrátit.

08:29
    Do dalšího zakončení se z levé strany dostal Jalový. Jeho ránu ještě tečoval Šimon Hronek, od jehož čepele se míček odrazil nad branku.

09:03
    Jaromír Ekl střílel z pravé strany hrací plochy, ale jeho rána skončila vedle zadní tyčky domácí branky.

09:38
    Česká Lípa je v posledních minutách o něco aktivnějším celkem, který se častěji tlačí do ofenzivy. Hattrick se prakticky pouze brání.

09:45
    Hattrick Brno právě vstřelil branku!
    Domácí Hattrick se po silné pasáži soupeře dostává do vedení! Na levé straně se otočil RENÉ SLEZÁK a jeho rána zapadla do branky! Asistence: Lukáš Suk.
    09:45 René SLEZÁK - 1:0

10:03
    Česká Lípa kombinuje na vlastní polovině a snaží se dostat vpřed. Hráči domácího Hattricku jsou vstřelenou brankou nabuzení.

10:38
    Domácí skvěle brání od poloviny hrací plochy a nenechávají florbalistům České Lípy prostor pro kombinaci.

11:05
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Radek Krajcigr – 2 min., Hrubost).

12:00
    Hattricku se zatím v přesilovce nedaří střílet. Hronek číhal na přihrávku před branku, jenže v klíčovou chvíli promáchl.

12:20
    Hosté míček vybojovali za svou brankou a osvobodili se vyhozením přes celé hřiště.

12:44
    Hattrick využívá přesilovou hru a vede už o dvě branky! V přesilové hře se dokázal prosadit LUKÁŠ JALOVÝ! Asistence: Jiří Juhaňák.
    12:44 Lukáš JALOVÝ - 2:0

13:12
    Česká Lípa se tlačila vpřed se snahou o rychlou odpověď, jenže jeden z hostů na polovině Hattricku porušil pravidla.

13:32
    Sládeček obral o míček soupeře na jeho polovině. Hráči Hattricku to následně přehnali s důrazem a nabídli rozehrávku hostům.

14:16
    Hráči Hattricku drží míček na svých hokejkách a nikam se neženou. Naopak florbalisté České Lípy napadají hodně vysoko.

15:13
    Domácí stále drží míček na vlastní polovině a bez problémů diktují tempo dnešního souboje. Hráči hostů soupeře prakticky nenapadají.

15:36
    Česká Lípa se dostala do zakončení, ale ránu z levé strany zablokoval hned první obránce v dresu domácího celku.

16:09
    Jalový potáhl míček na polovinu soupeře, jenže bekhendem hostující branku minul o pořádný kus.

16:29
    Česká Lípa po delší době prověřila domácího brankáře. Kolajta ránu od mantinelu viděl a skvěle míček vykopl.

17:12
    Radek Krajcigr si připravil míček do střelecké pozice a zakončil zápěstím. Domácí brankář jeho ránu skvěle vyrazil!

17:35
    Česká Lípa v závěru první třetiny převzala aktivitu a tlačí se do útoku. Hattrick zatím brání s přehledem.

17:55
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Matěj Kostka – 2 min., Nedovolená vzdálenost).

19:00
    Domácí brankář si připsal dva vynikající zákrok a nenechal hosty v závěru první třetiny snížit.

19:55

20:00

První třetina končí! Po úvodní dvacetiminutovce může být spokonenější Hattrick. Brňané na úvod přestáli dobrý vstup soupeře do utkání a sami udeřili. V desáté minutě se trefil Slezák a o tři minuty později přidal druhý zásah Lukáš Jalový.

20:01

20:10
    Hattrick uspěl na úvodním vhazování druhé třetiny. Celek z Brna bude chtít navázat na slušný výkon z první třetiny utkání.

20:36
    Hronek se hnal vpřed po levé straně, ale obránce se s ním výborně stáhl na vlastní polovinu a nedovolil mu zakončit.

21:23
    Hattrick je zatím v úvodu druhé třetiny důraznější a nepouští hráče České Lípy do střeleckých pozic.

21:42
    Kučera z otočky přihrál před branku hostujícího celku, ale brankář České Lípy nebezpečnou přihrávku na poslední chvíli vykopl.

22:26
    Dominik Dvořák se stáhl na vlastní polovinu, kde získal míček pro svůj celek. I v úvodu druhé části sledujeme velkou porci soubojů.

22:37
    Hronek poslal přihrávku před branku soupeře, ale tam scházeli hráči Hattricku Brno.

23:12
    Česká Lípa se tlačí vpřed postupnou kombinací, ale zatím tomu schází zakončení. Hráči Hattricku výborně vystupují.

23:29
    Juhaňák na pravé straně získal míček a poslal přihrávku před branku. Ani tato pobídka spoluhráče nenašla.

24:03
    Hattrick uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině. Hráči České Lípy nyní zvýšili aktivitu a snaží se obrat soupeře o míček.

24:29
    Česká Lípa se zatím nepřesnou kombinací zbytečně často zbavuje míčku. Obrana Hattricku drží své vedení s přehledem.

25:12
    Domácí brankář si dal pozor na střelu z velké dálky a připsal si jistý zákrok. Hattrick bude rozehrávat.

26:00
    Domácí se usadili na polovině soupeře, kde si vyměnili několik přihrávek, ale také Hattricku chybí zakončení.

26:29
    Dominik Dvořák dostal nabito do dobré pozice, ale zakončení příklepem se mu zrovna nepovedlo.

27:06
    Hattrick se nastěhoval na polovinu soupeře, jenže Česká Lípa brání v pevném bloku, který domácím nedává moc prostoru.

27:32
    Hattrick soupeře prakticky nepouští k míčku. Hráči České Lípy zatím působí takovým unaveným dojmem.

28:03
    Po delší době hosté uklidnili rozehrávku kombinací na vlastní polovině. Hráčům České Lípy zatím schází lepší pohyb.

28:31
    Jakub Karel dostal přihrávku na levou stranu, kde si míček navedl na střed a zakončil. Ani jeho rána nebyla přesná.

29:06
    Marek Dzierža aktivně napadal rozehrávku domácích obránců, ale byl sám a k míčku se nedostal.

29:31
    Zadáci Hattricku kombinují na vlastní polovině a vyčkávají na skulinku v obraně soupeře.

29:52
    Domácí celek přidává i třetí branku! LUKÁŠ JALOVÝ ve sprintu oběhl branku soupeře a zakončil přesně. Asistence: David Sládeček.
    29:52 Lukáš JALOVÝ - 3:0

30:00
    Je za námi polovina základní hrací doby a domácí Hattrick má nakročeno k prodloužení série.

30:42
    Radek Krajcigr táhl akci České Lípy po levé straně, ale nakonec se do zakončení nedostal.

31:03
    Domácí brankář si pohlídal zakončení z těžké pozice a bez problémů schoval míček mezi nohy.

31:29
    Jeden z hostů byl natolik aktivní, že vlétl až do branky Hattricku, kterou dopravil až k mantinelu. Domácí zadáci jej ihned uklidňují.

32:00
    Domácí už znovu hrajou na polovině soupeře a nedávají hráčům České Lípy jakýkoliv prostor nadechnout se.

32:44
    Česká Lípa právě vstřelila branku!
    Hostující celek se také dočkal branky! Po ojedinělé akci tečoval míček pod ruku domácího brankáře JAROMÍR EKL! Asistence: Jakub Jirsa.
    32:44 Jaromír EKL - 3:1

33:12
    Hattrick opět vyvezl míček na polovinu České Lípy, kde florbalisté Brna nasbírali cenné sekundy k dobru.

33:34
    Vyloučení v týmu FBŠ Hummel Hattrick Brno (Šimon Hronek – 2 min., Sekání).

34:15
    Štěpán Slaný si našel prostor na pravé straně, ale jeho zakončení skončilo na noze prvního obránce.

34:40
    Hattrick vybojoval rozehrávku na vlastní polovině. Domácí celek se dostal vpřed, kde uklidnil kombinaci.

35:34

36:06
    Domácí fanoušci oslavují další ubráněné oslabení Hattricku. Brněnský celek zatím brání v dnešním souboji obětavě.

36:15
    Česká Lípa snižuje a vrací se zpět do utkání! MAREK DZIERŽA zakončil dobře sehraný protiútok hostujícího celku. Asistence: Lukáš Staněk.
    36:15 Marek DZIERŽA - 3:2

37:00
    Domácí fanoušci hlasitě skandují a snaží se nabudit své oblíbence, kteří v posledních minutách prožívají těžké chvíle.

37:36
    Česká Lípa uklidňuje hru kombinací na vlastní polovině a číhají na další volný prostor.

38:06
    Brom potáhl míček na polovinu soupeře, přehodil si jej na forhend a zakončil. Jeho pokus hostující brankář vykopl.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

39:15
    Mohlo být vyrovnáno! Jeden z hostů v úniku přehodil domácího brankáře, ale míček skončil nad břevnem!

40:00

Druhá třetina končí! I po druhé části je na tom lépe domácí Hattrick. Celek z Brna rozjásal v polovině základní hrací doby Jalový. Za hosty ale snížil Jaromír Ekl a čtyři minuty před přestávkou snížil na rozdíl jediné branky Marek Dzierža.

40:01

40:10
    Česká Lípa uspěla na úvodním vhazování třetí třetiny. Hosté budou chtít dokonat svůj comeback a ukončit sérii.

40:40
    Brom dostal přihrávku na levou stranu hřiště, odkud střílel příklepem, ale jeho ránu připravený brankář skvěle zneškodnil.

41:10
    Hráči Hattricku se v úvodu třetí části skvěle pohybují a nedávají soupeři moc prostoru pro kombinaci.

42:12
    Hattrick kombinuje na vlastní polovině. Hodně aktivní je Dvořák, který rozdává spoluhráčům přihrávky.

42:37
    Matěj Kostka dostal přihrávku na levou stranu, jenže si nepotykal se zpracováním míčku a daroval jej soupeři.

43:23
    Hattrick se dostal na polovinu soupeře, ale ani domácí se neženou do zakončení. Pokračuje taktická bitva.

44:06
    Vyloučení v týmu FBC 4CLEAN Česká Lípa (Marek Dzierža – 2 min.).

44:29
    Jalový dostal přihrávku na levou stranu, nicméně přízemní střelou vůbec netrefil branku České Lípy.

45:06
    Brom mohl střílet z dobré pozice, ale raději zvolil další přihrávku do kombinace.

45:19
    Domácí vybojovali volný úder na polovině České Lípy, nicméně svou možnost nevyužili.

46:06

46:52
    Česká Lípa se po dlouhé době dostala na polovinu soupeře, ale Hattrick ve třetí části nebrání špatně.

46:54
    Tak pozor! Trestné střílení pro Českou Lípu.

46:54
    Je vyrovnáno! Trestné střílení si vzal na starost MILAN TICHÝ, který překonal domácího brankáře!
    46:54 Milan TICHÝ - 3:3

47:13
    Domácí celek bleskově odpovídá a bere si zpět ztracené vedení! Důrazem na brankovišti se prosadil ŠIMON HRONEK! Asistence: David Sládeček.
    47:13 Šimon HRONEK - 4:3

48:10
    Hosté se opět dostávají do tlaku a snaží se vyrovnat. Česká nás velmi dramatický závěr utkání.

48:43
    Domácí fanoušci jsou dnes opravdu skvělí a hlasitým skandováním ženou Hattrick k vítězství.

49:20
    Česká Lípa kombinuje na vlastní polovině a nikam se nežene. Naopak domácí hráči pokračují v napadání.

50:00
    Do konce základní hrací doby zbývá posledních deset minut a domácí Hattrick drží těsné vedení.

50:28
    Brom střílel z těžkého úhlu a jeden z obránců před brankou jeho ránu zastavil obětavým pádem.

51:12
    Hattrick vybojoval další rozehrávku na vlastní polovině. Domácím tento obraz hry naprosto vyhovuje.

52:00
    Domácí se hnali do protiútoku, jenže místo zakončení přišla hodně pomalá přihrávka před branku, kterou si obrana pohlídala.

52:39
    Tak pozor! Hosté měli výhodu a hráli bez brankáře. Jeden z hráčů České Lípy však míček neomylně poslal do vlastní branky. Sudí ale nejprve ukázal, že branku neuznává!

52:39
    Branka skutečně neplatí!

52:39

53:13
    Je vyrovnáno! Česká Lípa využívá přesilovou hru! K odraženému míčku se dostal osamocený RADEK KRAJCIGR, který se nemýlil!
    53:13 Radek KRAJCIGR - 4:4

54:22
    Brom táhl další akci Hattricku po pravé straně, ale jeho rána zápěstím skončila na bloku obránce.

55:20
    Česká Lípa je po vyrovnání pořádně nabuzená a znovu kombinuje na polovině Hattricku.

56:03
    Zadáci Hattricku se snaží uklidnit hru. Domácí teď potřebují hrát pečlivě hlavně do defenzivy.

56:29
    Domácí brankář Kolajta si dal pozor na zakončení z pravé strany a bez problémů míček vytěsnil vedle zadní tyče.

57:25
    Hosté mají velký tlak a drží se na polovině soupeře. Hattrick brání v pevném bloku.

57:40
    Kučera fauloval v rohu hrací plochy a nabídl hráčům České Lípy volný úder ze zajímavé pozice.

58:02
    Hattrick se dvě minuty před koncem základní hrací doby znovu dostává do vedení! K odraženému míčku se dostal LUKÁŠ VLACH, který rozjásal halu! Asistence: Šimon Hronek.
    58:02 Lukáš VLACH - 5:4

58:10
    Hosté zkouší štěstí bez brankáře!

59:03
    Domácí vyhodili míček na polovinu soupeře a podařilo se jim vystřídat.

59:59
    Tak pozor! V poslední sekundě se ještě řeší, zda nebude Česká Lípa mít k dispozici další trestné střílení.

Je konec! Hattrick Brno nakonec poráží Českou Lípu 5:4 a prodlužuje tuto sérii! Za hosty přitom v úvodu třetí části vyrovnal Tichý. O bleskovou odpověď se ale postaral Šimon Hronek. V 54. minutě dostala Česká Lípa šanci v podobě trestného střílení, které proměnil Radek Krajcigr. Rozhodující branku ale vsítil dvě minuty před koncem Lukáš Vlach. (19:04:22)

Tomáš Kubečka

Branky a nahrávky: 10. Slezák (Suk), 13. Jalový (Juhaňák), 30. Jalový (Sládeček), 48. Š. Hronek (Sládeček), 59. Vlach (Š. Hronek) – 33. Ekl (Jirsa), 37. Dzierža (Staněk), 47. Tichý (TS), 54. Krajcigr