Pardubice – Královské Vinohrady 7:8 (po pr.) | Česká Lípa – Hattrick Brno 4:3 (kon.)
Sokoli Pardubice
7:8 (1:5, 3:1, 3:1 - 0:1) Stav série: 2:3
TJ Sokol Královské Vinohrady
Úterý 08.03.2022, 19:00Play-down Livesport Superligy florbalu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný večer všem fanouškům a fanynkám florbalu, vítejte u sledování textového přenosu z florbalového play-down Superligy. Hra se opět přesouvá do Pardubic, kde se začínalo a kde mužstvo TJ Sokol Královské Vinohrady do play-down vkročilo na jedničku a po skvělém comebacku v třetí třetině a následném prodloužení si připsalo první výhru v sérii. Dnešní zápas zároveň přiblíží vítěze série, ve které si zatím oba týmy připsaly dvě výhry. Tomuto budeme přihlížet od 19:00, kdy je naplánována úvodní buly.

Domácí půjdou do pátého zápasu určitě ve skvělém rozpoložení, nedělní výhra 10:5 na venkovní palubovce jim rozhodně zvedla po předchozích vyrovnaných utkáních totiž sebevědomí. Zajímavostí je, že v zápase Pardubice nastřílely v druhé třetině rovnou sedm branek a z toho pět bylo z přesilové hry, čímž si zajisté polepšily jen třicetiprocentní úspěšnost v přesilové hře ze základní části. Domácí budou určitě spoléhat na Adama Šmída, který si přenesl skvělou formu ze základní části do play-down a nyní vede tabulku kanadského bodování ze všech hráčů v boji o udržení se součtem osmi bodů.

Nepovedený čtvrtý zápas série rozhodlo podle kouče Davida Bouši především pětiminutové vyloučení Viktora Kopeckého, ve kterém Pardubice stihli nasázet hned pět branek. Hře v oslabení se budou chtít hosté určitě vyvarovat, Královské Vinohrady totiž mají v play-down stejně jak na konci základní části úspěšnost v oslabení pouhých třicet osm procent, což je značně nejhorší bilance ze všech týmů Superligy. Kdo bude konkurovat Adamu Šmídovi, tak je útočník a zárověn velmi týmový hráč Zbyněk Stuchlík, který v boji o udržení sice nevstřelil jedinou branku, ale za to nahrál rovnou na sedm, což něj v tabulce kanadského bodování posílá s celkovým počtem sedmi bodů na šestou pozici.

Uplynulé čtyři zápasy série:

6.3. 2022 Královské Vinohrady – Pardubice 5:10
    5.3. 2022 Královské Vinohrady – Pardubice 5:4
    27.2. 2022 Pardubice – Královské Vinohrady 6:4
    26.2. 2022 Pardubice – Královské Vinohrady 2:3 (2:2)

Sokoli Pardubice: Haleš (M. Denemark) – Kaluža, Nezval, Slabý, Prix, Kohoutek – Petr, P. Pakosta, Zozulák, Lukáš Kučera, Teichman, Klein, Šmíd, Křinka, Petržela, Savický, J. Burian, Smola, Žáček, P. Černý.

TJ Sokol Královské Vinohrady: Šantora (Musil) – D. Ježek, Gold, Fiala, Čuda, O. Stuchlík, Máca – V. Kopecký, P. Hartman, Pinkas, Gregor, Horák, Švejda, Z. Stuchlík, Paštika, Pergler, V. Klápa, Procházka, Kellenberger, Šolaja.

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček..

Hráči obou mužstev jsou jíž nachystáni na hrací palubovce. Domácí oblékli červené dresy, zatímco hosté žluté s černými trenýrky.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhráli domácí a s klidem kombinují na své polovině.

00:50
    Petr Patrik si nahrávku na středu hřiště od svého spoluhráče nedokázal zpracovat a míček končí v zázemí.

01:35
    Pardubice se poprvé dostali na polovinu soupeře. Celá akce skončila nahrávkou na druhou stranu na Nezvala, který si úplně sám nedokázal míček zpracovat.

02:20
    Haleš si připsal první zákrok v zápase a zvládl ho na jedničku.

03:47
    Neočekávaná střela Pakosty z poloviny hřiště byla zablokována a míček končí za mantinely.

04:15
    Fiala hledal Stuchlíka, avšak nepřesně a ve hře za svou bránou pokračují domácí.

04:51
    Útok domácích byl bez problému ubráněn, a tak se pokusí vymyslet teď něco hosté.

05:04
    Královské Vinohrady právě vstřelily branku!
    Hartman Petr rozehrál bez váhání na Jana PROCHÁZKU, který z první vypálil, čímž parádně z bezprostřední vzdálenosti vymetl levou šibenici. Asistence: Petr Hartman.
    05:04 Jan PROCHÁZKA - 0:1

06:16
    Zbytečná ztráta na útočné polovině vyvrcholila propadnutím míčku až na samotného Ivana PERGLERA, který si už s brankářem Halešem poradil na výbornou. Asistence: Vojtěch Klápa.
    06:16 Ivan PERGLER - 0:2

07:00
    Dva rychlé góly hosty nesmírně nakoply a teď mají velikou chuť hrát.

07:44
    Ačkoli Martin Haleš vychytal předchozí štiplavou ránu, tak na dorážku Ivana Gregora už nestačil. Bez asistence.
    07:44 Ivan PERGLER - 0:3

08:25
    Nahrávka o mantinel přes celé hřiště našla Lukáše GREGORA, který si navedl míček k ose hřiště, nic nevymýšlel a vyslal svou petelici na vzdálenější tyč, od které se následně míček odrazil mezi tři tyče. Asistence: Ondřej Stuchlík.
    08:25 Lukáš GREGOR - 0:4

08:25
    Oddechový čas pro domácí.

10:47
    Pakosta si z pravé strany obehrál Davida Goldu, navedl si míček do středu hřiště a střílí mimo.

11:48
    Kaluža byl vyprovokovaný Klápou a pomohl si u levého rohu faulem.

12:20
    Hosté vedou na střeli aktuálně 6:1.

12:47
    Gregor vypálil od pravého mantinelu z otočky, avšak bezpečně daleko od svatyně Pardubic.

13:31
    Hezká mezihra domácích vyvrcholila střelou ze střední vzdálenosti Zozuláka. Musil si připisuje skvělý zákrok ramenem.

15:01
    Domácí uklidnili po delší době hru a nyní se snaží založit nový útok. Situace skončila po střele Davida Žáčka, který si z pravé strany brány snažil navést míček před bránu a vystřelit, avšak byl neúspěšný.

15:50
    Brankář Petr Musil si připisuje asistenci poté, co našel na středu Lukáše GREGORA, který vzal celou akci na sebe a zvyšuje náskok svého týmu na 5:0. Asistence: Petr Musil
    15:50 Lukáš GREGOR - 0:5

16:35
    Pardubice právě vstřelily branku!
    Domácí zahnali soupeře na jeho polovinu a díky následné rychlé kombinaci se dostal míček k Přemkovi PAKOSTOVI, jehož střela našla skulinku na přední tyči. Velká zásluha patří i Patriku Petrovi, který zrovna před brankářem hostů přebíhal, čímž mu rozhodně znepříjemnil jeho výhled. Asistence: Adam Šmíd.
    16:35 Přemek PAKOSTA - 1:5

19:15
    Smola střílel z podobné vzdálenosti jako před chvíli Přemek Pakosta, avšak jeho střelu na přední tyč Musil vyráží do bezpečí.

19:44
    Vojtěch Klápa si našel míček na polovině hřiště po ztrátě Pardubic a vrhl se na samotného brankáře domácích. Ačkoli měl Vojtěch Klápa čas na to vymyslet nějakou parádičku, tak se rozhodl vystřelit a trefuje horní tyč.

19:58
    Poslední, co jsme mohli vidět v úvodní dvacetiminutovce byla střela Patrika Petra ze střední vzdálenosti. Jeho povedená střela byla ale těsně před brankářem Musilem zablokována.

20:00

První třetina je za námi! Oba týmy začali velmi dobře, avšak rychlé dva góly do sítě domácích hráče Pardubic složili, což se podepsalo na dalších třech brankách. Domácí ale v 17. minutě odpověděli svou první brankou v zápase a od té doby začali na předtím značně lepší hostujícím celkem získávat kontrolu. Ačkoli to za stavu 5:0 pro hosty vypadalo dosti černě pro Pardubice, tak si myslím, že nic ještě není ztracené a domácí mají určitě šanci.

20:01

20:03
    Šmíd vybojoval buly a vrhl se sám na polovinu soupeře, kde o míček přišel.

20:50
    Haleš vychytal střelu Fialy z bezprostřední vzdálenosti.

21:21
    Nezval si dovolil jakožto poslední hráč jeden na jednoho a následně nahrál na druhou stranu na Smolu, jehož střelu Musil chytá.

21:34
    Teichman nedokázal dorazit do prázdné brány vyraženou střelu Zozuláka, čímž spálil obrovskou příležitost.

21:58
    Přemek Pakosta šťouchl při rozehře do míčku, tak aby jej připravil rozběhlému Adamu Šmídovi, který se ujmul míčku, naběhl si s ním na osu hřiště a vyslal svou dělovku za záda Musila. Asistence: Přemek Pakosta.
    21:58 Adam ŠMÍD - 2:5

22:48
    Slabý na ose hřiště naznačil, že bude nahrávat, avšak vystřelil, což musel brankář Musil na poslední chvíli hasit.

25:31
    V rychlém protiútoku Gold našel svým lobem za obranou soupeře Perglera, který si míček zpracoval hrudí, obehrál brankáře domácích, avšak už z ostrého úhlu střílel pouze do volného prostoru před bránou soupeře, kde nikdo v žlutém nebyl.

27:41
    Pergler hledal někoho na druhé straně, avšak nikoho nenašel.

28:05
    Pakosta se pustil do tří bránících hráčů. Ačkoli byl zastaven, tak dokázal vystřelit, ale jeho střela byla jen zablokována.

29:02
    Teichman střílel od levého mantinelu, ale míček si nechal příliš za sebou, a tak jeho střela nebyla přesná.

29:48
    Smola chtěl využít střídání soupeře, avšak jeho křížná přihrávka se mu absolutně nepovedla a míček končí na holi soupeře.

30:48
    Hosté se poměrně rychle dostali na útočnou polovinu, kde zdvojený Lukáš Gregor vybojoval v pravém rohu faul. Královské Vinohrady nic nevymyslely a o míček přišly.

31:21
    Hartman dlouho čekal na míčku, byl atakován dvěma útočníky, a tak radši poslal míček naslepo vzduchem na polovinu soupeře.

32:17
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Petr Hartman – 2 min., Blokování soupeřovy hole).

32:25
    Adam Šmíd po rychlé kombinaci se spoluhráči posílá ze střední vzdálenosti střelu do připraveného Musila.

32:36
    Lukáš Prix zkusil své štěstí, avšak jeho střela trefila stínujícího Lukáše Kučeru, který se rychle zorientoval, dokázal trefit skákající míček a snižuje na 3:5. Asistence: Lukáš Prix.
    32:36 Lukáš KUČERA - 3:5

34:08
    Adam Šmíd viděl, že brankář Musil je hodně vysunutý, a tak si míček podél levého mantinelu potáhl o kousek dál a z ostrého úhlu se snažil trefit poloprázdnou bránu. Střílí do boční sítě.

34:44
    Ivo Teichman v přečíslení dva na jednoho našel na druhé straně Martina ZOZULÁKA, který s přesouvajícím Musilem neměl problém. Asistence: Ivo Teichman.
    34:44 Martin ZOZULÁK - 4:5

35:02
    Obrovská chyba Vojtěcha Kaluži! Obránce Pardubic při zakládání útoku nahrával na svého spoluhráče, avšak našel jen hůl Vojtěcha Klápy, který tuto hrubko po střele na zadní tyč využívá. Bez asistence.
    35:02 Vojtěch KLÁPA - 4:6

35:36
    Domácí se konečně dostali do hry, a tak uvidíme, co s nimi tahle zbytečná chyba udělá.

38:12
    Jan Savický úplně zbytečně dohrál po skončení celé akce soupeře, kterého strčil zezadu, a tak si teď musí jít odpykat dvouminutový trest.

39:11
    Hosté jsou na polovině soupeře. Celá situace vyvrcholila střelou z pravé strany vysoko nad.

39:31
    Pakosta vystihl záměr soupeře a dává možnost svému týmu alespoň na chvíli odpočinout.

39:59
    Hosté si v přesilové hře nic nevytvořili, avšak v druhé třetině bude zbývat ještě dvanáct vteřin, což na gól může stačit.

40:00

Po druhé dvacetiminutovce je drama na světě! V druhé třetině jsme mohli vidět zdánlivě lepší florbal ze strany domácích, čehož i využili hned třemi góly. Poté ale přišla hrubka Vojtěcha Kaluži, který daroval gól soupeři zcela zadarmo. Tohle se na Pardubicích nijak nepodepsalo a hra je tak nesmírně vyrovnaná. V závěrečné třetině se bez emocí obou mužstev rozhodně neobejdeme.

40:01

40:02
    Lukáš Gregor čelil na buly Adamu Šmídovi a je úspěšnější.

41:01
    Štěpán Čuda si připisuje další blok a dnes před svou bránou opravdu dobře operuje.

42:30
    Smola hledal na druhé straně volného Nezvala, který na míček ale nedosáhl.

43:02
    Nahození Stuchlíka přes celé hřiště hosté nedokázali zužitkovat, ale i přesto znovu pokračují na své polovině.

43:32
    Přemek PAKOSTA byl u vyraženého míčku do pravého rohu nejrychlejší, navedl si jej, vystřelil z ostrého úhlu do dobře postaveného Musila. Když už to vypadalo, že na vyražený míček nedosáhne, tak z ničeho nic zázračně natáhl svou hůl a trefuje prostor za zády Musila. Bez asistence.
    43:32 Přemek PAKOSTA - 5:6

43:55
    Tak to je paráda, domácím se podařilo srovnat! Soupeři obklopený Ivo TEICHMAN si připravil ze střední vzdálenosti míček a svou střelou vymetá pravou šibenici. Asistence: Lukáš Slabý.
    43:55 Ivo TEICHMAN - 6:6

43:55
    Oddechový čas pro hosty.

46:39
    Adam Šmíd si navedl z pravé strany míček do středu hřiště a střílí po zemi na vzdálenější tyč. Střela letěla těsně mimo.

47:14
    Adam Šmíd poté, co si udělal s míčkem elegantní otočku, tak vystřelil do připravené ruky brankáře Musila.

47:31
    Další střela Adama Šmída. Teď si útočník Pardubic poklekl do střeli a vyslal dělovou ránou opět do připraveného Musila.

48:10
    Haleš pomocí masky parádně vychytal střílejícího Klápu z pravé strany brány.

48:22
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Jan Procházka – 2 min., Bránění ve hře).

48:48
    Střela Šmída zablokována.

49:00
    Domácí mají v přesilové hře obrovský tlak.

49:16
    Sokoli využívají po obrovském tlaku přesilovou hru a jdou poprvé v zápase do vedení! Lukáš PRIX po spolupráci s Adamem Šmídem zkusil vystřelit ze střední vzdálenosti po zemi, a nakonec to vyšlo. Asistence: Adam Šmíd.
    49:16 Lukáš PRIX - 7:6

51:02
    Zbyněk Stuchlík si dovolil a vydal se na výlet na polovinu soupeře, kde hledal na druhé straně Čudu, který si ale neporadil.

51:21
    Střela jednoho z hráčů Vinohrad orazítkovala břevno a míček se odrazil na Gregora, který při dorážce trefuje boční síť

52:03
    Petr HARTMAN střílel z ostrého úhlu do prostoru brankáře Haleše, čímž nastřelil bránícího Lukáše Prixe, který si vrazil míček do vlastní brány. Asistence: Oliver Gold.
    52:03 Petr HARTMAN - 7:7

54:27
    Pohotová střela z levé strany Čudy byla zablokována Pakostou.

55:00
    Hosté jsou nyní častěji na míčku než soupeř.

55:57
    Hosté se dlouho nikam nehrnuli, najednou ale přišla nahrávka podél mantinelu přes celé hřiště jednoho z hráčů, který nikoho nenašel, čímž zbytečně připravil svůj tým o míček.

57:00
    Gregor nedosáhl na nahrávka svého spoluhráče, a tak ve hře pokračují domácí.

57:32
    Šmíd si navedl míček do středu hřiště a vyslal dělovku do blokujícího protihráče.

Na dnešní utkání se přišlo podívat 258 diváků!

58:54
    K Perglerovi se odrazil míček, a ten z bezprostřední vzdálenosti střílí vysoko nad.

59:55
    Obrovský závar v závěru třetiny před bránou hostů! Kučera si udělal prostor u levého mantinelu a trefil levou nohu Musila, odražený míček si našel Šmíd, jehož střela byla zablokována, a tak to zkusil ještě Pakosta, který byl rovněž neúspěšný.

60:00

60:01

60:10
    Útok hostů nic nenabídl a ve hře pokračují domácí.

60:48
    A je rozhodnuto! Ondřej Stuchlík obral soupeře o míček, nahrál na Lukáše GREGORA, který vyslal svou dělovku od pravého mantinelu mezi tři tyče. Asistence: Ondřej Stuchlík.
    60:48 Lukáš GREGOR - 7:8

V týmu Sokoli Pardubice byl vyhlášen nejlepším hráčem utkání Přemek Pakosta, na druhé straně to je Lukáš Gregor, který rozhodl gólem v prodloužení dnešní utkání.

Ačkoli to ze začátku nevypadalo, tak se z pátého zápasu série vyklubalo pěkné drama. Domácí se dokázali oklepat po nepovedené úvodní třetině, kdy odcházeli do kabin za stavu 1:5, a v té druhé, která byla velmi vyrovnaná, snížili na 4:6. V závěrečné dvacetiminutovce šli poprvé v zápase do vedení, což nikdo po první třetině rozhodně nečekal. Hostům se ale povedlo srovnat, a tak až do konce základní hrací doby jsme mohli vidět velice vyrovnanou hru, která se přenesla do prodloužení. Avšak o drama v prodloužení jsme byli ochuzeni, protože se hostům podařilo trefit vítěznou branku hned po osmačtyřiceti vteřinách.

Šestý zápas se ve čtvrtek přesouvá do Prahy, což vedoucí Královské Vinohrady 3:2 na zápasy určitě ocení.

Tohle je ode mne vše, děkuji za pozornost a na shledanou. (21:28:02)

Jakub Hladký

Hledáme zpravodaje pro tým TJ Sokol Královské Vinohrady. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. P. Pakosta (Šmíd), 22. Šmíd (P. Pakosta), 33. Lukáš Kučera (Prix), 35. Zozulák (Teichman), 44. P. Pakosta, 44. Teichman (Slabý), 50. Prix (Šmíd) – 6. Procházka (P. Hartman), 7. Pergler (V. Klápa), 8. Pergler, 9. Gregor (O. Stuchlík), 16. Gregor (Musil), 36. V. Klápa, 53. P. Hartman (Gold), 61. Gregor (O. Stuchlík)

Rozhodčí: Pavel Kačer a Ondřej Vašíček.