Vítkovice – Chodov 4:3 (7:6 po s.n.) | Bohemians – Sparta 5:4 (po pr.)
po s.n. (7:6)
1. SC TEMPISH Vítkovice
4:3 (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0) Stav série: 4:1
FAT PIPE Florbal Chodov
Úterý 08.03.2022, 18:00 • SC Dubina Ostrava • Play-off Livesport Superligy florbalu • Čtvrtfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítkovičtí jsou jeden zápas od postupu do semifinále. Chodov začal tuto sérii velmi dobře a dokázal porazit Vítkovice na jejich palubovce 7:3! Ovšem poté jejich soupeř urval po nájezdech a bylo v sérii srovnáno. Tohle byl nejspíše důležitý impulz pro Rytíře, kteří zvládli i další dva zápasy na Chodově (7:2 a 6:4). Dnes mohou ve svém domácím prostředí oslavit postup do další fáze play off. V semifinále už na jeden z těchto týmů čekají Střešovice.

Vítkovice: Souček (Jasiok) – Jan Šebesta, Nehera, Hubálek, Hatala, Vítovec, Kaleta – M. Gattnar, R. Gattnar, Sidunov, Šindler, Bräuer, Zubek, Palčinský, Delong, Slaběñák, Matejčík, Besta.

Oba týmy už jsou na hrací ploše a za chvíli můžeme začít.

00:01

0:01
    Úvodní buly vyhráli domácí.

0:33
    Nehera střílel, ale domácí jeho pokus zablokovali.

1:09
    Chodov na míčku, ale pouze na své polovině.

1:39
    Rostislav Gattnar střílel ze vzduchu, kdyby se trefil lépe, mohli by domácí jít do vedení.

2:29
    Vítkovicím se teď nedaří rozehrát, nedávají si přesné přihrávky, ale Majer fauloval Šebestu, takže na míčku zůstanou domácí.

3:19
    Martin Gattnar střílel bekhendem, ale díky pomalé střele se stačil Hodík přesunout.

4:13
    Ondrušek střílel, ale jeho střela byla sražená a sotva doputovala k Součkovi.

4:56
    Podhráský zkusil vystřelit z větší vzdálenosti, ale domácí brankář jeho pokus bez problémů chytil.

5:31
    Řezáč tvrdě dohrál u mantinelu Švajného, vylučovat se nebude.

5:48
    Horký běžel do protiútoku, ale Souček si pohlídal místečko mezi nohama!

6:40
    Vítkovice na balónku a snaží se co nejrychleji přesunout na polovinu Chodova.

7:30
    Besta se Zubkem skvěle vyřešili situaci, uklidnili hru a jdou si vystřídat.

8:06
    Delong vystřelil a Hodíkovi vypadl míček, ale Matejčík ho nedokázal obhodit!

8:43
    Zatím jsou aktivnější domácí i možná díky domácímu publiku, které skvěle podporuje.

9:30
    Besta skvěle prošel středem mezi třemi hostujícími hráči a vybojoval míček pro Vítkovice na útočné polovině.

10:05
    Nehera s Bauerem se dostali do potyčky, ale rozhodčí je uklidňuje a oba se rozcházejí.

10:59
    Vítkovice jsou opět na své polovině s míčkem.

11:45
    Nepřesná přihrávka Besty na Švajného a musím uznat, že Chodov hraje do obrany zatím velice dobře.

12:17
    Majer zkoušel procpat nahrávku před branku Vávrovi, ale ten na tomto místě nebyl.

12:43
    Martin Gattnar jako jeho bratr Rostislav vystřelil ze vzduchu, ale opět byl míček nepřesně trefen.

13:29
    Vítkovičtí vybojovali míček ve třech u mantinelu a mohou pokračovat v útoku.

13:52
    Malá domů a Vítkovice mají velkou šanci jít do vedení!

13:57
    Matejčík zbytečně dlouho čekal a jeho následná střela byla zablokovaná.

14:28
    Plíhal zkoušel překonat Součka, ale ten je stále v pozoru.

14:57
    Souček opět výborný a drží nerozhodný stav!

15:46
    Šebesta sklepl na Bräuera, ale Hodík si dokázal se střelou druhého jmenovaného poradit a míček vytěsnil ramenem.

16:26
    Zatím se dá říct, že nerozhodný stav je díky skvělým brankářům, kteří chytají zatím luxusně!

17:23
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Je tu první branka utkání! Skvěle to vymyslel Marek Matejčík, který od mantinelu naslepo, z otočky, před bránu nahrál ONDŘEJI VÍTOVCI, který jenom usměrnil balónek do Hodíkovy branky! Asistence: Marek Matejčík.
    17:23 Ondřej VÍTOVEC - 1:0

18:23
    Vítkovice jsou na koni a dokazují to i na hřišti, Chodov prakticky nepouštějí k míčku.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Ještě půl minutky a na míčku na polovině soupeře jsou Vítkovičtí.

20:00

Je za námi první třetina a Vítkovice po skvělém pasu Matejčíka na Vítovce vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 18:38.

20:01

20:01

20:44
    Bestovu střelu srazil Slunečko a Hodík nemusel zasahovat.

21:20
    Majer skvěle přečetl přihrávku domácích za brankou Hodíka.

21:56
    Matejčík málem přidal druhý gól, ale hostující brankář skvěle vychytal jeho úmysl.

22:52
    Švajný vystřelil mimo branku a následně se do hry vložil rozhodčí Černín, bude buly na polovině Chodova.

23:17
    Chodov právě vstřelil branku!
    Máme srovnáno! Marek Vávra šel 2 na 1 s JIŘÍM BAUEREM a druhý jmenovaný dostal přihrávku a zakončil přesně do odkryté klece! Asistence: Marek Vávra.
    23:17 Jiří BAUER - 1:1

24:11
    Vítkovice nejsou nějak zaskočené a hrají si stále to svoje.

24:57
    Skřivánek zkoušel v dobré pozici na bližší tyč, ale Souček byl na místě a včas zasáhl.

25:43
    Nehera ztratil míček, ale naštěstí nic nehrozilo.

26:45
    Máme tu první vyloučení utkání a to na straně Vítkovic!

26:45
    Vyloučení v týmu 1. SC TEMPISH Vítkovice (Rostislav Gattnar – 2 min., Vysoká hůl).

27:14
    Skvělý Souček proti ráně Ondruška!

27:48
    Hrubka jako hrom od Chodova! Ve vlastním oslabení se prosazuje JAKUB HUBÁLEK po přihrávce před branku od protihráče Majera! Bez asistence.
    27:48 Jakub HUBÁLEK - 2:1

28:11
    Máme rychle srovnáno! V přesilovce se skoro od půlky hřiště prosadil MICHAL PODHRÁSKÝ po rychlé nahrávce Vávry. Asistence: Marek Vávra.
    28:11 Michal PODHRÁSKÝ - 2:2

29:27
    Souček opět v pozoru chytá.

30:20
    Šindler vystřelil, ale do florbalky mu klepla soupeřova hůl a Hodík v pohodě chytá.

30:43
    Neuvěřitelně přesná dalekonosná střela! MIKULÁŠ KOMÁREK překvapivě vystřelil z velké vzdálenosti a přesně trefil levý horní růžek! Asistence: Michal Podhráský.
    30:43 Mikuláš KOMÁREK - 2:3

31:52
    Besta se skvěle vrátil a nenechal Bauera v dobré pozici zakončit.

32:59
    Chodov otočil vývoj utkání a je vidět, že teď hrají skvěle.

33:54
    Začíná se nám přiostřovat, ale rozhodčí nechtějí vylučovat a hra pokračuje.

34:40
    Ondrušek trefuje brankovou konstrukci a na míček se dostanou domácí.

35:11
    Řezáčova střela šla hodně nad branku a Souček nemusel zasahovat.

36:13
    Vítkovice se snaží o vyrovnání, ale něco jim chybí na překonání Hodíka.

37:09
    Gattnar vybojoval míček pro svůj tým u mantinelu.

38:40
    Sledujeme méně záživnou pasáž, kdy týmy dlouho rozehrávají.

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Je za námi druhé třetina a Chodov otočil vývoj utkání na svou stranu a vede po druhé třtině 2:3.

Další třetina začne přibližně v 19:19.

40:01

40:01
    Úvodní buly vyhráli hosté.

40:56
    Gattnar R. bohužel minul odkrytou branku!

41:34
    Bratr Rostislava měl taky příležitost, jenže Hodík ho vychytal.

41:56
    Tyčka Hodíkovy branky!

42:31
    Vítovec byl překvapen, že na něj došel pas od Matejčíka a nedokázal zakončit!

43:16
    Chodov půjde do čtyř!

43:26
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Daniel Eremiáš – 2 min., Bránění ve hře).

44:15
    Hubálkova střela šla pouze do boční sítě!

44:50
    Velký tlak Vítkovic!

45:26

45:33
    Chodov přečkal oslabení a může se vrhnout i do útočení.

46:42
    Chodov drží míček a šetří zároveň čas.

47:31
    Šindlerova střela byla zablokovaná a hostující obrana velmi pomáhá svému brankáři.

48:12
    Teď se na hru nedá moc dívat, míček lítá ze strany na stranu a nevidíme pořádnou kombinaci mezi hráči.

48:53
    Větší šance po delší době. Rostislav Gattnar opět netrefuje prázdnou bránu!

49:41
    Vítkovicím se krátí čas a měli by zabrat pokud chtějí dnes rozhodnout o postupu.

50:49
    Přesunuli jsme se do poslední desetiminutovky.

51:14
    Neuvěřitelný zákrok Součka, který drží svůj tým nad vodou!

52:01
    Vítkovice se usadily na polovině soupeře a následně Delong faulován.

52:15
    Domácí fanoušci skáčou radostí! Adam Delong našel před brankou sbíhajícího MARKA MATEJČÍKA, který srovnává stav utkání na 3:3! Asistence: Marek Matejčík.
    52:15 Marek MATEJČÍK - 3:3

52:48
    Chodov po obdržené brance tlačí a tlačí a vzápětí Maxa vystřelil, ale domácí jeho střelu zablokovali mimo mantinely.

53:34
    Vítovec trefuje břevno hostující branky!

53:51
    Majer vystřelil, ale opět skvělá Vítkovická obrana, která zablokoval jeho pokus.

54:03
    Vítkovice šli 2 na 1, ale přihrávku Matejčík špatně zpracoval a nezakončil!

54:59
    Skvělý Souček drží svůj tým!

55:47
    Majer je na zemi, ale vypadá to, že je dobrý.

56:21
    Domácí tlačí Chodov a nechtějí jít do prodloužení a chtějí rozhodnout v základní hrací době.

57:12
    Hodík kryje Delongovu střelu maskou!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

59:06
    Vítkovice budou rozehrávat z poloviny hřiště.

59:12
    Delongova střela šla nad branku Hodíka.

60:00

60 minut nerozhodlo o osudu tohoto utkání a bude následovat desetiminutové prodloužení.

60:01

60:01

60:59
    Ze začátku prodloužení je to trochu uspávaná.

61:50
    Chodov na míčku a pomalinku se sunou před Součka.

62:50
    Chodov se za minutu hry nikam neposunul.

63:29
    Majer faulován a Chodov zůstane na balónku.

63:59
    Vítkovice se zmocnily balónku, ale jenom na malou chvíli, protože se ho hned hnedka zbavily.

64:42
    Matyáš Šindler zkusil přehodit Hodíka, ale ten s touto možností počítal!

65:22
    Komárkova střela šla vysoko nad branku Součka.

66:07
    Maxa se dostal před branku a zakončil mimo.

66:29
    Hodík je neskutečný!!! Vychytal nemožné a drží svůj tým!!!

67:33
    Chodov teď po velkých šancí Vítkovic na polovině domácích.

68:04
    Delong střílel, ale pouze do boční sítě.

69:00
    Probíhá poslední minuta prodloužení.

69:40
    Poslední kdo se může dostat do šance budou Vítkovice.

70:00
    Prodloužení skončilo.

Je i po prodloužení a ani teď neznáme vítěze a bude následovat penaltový rozstřel.