Nové Veselí – Jičín 24:20 (kon.)
TJ Sokol Nové Veselí
24:20 (13:11)
O2xyworld HBC Jičín
Středa 09.03.2022, 19:00 • ZDT Aréna, Nové Veselí • Chance Extraliga mužů • 16. kolo

Zápas je u konce. Nové Veselí si svůj náskok pohlídalo a další výhrou se připravilo na blížící se play-off. Jičín do poločasu vstoupil znovu hrozně. Trvalo mu, než se dostal do tempa a to už byl zase ve ztrátě. Navíc přišel další výpadek, okolo 45.-55. minuty. To si domácí dokázali vytvořit náskok, který soupeř nedokázal dotáhnout, přestože v závěru vstřelil rychle tři branky v řadě. Nové Veselí tak má v tabulce už 22 bodů a je šesté, zatímco Jičín zůstává na šestnácti. (20:34:33)

TJ Sokol Nové Veselí – HBC Ronal Jičín 24:20 (13:11)
    Nejvíce branek: J. Flajsar 5, Dodica 4/2, Gregorovič 4 – J. Dolejší 7/2, Krahulec 4/1, M. Kovařík 3. Rozhodčí: Kichner, Vacula. Sedmimetrové hody: 2/2 – 4/3. Vyloučení: 5:4.

Konec zápasu. (24:20)
    60
    Robert Halíček dostal míč do volného prostoru. K brance skoro ani neběžel, ta byla totiž prázdná. Jičín to zkoušel vepředu s jedním hráčem navíc, ale bez gólmana. (24:20)
    58
    Třetí branka Jičína v řadě! David Krahulec tentokrát už ze hry skóroval a přiblížil tak svůj tým na rozdíl tří branek. Už je ale moc pozdě, do konce zbývají dvě minuty. (23:20)
    57
    Jiří Dolejší se postavil i na další penaltu a opět byl úspěšný. Tentokrát mířil do pravého horního růžku. (23:19)

56
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Roman Dodica). (23:18)
    54
    Jiří Dolejší proměnil rychlou střelou po hvizdu sedmičku a Ronal tak skóroval po dlouhých pěti minutách. (23:18)
    54
    Jičín nezvládl další útok a Veselí rychle otočilo hru. Jiří Gregorovič se prosadil potřetí v zápase. (23:17)
    53
    Nejdůležitější část zápasu Ronal kriticky nezvládá. Jakub Flajsar se lehce dostal přes obranu a zvýšil sedm minut před koncem stav na rozdíl už pěti gólů. (22:17)
    50
    Gól vstřelil tým TJ Sokol Nové Veselí (Filip Dořičák). (21:17)
    49
    Martin Kovařík se z levé strany přesunul do blízkosti gólmana, který hodně vystoupil, takže ho Kovařík mohl překonat hezkým technickým obloučkem. (20:17)

48
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Nové Veselí (Jiří Gregorovič). (20:16)

48
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Michal Naimann). (20:16)
    47
    Gól vstřelil tým HBC Ronal Jičín (Ondřej Šulc). (20:16)
    46
    Nádherná branka Roberta Halíčka. Ten si vyskočil z pravého křídla více ke středu, náznakem při skoku poslal gólmana do zákroku a vyslal míč do jeho protipohybu. (20:15)
    45
    Roman Dodica se postavil na penaltu a jednoduše ji proměnil střelou do levé šibenice. (19:15)

45
    Vyloučení v týmu HBC Ronal Jičín (Jiří Dolejší). (18:15)
    45
    Jiří Dolejší dostal parádní pas do volného prostoru a z první propálil domácího gólmana. (18:15)